Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
29. říj 2008

natali to snad ne!Mamku taky pěkně potrápily,bráchu vyvolávaly,byla v bolestech celý den,pak už nemohla a usínala a sestry ji skákaly po břiše a bráchu tahaly ven froté ručníkem,protože už neměla sílu tlačit 😝
A mě taky vyvolávaly,trvalo to taky skoro dva dny,bolesti hrozný,nakonec jí něco píchly a já byla během chvilky na světě,ale hrozně krvácela a několik dní musela jen ležet,vůbec nesměla vstát.Já se,ale uklidňuji tím,že před 22lety byla medicína docela jinde než dnes 😒

natali.m
29. říj 2008

jo, taky si říkám, že dneska už snad není lékařství taková řezničina...mamka sii odležela 6 měsíců na udržování a pak ji nechali 3 týdny přenášet, fakt paráda. no a s tou ruplou pánví se bohužel nedalo ic dělat, tak má chudát v rozkroku 1 cm schod.tak pevně doufám, že by mě v tomhle nenechali.jenže když se je na něco zeptám, tak se mi dostane odpovědi,že se ukáže až se porod rozjede... ☹

kulicka
29. říj 2008

Sari : ted jsem to chtela napsat 😀 Metody postoupily, dneska uz se po brise pry neskace, pac clovek nikda nevi. Pry by se tak mohly poskodit vnitrni organy jako propichnout zaludek nebo natrhnout streva 😖 takze uz se to nedela a dalsi jiny veci se zas delaj, protoze se zjistilo, ze to je lepsi 😉

Co se tyce zarputilosti matek v nedavani odpovedi na otazky jsme na tom stejne ☹ Pokazdy, kdyz se na to zeptam : jak dlouho rodila, v kolik ji to zacalo, jak ji to zacalo a tak... tak mi neodpovi 😔 Asi se stydi ci co 😅

No ja se uklidnuju, ze kdyz budu utahana, ze mi daji glukozu vnitrozilne. To by melo dost probudit ne?

aji81
29. říj 2008

sarkal: moc ráda Tě čtu 😉 .Zapomněla jsi napsat, že si půjdeš vypít maliníkový čaj 😀 . Dělám si legraci, jsi taková roztomilá🙂. Fakt Ti přeju, aby si už brzo porodila!. Jako určitě je lepší porodit dříve, než když přenášíš a čekáš to každou chvíli, strašně se hlídáš, říkáš si: je to už ono?. Ale víš, já jsem porodila o 14dní dříve a byla jsem psychicky totálně nepřipravená, takže prý díky tomu to taky tak dlouho trvalo. Malá nebyla taky připravená a nechtělo se jí, nechápali proč ta voda vůbec rupla...No, to je už jedno, hlavně že to dobře dopadlo.Uvidíš, že to budeš mít vpohodě, před 22lety to byl ještě středověk 😀.Držím palce! No, to jen tak.... 😉

natali.m
29. říj 2008

kulicka:jo s tou glukozou by to určitě pomohlo, prý pak když to opravdu nejde, tak dávají i kyslík, a to by probudilo snad každého...

sarkal
autor
29. říj 2008

aji81 děkuji 🙂
Taky si myslím,že je lepší dřív než pak přenášet atd.Já to jako najednu stranu moc chci,ale nadruhou stranu se toho bojim až to příde a až budeme odjíždět do nemocnice,to bude slzavé údolí,loučení se se Zajdou(náš králík) se psem...No hrůza,už vidím jak probrečím celou cestu autem a strachy mi srdce vyskočí z hrudi.
No snad to zvládnu.Už aby byli vánoce 🙂

kulicka
29. říj 2008

Sari 😀 a nebo se jednou probudis "Aj, chce se mi na zachod". Posadis se na posteli : jeje, ja se pocurala?? 😕 Nee, to je voda 😲 Auvajs! Kontrakce. Auvajs! Druha! Jé mimi, kam se cpes? Uaaaaaaaa uaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 Manza se vzbudi : no co to? Jo aha, ja jsem tata 😀 😅 😵

natali.m
29. říj 2008

kulicka: jeje, dokonalý porod, chci taky auvajs a ahoj, jsem tvá máma... 😉

sarkal
autor
29. říj 2008

kulicka kééééž by,to by bylo fakticky dokonalý...
Zrovinka jsem četla v diskuzy jaký byl porod maminku,která to měla hodně podobné,od prvních příznaků se jí miminko narodilo asi za 45minut,volaly sanitku a ona šla do vany,najednou cítila hlavičku a pak volala na manžela ať jde malou chytit a bylo to..sanita přijela pozdě,ale vše dobře dopadlo.Teď sice nevím na jaké straně to bylo,ale je to v Jaký byl porod.Docela mě to dojalo..

kulicka
29. říj 2008

Jo Sari a Nat, to by bylo fajn ze jo? 😵

sarkal
autor
29. říj 2008

Jo jo,ale takové štěstí já nemám.I když v tu chvíly ta maminka měla asi spíše strach než radost 😒

kulicka
29. říj 2008

No urcite byla prekvapena 😅
A Sari, zmen mysleni! Myslenka je otcem reality nebo jak bych to napsala. Kdyz si budes rikat, ze to probehne blbe, tak to tak nejspis i bude 😒 Rikej si : porod bude tak akorat, bez komplikaci, vsecko to zvladneme 🙂 A uvidis, ze to tak i bude. Ono casto hodne zmeni jen blbej pohled na vec : nevim estli jsem to tu psala o tech mych zvracenich na zacatku tehu : nejdriv jsem z toho byla nastvana, rikala jsem si jak je mi blbe a bylo mi blbe jak psovi. Pak jsem si zacala rikat, ze je to vlastne normalni prubeh a ze je to tak dobre a hned mi bylo mnoooohem lip, prestoze intenzita a frekvence zvraceni byla stejna 😉

kulicka
29. říj 2008

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php

zkuknete to video na konci : to je krasa 😵

sarkal
autor
29. říj 2008

kulicka pokusím se,ale víš jak to je,člověku to nedá...

evaje
29. říj 2008

Ahojte, musím vám napsat svůj pohled na porod. Já první dítě rodila ve 33tt. Rupla mě voda a my jsme jeli. Ale ty stresy, co prožíváte a které se vás drží během porodu a po. Jak je dítě v inkubátoru... Musím říct, že tento stav který teď mám je fakt balada. A až pojedu, tak budu mít jen strach z té bolesti, kterou si budu muset vytrpět, ale vím, že to bude jen moje bolest a pocit, že mimi bude donošené a v pohodě a že ho nebudou čeklat problémy, kterýma si prošel Maty, tak to mě bude natolik uklidňovat, že tu bolest snad i přežiju. Já vím, že i tak se může stát cokoliv, ale přece jen předčasný porod s sebou nese strach o dítě mnohem déle než jen těsně po porodu.Jde o jeho budoucí vývin, pořád sledujete, jestli je to či ono normální a tak. Tak buďme rády, že máme miminka v bříšku do termínů. Věřte, že je to krásné a že to přesně takhle má být. 😉
Já dnes byla taky na kontrole a prý se malé pomalu chystá. Ale to snad už od početí, ne? 😀
Tak se mějte a pááá

kulicka
29. říj 2008

Evi, mas naprostou pravdu. Navic ani ta mamka na to nemusi byt pripravena 😒 Me by to teda dost zaskocilo. Kdyz mi ve 34tt po tydnu kontrakci rekli, ze uz jsem otevrena na jeden prst, tak jsem zalehla do postele a 14 jsem se ani nehla! Evidentne to zabralo 🙂

evaje
29. říj 2008

kulicka, jsi šikulka a buď ráda, že to tak dopadlo. Já si toto těhotenství doslova užívám. Je tak v pohodě, že to až nechápu. S Matym jsem už od 26tt polehávala po nemocnicích a cpali mě magnézkem. Akorát jsem tenkrát měla tvrdé břicho a jinak jsem necítila problém. Ale musím uznat, že kdybych jako první prožila tohle těhotenství a to s těma problémama bylo druhé, tak už bych asi věděla, že není něco v pořádku. Ale kdo to nezná neví. Já nejsem žádná fňukna a tak jsem asi nedokázala rozeznat,jak moc je břicho tvrdé a jak moc je bolest při růstu bříška normální a tak podobně. Navíc jsem zdravotní sestra a tak jsem nikoho nechtěla otravovat. Z nemocnice jsem utíkala domů, že budu v klidu ležet, ale doma člověk nikdy není tolik v klidu jako tam. No prostě škoda mluvit. Už to máme za sebou a teď je to pravý opak. Jsme s manželem šťastní, že jsme donosili mimi. Posledních deset týdnů jsem byla jak pod mikroskopem, když mě někde píchlo, nebo jsem hekla, už mě sledoval a ptal se co je. No psychyka nám hrála oběma. Teď ještě v klidu odrodit a budeme 😀 😀 😀
Jdu spinkat. Poslední dny mladej vstává dřív než já, tak ať se vyspím. Pááá

sarkal
autor
30. říj 2008

Ahojky.Tak dnešní noc ušla,asi jen 2x na wc.
Tady celou noc lilo,teď se to malinko uklidnilo,ale zase to vypadá na déšť.Tak za 4 dny je termín tak jsem zvědavá,já už tak nechci na ten monitor a do poradny,ale malýmu se asi líbý cestovat sem a tam 😀
Já už chci táák jezdit s kočárkem,že ho mám pořád v obyváku a manžel ho dává furt někam na stranu,teď je zas na chodbě tak si pro něj jako jdu,snad se Tomíkovi konečně zalíbý a bude se už chtít taky povozit 😀
Co asi natali,jestlipak dneska napíše.

gabka.d
30. říj 2008

Ahoj!!!holky vy mě bavíte 😀 😀

Tak nemoc už je snad pryč, ještě mě teda pořád lechtá v krku, ale to je balzám proti té bolesti...dala jsem se na úklid, vyprat dvoje propocené povlečení, x triček, všechno to vyžehlit..mojemu vyprat oblečení, chudák nemá co na sebe pomalu..jó no, ženská si na týden lehne do postele a pak ten byt nepozná 😅
ale staral se výborně, nákupy, vaření, nádobí..ale ženská ruka to není...

dneska mě docela berou poslíčci, snad se to rozjede, zítra mám termín a mám jít na kontrolu do nemocnice, ale tam se mi teda vůbec nechce 😔

sarkal
autor
30. říj 2008

gabka hlavně,že už jsi ok!Taky jsem si zkusila jaké je být nastydlá v těhu a je to mnohem horší než v normálním stavu 😝 .Hlavně aby jsi byla na porod fit!Si nedokážu představit rodit s tou bolestí v krku,kašlem a rýmou...
Tak hlavně ať se ti to rozjede 🙂

gabka.d
30. říj 2008

díky šáry, však já mám ještě v živé paměti jak jsi trpěla! Já jsem dokonce jela na pohotovost jak mi bylo zle...a taky jsem se chtěla ujistit že malá je OK 😉 je to děs, když nemůžeš jíst a ani nemáš chuť a kvůli mimi musíš, myslela jsem že nepolknu nic, ani polívka nešla, no to co jsem si vytrpěla bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli, takhle nemocná jsem nebyla snad 2roky a zrovna teď mě to chytne 😠

no myslím, že se nic nerozjíždí, spíš to přestává ☹ ☹

sarkal
autor
30. říj 2008

jo jo přesně tak,to bych nepřála nikomu,byla jsem úplně vyřízená.Před dvěma dny mi začalo jako pálit v krku tak sem řekla v žádnym případě 😲 a od té doby piju asi tak 6xdenňe čaje a cucám pálivé bonbony a už to ustalo,tak jsem šťastná.

To je škoda.Já to znám...Vždycky mě začne bolet břicho a v kříži a bolí to hodně,tak sedím nebo skáču na balónu a čekám kdy to začne být horší a pravidelné,pak se jdu vykoupat(mívám to většinou večer,ty bolesti) a v postely to pomalu přejde.V noci když se pak probudím tak zjistím,že nic,jen že potřebuju mooooc čůrat.Je to fakt hrozný jen čekat ☹

natali nějak nepíše tak že by už konečně?

acinka
30. říj 2008

Ahojky, jen prolítávám ze sprchy...se potím v pelechu, protože mám parádní chřipku. Manža si dokonce musel vzít OČR, páč bych to sama s Emčou nezvládla.
Takže takovej rychlej kontroling 😀 Juch Natali nepíše, tak snad už jela a má Jarouška u sebe, to by bylo parádní.
Opatrujte se 🙂

sarkal
autor
30. říj 2008

acinka tak to koukej vyležet,to nachlazení řádí fakt všude,no jo deštivej podzim ☹
Taky sleduji,že natali nepíše,jak nenapíše dovečera je to jasné,konečně se dočkala,moc jí to přeju!! 🙂

zuzankaaaa
30. říj 2008

ahoj
sarkal bola som u lekara a on ma poslal do nemocnice doteraz som tam bola ale z malym bolo vsetko ok. len mi tam potom zistili ze som otvorena a mala som aj kontrakcie ale uz je vsetko ok. uz som aj doma a teraz uz cakame iba na porod kedy sa narodi. dakujem ti za radu aby som isla ku lekarovi,.

sarkal
autor
30. říj 2008

zuzankaaaa tak to je dobře,že už jsi doma!!Tak se drž a ať je vše ok!
Teď už by to bylo v pohodě kdyby se malý narodil.
Držím Ti palce!! 🙂

zemli
30. říj 2008

Holky kolik toho chystate pro male do porodnice ?
🙂

kulicka
30. říj 2008

No tak to asi vypada, ze se natali dockala 🙂 Drzim pesti at vsecko probehne v poradku.
Zuzi uf, no jeste 2 tydny kdyby ti mimi vydrzelo, tak bude lip, ale je fakt, ze ted uz jste za vodou 🙂
Tak hodne odpocivat v leze jo? Jako ja. To zabira 🙂

sarkal
autor
30. říj 2008

Koukám,že ještě evaje se dnes neozvala......
zemli já mám pro malého připravené 1xdupačky,kabátek,bodyčko,čepičku,ponožky,zavinovačku,asi 10plenek(kdyžtak manža přiveze víc),osušku a dvě látkové plenky,potom dudana a chrastítko(ale to jen tak,myslím,že nějaké chrastítko mu bude šumák..),oni tam kde budu rodit mají jako vše k dispozici,ale píšou,že mimi se bude ve svém cítit a vypadat lépe,víte jak 😀
No a na odchod domů manža přiveze autosedačku a buď deku,nebo teplou zavinovačku do autosedačky.

zemli
30. říj 2008

Sarkal, ja sem prave nevedela jestli musim mit na kazdej den neco. 🙂 Takze dekuju. Zacnu dneska pomalu balit. Protoze se mi zda ze nestiham absolutne vubec nic. A to mam jeste cas.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru