Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

kulicka
6. lis 2008

ja taky horim zvedavosti 🙂

kulicka
6. lis 2008

Tak z tech nejposlednejsich :

hrozna unava. Uz dva dny.
Dneska rano me pekne bolely klouby na rukou a az k predlokti, ze skoro ani utrit na zachode jsem se nemohla 😅
Zada me bolej pri delsim stani, pri delsim sezeni, dlouho lezet taky nemuzu.
Paleni zahy me nastesti preslo tuk tuk tuk, ale zato se mi vratilo "blbe od zaludku".
Co dal, od patku jsem porad v mokru, asi nejaky ten vytok posledniho mesice nebo co. Takze vymenuju slipovky co to da.
Hehe, ale jinak je nam prima
🙂

evka_
6. lis 2008

ju inak...

musim sa priznat... na toto tema som si nejak zvykla.. 😉 som tu asi najcastejsie zo vsetkych.... (resp, je vzdy prva, ktoru skontrolujem ci niekto cosi nedopisal...) aj ked sice nepisem vzdy, niekedy len tisko sledujem diskusiu, "citim" sa tu s vami fajn 🙂 Takze Sari dik, ze si takuto temu zalozila, je to fakt super.. 🙂)))

predtym som hodne casto sledovala "aky bol porod" a dychtivo citala kazdu jednu skusenost... njn asi niet divu, kedze ma to kazdou chvilkou tiez caka a clovek netusi do coho vlastne ide...

poslednu dobu sa tam nejak pomenej pise...

kulicka
6. lis 2008

Evi, ja taky nacetla prvni stranky hihi. Ale jak vidis, kazda to mame jinak. Takze ted uz tam nechodim. Uz jen cekam, jak to bude u nas 🙂
A zavislacka jsem taky, hihi. A i kdyz nepisu, tak ctu. Proste jen nekdy nemam co napsat no. Jako treba vcera. Jak se holky bavily o matersky (bylo to tady?? 😅 ) Pac ziju v zahranici, co ja bych do toho plkala.

sarkal
autor
6. lis 2008

Jo jo,doufám,že sem furt bude někdo chodit i až tu my už nebudem,ale stejně se sem vždycky přijdu juknout 😵
Teď jsem si pustila Pelíšky,to ticho v celym baráku bylo hrozný,už jsem to viděla nejméně stokrát,ale abych se tu necítila tak sama....

onlika
6. lis 2008

Ahojky. Tak som dnes bola na kontrole a dr. mi povedal, ze este mame cas. Hlavne, ze minuly tyzden skonstatoval, ze uz je vsetko pripravene a moze to byt kedykolvek. Tak som tiez zvedava, kedy to nakoniec bude. Termin podla dlzky cyklu mi vysiel 17.11., ale podla tych doktorskych tabuliek je to 22. Necham sa prekvapit.
Inak je mi dnes tiez hrozne, nespala som skoro celu noc ☹ , vsetko mi vadilo, nedalo sa mi lezat ani na boku. ani na chrbte, ani nijak, tak rozmyslam, ze sa idem na chvilu natiahnut, kym pride manzel 🙂

sarkal
autor
6. lis 2008

Onlika taky by mě zajímalo podle čeho to určují když jeden týden řeknou,že to už bude a za týden,že to nevypadá 😒
Já udělám oběd,poklidím a pak si nalakuju nehty a budu čekat na manžu

onlika
6. lis 2008

Sarkal, je to presne tak, ja hlavne viem, kedy som otehotnela plus minus jeden den, tak skor to vidim na toho 17.
Dnes nastastie nemusim varit, mala som navarene od vcera, tak pohoda. Lebo fakt sa mi nic nechce. Idem si dat toho slofika, lebo ma oci stipu, ked pozeram na monitor.

onlika
6. lis 2008

Aha, este ma napado, ze sa tu vcera vecer odohrala mini diskusia na temu priberanie. Mne nastastie u doktora nikdy nikto nic nepovedal, ze priberam vela, hlavne fakt nemam pocit, ze sa nejak prejedam, tak neviem, cim to je. Dufam, ze po porode to pojde rychlo dole, lebo inak budem musiet vymenit komplet satnik 😀 . A tak, ako uz niekto napisal, viem, ze takuto vahu uz nikdy nosit nechcem, je to fakt narocne 😝

sarkal
autor
6. lis 2008

Jo to máme nastejno s tím šatníkem,taky doufám,že to co nejdříve schodím a i něco co jsem nabrala ještě před těhu a koupím si něco nového pěkného na jaro a léto 😀

cernovlaska
6. lis 2008

Jj holky,nádherná představa,koupit si něco nového na sebe 😅 já jsem už rezignovala a počkám s nákupama po Novým roce,už snad budu mít něco dole 🙄 ale moooc se na to těším 😀
Jak vás tak čtu,tak já snad ani tomu svýmu dr nebudu věřit ani nos mezi očima 😖 😀

kulicka
6. lis 2008

Jejejej, tak to ja doufam, ze se do svych starych veci pak nacpu, pac ja tak nesnasim nakupovat obleceni nebo boty 😅

moncicici
6. lis 2008

cafte baby
tak ja mam zajtra nastupit do porodnice a bud mi porod vyvolavat,nie je to podla mojich predstav,ale uz nevladzem a strasne sa na maleho tesim 🙂

sarkal
autor
6. lis 2008

Moncicici to jdeš na vyvolání po pěti dnech přenášení,jsi mě teda vystrašila,každopádně Ti držím palce.
Já to oblečení taky do vánoc řešit nebudu,do mých riflí před těhu vlezu,sice knop,ale vlezu no a s porodem něco shodím takže to bude ok,kabát nezapnu jen přes břicho no a jinak nosím svetry a trika co před těhu takže s tím do vánoc vystačím,ale po vánocích bych už chtěla něco pěkného a když budou ty slevy 😀
S tim břichem to jako vydim zle,nemám ho sice nějak mega takže snad se nějak zatáhne s pomocí cvičení a gelů,ale ty strie ty už asi nerozchodím,do 6.měsíce ani prasklinka a pak to začlo 😝 , no a teď je mám už skoro 5cm nad pupikem,je to hnus a i když budu mít břicho plochý tak ty strie tam prostě budou,jen doufám,že co nejvíc vyblednou aby nebyli tak vidět no.

Už se těším až budu hubnout na vycházkách s kočárkem,jéééééé ať už tu je ten náš prcek malej

cernovlaska
6. lis 2008

Mon: tak moc držím palečky,ať to máš brzo za sebou,hm? 😀
Sari: jj,novoroční slevy jsou super 😀 já kalhoty určitě neobleču,to bude asi jediný,co budu muset řešit hned po porodu,ale jinak si taky vystačím 😎. A mazala jsi poctivě? Já mažu od úplnýho začátku vždycky po koupání a v poho,nemám nikde nic,klepu na zuby,tak snad už nepopraskám 😕 jak se ti zatáhne břicho a trošku zpevníš svalík,tak to nebude až tak vidět a v létě to opálíš 😉

moncicici
6. lis 2008

sarkal ja uz to normalne aj uvitam,bo stale mam bolesti a nic sa nedeje a maly ma 4150g.

kulicka
6. lis 2008

Moncici tak at to dobre dopadne a je to rychly 😵

Sari : strie jsou prej dedicna zalezitost. Mazanim muzes zmirnit, ale i tak by ses jim asi nevyhnula.

evaje
6. lis 2008

Ahojky maminy, díky za blahopřání. Miky je suprový. Už spinká druhé odpoledne v kočárku na zahradě ( když je tak teplo a krásně). V noci spává a kvíká jen když ho před kakáním bolí bříško. Prostě hodňoučké zlatíčko. Kojíme co 4 hod. Nechápu, čím to je, že jsme si vysloužili tak hodné syny. Asi nás bude čekat drsná puberta, tak nabíráme sílu 😉 .
Sarkal, zahlídla jsem, že ti odešla zátka? Mě odcházela postupně tak necelý týden před porodem.Ale v den porodu, začala být krvavá. Taková jakoby špinění. Tak sleduj, možná ti toto znamení pomůže.Snad už to brzy bude.
Jinak k tomu lehkému porodu, asistentka říkala, že tím, že jsem vysadila měsíc před porodom magnezko, tak to šlo mnohem lehčeji. Sama byla překvapená z té rychlovky.
Tak se babulky opatrujte a ať příjdou ty vaše chvilky v čas. Pááá

kulicka
6. lis 2008

Evi, tak to kdyz mate tak hodnoucky detatko, tak nam sem urco brzo das fotecky vid 🙂
Jen tak dal 😵

sarkal
autor
7. lis 2008

Evaje to máš fakt hodné miminko,bych taky potřebovala aby Tomínek byl tak hodný abych si ho mohla vzít do kočárku a šup do salonu alespoň párkrát týdně dvě tři hoďky pracovat,no ale manža až přijde z práce tak to jistí 😀

Cernovlaska já mazala jako vzteklá už i před těhu jsem se léta mazala těmi krémi na zpevnění atd. a to docela drahými i teď v těhu,stálo mě to docela dost peněz,to používám i zpevňovací sprchový gely a mažu třeba 5xdenňě a nic ☹
Nějaké strie jsem už měla na bocích z puberty,ale byli vybledlé a nebyli téměř vůbec vidět no a teď...sem zvědavá jak budou vypadat tyto až vyblednou a jestli se prcek co nejdříve nenarodí tak mi to vyleze až snad na krk 😝

Moncicici tak držím palce!!!!!!

Manža dnes přijede dnes po obědě a musíme někam něco koupit mamce k narozkám tak večer bude oslava no a pak už Tomíku šup šup ven 😀
Musím vytřít koupelnu a obyvák s kuchyní,pořád si říkám kdyby náhodou tak ať má manža čisto 😒
Jinak dneska jsem spala krásně,byla sem sice asi 4x na wc ale vždycky sem hned usnula no paráda a energie mám zase na rozdávání,teď v termín porodu,to to mám pěkně přehozený.No ale aspoň,že tak.
Musím dnes udělat střih na šaty,který si jedna holčina objednala,sice to břicho u stolu hroozně vadí,ale tak snad už uvidí,že už tam nemá co dělat 😀

sarkal
autor
7. lis 2008

Že už by někdo další měl mimi?To mi ani neříkejte 😀

evka_
7. lis 2008

neboj, ja som ta nepredbehla :D ...zatial ;)

vidim, ze 7.11 asi nestiham... tak mi este ostava vysnivany krasny datum 9.11 🙂

sarkal
autor
7. lis 2008

Já jak to tak vypadá tak taky ne,ale člověk nikdy neví..Zrovna když to budeme nejméně čekat tak to tu může být.Jinak já bych klidně brala i ten Tvůj datum 9.11 jen ať 10tého už nejdu do poradny 😀

evka_
7. lis 2008

no ono ten prvy datum, o ktorom hovorim nevznikol nahodou... este pred par mesiacmi sme s manzelom kamsi sli autom... a mna napadlo sa ho spytat, ze co si mysli, kedy sa nam drobec narodi... chcela som pocut konkretny datum... proste tip... mna v tu chvilu uplne spontanne napadlo prave 7.11... manzel tipovat odmietol (asi tusim preco 😀 )

tak uvidime aku mam intuiciu... kazdopadne, ak by ten tip vysiel, asi by to nebol moc dlhy porod, kedze uz je teraz 10 hodin 😝 ...

takze kludne by som do toho sla...

🙂

vy ste nejak hadali (tipovali), v ktory den to bude?? 🙂

kulicka
7. lis 2008

Ahojte holky,

ani ja jsem vas nepredbehla. Zatim 😀 Sice narozdil od Sarky jsem uplne zdrchana, ale teda dneska rano mi opet dalo brisko zabrat. Nevim jestli to je priprava na porod nebo obyc zazivaci potize, ale teda husty to bylo. Tak jsem trosku poklidila (manza se rano divil, ze prej jsem mela uklizeci manii a to jsem jen uklidila trosku lip okolo jidelaku a v kuchyni). Proste jsem se musela hejbat.

Jinak sice je uz skro pul jedenacty, ale jeste porad mate sanci 😉 Hi hi maMe!

Ja kdyz na zacatku tehu koukala do kalendare, tak mi padl do oka datum 22.11. Takze jestli intuice funguje, tak me tu mate jeste 14 dni s mimi v brisku 😅

smardik
7. lis 2008

evka já říkala že se malý narodí 25.10 a fakt se tak narodil 🙂

sarkal
autor
7. lis 2008

To my taky.manžel říkal že buď 2.11 nebo 3.11(to byl i první termín) a já sem si myslela,že toho 3.11 jinak mamka s taťkou říkají 7.11(mamka má dnes narozeniny) tak uvidíme,sice bych to dnes brala,ale je pravda,že to nevypadá a krátký porod klidně můžeme mít,tolik holek prvorodiček píše jaký měly bezva porod a krátký,já si sice myslím,že u mě to tak nebude,ale člověk nikdy neví a hlavně ať už to vypukne a nezastaví se to,ať je to zamnou a ať je prcek ok a vše ostatní taky..Jako doufám,že do poloviny listopadu to snad bude,to jinak neni možný...A já pořád čekala,že budu rodit dřív 😖

pajmis
7. lis 2008

Ahojky, včera sem tady celý den nebyla a nechce se mi dočítat 😀 Sarkal - jak se cítíš?? Je ti fajn nebo už by to mohlo přijít??? Já měla v noci poslíčky a celou noc sem nespala... furt sem počítala, kdy pojedme... ale nic ☹ Ale ještě aspon týden at malý ještě vydrží... ale určitě budu přenášet ☹ to je zákon schválnosti... Jinak, jak se ti spí??? Já teda mám do prvního termínu necelý měsíc, ale už nemůžu spávat a každou noc probdím... nemůžu vůbec zabrat... klidně se 3 hodiny převaluju a vždycky jak naschvál nejvíc zaberu tak půl hodiny před tím,než mojemu začne zvonit budík do práce, takže sem jak ponocná... já už nevím jak ležet - nebo jestli spát v sedě... upřímně - už mě to vůbec nebaví... malý mi přijde čím dál aktivnější a kope mě klidně půlku noci... se mi tam převaluje a hlavně teda v noci ho cítím uplně dole, jak kdyby měl každou chvili vylézt... nevím, čím to je, ale každou noc mám pocit, že zrovna ta noc bude porodní 😅 sem asi divná... ale už bych to taky chtěla mít za sebou... a hlavně, včera sem celý den chodila po městě a Tobikovi sme nakoupili plno krásných věciček a krásného plyšáka do postýlky... jediné co už nám chybí je jen ta sada do postýlky, kterou mi ještě ani neposlali 😠 😠 😠

cernovlaska
7. lis 2008

Ahojky holky 😀
tak koukám,žádná nová rodička ☹
Sari: tak to je blbý s těma strijema,já před těhu mazala,ale jen po koupání a celý těhu taky jen jednou max 2x denně a nic,ale ještě to může přijít,kámošce ruplo břicho pár dnů před porodem ☹
Mě všichni typujou,že budu rodit dřív,koncem listopadu a termíny mám 3. a 8.12.,všichni krom mýho dr 😅 a jednoho kámoše,ten řekl 10.12.,tak se necháme překvapit 😉

Jinak noc strašná,stejný jako Pajmis,převalování,pořád jsem byla vzhůru,oba boky už mám přeležený,prostě paráda 😖

Ráno jsem byla v poradně,tak Mates má necelých 2700g a já jsem přibrala jen 600g,což je u mě zázrak,tak snad už přestanu přibírat 😀 a 18.11. jdu poprvý na monitor,tak jsem na to zvědavá 😵
Kuličko: až takhle je ti blbě? A neříká se,že od žaludku bývá špatně těsně před porodem?

onlika
7. lis 2008

Ahojte. Tak tato noc bola aj u mna zas hrozna, tiez uz neviem, ako si mam lahnut, vcera som dokonca skusala spat v takom polosede, ale ani to nepomohlo ☹ . No nejako to uz vydrzim, potom nebudem spat kvoli krmeniu, ale aspon budem moct lezat, ako budem chciet 🙂 . Ja som nikdy nespavala na bruchu a nikdy by som nepovedala, ze sa raz budem tesit na to, ako si lahnnem na brucho 🙂 . Inak vas obdivujem, ze stihate upratovat este pred obedom, ja sa z postele vykotulam tak po 9, kym sa najem, teraz som bola v obchode a uz je 11 a ja som este nic nespravila. No co, ako sa hovori, robota nie je zajac, neutecie 😀 . Ale idem povysavat, nech nemam vycitky svedomia

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru