Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

aji81
20. zář 2008

lela: Já jsem šla poprvé na monitor ve 35tt, pač ho má doktor v ordinaci. Jinak Ani už to má možná za sebou, co?! Tak papa holky, pěknou sobotu 😉

sarkal
autor
20. zář 2008

gabka budu dělat mrkvovou omajdu s vepřovim já jí miluju jinak dušenou mrkev taky,mňam!!!!
Já jsem zvědavá kdy mě můj doky pošle na monitor,říkal poslední měsíc tak sem zvědavá jestly to nebude už příští týden.

gabka.d
20. zář 2008

Můj doktor má taky ten monitor v ordinaci, to máme výhodu co holky?ještě v tom počasí trajdat do nemocky 😝 aspoň já to mám o dost blíž,k doktorovi nemusím tramvají.
Sarkal, tak mrkvovou omajdu neznám, písni co s tím, je to moc jiné než dušená mrkev?

sarkal
autor
20. zář 2008

Normálně usmažíš na kostky nakrájené vepřové maso(nejlépe plecko) zaliješ vodou,přidáš na kolečka nakrájenou mrkev,dáš kostku hovězího vývaru nebo prostě nějakého vývaru,necháš podusit dokavaď maso a mrkev nezměkne,osolíš,trochu pepře,já dávám trochu sójové omajdy a pak zahustíš hladkou moukou,možná je to dušená mrkev,ale já tomu říkám mrkvová omáčka tak nevím.A k tomu brambory,mňam...
Jo jo to já budu muset na monitor do nemocnice,pokavaď si ho můj dr.ještě nepořídil,protože ze začátku sestra něco říkala,že ho chce tak nevím.Naštěstí semnou všude chodí manža a všude mě vozí tak to hold zvládnem.Jé já už se tak na toho našeho prcka těším,jsem zvědavá jak bude vypadat,komu bude podobný a tak.Budu ho pořád oňuchávat a prohlížet si ho,jak jsem se ze začátku stresovala z toho několika denního pobytu v nemocnici tak teď mi to vůbec nevadí,naopak,naučím se jak se o něj postarat,nakrmit a tak a budu si ty dny užívat jen jeho a na nic jiného nemyslet,ale samozřejmě příchod domů bude úúúúúžasnej!!

dejna3
20. zář 2008

čaute 😉
ja dnes od rána lietam po nákupoch s mamčou a konečne mi dnes došiel aj monitor dychu 🙂
Inak dnešná noc - katastrofa - bola som asi 100 - krát na WC 😔 a navyše v noci nemôžeme kúriť, lebo mi ten suchý vzduch teraz strašne vadí na sliznicu a idem sa z toho zblázniť !
Vy ste sa dnes dali na mrkvu 😀 ?
Animatua, má už hádam aj bábätko 🙂 aj ja už chceeem 😵
Adrianka, grtulujem 🙂

misic
20. zář 2008

dievcata, ja mam dnes taky blby den, dnes ma chytil taky plac... ☹ uz to vsetko tak dlho trva a babatku sa ani nahodou nechce von... ☹
ja neviem obcas ma to tak chyti a hlavne ked je tak hnusne vonku a to, ze uz tyzden po termine a nemozem sa dockat... cakam kazdy den a nic...
ale uz ma to prechadza, trochu som si poplakala a dufam, ze teraz uz bude dobre 🙂
ale babo je asi v poho lebo sa pekne prevaluje a obcas citim dajaku rucku alebo nozku 🙂

dejna3
20. zář 2008

misic 🙂 🙂 🙂 hlavu hore 😉
a čo Ti povedali v nemocke? ako dlho Ta chcú nechať prenášať? nechystajú sa na vyvolanie?

misic
20. zář 2008

no praveze, bola som a primar povedal, ze babu je fajn, tak tam este v pohode este moze vydrzat....
ale robili aj CTG aj mi kontrovali prietoky cez pupocnik a vsetko je zatial ok takze o vyvolavani nic nevravel... tak dufam, ze babo sa pekne vypyta aj samo, ale zatial sa nic nedeje... ☹

misic
20. zář 2008

dejna a dakujem za podporu 🙂 🙂 🙂

sarkal
autor
20. zář 2008

misic chápu jak Ti je,ale musíš myslet pozitivně,však mimčo tam věčně nezůstane,říkej si,že to může přijít kdykoli a vlastně nejparavděpodobněji za pár dnů budeš mít už mimčo u sebe! 😉

bora8
20. zář 2008

misic - možno to bude aj dnes.... troška to prežeň napríklad s vaňou, manželom, čili 😉

ia.
20. zář 2008

ahoj misic, naprosto tě chápu, já si vzpomínám, jak jsem naprosto s elánem přišla od dr.8.9., kdy mi řekla, že jsem otevřená a budu každým dnem rodit, no a vidíš - 20.9. a nic se neděje. A to pravidelně zkouším horkou vanu, červené víno, a na sex už jsem se vyprdla, pže jsem po něm měla vždycky brutální kontrakce, ale max po 8min a do dvou hodin přešly a já tak usínala až někdy v jednu ráno a prd z toho. Takže sex jsem zavrhla a díky tomu úžasnému počasí jsem protivná a nas*aná. Navíc se nudííííím a kdyby bylo mímo doma, tak by bylo hnedle co dělat. Vy se holky v tomhle počasí nenudíte? Mě už se ani nechce nikam ven, pže se mi blbě sedí v autě, navíc proč se courat po shopech, když si nic nemůžu koupit a všude vidím jen samé štíhlé paní, zatímco já chodím jak bezdomovec ve svetru v kterém jsem chodila sbírat hřiby, páč se do ničeho jiného nevlezu a už nic nechci kupovat...a tak jsem zavřená doma jak sysel a čekám a čekám... 😝 😕 🙄

bora8
20. zář 2008

ia. tak to je dobré..... normálne som sa zasmiala..... 😀 s tými obchodmi máš pravdu.... tiež mi to tam lezie na nervy a do potravín sa mi moc chodiť nechce 😀 nudiť sa moc času nemám lebo jedného sysla už doma mám a ten mi dáva zbrať, že som potom rada, že je v škôlke 😀

ia.
20. zář 2008

bora8, tak to jo, to chápu, já si myslím že si na tohle období nudy taky ještě ráda vzpomenu 😀 ...ale my jsme s manžou zvyklí být takoví akční a prakticky dneska je to snad poprvé, co jen tak sedíme doma, navíc on má "rýmečku", takže chápete, ženy, že to je skoro na umření, ráno jsem musela břicho nebřicho do auta a do lékárny, páč teplotka 36,9 je téměř smrtící 😀 😀 😀 a tak já sedím u PC, páč mám navaříno, barák uklizený, a sedím na koníkovi a nebo se chodím "mojkat a mazlit" s oblečkama pro mimi do komody 😀 😅

gabka.d
20. zář 2008

holky tak já se nenudím, práce mám až moc, jen se mi nechce nic dělat 😅 ještě mamce prodávám věci přes net, a to je pořád focení a úprava fotek, vkládání, hlídání objednávek...někdy je to na bednu.u počítače dlouho nevydržím sedět a musím..no ale mamča se bohatě odmění 😉
navíc já taky vyrábím, sice jen blbůstky, ale čas to žere.

Byli jsme nakoupit, nějak jsme se rozjeli...koupili jsme i nové topení to obýváku 😵 konečně, to už vážně chtělo.
Ňuchňání s oblečkama taky provozuju 😀

misic
20. zář 2008

ahoooj ia,
tak to ta uplne chapem, fakt to cakanie, ze kazdy den mozno a nakoniec nic...
ani mne sa v tomto pocasi nechce behat vonku, ved len prsi a prsi... to je fakt nuda sediet doma, tak len kukam na TV, surfujem po nete, obcas daco uvarim a nemozem sa dockat dalsieho dna a chvile kedy to pride.
Uz sa nemozem dockat 🙂 nasej malej
ia tak sa drz dajak to musime zvladnut!!!! 😉

misic
20. zář 2008

no asi aj ja pojdem povysavat byt a trochu umyt podlahy, normalne taky cisty byt ako teraz som ho pred tym nemala, nemala som tolko casu, ale teraz si hovorim, travim tu kopec casu, tak tie smeti mi biju do oci a okrem toho dajaka aktivita mi neuskodi, skor pomoze 🙂
ja si myslim, ze nakoniec si este budem s laskou spominat na toto obdobie, ked som si mohla robit co som chcela, ale na to male sa uz tak straaaaaaaaaaasne tesim, ako aj vy vsetky 😀 😀 😀

levik82
20. zář 2008

Ahojte babenky, po dlhom case som zase tu... Uuuuuplne presne viem ako to myslite s tym ze sa vam nic nechce. Ja si pripadam ako balon ktory kazdu chvilu vyfuci. Obchody uz pomaly neznasam, ako dobre ze uz mame vsetko nakupene. Neviem si predstavit ze by som este teraz mala zhanat vybavicku... Byt upracem stale iba silou vole, lebo ze je sobota tak musim. Varit sa mi nechce a ani sa mi uz nikam nechce chodit. Najlepsie mi je doma. Aj ked niekedy sa zamyslim ci je to tym pocasim alebo tehotenstvom. Lenze manzel by lietal, tak asi tym tehotenstvom to nakoniec bude...

acinka
20. zář 2008

Ahojky 😉 Gabi, ono je fajn mít na zahradě jablíčka, ale letos jich je tolik, že mě z toho picne...už počítám s tím, že sem opět naběhne tchýně a uspořádá brigádu...už jsme jí jako vymlouvali, že letos moštovat fakt nebudem, protože se chystámě spíš rodit a pak tu mít klid...ale ona si stejně nedá říct 😠
Ani. už má určitě bejbátko u sebe...ta se má 😵 😵 😵 Já už bych ctěla takýýýýý...včera jsem si psala se známou...zítra má týden po termínu a prý někde vyčetla, že v dnešní době přenáší 80% ženských...no z toho mi je blbě a prostě tomu nevěřím 😔
Ia...krásně jsi to vystihla! Já se táááák nudím a jsem velrybka, co před chvíli přijela zničená z nákupu z města...kalhoty jsem si musela vzít starý bokový a nemohla jsem pak ani chodit, jak jsem v tom byla narvaná 😅

sarkal
autor
20. zář 2008

Tak já dnes vygruntovala celý dům a ještě jsem nastřihla dvoje plesové šaty,tak stehuji a doufám,že už tak v úterý začnu šít.Do konce chci mít všechny šatky ušité,nové doplňky a mít uklizený,vytřený a načančaný salon ať můžu jen půjčovat a prodávat a pak budu už jen doma mít okna atd. a nic už mě nebude trápit,teda jen čekání kdy to přijde 😅

misic
20. zář 2008

pred chvilou som sa vratila z dlhej prechadzky, manzel ma bol vyvencit 😉
lebo ked som cely den len doma, potom som uz celkom znudena a usedena, tak som sa vyse hodinky vyvetrala, presli sme nejake 3-4km tak dufam, ze budem aj spat lepsie ako poslednu noc... 😀
a mozno sa aj babu zachce von...

dejna3
20. zář 2008

misic, moja kámoška bola takto v sobotu pred 2 týždňami s manželom na prechádzke a do pol noci jej praskla voda a ráno bol malý na svete 🙂 takže možno .... 🙂
jáj, ja mám strašné kŕče, malinké tlačí dolu hlavinku a zrejme tlačí na nejaký nerv 😖 je to dosť nepríjemné ...

misic
20. zář 2008

dejna, keby si mala pravdu 😀
veru bejby sa dakedy dokaze dobre natlacit na to najlepsie miest, ja mam niekedy pocit, ze mi boxuje do mocoveho mechura 😀

dejna3
20. zář 2008

no presne 😨 a potom letííím na WC a 2 kvapky 😀
držím palčeky, nech už si to mimi konečne rozmyslí 🙂
aj tak si ale myslím, že keď sa samo neodhodlá, tak Ťa už nenechajú dlho čakať... veď nemôžeš 2 týždne prenášať 😉

misic
20. zář 2008

urcite dam vediet ako sa to vyvíja, zajtra idem na tu kontrolu, tak uvidime, ci babo este nechaju v brlôžku, alebo mu trosku pomôžu 😀

bora8
21. zář 2008

dobré ráno kočky, spolutrpiteľky 😀 tak aká bola noc?

sarkal
autor
21. zář 2008

Ahojky.Tak dneska kupodivu dobrá,zabrala jsem asi v 23hod. pak ve dvě ráno wc a pak jsem se probudila kolem sedmé,ale je to asi tím,že je manža doma,že mě nevzbudil jeho budík.Konečně zítra začínám 34tt a pít maliníkový čajík tak doufám,že mi to pomůže i když moc nadějí do toho nevkládám,ale když nepomůže tak neublíží,zkusit se má vše 😉
Jinak mě je dnes nějak šoufl,doufám,že je to jen hlady manža šel pro snídaňi tak uvidim až se najim.

acinka
21. zář 2008

Ahooj 😉 Tak já dnes usnula až ve 4 ráno, sem nepoužitelná...strčila jsem kuře do trouby a to je tak vše, co dnes asi zvládnu 😔 Já už ani ty záchody noční nepočítám....jestli se dá pořádně mluvit o záchodě...těch pár kapek, co mě vždycky tlačí, jak hektolitr 😠 A malíníkovej čaj určo pomůže...vkládám v něj velké naděje!!!! 😀 Kámoška, co má dnes týden po termínu byla na KO už v porodnici a tam ji taky ten čaj doporučili + ještě lněný semínko a pohyb a sex...no včera jsem zvládla výjezd do města a taneční sprchu...pohupovala jsem břuchem na všechny světový strany pod teplou vodou a jediný, co jsem vyvolala byl manžův záchvat smíchu 😅 😀

natali.m
21. zář 2008

ahoj holky, já se přidávám k těm co si dneska příjdou úplně nepoužitelné, nějak se pořád nemůžu probrat, zatím jsem akorát tak umyla nádobí a dala péct kačenu...jinak rekord, v noci jsem byla na wc jen 2x.mohlo by to tak zůstat....

acinka
21. zář 2008

Jééé, kačenka byla u nás minulej týden...hmmm, byla moc dobrá 🙂 Tak ať vám taky dnes šmakuje 😉 Já se ještě přinutila upéct povidlový koláče, pže sem ráno akčně nechala kynout těsto a pak padala hubou na plech 😀 Sarkal, sem koukala na tvé stránky, jsi fakt šikula! Kdybych věděla min. rok, že se dají svatební šatky takhle pěkně ušít, tak prdím na půjčovnu...dopadlo to totiž strašně...baba jedna mi je ani jednou při zkoušení pevně nesvázala, a tak jsem pak při dokonalém svázání v den svatby vypadala, jak když čekám velkou vodu...což by nebylo možná tak děsný, jako to, že mi je jaxi zapomněla dát vyprat...takže smrděly a byly od make-upu... 😠 😠 😠 Ale svatba dopadla dobře, uf uf...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru