Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

cernovlaska
11. pro 2008

Dádo: malá je kouzelná,jak je spokojená nabalená 😀 😀 😀 to Matesovi se to moc nelíbí,hlavně čepička mu vadí,to je řev ☹ přidala jsem fotečky,tak mrkni,jestli budeš mít čas,ztm papapa

pajmis
11. pro 2008

Ahojte 🙂 Tak dneska sme se vrátili z nemocnice . Měla sem jít včera, ale ta kyretáž nedopadla moc dobře ☹ prej sem byla plná nějakých sraženin a dělohu měla ještě u pupka, moc vysoko, takže si mne tam nechali do dneška na pozorování. Ale měla sem u sebe maličkého, takže bylo dobře 🙂 Akorát chytnul velikou rýmečku, takže musíme odsávat hleníky a dávat Nasivin pro kojence ☹ Chudáček, pořád frká a nemůže pořádně dýchat 😢 ale prej to je v poho a miminka to mívají... Ještě mi zjistili, že sem chudokrevná, takže musím brát železo ☹ ach jo... furt něco... malý ted spinká, takže mám chvilku čas, tak si jdu uklidit 🙂 Mějte se děvčata 🙂

rolincova
11. pro 2008

funy: Já jsem u prvního přibrala taky asi přes 12kg. Teď mi bylo zkraje pořád špatně tak jsem zhubla a pak přibrala jen takhle. Ale neboj, mamča se mnou přibrala 27kg, takže ty to máš krásný 😉

cernovlaska: Jé vy se máte, že vám tam sněží, tady nic. Je sychravo a celý den zataženo, člověk by měl až depky kdyby na to měl čas🙂 Chudinka Matýsek takhle ho trápíte... Nejenom, že byl chudinka počuranej, ale ještě musel nakupovat... 😉 To mají chlapi rádi 🙂 Teda aspoň ty mý... Jsou pak vždycky pěkně otravní a otrávení... Ale to je super, že už takhle hodně přibral, vidíš, ty si chtěla aby měl už 3kg a on pane šikulka už má 3,2kg. 🙂 Já se taky pridávám, ať už to máte holčičky za sebou v pohodě a bezbolestně, nebo aspoň co nejmenší bolístku... A už se běžím mrknout na Matýska 🙂

pajmis: Páji já jsem na tebe myslela, že jsi nepsala, tak je dobře, že tě takhle prohlédli a že to z tebe odstranili. A to tě to bříško bolelo tak hodně? A je uplně úžasné, že ti malého nechali. Většinou dají děťátko na dětské. Teda chudinka s tou rymičkou, to je hrozný když ty dětičky nemůžou smrkat. A odsáváš mu to? Já taky beru železo, ale prý se to pomaličku lepší. A tobě se taky udělali hemeroidy?

pajmis
11. pro 2008

Ahoj Dádo, no chudinka malý, pořád má plný nosík a já mu to odsávám, ale je mi ho hrozně líto, chudáčka, protože pláče, když mu to odsávám, musí to pro něj báýt hodně nepříjemné. Sem strašně ráda, že mi ho nechali u sebe, ležela sem na šestinedělí a měla ho u sebe jako, když se narodil. Ležela sem na pokoji s paní, co měla 1denního chlapečka. Po dobu, co sem byla uspaná, tak mi ho hlídali sestry a pak ještě nějakou dobu, abych si odpočinula. Celkem byl beze mě asi 3-4 hodiny a sestřička mi říkala, že celou dobu byl vzhůru a jen koukal. Vůbec prý neplakal ale jen čučel kolem sebe a broukal si 🙂 Zjistili sme že když mu zazpíváme, tak to opakuje a brouká si 🙂 takové jako hm,hm,hm... ale je to hrozně krásné 🙂 Hemerodidy se mi taky udělali a měla sem to hodně, ale po té kyrétaži sem zjistila, že už mám vše OK, takže mi to, jak sem spala, asi zatlačili zpátky, protože mě po probuzení bolel předek i zadek 😀 takže ted už sem bez hemeroidů a už mě nic nebolí 🙂 Ale raději ještě mažu gelem z dubové kůry, aby se to ještě zatáhlo, protože je to ještě takové citlivé... A jak vy válčíte?? Vše dobré?? Já mám furt tolik mléka, že nestíhám kojit. kojím malého jen, když se sám vzbudí a řekne si, a v noci to je jen 1x, takže ráno vstávám s obřími nalitými prsy, je to celkem nepříjemné, protože mám ty vložky v podprdě totálně nasáklé... nestíhám to ani vymněnovat 😠 A jak vám Natynka přibírá??? Malý právěže skoro vůbec nepřibírá. Narodil se a měl 3630g, při propuštění 3400g a ted má 3550g , takže myslím, že to je málo ☹ nevím, v porodnici neříkali, že by to bylo špatné, ale mě se to zdá málo ☹

funy
11. pro 2008

cernovlaska,

moj maly ma podla lekara uz vahu cez 3200, tak sme vas dobehli uz teraz. ja len dufam, ze sa pomylil a nebudem mat az take velke babo, ale zase ked si pozries moj album a foto v nom, tak sa mozno nemylil.

rolincova
11. pro 2008

pajmis: Ahojky Pavli, tak je vidět, že tě tam dali dokupy. To je super, že už tě nic nebolí. Mě ještě trošku vzadu a trošku i vpředu 😉 A ten gel ti pomáhá? Já si zavádím čípky. Je to trošku lepší ale zatím to ještě cítím. Týjo ty se máš, že takhle hezky spinkáte. Natynka papá v 10 pak ve 2 a pak tak v 5. Ale vzbudí mě jen tím, že se chrouňá, takže je hodná. Ale taky bych si pospinkala celou noc 😉 Mě se prsa snad ani nestihnout takhle nalýt. Připadá mi, že se mi dělá mlíčko když začne bumbat, tak se mi nalejou prsa. Jinak už jsme za týden přibrali 20dkg. Už má 4,1kg. Ale je fakt, že jak pořád ve dne spinkala třeba 4 hodiny, tak jsem ji budila. V noci teda ne, to zase zvládne hlady sama🙂 Ale to byl mrňousek hodnej, jak u sestřiček neplakal vid? A ještě jsem se chtěla zeptat jak tě bolelo břicho, tak měla jsi i teplotu?

funy
11. pro 2008

AHOJTE,
SAMICKA PRAVE VYRAZILA DO PORODNICE
drzte palce

cernovlaska
11. pro 2008

Funy: tak jsem koukala do tvýho albíčka a musím říct,že bříško máš teda fakt mega 😲 a já jsem si myslela,že mám obr břicho,ale na tebe fakt nemám 😲 😅 . Jestli ti dr říká váhu podle UTZ,tak to není úplně přesný,cca 200-300g +/-,tak uvidíš 😵 no a nebo budete mít obříka,ještě tak půl kila až kilčo přibere do porodu 😕 aspoň bude mít nějakou zásobu,po porodu mimča hubnou,tak se nemusíš bát,že by měl pak málo,jako já,mě schodil na 2700g,chudáček ☹

Dádo:jj,musím si na to dát pozor,dneska byl v poho v kočárku a až na zpáteční cestě začal bulet a bulel až domů a když jsem ho rozbalila,tak byl pokaděnej,tak nevím,jestli mu vadilo tohle nebo mu vadí něco v kočárku,chjo,když on si neřekne 😖 😝 😅

Tak malej snad zabral,tak já jdu do spršky a do pelíšku,dneska jsme bez taťky,tak snad bude noc v poho 😕
Přeju všem krásné sny,rodícím hodně štěstí a maminám klidnou noc 😵 😀 papa

janinunina
11. pro 2008

zemli:tak ja budu slonice s tebou,dnes jsem byla na kontrole...poslicky uz sem tam mam,ale zadny pravidelny..no a prej uz se tam neco hnulo,ale porad se nic nechysta 😉 takze drzim basu s tebou...no a tu celodenni hladovku...tak to by mi bylo asi taky krute blbe...to asi neprubnu.ja jsem vcera byla se psem,tak jsem s nim skotacila,behala a nachodila.pak jsem celej den neco delala,makala atd,vecer horka sprcha a NIC,spis se to uklidnilo....tem nasim klistatum se asi nechce do te zimy vis....to jeste nevi,co je ceka 😀
vsem mamuskam a tehulam dobrou noc..

funy
12. pro 2008

cernovlaska,
este plus?
pomooccccccc
xixi

funy
12. pro 2008

samicka z decembra vcera porodila
ma krasneho Dominika

zemli
14. pro 2008

Tady je nejaky ticho. To uz sem tu zbyla jenom ja ? 😒 Ja si fakt pockam na ty velikonoce

tetadolly
14. pro 2008

ahojik holky, tak jak se máte? Jak zvládáte všechen ten vánoční shon?

funy
14. pro 2008

zemli, a ty si este cela?
chod do december, prosinec, aj mum je uz 42 tt a je este cela. ale ak to dnes nepride, tak zajtra sa ma ukazat v nemocnici.
ako to zvladas? teda, neviem si predstavit 42 tt. och
drz sa

funy
14. pro 2008

tetadolly,

ty si si adoptovala deti? prepac ze som zvedava, len tomu trochu nerozumiem, ze mas 4, potom, ze 2
🙂

tetadolly
14. pro 2008

nene, jedná se o kočičky, protože jim odešla maminka a po třech dnech se nevrátila, tak jsem je nechtěla nechat zabít a rozhodla jsem se je odkojit uměle a zdařilo se, jsou to prostě moje děti, protože ty dvě co mi zůstali za mnou pořád chodí jako za mámou a čas od času jim dám napít z flaštičky, nikdo nevěřil, že se mi to podaří a zdařilo se a já jsem na to moooooooooooc hrdá, ale bylo to pěkně těžký, každy dvě hodiny vstávat hodinu je krmit a další půl hodiny jim masírovat bříška a pak utírat kakánky a čůránky, fůůůůůůj to byl smrádeček, ale za to to prostě stálo, no a v tu dobu kdy jim byl jeden měsíc tak jsem otěhotněla, takže taková malá příprava 😀 akorát už se nemůžu dočkat, ještě šest tejdnů 😝

tetadolly
14. pro 2008

jojo holky omlouvám se ale musím jít něco zařídit, tak zatím papa 🙂

zemli
14. pro 2008

funy: jeste nejsem ani nahlasena v porodnici, tam mam volat az zitra, druhej termin mam az ve ctvrtek, mela sem rozdil mezi terminama 12 dni 😒 kazdej se furt pta jestli uz a ja zacinam bejt na ne pekne vztekla, kazdej vecre bolesti a stejne nic

janinunina
14. pro 2008

zemli...jsem na tom podobne..kdyz nezvednu tel.,nebo dlouho neodepisu na sms,kazdej si mysli,ze jsem v porodce... a otazky tak co,kdy? jeste nic? ty jsi jeste cela? no naprosto te chapu🙂

funy
15. pro 2008

zemli,

no uz zacnes 43 tt. tak hadam to lekar uz vyvola, no nie?
drzim palceky.
daj vediet ako si dopadla

funy
16. pro 2008

zemli, nieco nove????

janinunina, nieco nove????

cernovlaska
17. pro 2008

Ahoj Funy: Janinunina dneska v 0.50 porodila zdravou dcerušku Taru,tuším 50cm a necelých 3500g a o Zemli bohužel nic nevím ☹

funy
17. pro 2008

cernovlaska, dakujem za info

jani,
gratulujem k malinkej Tare. vela zdravicka zelam aj malej aj mamine, tesim sa na foto, dufam, ze budu v albume coskoro
🙂

nency
17. pro 2008

Ahoj holky!
Můžu se k vám přidat? Mám 38tt a už toho začínám mít dost. V noci nevím jak si lehnout, abych usnula,
když se mi podaří najít nějakou přijatelnou polohu, tak mě začne budit mimi. Koupila jsem si i ten kojící
polštář, který mám různě pod sebou podestlaný, ale stejně se mi spí špatně. K tomu mi pálí žáha, takže
už se mi stalo, že jsem usnula vsedě. 😝 Ve dne jsem jak šnek, všechno mi jde pomalu. Teď mi v poradně
řekli, že mám mírný oligohydramnion, což je prý znamená malé množstí plodový vody a může to mít různé
příčiny, tak jsem z toho nervózní jestli je vše ok. Neměla jste to některá také?

petka_s
17. pro 2008

ahojte zienky,
tak aj ja by som chcela do vasej temy,da sa? 😉
uz som sa tesila,lebo zajtra mam svoj prvy termin,aleako som sa dozvedela,ani ten treti 30-teho
nevyzera nadejne,asi to bude vyvolavacka,tak predpovedali dnes.. 😖

funy
18. pro 2008

petka,

ja mam podla lekara, podla posledneho ultrazvuku termin ako ty 26.12.
povodny mam 30.12.
tiez uz cakas, ze?
my sa nevieme dockat.
isla by som aj hned, ale ziadne priznaky.
ty mavas kontrakcie, bolesti, si otvorena....?
ja nic.
jeden den tvrdlo brusko, bolel chrbat, take bodave bolesti, ale na druhy den nic 😉
zeby poslickovia?
ale vraj chalani sa vacsinou prenasaju, co tebe nehrozi, mne teda hej.
podla poslednej mrchy nam to vychadza az na 06.01.09

petka_s
19. pro 2008

ahoj funy, 🙂
tak ja som tiez ani nie otvorena ani nic ☹
dokonca mam strasne tvrdy ten krcok,co by uz mohol byt ovela viac maksi,
od 20 tt mi tvrdlo brusko,tak somsi myslela ze mala sabude ponahlat,ale ako si stale nic,
a dokonca ako som pisala,ze mi porod budu asdi vyvolavat,
coho sa dost bojiim 😲
joj,tiez by som uz chcela aby to bolo za mnou,uz len lezkat a kukat sa na malicku..
a ako si uzivas posledne chvilky,hm?
ja dokopy nijako,telka,nieco sa navari,ide sa do mesta po nakupoch,a este
studujem,tak sa aj skole trosku venujem.. 😅 🙂

jaja257
19. pro 2008

ahoj kocky,
ja sa chcem len spytat ako zvladate vianocne upratovanie a vsetko okolo vianoc? ja som uplne mimo, uz sa neviem ani zohnut a ked robim nieco dlhsie ako hodinku tak potom som nepouzitelna styri ☹ ako je to s vami?

petka_s
19. pro 2008

ja som na tom tak isto,rychlo sa unavym,a nevladzem,
vysavat pomaha priatel,dokonca aj prach utierat,je naozaj zlaty,
okna a ostatne robi mamina,tak sa to da,ked je pomoc na blizku... 😉

funy
20. pro 2008

petka,

tak ja som az teraz vysadila magnezium. brala som koli tvrdnutiu, spineniu.....
az dnes som sa dozvedela na konikovi, ze ked ho neprestanem brat, tak mi bude branit v kontrakciach.
to mi lekar nepovedal. takze uz neberiem.
teraz som dopiekla slane aj sladke, navarila na zajtra obed, poupratovala a zajtra tiez navarim este nieco, dopeciem co treba a potom idem studovat.
ja mam v januari vela skusok. lebo teraz som lezala na rizikovom a nemohla som nikam chodit. nemala som materialy... tak teraz sa s tym trapim. je to ho vela.
neviem kedy pojdem nakoniec rodit takze len dufam, ze ma nenechaju prenasat, aby som mohla behat od 07. po skuskach. hned po prazdninach skusky pokracuju.
manzel je prave vonku, tak ho cakam. lebo ma po tom peceni hrozne bolia krize, tak dufam, ze dostanem masaz 🙂 🙂 🙂
ja som uz darckey poriesila.
zabalila som korunky do vian. papiera. rodicom, surodencovi, starkej....
a manzelikovi mam malickosti a najkrajsi darcek uz len vsetci cakame. myslim, ze nad to krajsi nezozeniem v nejakom obchode. hehe

hlavne nech je babo zdrave. bude mi aj jedno ak sa ako prekvapenie narodi dievca.
nikdy sa neda vediet.
hehe

jaja,
no predtym som upratovat nemohla koli problemom, ale teraz uz mi to moze akurat privolat porod, jasne ze ma vsetko boli, som nemotornejsia. zadycham sa, ale makam, nakupujem, vlacim aj tovar. co predtym tazke nemohlo.... tak uvidim.
hlavny moj problem je ze v noci nikdy neviem spat, cez den mam toho dost, takze nedospim. a ani neviem na com vlastne fungujem ked nespim. na to som este neprisla
hehe

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru