Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
9. říj 2008

Ahoj levik82!Já má to samé,ale je to asi úplně normální podle holek co tu píší.Musíme myslet pozitivně a těšit se na mimísky,vždyť to je pro nás to nejkrásnější období ne?! 🙂

levik82
9. říj 2008

🙂 No, ja som uz parkrat povedala ze ten kto povedal ze tehotenstvo je najkrajsie obdobie zeny tak bol isto chlap 😀 Nehovorim ze to nie je pekne obdobie, ale tie stresy a cakanie stale za nejakymi vysetreniami a vysledkami a potom na porod kde nevies co ta caka a k tomu si cely cas take rozhadzane klbko hormonov, hehe 😝 No uznaj 😉

jitinka84
9. říj 2008

Dobré ránko, levik naše maminy to měly daleko lepší, nikdo je nehonil po žádných vyšetřeních, nestresoval s výsledkama, jenom se těšily na miminko. My si to teď "užíváme" se vším všudy. I můj dr říkal, že dřív to bylo lepší a bez stresu pro nastávající maminku.

levik82
9. říj 2008

Presne ako hovoris jitinka. A ani telefony neboli, maily, sms-ky 😉
Som zvedava ako dnes dopadne aaaandris, co jej povie ta ina doktorka...

smardik
9. říj 2008

dobré ráno holky, já ted vstala 🙂 a to poslední týden spím celkem dobře a byla jsem na WC jen jednou 😎

natali.m
9. říj 2008

Dobre ranko holky, já se teda cítím podobně, nejradši už bych rodila, protože ten konec je nesnesitelný a na druhou stranu mám strach, co bude pak. jestli budu dobrá máma a tak.... ☹

levik82
9. říj 2008

smradik 🙂
obdivujem ze dokazes tak dlho spat. ja som stale po siestej hore. ale ja som aj tak ranostaj, ale teraz uz na hodinky pozeram väcsinou od piatej...

natali.m
9. říj 2008

levik, viidím, že jsi o týden dál, chci se zeptat, co na tebe doktoři v porodce?mě teda tvrdili, že mám ješte dost času, tak to asi vypadá, že budu přenášet... 😖

evitkamalicka
9. říj 2008

ahojky kocky...tak my sme uz od pondelka doma 😀

sarkal
autor
9. říj 2008

levik82 jitinka84 určitě to měly lepší.Já jsem hrozněj nervák a při čekání na každé výsledky jsem myslela,že mi snad vylítne srdce z hrudi a kolikrát jsem si i pobrečela a to jsem ještě ani nevěděla výsledek,pak když mi řekly,že OK tak bych skákala radostí no prostě pako 😝
V určitém smyslu to jako hezké období je,ale právě ta nejistota,čekání,návštěvy u dr. s tím,že nevíte co bude,pak čekání a stresoání se z porodu no prostě fuj.Někomu to je jako jedno,kámoška to všechno bere úplně v pohodě,na nic nemyslí,jen jí a to že by mimčo nemuselo být v poho jí prý ani nenapadlo,no má to někdo štěstí.

natali.m
9. říj 2008

evitkamalicka: moc gartuluju k malému a doufám, že jste oba zdraví a šťastní....tak ať Adamko roste jako z vody... 😀

smardik
9. říj 2008

levik nespím dlouho to jen klame ☹, protože já tak od 24-do 5 čumím do zdi nebo jdu na net a teprve po té páté jak si jdu lehnout se mi povede usnout takže asi tak 🙂. ale naštěstí mám samostatného chlapa 🙂

evitkamalicka
9. říj 2008

natali dakujem 😉

levik82
9. říj 2008

no smardik tak to teda vyhra nie je 😖 asi sa uz cvicis na prichod maleho ze ti poprehadzuje den a noc, co??? 😀
natali, ja chodim najnovsie na kontroly uz kazdy druhy den. otvorena som na jeden prst uz tyzden, krcok mam mäkky uz aj tri hadam. na monitore mam stale stahy maternice, ale zatial nic. som doma. zajtra zase kontrola. sestricka mi v pondelok povedala ze do piatku porodim, ale mne sa zatial nezda, nemam taky pocit. vcera mi doktorka chcela dokonca pomoct a poriadne ma zdola podrazdila, ale malemu je dobre asi u mna. zajtra im ale asi uz poviem ze ja uz nejdem prec z tej nemocnice. ze tam proste ostanem a basta 😉
sarkal, ta tvoja kamoska ma teda nervy. obdivuhodne... az neuveritelne pre mna 🙂
evitkamalicka, gratulujeme este raz 😉 a ako si zvykate doma? uz ste si nasli ako-taky rezim???

smardik
9. říj 2008

levik cvičim na malého, počítám že to bude nespavec - my oba jsme totiž byli nespavci a uřvanci 😒

sarkal
autor
9. říj 2008

evitkamalicka gratuluji k chlapečkovi!!!Se máš....
Teď ještě poklízim pak vytřu a odpoledne jdu šít,nějaké doplňky...a taky mám objednanou zákaznici na svatební šatky tak doufám,že si vybere 😀
Jinak dnes nikam nemusíme,tak večer si udělám pěknou chvilku u DVD Depeche Mode 🙂

levik82
9. říj 2008

Ja idem poobede na prechadzku s kamoskou - kocikovat jej 3-mesacnu dcerku 🙂 Tak idem po prve pocvicit a po druhe pochodit. Zevraj mam teraz chodit aby som malemu dopomohla skor von 😉 Aj to som sa smiala, predtym mi kazali mat vylozene nohy a lezat a teraz mam chodit cim viac 😀

evitkamalicka
9. říj 2008

dakujem vsetkym kocky...malinky len papa a spinka, je velmi dobrucky, ani nevieme ze ho mame, takze popri nom sa da stihat aj ostatne, papa cca kazde 4 hodinky a v noci prespi aj tych 5-6 hodin, takze sa aj my vyspime

levik82
9. říj 2008

tak to je super evitka. a ake mal vlastne miery ked sa narodil? mozno si uz niekde pisala, ale zabudla som...

sarkal
autor
9. říj 2008

jé evitka tak to máš zlaté dítko!!To Ti určitě může spoustu mamin závidět,kéž by byl Tomík také takový...
Tak jsem se dnes objednala na monitor,takže v pondělí návštěva v poradně a pak monitor,alespoň to budu mít takto při jednom a jsem zvědavá co mi tam poví..Kéž by to byl můj první a poslední monitor 😀 Když čtu holky co porodily v 37týdnu tak chci také a že jich k mému překvapení je docela dost!!Jaj už to snad nevydržím.

levik82
9. říj 2008

Mne sa tiez zda ze viac bab porodi pred terminom ako prenasa. To len ja budem asi taka co si este pocka ci co... Bufinka a aaandris sa neozyvaju. Zeby uz rodili???

natali.m
9. říj 2008

levik:Tak to ti nezávidím, asi bych se jim v porodce zakousla do postele a taky tam zůstala, tak ti držím palce, ať už tě domů neposílají....já jsem ještě uplně zavřená, takže to bude asi fakt na dlouho....jen kdyby ty večery nebyly tak kruté, pokaždé mám pocit, že se určitě rozpadnu, jak to bolívá, malý se strašně tlačí dolů... 😒

evitkamalicka
9. říj 2008

levik, malinky mal 3900g a 51cm

levik82
9. říj 2008

Presne, vecery su najhorsie. A noci. To ma uz manzel pozna - ja kazdy vecer poviem "keby uz bolo rano", alebo "nech je uz rano".

sarkal
autor
9. říj 2008

evitka pěkné míry měl!!
Si teď říkám,že by se to i dalo,když jako pominu to břicho atd.Ale ten úklid to je hrůza,hned se zadýchám a mokrá jsem až na zadku 😝 Po zádech mi teče pot snad proudem a ta hrozná bolest zad,si myslim,že když se ohnu tak už se ani nenarovnám.Jinač když zametám tak nejhorší je pak smést tu hromádku,sice roztáhnu vždycky nohy abych to břicho měla jako mezi nima,ale hrozně mě u toho berou křeče v břiše a nemůžu dýchat jak mi to břicho tlačí na tu bránici.To je pro mě teda nejhorší...
Tady je veňku krásně takže je taková lepší nálada 😉
Taky koukám,že se buffi a aaandris dnes ještě neozvaly tak uvidíme 😉

buffinko
9. říj 2008

Cauteeeeeeeee 🙂 🙂 🙂

Hehe, sarkal, ja som este stale tu a budem tu do Vianoc asi....Rano musim vzdy dospat, kedze v noci cumakujem do steny. A trochu som dokonca upratala, ved co keby nahodou uz dnes 😅 😅 😅 Zajtra mam opat kontrolu, ale myslim, ze to dopadne rovnako ako v utorok. Mudr. sa poriadne posparal, aby trochu pomohol, mala som aj slabucky vytok, ale len na nohavickach, ani zatka neodisla...Kontrakcie ziadne. Ak si ma v porodke uz nenechaju v piatok, tak zamierim na oddelenie psychiatrie, tam si ma v mojom stave nechaju okamzite...

evit, este raz gratulujem k Adamkovi, je krasny. a aky velkyyyyy 🙂 🙂 🙂 mozem sa opytat, preco si rodila sekciou?

acinka
9. říj 2008

Evitka, velká gratulace 😵 Adámek je moc kwásnej! 😉 A teda s tím spinkáním jen závidím...naše Emča je žrout a třeba dnes v noci papkala po 2,5 hod. Uf, teda! Takže jak tu Levik psala, že se přes den spí dobře a v noci je vzhůru...já to taky tak měla a už chápu, proč! Tělo se evidentně připravovalo na noční buzení 😉
Jinak se fáááákt těším na tu novou diskusi Jak zvládáte prdíky, otravné návštěvy atd.... 😀

jitinka84
9. říj 2008

Evitka, velká gratulace k malému, je rozkošnej 😵 😵
Taky se na toho našeho prcka moc těším 😉

aaandris
9. říj 2008

Ahoj holky, stále mezi vámi... 😀 😀 😀

V prvé řadě gratuluju Evitce, malý se je fakt krásný.... 😉

No a co já a moje kontrola: byla jsem v tav 7.45 a odcházela jsem v 11.45 hrůza hrůznoucí.. 😝

Holky, doktorka mi udělala Hamiltona - už jste o tom slyšely? Já teda ne, až jsem se bavila s kamarádkou na chodbě, tak mi o tom říkala, a já prej co to je a tak a je to hodně nepříjemné vyšetření, po kterém může odejít zátka začnete rodit... no jsem zvědavá - nepříjemné to bylo ☹ Pak jsem šla na KTG - to je O.K. s tím, že tam za 20 min. byly dvě kontrakce, ale spíš slabé, pak na ultrazvuk - mimino je dost dost velké, ale taky v pohodě, no a další kontrola má být v úterý, když neporodím. To bychom se pak už domlouvali na vyvolávačku asi hned na středu, takže jsem zvědavá jak to dopadne...

No a tak vám dojedu domů zapínám počítač a dívám se do těhu kartičky na dnešní záznamy a je tam napsáno Hamilton, tak jsem celkem zajásala - jsem zvědavá jestli to zabere... Hned jsem se podívala do ostatních diskuzí na Hamiltonův hmat a četla jsem zkušenosti holek - není to vždycky úplně růžové - např. jedna hodně krvácela až skoro vykrvácela, ale ve velké části případů to pomohlo - hlavně až v tomto pokročilém stádiu. Byly tam i holky, kterým to dělali dvakrát za 14 dní a stejně nic, takže je to asi taková zkouška.

No nebojte se budu vás informovat, zatím teda stále zde... 😀 😀 😀

levik82
9. říj 2008

Ja som sa prave vratila z dvojhodinovej prechadzky. Bolo fajne, cerstvy vzduch, pohyb a tak...dufam ze to malo aj nejaky osoh a porodime skoro 😉 Asi to zajtra urobim vazne tak na kontrole ze sa chytim postele a poviem ze neodidem, az s malym 😉 😉 😉 Aaandris, no, ja na monitore ja mavam kontrakcie riadne - za 20 min aj takych +é a viac, a vysokych, a stale som tu a nie v nemocnici. A to sa mi sestricka v pondelok "vyhrazala" ze do piatku porodim. No ha-ha. To este nepoznaju nasho maleho tvrdohlavca 😀 (Hlavne ked bude po ammine 🙂 )
Toho Hamiltona inak nepoznam, ale pozriem sa na nete co to je zac...
Evitka, nooooo, maly je teda pekne velky! My mame prognozy na podobne velkosti, tak som zvedava. Ale u nas to bude prirodzene a nie sekcia - aspon zatial.
Buff, ja som vazne myslela ze ty uz rodis! Si ma sklamala, pocuvaj... 😉 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru