Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

natali.m
21. zář 2008

jj, děkuji, když se mi podaří ji nespálit, tak bude možná i dobrá... 🙂 taky bych měla něco upéct, ale na to mám dneska moc velký kopr....teda tobě půjčíli nevypraný šaty,no to musí být opravdu radost.... 😕

acinka
21. zář 2008

No to byla radost...dostala jsem od ní pak milostivě slevu 1000 Kč, což mě den před svatbou fakt vytrhlo 😖 Jediný, co mě zachránilo, byl takový ten sprej proti pachu...aspoň šaty nesmrděly...jenže on do rána udělal megafleky, jak se s ním stříkalo zblízka...jsem jela ke kadeřnici s tím, že budu mít sice účes, ale nemám šaty, ve kterých se vdát...mezitím manža sprejem sříkal a stříkal až ty fleky slil v jeden velký a nebylo to ani vidět, uf uf uf 😵 No sranda...já je právě upést už musela, když bylo těsto nakynutý...navíc určo přijede tchýně a to bych zas byla za blba, že nemám upečený 😔

natali.m
21. zář 2008

😀 😀 😀 no tak aspoň jsi měla před svatbou nějaké to vzrůšo ne?no jo ty tchýně....tak budeš mít třeba pokoj, když jsi poctivě napekla, nebude tě mít proč kritizovat ne? 😉

gabka.d
21. zář 2008

Ahoj holky, přidávám se do klubu... sice jsem vstala v 8,30, přítel udělal snídani a pak se tak hezky přitulil, povídali jsme si a usnuli jsme 😅 tak jsme měla druhé ráno ve 12 a do teď tuchodím jak tělo bez duše a ne ne něco začít dělat... můj už má i umyté nádobí-od večeře i od snídaně, zelí na sporáku a já jen sedím a koukám jak mu to pěkně jde...a taky mě škrábe v krku ☹ chjoo
jo ještě s tím WC, já už asi týden v noci čůrat nechodím, jenže pak ráno mám co dělat abych doběhla a šíleně bolí močák 😖 , jenže mě to v noci neprobudí, napřed jsem nadávala, že porád chodím a teď si snad začnu dávat budíka 😀

natali.m
21. zář 2008

gabka.d:teda to ti závidím přítele, ten můj od rána maká, takže ho uvidím až večer. 😒 už mě to fakt nebaví, sedět tady celé dny sama...no tak to řeším tak, že se aspoń učím a už toho mám opravdu plné zuby..... 😠

dejna3
21. zář 2008

čaute babulky,
gabka - tak s tým chodením na WC - závidím 😔 to ja musím každých 5 minút, lebo ma strašne tlačí mechúr a keď už som tam, tak ledva pár kvapiek 😒 a to už mám asi tak týždeň ...
ja som dnes úplne lenivá a chce sa mi spať - asi si idem spraviť kafčo ...

acinka
21. zář 2008

To teda..Gabka..máš to pěkně zařízené..on by manža taky jako uvařil, ale já bych přišla o nervy...všechno mu vysvětlovat a pak chodit dochucovat...to radši zvládnu sama 😀 Natali..jestli přijede, tak ona si něco na nějakou uštěpačnou poznámku najde...známe svý lidi 🙄 Holky, teda to čůrání, je koukám, pěkná otrava!!! Už se těším až nebudu x krát za noc běhat na wc...no zase ale bude kojení a přebalování... 😀

dejna3
21. zář 2008

môj drahý navarí dobre a chutne, ale zašpiní pri tom toľko riadu, ktorý v konečnom dôsledku idem umyť ja, a v kuchyni je to vždy potom pohroma 😀 😀
Aj ja sa teším, že si konečne trošinku pospím, až sa malé narodí 😀 myslím, že 10x za noc k nemu nebudem vstávať, i keď človek nikdy nevie 😀

natali.m
21. zář 2008

no to já vařím docela ráda, hlavně když to aspoň někomu chutná, takže jsem na plotnu sama, už kvůli tomu, že můj pořád pracuje a vidíme se opravdu jen večer... ☹ už se opravdu těším na drobečka, aspoň tady nebudu tak sama.....už aby to bylo...

sima.e
21. zář 2008

přidávám se k vám, ja teď teda kupodivu spim dobře a to jsem celý těhotenství ponocovala, bolely mě žíly na nohách, čůrání...teď už jsem asi tak unavená, že spím 😉 uvidíme, co bude pak

acinka
21. zář 2008

Já v tomhle mám jako výkyvy...pár dní spím perfektně a pak pár dní je to otřes 😒 každopádně přes den jsem vcelku nepoužitelná v každé variantě 😀 Jen trochu poklidit, uvařit a max. dát prát a po malých částech to pak vyžehlit...jsem nemotora znavená 😅 Ani nakupovat mě už nebaví a jezdit na výlety atd...A tak se akorát doma nudím, sem tam mrknu na koňa a ustavičně myslím na porod. A Natali...úplně to znám...manža sice přijede domů vždy po třetí, ale protože jsem dělali velkou rekonstrukci domečkudědečku, do večera lítá kolem domu a dodělává dodělávky...prostě pořád něco, takže se sejdem většinou až večer v pelechu a to hned vytuhne, páč toho má za ten den prostě dost...takže míma nás zaručeně zabaví 😉

natali.m
21. zář 2008

acinka: ach ti naši chlapi, nedají si s prací pokoj...už se opravdu těším, až budu běhat kolem malého, taky doufám, že budu mít víc energie, než teď, jinak bych padla na hubu, pořád se courám po baráku jako mrtvola, připadám si jak po celovíkendovém flámu............

dejna3
21. zář 2008

ja sa tiež strašne teším už na mimi 😵 ale niekedy mám pochybnosti, či to všetko zvládnem, keď budem doma sama... už len taká "banalita" ako sa dosť von na prechádzku s kočiarikom, keď bývame na 4. poschodí a nemáme ani výťah, ani kočíkareň 😖 toto sme teda ešte vôbec nedoriešili..

acinka
21. zář 2008

Dejna, se vyjasní za pochodu 😉 Já nad tím, jestli to budu zvládat, nepřemýšlím...prostě to zvládnem a bude...nic jinýho nám nezbývá 😅 Jo energii budu muset taky někde načerpat, snad to přijde samo 😀 Jdu provětrat břuško, třeba se ta naše malá prdelka rozhýbe k nějakýmu činu...třeba vylézt ven 😵

gabka.d
21. zář 2008

holky, já už mu nikdy neřeknu že přijel pozdě z práce 😅 nebo že něco...když přijede pozdě tak max. v 16,30 a teˇbyla výjimka že měl předminulou sobotu pracovní a minulou neděli jel do brna na montáž, jinak je vážně pořád se mnou, ani na pivo s chlapama nechodí 😖 to mě ale někdy štve, pořád mu říkám ať jde,ale teď co jsme těhu tak nevystrčí nos.a upeče i bábovku 😀 a docela ho to baví.
tak jsem si myslela jak nejsem pořád sama a jak pořád pracuje...no už mlčím a jsem vděčná 😉
jinak já taky ráda vařím, jenže prostě mi to už nejde od ruky a dělám to 2x dýl než normálně a jsem z toho hotová,vlastně všechno mě zmáhá 2x dřív 😔 a k tomu to počasí...děs běs,těším se na jaro,až bude hezky a vyrazíme někam na výlet už komplet rodina, a na zádech dítě místo batohu 😀 😀

natali.m
21. zář 2008

gabka.d:jo můj taky umí super bábovku, jenže to by na to musel mít opravdu čas. co já už se nabrečela, že se s ním skoro nevidím...no to je asi nějaká daň za to, že námje spolu dobře nebo co....jinak taky už se těším zase na jaro,hezky sluníčko, teplo a my venku s kočárkama....

misic
21. zář 2008

ahojte, ja som dnes spala celkom ok, sice som sa budila kazdu hodinu a pozerala na hodinky ale hned som aj zaspala
dnes sme boli na kontrole v nemocnici, tak este to sice stale nevyzera ale teraz poobede som mala taky slabulinky krvavy vytok tak hadam uz ta hlienova zatka sa rozpusta a verim tomu, ze aj babu sa uz bude chciet navstivit nas 😀

teraz ma pobolievaju krize a babo sa hmyri a hmyri, riadne sa tlaci... tak uvidim, mozno sa mu predsalen zachcelo ist von... 😀 😀 😀

natali.m
21. zář 2008

misic:teda, tak to držím palečky, třeba se mimi ještě dnes rozhodne vyklubat....to by bylo pěkné.... 😉

tweetinkapp
21. zář 2008

misic: heh...no ako tak pozeram, tak uz by sa mu aj mohlo konecne zachciet..Uz musi byt neznesitelne to cakanie 😀

dejna3
21. zář 2008

misic, tak už to hádam pôjde 🙂 držím palčeky, nech všetko dobre dopadne 🙂

ja mám zasa klasika - celé poobedie a večer - kŕče z toho, ako si drobček tlačí hlavinku do panvy 😒 bože, keď to takto bude bolieť ešte celé 3 týždne, nebodaj aj dlhšie 😝 , tak sa asi zbláznim 😀

misic
21. zář 2008

babule, dakujem, tak hadam sa to blizi 😀
teraz vecer ma dost aj krize pobolievaju, tak verim, ze to uz je len par dni a nas drobcek tu bude s nami 🙂 🙂
drzte sa a hlavne zelam prijemny a pokojny spanok a malo cikania a behania na WC 🙂 😀 🙂

gabka.d
21. zář 2008

já mám akorát křeče z toho jak nemůžu na velkou 😖 už dva dny jsem nebyla a nevím už co mám sníst aby to šlo...

Tak co misic?kde jsi?nějak se neozýváš, tak žeby už? 😵

gabka.d
21. zář 2008

já jsem si všimla až teď že misic napsala minutku předemnou 😅

Nemůžu usnout, tak jsem znova zapnula počítač, to je strašné, zase budu spát celé dopolede 😠

bora8
22. zář 2008

čaute kočky, tak ja som bola dneska hore len 2x 😀 normálne úspech.... síce som potom nevedela zaspať ale prvý krát som sa zobudlila po 3,5 hodinke - hurá

bora8
22. zář 2008

gaka - skús ľanové semiačka.... mne to pomáha 😉

misic
22. zář 2008

ahojte,
tak zatial nic, ale zajtra idem opat na kontrolu a mozno si ma tam uz nechaju...
dnes sa mi spalo fajn, a vy ako???
dokonca sme este stihli aj s manzelom rano "posantit" 😀 😀 😀

sarkal
autor
22. zář 2008

Ahoj kočky.Tak já dnes nic moc,byla jsem 3x na wc a celou noc jsem měla šílenou žízeň,jenže když jsem se pořádně napila tak jsem šla za 15minut opět na wc,tak pak už jsem nepila a jen měla hróóznou žízeň.Usnula jsem asi v pět a probudila se před sedmou hodinou.Teď sedím v obýváku a hrozně špatně se mi dýchá tak se bojím zvednout a něco dělat protože to se zadýchám ještě víc a snad mě trefí... 😝
Tak dnes začínám pít maliník tak jsem zvědavá.
Holky co ho pijete,kolikrát denňě jste ho pily v 34týdnu?

misic
22. zář 2008

satrkal a na co je dobry ten malinak? mam ho doma, ale pijem ho len obcas...
je to dobre k porodu?

misic
22. zář 2008

baby, neviete ako animatua? Nemate dajake nove spravy o nej?

sarkal
autor
22. zář 2008

misic má to být dobré na přípravu porodních cest,usnadnění porodu a že se nepřenáší atd.Prostě příprava k porodu,těžko říci jestli to prokazatelně funguje,ale i kdyby to mělo být jen placebo tak zkusit se má vše. 😉
Jinak mého bratrankovi a jeho manželce se včera narodil chlapeček,no spíše pořádný chlapák,vážil přes 5kg!U nich sice žádná vyjímka,protože mají šestiletou holčičku a ta také vážila pět kilo,paradox je,že teď je jako lunt a musejí jí nutit jíst.No musela tedy dostat pořádně zabrat,přitom ona je celý život hrozně štíhlá,dokonce samá zdravá strava atak,v těhu přibrala prý ňákých 11kg a takového obříká má.To bych tedy nechtěla,kór při prvním dítěti 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru