Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

levik82
29. zář 2008

Ahojte babenky, neda mi sa nepridat - aj s tou mojou depkou... ☹
Acinka - gratulujeeeeeeem. Super, aj ja chcem porodit skor ako mam termin 😉
Co sa tyka ostatneho co pisete a citam, teioz obcas uz nedviham telefony, lebo otazky tipu, este si 2 v 1 ma uz vazne nebavia. A potom par ludi co ma potrebu mi kazdy den napisat v maily dve vety, z toho jeden je pozdrav a druha otazka ci som este doma. A tak sa to opakuje uz tyzden.
Vecery su pre mna hatova katastrofa. To sa uz maximalne mrozim, prevalujem, funim, som nespokojna, chcem ist spat, alebo najradsej by som noc preskocila lebo cez noc som minimalne 5x urcite hore a to som este podcenila ☹
Inak, baby, povedali nam ze sa nam zmäkcuje uz krcok. Netusit kolko to teda este moze od teraz trvat??? Na nete som nic nenasla k tomu... ☹
Drzte sa. Posledne tyzden su vazne o drzku.

pajmis
29. zář 2008

Ahojte holky... chci se zeptat na něco co s tímhle tematem moc nesouvisí... ale dnes jsem 31tt a byla jsem na kontrole u Dr. Čekala sem, že mi udělá UTZ (které mi dělala naposledy v červnu) abych se dozvěděla polohu miminka, jestli už je hlavičkou dole a kolik asi váží... no prostě, čekala sem nějaké velké vyšetření a Dr. mě zarazila tím, že mě jen prohmátla břicho a konec... slyšela sem o nějakém vyšetření v 30tt... pozvala si mne za 2 týdny, že mi udělá to UTZ. Ale nemyslíte si, že na to bude pozdě?? Myslela sem, že pokud je vyšetření v 30tt, tak by se nemělo dělat až skoro ve 34tt?? To v tom případě bude už jiné vyšetření, nebo ne?? Známá říkala, že sem se měla bránit a trvat si na tom vyšetření dnes a že to Dr. hodně zanedbává... tak nevím... vidím že už ste všechny skoro na konci těhu, tak proto píšu sem, abyste mi kdyžtak řekli, kdy vám dělali nějaké vyšetření... dík za odpovědi 😉

hlavinka
29. zář 2008

Pajmis: asi zalezi, ale ja mam normalne zadanku na UTZ ve 30. tydnu a jsem na nej i objednana, takze by to melo tak nejak byt ( i co vim od kamosek). Rekla bych, ze to asi fakt lekarka zanedbala. Anebo je tak dobra, ze sahne a vidi a nepotrebuje UTZ....

levik82
29. zář 2008

Ahoj pajmis, no, kazdy lekar je iny a vobec - ja mam pocit ze ti obvodni gynekologovia su dost flegmaticky a povrchni a pokial sa sama nepytas a nevyzadujes nieco tak to oni samy zanedbaju. V podstate ma tvoja znama pravdu ze ked si to chcela, mala si sa ozvat, aj ked by to mal dr. robit samozrejme. Ale ked sam povedal ze ta zoberie na ultrazvuk o dva tyzdne tak aspon to no. Len to potom na tom uz musis nastojit a dovolavat sa, kebyze "nahodou" zabudol. Mna vysetrovali stale na kazdej poradni ultrazvukom, ale ostatne vysetrenia sa mi niekedy tiez zdali povrchne. Odbery, vytery, atd. vetsko take povrchne a niektore vysledky nemam ani zapisane do knizky. Ale ja som tiez taka ze sa neozvem - lebo neviem preco - a potom na seba nadavam... Tak o tie dva tyzdne musis byt potom proste nastojcivejsia 😉

pajmis
29. zář 2008

levik - tak to máš dobré, že ti něco někdy Dr. zapomněl napsat do knížky... mě tam ještě Dr. nenapsala nikdy žádné výsledky... píše tam jen, jak se cítím a kdy mám dojít na kontrolu... jinak když mi veme krev a tak výsledky tam ani nenapíše.... nemám tam ani zapsaný II. screening a vlastně žádné výsledky krve za celé těhu... jen jakou mám skupinu... jinak si myslím, že to fakt fláká....

hlavinka - 🙂 pochybuji že by byla tak dobrá že by pohmatem poznala jestli je malý OK, když mi na břicho sahá, tak mě jen po břiše pohladí 😀 vůbec mi to břicho nezmáčne nebo tak nějak... jen zlehka přejede přes břicho... tak nevím 😠

hlavinka
29. zář 2008

Pajmis: vsak jo, taky pochybuju, zapomnela jsem tam dat ironickeho smajlika 🙂
Ty, ale to bys tam mela mit vse napsane, to pak slouzi u porodu, tam si vse prectou. Talhle nebudou vedet, zda jsi zdrava nebo ne....tak to je fakt sila 😠

pajmis
29. zář 2008

hlavinka - 😒 tak to nevím... oni budou u porodu asi jasnovědci víš?? 😅 nevím... zkusím jí říct že se chci jen zeptat jestli mi v knížce nic nechybí ... at při porodu nemám komplikace... jediný co mi tam poznačili a to mám z diabetologie .. tak to, že mám těhu cukrovku... a to tam teda mít musím... to už bych tam něco řekla... každý musí vědět že mám cukrovku že?? co kdyby něco 😨

natali.m
29. zář 2008

pajmis:no jak to tady tak čtu, moc standartní zacházení to teda není, já mám těho průkajdu popsanou uplně celou, halvně výsledky krve jsou podle mě dost podstatné....jinak pohmatem věřím, že pozná dost, jako je poloha, ale mě dělá Dr. UTZ každou kontrolu, takže pokaždé vím i kolik malý váží.to jsou ale nepodstatn věci, důležitejší je určitě to, že podle UTZ poznají, jestli má správn velkou hlavič, to kvůli vodnatelnosti lebky a podobně důležité věci.... 😒

gabka.d
29. zář 2008

pajmis,teda to je síla,mě dělá dr UTZ pokaždé,vždycky je milej a ptá se na všechno.průkajdu mám popsanou komplet a i koníkem přidělané listy!!vždycky mi malou ukáže a ukáže i rdíčko jak hezky bije 😵
ten UTZ jak píšeš (ve 30tt)mi dělal ve 31tt,tak mi vyšla poradna,tak to ti měla udělat 😕

jinak co tchýně?už se hodila do klidu?? 😉

gabka.d
29. zář 2008

acinka:mocinky gratuluju! 😵 jdu se mrknout na ty fotky 😉

gabka.d
29. zář 2008

slaďoučká 😵 já už chci takýýýý 😉

danielaur
29. zář 2008

Ahojte kočky, aj ja sa pripájam k vám a som presne v takom istom "rozpoložení" ako vy všetky.
Takže nám aj tak nič iné nezostáva ako vydržať 😉
Tiež som večer dlho hore aby som sa unavila, lebo v noci som pri každom pretočení na druhý bok, hore 😠 Cez deň to pri telke dospím, ale to kolkokrát v takej skrčenej polohe až hrúza.

Nemotorná som tiež s tým bruchom a to ☹ ešte máme byt hore nohami (prerábali sme kúpelnu, malovali a robíme podlahu) a treba upratovať a pomáhať s drobnými prácami.
A s tými telefonátmi som na tom rovnako. Všetci hned prvá otázka ako sa mám, kde som a či sme ešte dvaja 🙂 🙂
Tak držím palčeky všetkým tehulkám pred termínom, aby boli v klude a neprikladali tomu velký význam, pretože tým prejdú asi všetky 🙂

dejna3
29. zář 2008

ACINKA gratulujem 😵 😵 😵 želám moc moc zdravíčka Emičke aj mamičke 🙂 Malinká je nádherná 😵

jáj kočky, tie noci sú tuším náročnejšie než dni 😝
my tento týždeň tiež finišujeme s nejakými drobnými úpravami v byte a bude treba ešte poupratovať, takže som zmenila postoj a dohováram mimčovi, nech do nedele vydrží v brušku a potom už šup šup von 😀 😀 😀
no uvidíme, či nezapôsobí zákon schválnosti 😀 😀 😀

pajmis
29. zář 2008

gabka.d - tak tchýně už k nám tak často nechodí a dokonce si mojemu stěžovali oba jeho rodiče že už k nám ani nechtějí... že u nás zvonili a nikdo neotvíral a jak odcházeli tak viděli jak k nám šla moje sestra... 😀 tak že jim je jasné že nejsou vítáni 😉 což je super 😝

misic
29. zář 2008

ahojte, tak som spat!!!
a som stastna mamina, nemozem velmi sediet, tak potom vam napisem ako prebiehal porod a tak...
mame nadhernu dcerku Sonicku a dnes nas pustili domov, narodila sa 25.9.2008 o 10,00 3050g 51cm
som stastna a tato tiez

animatua
29. zář 2008

acinka gratuluju!!! To je super, uz mas porod za sebou a muzes se radovat z male 🙂

dejna3
29. zář 2008

MISIC, no tak si sa aj Ty dočkala 😀 Gratulujem 🤐 🤐 🤐 aj Vám obom želám hlavne veľa zdravíčka, a keď Ti bude lepšie, čakáme infošky 😉

dejna3
29. zář 2008

tie smajlíky boli preklep ... mali byť tieto 😵 😵 😵

gabka.d
29. zář 2008

Misic i já se připojuji,a moc moc gratuluji!!
holky tak se nám začíná měnit sestava 😉 nějak jste se rozrodily 🙂 bylo na čase,co?

pajmis-ale trvalo jim to 😅 aspoň máš konečně klid 😀

aaandris
30. zář 2008

Gratuluju moc a moc acinka, ta malá je úžasná, tak hlavně moc a moc zdravíčka. No já už jsem včera po celém dnu, kdy jsem měla bolení břicha skoro pořád doufala, ale v noci se to uklidnilo a zase nic... ☹

Zítra jdu na kontrolu, tak uvidím...

K tomu UTZ - slyšela jsem od porodní asistentky, že čím míň se jich udělá (teda pokud nejsou problémy) tím líp. Není nutné ho provádět vždycky.... Každopádně já jsem se ještě minulý týden ptala jen pro jistotu zda jsme hlavou dolů a Dr. se jen jukl přes UTZ že ano a hotovka... 🙂 A kdy se asi tak má provádět ten velký UTZ, kdy se jako zjišťuje velikost a hlavička atd... to je individuální podle Dr. a jen vás chci uklidnit, že čím později tím líp, protože pak zas budete chtít po čase vědět jestli je pořád hlavičkou dolů...

Jinak vše stále stejné nic nového - pořád ještě nerodíte??? 😠 😠 😠 Myslela jsem že budeme zářijový, ale vždycky se uklidňuju tím, že asi je mimíškovi u mě dobře a nechce ven nooo, ale když my už se tak strašně těšíme...

Tak holky hodně zdaru všem, nejsme v tom samy. Já jdu zase trošku pouklízet a uvidíme co to udělá... 😀

sarkal
autor
30. zář 2008

acinka a misic hrooozně Vám oběma gratuluji!!!Konečně se můžete rdovat a užívat si miminek!!!
Já už chci taky..... ☹
Jinak pajmis:Mě dělá dr. utz při každé návštěvě,ve 30tt mi dělal velký utz kde miminko celé měřil,vážil atd...
V 33tt mě odeslal na dopplerovské vyšetření (průtok krve pupečníkem) a tam pan dr. mimíse opět celého měřil,vážil,prohlížel mimísovi játra,ledviny a srdíčko a zkoumal kolik se k němu dostává přes pupečník kyslíku a jídla,tedy jestli jsou ty průtoky OK a taky stav placenty,kde je atak.Určitě by ses dr. měla zeptat a hlavně také všechny ty krevní výsledky atak. by ti do průkajdy určitě psát měla,protože nikdy neví co se může stát a v nemocnici to všechno chtějí,takže nemůže počítat s tím,že ti to tam vypíše třeba měsíc před termínem...Jinak Ti držím pěsti ať Ti to s dr. dobře dopadne!!Chce to si to hold nenechat líbyt.
Jinak holky dnešní noc šla,vzhůru a na wc jsem byla asi 2x za to teď ráno...Už je mi sice lépe,ale teď mám hrozný kašel,manža nakoupil spoustu věcí a nějaký jitrocelový sirup na ten kašel,ale je to hrozně sladký-podobný glukóze,kterou sem pila na testu na cukrovku,fuj 😝 Prostě to nemůžu takže kašlu a pořád smrkám.Doufám,že zítra bude lépe,jinak gabka.d ty samé cucací tablety manža koupil a fakt pomáhají,ale užívám to teprve od večera,ale je to jako lepší.
Podle posledních utz bych měla být 36tt tak nevím.Holky já si vůbec nedovedu představit,že do pěti týdnů,možná dřív(kéž by) se nám prcek narodí,pořád tomu jako nemůžu uvěřit,dřív to bylo ještě docla daleko,ale teď to nějak mooc utíká a je to blíž a blíž 🙂

acinka
30. zář 2008

Dobré ránko 😵 Moc děkuji za gratulace a chvály....to se táááák hezky čte!!!! 😵 Misic posílám velké přání, ať je Sonička zdravá a roste do krásy!!!!Jinak když jsi u toho bolení a sezení...mě se krásně jizvička zhojila, nebolelo to vůbec...do té doby než jsem odcházela z nemocnice a musela se rozhýbat...he he, to sem šla jak po*raná 😀 A nasoukání se do auta a jízda domů to byl fakt druhej porod 😀 Ale vše je v pohodě...já se tady rozkoukávám, co nového, manža tu líta a poklízí, protože k nám dnes přijede paní doktorka...mám trochu strach...malá má žloutenku, tak šup aby to bylo pryč...letem světem jsem projela stránky pozadu, nikdo další neporodil, že? Však většina má ještě čas, pak to tu taky pojede jak na běžícím páse. Jo taky jsem četla, že s UTZ se to nemá přehánět...prý se i přehřívá děloha a to není dobrý...já bych to přirovnala k mikrovlnce...je dobrý ji občas použít, ale né furt 😀 Holky, optarujte se, hlídejte miminka a taky s jídlem se neomezujte....já už jsem na původní váze...a to jsem přišla z porodky, jde to dolůůůůů....kráááásně 😉

sarkal
autor
30. zář 2008

acinka právě jsem koukala do albíčka a malá je fakt krásná!!
Neboj bude to určitě ok s tou žloutenkou.Možná se ptám hloupě,ale z čeho ta žloutenka vlastně je?

acinka
30. zář 2008

Já myslím, že ze změny prostředí...prostě v bříšku to bylo "čistčí"...projde si tím většina miminek, akorát nás se drží už 4. den...snad se brzy pustí...musím jít...se tam začíná vrnět, prdelka, asi bude hládínek 🙂

sarkal
autor
30. zář 2008

Tak ať je to co nejdříve ok!!

gabka.d
30. zář 2008

ahoj holky,
tak jsem šéfa od mojeho přechválila!včera mu šel říct,že za měsíc mám terím tak co jako ze služebkama a on:nemám lidi,takže zítra jedeš do brna 😠 😢 snad se to tam nějak zklidní,ono plno chlapů je na montáži v praze,tak můžu být vlastně ráda,že není tam.. 😅 večer se mi vrátí.abych nebyla sama tak jsem pozvala návštěvu a ještě jsem obj. k holičce,tak to uteče...

a co vy?jaké máte plány?asi- rodit,uklízet a léčit se 😉

levik82
30. zář 2008

Ja sa dnes tiez chystam trochu poupratovat, snad sa to malemu nebude pacit abude chciet uz prist von 🙂 A vcera sme si s manzelom po dllllllhej dobe dali zase kratsie milovanie 😉 ale to asi nezabralo... Mne sa inak teraz milovat moc nechce. Cele tehotenstvo som taka odmietava a nemam z toho nic ☹

sarkal
autor
30. zář 2008

tak já uklizeno mám,jen popoklidím a zametu.Oběd manža koupí po cestě z práce,takže nemusím vařit ani bych to asi nezvládla.Už aby mi bylo zase dobře to nicnedělání je hrozné a jenom myslím na blbosti a mám depky.. 😠

dejna3
30. zář 2008

ahojte,
tak ja som po dnešnej noci úplne rozbitá ☹ mne už ani to vstávanie na WC tak nevadí.. malinké celú noc zasa kopalo 😠 išla som si ľahnúť asi o polnoci (inak celý večer kopalo tiež) a do 6.00 som si nepospala ani minútku 😝 potom sa mi podarilo zaspať asi tak do 7.30 a zasa kopance 😒 Keď si predstavím, že takéto noci ma čakajú ešte asi 2 týždne, ak nie viac, tak sa idem zblázniť... Teraz sedím pri PC a zasa kope... ono vôbec nespí???
Už aby bolo vonku, nech trošku pokope aj tatka 😀 😀 😀

levik82
30. zář 2008

Dejna poznam tie kopance v noci... U nas je to tak ze kope a je aktivny a potom 2 dni je ticho a kludnejsi. Vtedy to je ale este horsie, lebo vtedy mam depku z toho ci je v poriadku... A este dalsie 2 tyzdne??? Nestras! Vidim ze mas termin den po mne. No, ja sa cez vikend uz chystam do porodnice, neviem ako ty 😀 Sice ani neviem ako maly, ale snad si da povedat 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru