Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

cernovlaska
5. lis 2008

A co se stará 😠 kdyby jsi měla nějakej zdr.problém,tak do tebe může hučet dr a ne nějaká sestra 😠 kašli na ní,už to máš skoro za sebou a jsi dospělá,tak víš sama co můžeš a co ne 😉 😵

sisa.b
5. lis 2008

njn, ja viem, len je to dost neprijemne. normalne mam strach postavit sa tam na vahu, ze bude mat komentare k tomu, ako som zas pribrala 🙄

cernovlaska
5. lis 2008

ty jo,tak to bych asi vypěnila a něco bych jí řekla 😠 koukám,že to je tvoje třetí mimi,tak snad by měla být trochu ohleduplná a mít respekt k pacientce 😠 to je nějaká stará zapšklá babizna nebo mladá blbá hvězda?

sisa.b
5. lis 2008

taka sucha stara kostra 😝 darmo jej hovorim, ze som pri oboch pribrala 30kg 😒

sarkal
autor
5. lis 2008

Teď jsem přibrala ještě kilo no 😅 Pořád sem se bála kolik přiberu a snažila sem se hlídat,ale ty chuťě....
Pajmis:jo jo to Ti taky závidím,to ani nebudeš muset schazovat,co já bych za to dala..
Já se po porodu chystám zhubnout ještě něco víc co jsem nabrala před těhu... 😅 tak doufám,že se mi to povede..
Teď momentálně jsem úplně vyřízená,už se těšim do postele a Tomča by si konečně mohl dát říct ať už je to zamnou..

sisa.b
5. lis 2008

sarkal - pozeram, ze ty uz si mala rodit. ja uz som teraz nervozna jak pes 😝 dufala som, ze aspon tretie pojde trosku skor ☹

cernovlaska
5. lis 2008

Sisa:tak já řekni,že jí taky pořád necpeš,že je stará hnusná kostra,ať vidí jaký to je 😝 já vím,normální člověk to nemá zapotřebí,viď? Tak držím palečky ať už to máš za sebou 😀
Sarkal: tobě taky,moooc 😀

pajmis
5. lis 2008

Sarkal - neboj, Tomík už se rozhoupe 😉 uvidíš že to bude coby dup 🙂

sisa - ty máš termín zítra, se taky máš 🙂 já už chci takýý 🙂 🙂

Holky, to by bylo dobré, kdybyste porodily zároven 🙂 🙂

sisa.b
5. lis 2008

pajmis - nie zajtra, ale az v piatok 😉 no rodila by som uz aj pred tyzdnom ☹ ☹ ☹ uz som skusila snad vsetko, ale mala je nejaka tvrdohlava 😝

evaje
5. lis 2008

Ahojky, hlásím se po porodu. Jsme už od pondělka doma, ale nějak se až teď dostávám na koníka.
30.10.2008 se nám narodil syn Mikoláš. Vážil 3930g a dlóóóuhý je 53cm. Je moc hodňoučký a řekla bych že je to kopie toho prvního.
Porod mě začal někdy kolem 13 hod, když jsem přišla ze sklepa. Začal nepříjemnou a stále trvající bolestí celého bříška. Myslela jsem si, že se mě tam mimi zase nějak točí a šprajcuje. Šla jsem si lehnout a za 2hod jsem vstala s tím, že se sem tam oběvila nějaká kontra. Bez bolesti. Někdy kolen 17 hod jsem zjistila, že kontra jsou pravidelné, ale nebolely. V asi v 19hod začaly pobolívat a byly co 5 min.Dala jsem sprchu a čekala, jestli přejdou. Nějak jsem stále nevěřila, že to je už porod. Pamatuji si bolesti před porodem prvního syna a ty byly pekelné, tak jsem stále čekala, až se rozjedou. Ale protože byl večer, do porodnice asi 1hod cesty a navíc jsme museli volat bratránka(manželovi sebrali řidičák), tak jsme se rozhodli v 21hod, že pojedeme. Ve 22hod jsme byli v porodnici a ve 22,55hod se Miky narodil. Bylo to rychlé, bolesti, které si pamatuju z vyvolávyného porodu se prostě vůbec nedostavily a navíc jsem bez jediného stehu. Sice jsem si vytlačila velikánský hemeroid, ale děkuji za krásného, zdravého a hodného syna a za rychlý bezbolestný porod. Řekla bych, že bolesti jsem měla opravdu asi jen hodinu. Přijeli jsme úplně na čas. Papíry se mnou asistentka sepisovala až po porodu a pak s úsměvem řekla " koukám, že tu máte i porodní plán, splnili jsme alespoň něco podle něj?" Tak jsem jí řekla, že jsou skvělí, že splnili téměř vše. A kdyby něco bylo jinak, tak při takovém fofru a takovém pohodovém porodu, mě to opravdu nevadí. Já jsem se totiž stihla akorát představit 🙂
Takže čekání na porod se vyplatilo. Miky se narodil přesně mezi termínama 28.10. a 1.11.
Přeji všem, aby se vám také tak poštěstilo

sisa.b
5. lis 2008

evaje - gratulujem 😵 taky krasny porod ti mozeme len zavidiet. super, ze ste v poriadku 😉

evka_
5. lis 2008

🙂

pripajam sa ku gratulacii... krasny porod 🙂

pajmis
6. lis 2008

sisa - už mám zmatek v těch datumech 😀 Tak zítra máš termín, ale určitě by si to brala už ted, co??? 😝
Doufám, že ta sarkal už aspon leží v nemocnici - v nejlepším případě už i s Tomíkem 😉

Evaje - gratuluji k synovi 😉 at s mu pěkně daří a hezky roste 😉

acinka
6. lis 2008

Evaje, posíláme s Emčou moc velké gratulace! 😵 A super porod! 😉
Natali se pořád ještě neozvala, co? nemám čas dočítat... 😅
A co Aaandris, ta tu taky dlouho nebyla...
No čekám v podzimním sběru, děvčata! Držte se 😉

cernovlaska
6. lis 2008

Dobré ráno všem 😀
Evaje: velká gratulace a taky bych si mooooc přála mít takový porod jako ty 😉 hlavně ať jste zdraví a rostete jak z vody,mmch, Mikoláš je celkem pořízek,že? 😀
Holky,Sarkal se neozvala a ani Kulička už se od včera nepřidala,že by??? 😀

sarkal
autor
6. lis 2008

Tak se bohužel stále hlásím ☹

Evaje - to je skvělý,že jsi měla takový supr porod!!A velká gratulace k chlapečkovi!! 🙂

Bych si taky přála takový porod,klidně i trochu bolesti jen aby tu už byl.Dnes sem od rána uklízela salon a šila jsem podvazky,prostě to co jsem včera nestihla.Tak tam je to teď čisťounké,narovnané tak jsem klidná.. 😀
Dneska mám druhý termín..Ráno mi odešlo něco cosi jako zátka,průhledný hlen a bylo toho docela hodně,ale jestli to byla zátka to ví jen bůh... 😅
Tak v pondělí jsem to viděla optimisticky,že do poradny a na monitor už nepůjdu,ale teď už to tak růžově nevidím..A při pomyšlení na to je mi už teď zle.Nejradši bych brečela 😢 ale to mi stejně nepomůže tak musím prostě čekat no.Největší strach mám,ale z vyvolávaného porodu,to faakt nechci!!
Tak nevim,pak je termín ještě zítra a pak se uvidí.Škoda,že neexistuje nějaká injekce kterou by dr. prdnul do zadku,poslal domů a po ní to samo přišlo,to by bylo super..

cernovlaska
6. lis 2008

Ahojky Sari: tak já už myslela,že už ☹ a kdy jdeš znova k dr? Vydrž prťka vydrž,už jen pár dní 😉 ale máš pravdu,vyvolávání asi není nic moc,ale zvládly to jiný,zvládneš to taky 😀 a mysli na Tomíka,on za to čekání stojí 😀 udělej si hezkej den,pusť si nějakej hezkej filmík,nějakou mňamku k jídlu a uvidíš,další den bude za tebou ani nevíš jak 😉

sarkal
autor
6. lis 2008

Do poradny a na monitor znovu v pondělí,ale myslela jsem,že se tam už jako nepodívám no..tak asi jo.
Jo teď jdu vařit a taky jsem měla v plánu pustit si nějaké dvd.Oni nechají jako přenášet až 14dní,já mám teprve tři dny po termínu a poslední termín zítra tak nevim jestli se dá už mluvit o přenášení.Každopádně doufám,že do 10dnů to už bude.Mě totiž můžou dostat řeči typu:"Tak co?Nějak se mu nechce ven viď..No ty nakonec budeš muset jít do nemocnice a budou Ti to vyvolávat a to si užiješt.." To je prostě hrozný tyhle keci 😝
Oni vidí,že je člověk už jako na dně a ještě mu k tomu dnu pomůžou víc,bych jim to za trest přála!! 😠

cernovlaska
6. lis 2008

Tak na ty kecy kašli,nikdo nemůže vědět,jak to dopadne,Nat taky přenášela 14 dní a myslím,že jí nevyvolávali,že to stihla a může to přijít ráz na ráz 😵 a jestli si to dobře pamatuju,tak jsi psala,že jsi neměla pravidelnou MS,tak můžeš mít klíďo blbě spočítanej termín a teď se kvůli tomu nervuješ 😠 nosíš Tomíka pod srdíčkem 10 měsíců,tak už to těch pár dnů vydržíš,ne? 😀 jojo,jsou ty naše mimča nevyzpytatelný 😝. A na kecy nedej,každá jsme jiná,hm? 🙂

sarkal
autor
6. lis 2008

No právě,si taky říkám,že mi to třeba mohly blbě určit.
Já se snažim na to kašlat,ale to víš někdy to na mě prostě padne.Snažim se na to nemyslet..Je pravda,že když sem to vydržela tak dlouho tak teď už to taky doklepu no.
Jen nechápu doktory,od 38tt mi říkaji jak můj dr. tak na monitoru,že je vše připravené,že už můžu rodit a kde nic tu nic,kdyby raději mlčely,takhle dávají jen falešný nadějě a člověk pak jen čeká a stresuje se 😖

evka_
6. lis 2008

Sari, mne povedal doktor v 37. tyzdni ze to urcite bude skor... a vidis, som este tu... 🙂)) vraj sa to teraz nejak ustalilo... ale pri poslednej prehliadke (vcera) sa mi uz dalsou prehliadkou "nevyhrazal" 🙂 povedal len ze do pondelka to asi vydrzi...

ale to vsetko su len prognozy... realita moze byt uplne ina... ved je to priroda.. staci hocijaky podnet a ono sa to rozbehne ani nevies ako... alebo naopak...

ja to beriem s usmevom (zatial 🙂 ) a necham sa prekvapit...
Dolezite je, ze babo je v poriadku a ze mu je v brusku zatial dobre... 🙂

mne osobne by sa straaasne pacil datum narodenia 7.11, alebo 9.11 (ten asi najviac)... ale to su len tuzby...
tak babu dohovaram ako sa da... uvidime, mozno posluchne ;)

sarkal
autor
6. lis 2008

Já bych taky klidně brala darum 7.11 to mám mamka narozky 🙂
Já vím,že to může být kdykoliv,hodně sem četla holky co psaly,že byli na kontrole a dr. jim řekl,že to vůbec nevypadá a v noci ten samý den se to rozjelo,taky si myslím,že to je prostě příroda a přijít to může kdykoli.
Já byla klidná ještě v den termínu,ale jak dny utíkají tak už to stojí za nic.
Nejhorší je ta neustálá bolest a ty záda,teď mě zas začala pálit žáha.Kdyby mi alespoň bylo ok,že bych mohla ještě něco dělat,ale co neudělám do 12 neudělám už vůbec,protože po poledni sem jaksi hotová. 😅

natali.m
6. lis 2008

ahoj holky, tak jsme doma, konečně, Jarečka nejdřív nechtěli pustit, že nenabíral, ale v noci jsme se rozkojili.jinak jsme rodili od soboty večer do nedělní noci a drobek přišel na svět spontáním porodem.jsem ještě úplně hotová, takže si vás dočtu postupně a až budu při smyslech, tak vám vylíčím jaké to teda bylo.... 😀 😀
sarkal:tobě držím palečky, ať už to máš taky za sebou, zasloužíš si to.. 😉
acinka:tak zítra už mě čekejte v podzimním sběru, už se na vás těšíme... 🙂

sisa.b
6. lis 2008

ahojte holky 🙂 ja mam dokonca aj TP 7.11., tak bych to rada stihla ☹

sisa.b
6. lis 2008

natali - gratulujem 🙂

kulicka
6. lis 2008

Ahojte holky,

hlasim, ze taky jeste nic 😅 Ale ono to prijde.
Evi, nadhera ten tvuj porod. Takovej si taky predstavuju. Tak tfuj tfuj Mikulovi do zivota 😵

Sari, do pondeli jeste casu! Nezoufej 🙂 A na ty kecy druhych nedej 😠 To snad ti lidi delaji schvalne nebo co. Bych je prastila 😒

sarkal
autor
6. lis 2008

Natali obrovská gratulace k chlapečkovi a k tomu,že už to máš zasebou!!!

Sisa.b ahoj,taky bych to brala 7mého.. 😒

evka_
6. lis 2008

Natali este raz gratulujem k chlapcekovi, moc sa tesim ze ste obaja OK a mate to uz za sebou... som zvedava na rozpravanie co a ako bolo... 🙂

evka_
6. lis 2008

inak neviem ako vas, ale dnes ma priserne boli hlava... asi najskor koli tomu pocasiu, ktore sa ma udajne zmenit...
stve ma ze sedim za pocitacom a moc toho neurobim (mam este nejaku pracu, ktoru potrebujem dotiahnut...)

ach ju... :(

ako je dnes vam??

ja len dufam, ze to nijak nesuvisi s mimi....

sarkal
autor
6. lis 2008

Evka mě klasika-občasné bolení v podbřišku,běhání na wc,bolest zad při delšim stání,pálení žáhy a teď se mi udělalo na chvíly šoufl od žaludku,ale to už přešlo..
No prostě sem na odpis 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru