Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

gabka.d
25. zář 2008

terrestriss :máme to hodně podobné, já se ale v noci UŽ nebudím, to by tu musela bouchnout snad bomba nebo co 😅 , ale píchání v podbřišku mám i bez chození, klíďo když ležím v posteli, tvrdnutí břicha mě docela bolí, stydká kost to je fakt prevít a kyčle-kapitola sama pro sebe, když se chci otočit na jiný bok tak mám skoro slzy v očích, ale jak kdy, jsou dny že se vůbec necítím jako těhule(až na ten megapupek, který tak krásně zavazí), ale jak píšeš všechno se dá vydržet a stojí nám to za to, jen si tak vždycky říkám, když mě něco moc bolí, ještě že nerodí chlapi 😀 vymřeli by dřív než by stihli porodit...

gabka.d
25. zář 2008

Holky všem díky za podporu!!!
Aci, ty už jsi beztak v sedmém nebi 😵 😵 tak ses konečně dočkala!
a teď kdo?ia nebo evitka??

evitkamalicka
25. zář 2008

buffi zial strasim, som zvedava dokedy 😠

natali.m
25. zář 2008

ahoj holky, to jsou mnovinky, já se teď vykopala z postele, noc byla strašná a zrovna čtu, že acinka už nám asi porodila...téda ji závidím, já už chci taky, hlavně po tom včerejším celovečerním funění........... 😉

buffinko
25. zář 2008

evit, neboooooj, hadam ta malinky uz nebude dlho trapit. a si uz aj pekne otvorena. mozno uz dnes napises, ze ides 😎

mam zajtra poradnu, krcok mi doki pozera len posledne 3-4 tyzdne, no ale tak "pospare" ze potom ledva chodim. dost ma to boli. aj vy to tak mate?

evitkamalicka
25. zář 2008

buffi no pri mojom stasti tomu velmi neverim

evitkamalicka
25. zář 2008

a inac mna to vysetrenie tak riadne bolelo az vcera, asi tym ze uz som otvorena

lamia
25. zář 2008

Mě vyšetření ani při porodu nebolelo,ale asi to máme každá jinak,dost mamin říká že bolí...Jinak už mě aspoň občas píchne v pánvi,ale jinak se teda vůbec na porod necítím,já snad budu těhotná až do Vánoc 😀 teda ještě máme samozřejmě čas,ale už bych čekala aspoň nějaké poslíky nebo něco,tvrdne mi bříško párkrát za den a nebolestivě,takže taky nic....Dokonce mám pocit že nejsem ani tak unavená jako před týdnem,zato už mě posedlo uklízení 😀 Anička na to kouká jako blázen,ale kupodivu jí úklid skříní apod docela baví,tak mi dovolí se realizovat 😀

Evi na 2cm to už je slušnej začátek,máš tak pětinu porodu za sebou 😀

buffinko
25. zář 2008

mudr. mi stale hovori, ze sa mam uvolnit a ako chcem porodit dieta, ked mi vadia uz 2palce 😒 no ale ako mam tomu zabranit?

lamia, zavidim ti tu energiu 😉 , ja som uplne ko. chodim cele dni ako matoha. a ten bordel v byte....

ia.
25. zář 2008

gabi, určitě evitka a určitě mě ještě někdo z vás předběhne ☹ já tady budu strašit ještě dloooouho... 😔

natali.m
25. zář 2008

když to tady tak čtu, o tom jak se otvíráté, tak se chci zeptat na jaké hodnotě musí být čípek,aby bylo nachystáno k porodu, máte někdo přehled?já jsem zatím na 4, to je asi ještě dost málo...

lamia
25. zář 2008

Buffi to jsem špatně napsala,já jen že je to asi trošku lepší než dřív,už aspoň neusínám ve stoje a zvládám hlídat dítko 😀 😀 jinak jsem ale taky permanentně KO

Natali to 4 je asi CS,ne??

natali.m
25. zář 2008

lamia:i, jj CS

lamia
25. zář 2008

No CS je součet hodnot,máš v průkazce tabulku,čím výš tím větší pravděpodobnost že to už bude,ale zas CS se může i hodně rychle měnit....ale 4 vcelku odpovídá 37.týdnu,žádnej stres 😉 Evi psala že je otevřená už na 2cm,což je něco trochu jiného,při 9-10 cm otevřeného hrdla při porodu (závisí na velikosti hlavičky miminka,kolik je zapotřebí...),zašlém lemu hrdla - úplnej zbyteček před koncem 1.doby porodní a dorotované hlavičce ti při porodu dovolí tlačit a začíná 2.doba por.,s CS to nesouvisí,tím se hodnotí v těhu nález na hrdle a ev riziko předčasného porodu nebo to jak se hrdlo před začátkem porodu už "chystá" 😉

lamia
25. zář 2008

Teda doufám že jsem to nenapsala moc zmateně 😀

natali.m
25. zář 2008

nene, napsala, jsi to pěkně, takže zatím myslím nemusím zmatkovat, i když pravda je, že už bych i s radostí rodila, když na mě příjdou poslíčci jako včera např.... 😉

lamia
25. zář 2008

Natali to já taky 😀 Poslíčky sice nemám,ale jinak už bych taky rodila o106,neumím si představit že mi bříško ještě povyroste a jak s ním budu honit tu mojí malou potrhlou ženskou 😀 dělá si ze mě normálně srandičky a zdrhá když jí chci vyměnit plíny nebo oblíct,takže každou takovouhle akci končím zadýchaná jak čuník na bukvicích a čím dál víc mě to zmáhá 😝 a to s ní jdu ještě dneska plavat,což je vždycky správnej záhul (teda pro maminku,dítko si to jen užívá 😀 )

natali.m
25. zář 2008

lamia sleduju, že máš teda o zábavu postaráno, no to já mám problém udržet v baráku trošku pořádek, tě obdivuju, že to zvládáš....ale zaplavat bych si docela šla, mám to pak v plánu až bude drobek na světě....

buffinko
25. zář 2008

osobne si neviem predstavit, starat sa este o male dietko. no ale asi nemas velmi na vyber... a este aj plavat. klobuk dole 🙂 ja sa vazne len suchtam po dome a mam problem s kratkou prechadzkou. a este stale grckam, takze aj to ma dost obera o silu. esteze sa to krati, keby som mala byt tehotna dlhsie tak o mesiac-dva, urcite zdochnem 😝

natali.m
25. zář 2008

buffinko: já jsem na tom podobně, ale lituju tě, že ti ještě bývá špatně, mě to nepotkalo celou dobu, i když teď ke konci už jsem měla pákrát na mále,nevím čím to je, možná mi malý moc tlačí na žaludek....

buffinko
25. zář 2008

ja ked si lahnem, automaticky po niekolkych minutach ide obsah zaludka von, co je tak stlaceny, mne sa drobec vzdy krasne rozlozi az niekde ku krku. vacsinou ide zo mna ale len ta zaludocna stava. je to hnus. cez den mi je len riadne blbo, pogrckam sa tak max. 1x. uz som si celkom zvykla, nebolo mi dobre od februara. a prve mesiace na odstrel, takze teraz to zvladam s prehladom a gratulujem si, ze je to v podstate fajn... aaaach, keby som uz porodila...a na druhej strane bojim, bojim.

natali.m
25. zář 2008

to ti opravdu nezávidím...no, já bych taky už opravdu chtěla rodit, na jednu stranu se na to těším, hlavně když döstanu ty otravné bolestli, to si pak přeju jen, aby už to bylo.ale taky se bojím, ale to těšení je silnější.....

sarkal
autor
25. zář 2008

Ahoj holky!Tak acinka už to má s největší pravděpodobností zasebou,chjo ta se má.
Dnešní noc hrůza-do dvanácti jsem nemohla zabrat,pak mě hrozně pálila žáha a potom mě malej hrozně tlačil do žeber až mě to bolelo do zad a při každém otočením sem se tak zadýchala a zavzdychala,že až manža z toho byl celej rozhozenej,no hnus 😝
Ráno jsem se byla mrknout ve městě a udělala jsem si radost,koupila sem malému deku,sobě tuniku,botky a korále na krk,který sem už dlouho chtěla(jenže doma při zkošce sem zjistila,že jak mi plandají přes břicho tak výsledek nic moc 😒 ) a taky sem manžovi i sobě koupila boty pantofle do porodnice ať tam máme čisté.Jinak jsem teda stahaná jak nikdy a nejradši bych to šla zalomit,ale nemůžu,musíme s manžou ještě na poštu do banky a za tátou do nemocnice,tak sem zvědavá jak se mi teda bude spát po tak náročném dni 😀
Jináč jak jsem si zkoušela tu tuniku tak při tom blbém světle jsem se viděla jako slon a ještě ke všemu jsem zjistila,že díky nadměrnému vypadávání vlasů v těhu jich na hlavě fakt moc nemám a to všichni říkají,že nejvíc padají v šestinedělí,pokud tedy bude mít co padat 😖

buffinko
25. zář 2008

natali - u mna prevlada ten strach 😅 som hrdina len kym nepridu bolesti a potom si hovorim, paneboze, este nech nerodim ...

sarkal, teda dnes mas perny den 🙂 padaju ti vlasy???? u mna su jedine, s cim som v tehu spokojna. po vysadeni antiko mi padali po hrstiach, hlavne pri umyvani. a teraz nic. rastu ako dive. tak to sa "tesim" na sestonedelie, ked vtedy zvyknu padat. skoda, by som si ich celkom rada ponechala 😝

hlavinka
25. zář 2008

Sarka: at ziji radosti tehulek, co? 🙂
Ja tedy asi tak velky bricho nemam, mam asi 104 pres pupek, ale obouvani nebo strihani nehtu na noze je opruz. A Buh vi, kam to jeste poroste......!!! 😀

animatua
25. zář 2008

holky tak jsem se konecne dostala k popisu porodu:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

buffinko
25. zář 2008

animatua - gratulujem k malinkej 🙂 super opis - hm, ambulantny porod?? aj ja chceeeeeeem byt hned doma 🙂

dejna3
25. zář 2008

Čaute kočky,
čo sa to tu deje, Acinka predsa len rodí? 🙂 A misic?
Ja som mala dnes úplne desnú noc 🙄 V utorok mi seklo pri ľavom rebre (z toho, čo mám tú nádchu a stále smrkám a kýcham). Celú stredu som sa nemohla ani pohnúť, ani zhlboka nadýchnúť, zasmiať sa .... a hlavne vysmrkať 😒 Keď som kýchla, tak slzy v očiach 😢
No a tak sa v noci s bolesťami prevaľujem na druhý bok a s utrpením vstávam 10x na WC 😒 Do toho ma malinké nonstop od polnoci do asi 4:30 kopkalo 😠 a aby toho nebolo málo, dostala som kŕč do nohy 😖
Dnes som mala poradňu a pýtala som sa dr. či je to normálne, aby bábo tak veľmi v tomto štádiu kopalo. A ona, že hej, že to už sa tak chystá, ale pre istotu ma poslala na ctg.
Tam ma pekne napojili, a viete čo bolo? Za 30 min. sa potvorka malinká pohla asi 2x! Spinkalo. Ani sa nečudujem, po takej noci... Sestrička mi triasla bruchom, čo ho chcela zobudiť a ono si pokojne spalo ďalej 😀 😀 😀 No, ale aspoň viem, že je v poriadku, srdiečko bije pekne, pravidelne, tak som kľudná. A najlepšie bolo to, že keď som zliezla z prístrojov, tak si krpček dal budíček a odvtedy znovu veselo pokračuje v kopkaní 😠
No nie je to potvorka? 😀 😀 😀

natali.m
25. zář 2008

dejna3: já myslím, že moc normální to není, aspoň podle toho, jak pořád poslouchám ty maminy co své drobečky skoro celé těhu ani necítily...no já jsemna tom bohužel stejně jako ty, malého cítím průměrně 20x denně a někdy je mi až do breku jak umí mířeně kopnout.v noci je to to samé, takže jakmile lehnu začnu skučet jak králík, chudák můj, někdy je ze mě na prášky.... 😀 no na druhou stranu, aspoň vím, že je prcek v pořádku.... 😉

bora8
26. zář 2008

kočky akosi sa nám to tu prerieďuje 😀 kde ste všetky - to už rodíte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru