Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

evka_
20. lis 2008

ahojky holky 🙂

cernovlasko: ne, nedockala este :( a ani najmensi naznak, ze bu sa cosi malo udiat :(

Sarkal OBROVSKA GRATULACIA 🙂))) si sikulka... super ako ta manzel podrzal.. som zvedava, zko to zvladne ten moj... 🙂

...teda ak vobec niekedy porodim 😀

aji81
20. lis 2008

jasný, tak napiš!. Nechám si poradit, pač mi poslední dobou řve jak tur!. Včera měla takovej hysterák, že jsem myslela že jí šoupnu pod sprchu aby popadla dech. Ale stačilo jen pohoupat a byl klid 🙂

acinka
20. lis 2008

jééé, sari, to je prďolka 😉 a máte stejne dudel, jak my. Emča jinej než s kačenkou nechce 😀
tak hlavně, že už to máš za sebou a Tomáška u sebe 😵 Ty jizvy teď fakt dělají krásný, že nejsou ani vidět...viděla jsem jizvu u tety, kterou jí dělali před 16 lety a teď u kámošky a fakt velkej rozdíl 🙂
Evka...42tt...to už bys mohla rodit 😀

cernovlaska
20. lis 2008

Ahojky Sari:tak vidíš,myslím,že ti to Tomík všechno vynahradí a za pár týdnů zapomeneš,aspoň na tu nejhorší bolest 😅 hlavně se nestresuj kvůli úklidu,atd,odpočívej a nabírej síly,budeš jí,myslím,potřebovat 😵

Evka,ahoj:tak já už myslela,že už a ty nic ☹ ty jo,já se fakt modlím,abych to taky takhle neměla,musí to být na palici 😖 tak prochajdy,úklid,schody,svářo,sexík a masáž paty a achilovky a snad něco z toho to tvoje robátko z bříška vyžene 😝 😀

evka_
20. lis 2008

:D no na palici to je, to je fakt...

chjo, skusim nejake tie "babske recepty" ale uz im moc neverim... zacinam mat pocit, ze pokial telo nie je pripravene, tak mozem robit cokolvek... :(((

a ten svarak no neviem... keby som ho mala pit denne uz od terminu, tak sa mi tam babo snad kupe v liehu... to by bola riadna X-dnova party 😀

natali.m
20. lis 2008

Sarkal: obrovská gratulace k Tomáškovi, hlavně že to nakonec dobře dopadlo a už jste zdraví doma!Mám za tebe velkou radost!a s tím manželem ti dávám plně za pravdu, u nás je to stejný, bez něho bych to nezvládla, a teď je to doma úplně jiné, jsme zamilovaní jako na začátku.... 😉 😀

sarkal
autor
20. lis 2008

natali.m přesně tak,je to jako na začátku,je to prostě úžasný!!! 🙂

evka úplně vím jak Ti je.Ale je pravda,že já už myslela,že sama prostě neporodím a když to člověk zrovna nejmíň čeká tak to přijde.Vždycky sem myslela,že to přijde prostě v noci a podívej,v jednu odpoledne.
Já taky zkoušela všechno,ale u nás prostě nic nezabralo a tak jsem prostě rezignovala a nakonec si Tomík sám řek.

evka_
20. lis 2008

Sari, das aj nejake tie fotecky kolovat?? taaaaak strasne som zvedava na Tomika 🙂))

teda ak si uz nedala a ja len svojou nesikovnostou ich neviem najst 😀 😀 😀

natali.m
20. lis 2008

sari a jak dloho tě nechali trápit, než jsi šla na císaře? protože měnechali od soboty do nedělní noci a o císaři nepadlo ani slovo, darebáci...

sisa.b
20. lis 2008

cernovlaska - hradzu sme masirovali asi 2x, potom sme presli k inym masazam 😀 😀 😀

sari, maly je fakt krasny 😵

evka - ja som vyskusala vsetky babske recepty a nic. akurat na zaver ma napadlo, ze este skakani po schodoch som neskusila. tak som si vecer vyhopsala 100 schodov hore aj dole a dalsi den mi zacala odtekat voda. ale neviem, ci to nejak suviselo... kazdopadne po tom skakani som citila, ako mi tam dolu zacala pekne tlacit 😝

onlika
20. lis 2008

Tak blahozelam vsetkym novym maminam a tak trochu ticho zavidim 😉 . Ja som dnes bola na kontrole, oficialny termin od dr. je v sobotu, ale dnesne vysledky, citujem "no nic moc" ☹ . Uz som tiez vyskusala vsetko mozne, okrem umyvania okien a skakania po schodoch, ale ako dnes povedala sestricka, to vraj az tak nezabera, najlepsi je vraj sex a stimulacia bradaviek 😀 . Lebo aj tak to pri vyvolavani davaju v tabletach a infuziach a takto si este aspon uzijem 😀 😀

evka_
20. lis 2008

uf to som fakt slepa?? holky ja fotky tomika nikde nevidim... poslite mi pls niekto link... 😵

onlika
20. lis 2008
natali.m
20. lis 2008

onlika:já taky vyzkoušela uúplně všechno, i ty bradavky, ale na mě to nefungovalo, každopádně, jestli zkoušíš, tak zkus i tonic, ten obsahuje chinin a měl by vyvolávat kontrakce.já ho ke konci popíjela, a vždycky mě tona večer chytlo, a to je u mě co říct, i když porod samotný to nevyvolalo...

evka_
20. lis 2008

onlino dik moc... 😵 😵 😵

natalko ja sa toho chininu nejak bojim... teda skor moj manzel... kupila som si ho, ale nedovolil mi ho zatial pit... a ja som potom nejak tiez dostala strach...

nie je niekde na nete odborny clanok ze to fakt mimcu neskodi??

onlika
20. lis 2008

natali - dik za tip, tonik som este neskusala.

Nemate niekto nejaky tip na spanie? Ja uz som druhu noc po sebe v podstate absolutne nespala a tak som ako prastena cely den, k tomu to pocasie, ani sa nedivim, ze maly si dal na monitore slofika. Ja som si dnes o pol 4 v noci ohrievala mlieko s medom, ale nezabralo. Uz by som sa fakt rada aspon trochu vyspala. Teda spim zle uz dlhsie, ale teraz je to fakt hrozne. A to na wc chodim len 2x ☹

natali.m
20. lis 2008

evka: když můj u mě viděl tonic, tak mi ho taky nechtěl dovolit, a taky jsem tomu moc nevěřila, protože tam píšou, že ho těhu nesmí.na jedné diskusi jsem ale četla, že to jedné mamině poradila přímo doktorka, že říkala sex nebo chinin a že tonic sice škodí, ale na začátku těhu, právě proto, že vyvolává kontrakce, to by v začátku mohlo znamenat potrat, ale teď na konci už je mimi plm¨ně vyvinuté...

evka_
20. lis 2008

jj to a nejake podobne veci som sa docitala aj ja... ale moj manzel co nema podlozene ako fakt (tj, odborny clanok a pod) tak tomu proste neveri... 🙄 a zatial sa mi ho nepodarilo moc presvedcit...

natali.m
20. lis 2008

evak:to chápu, já jediné co měla dovolené bylo za celé těhu si 3x cucnout kofoly. a to jen proto, že jsem na ni měla naprosto hysterickou chuť... 🙂 😉

evka_
20. lis 2008

😀 😀 😀

evka_
20. lis 2008

ale stale lepsie, ak sa tie nase zalicka o nas staraju, ako keby im to malo byt jedno... 😉

sarkal
autor
20. lis 2008

natali od jedné odpoledne jsem měla bolesti,v devět sme vyrazily do porodnice,kolem půlnoci mi praskla voda,do čtyř sem trpěla ani sem se sama nemohla doplazit do sprchy,ve čtyři mi daly infuzi a po cca 3hodinách se rozhodlo pro císař,malej se narodil v 7.51.

Tak Tomík zase chrní po papkání.Zkoušela jsem odsávat a jestli jsem odsála 10ml tak je to moc ☹ Prsa mám sice úplně nalitý a hlavně z pravého mi mlíko teče proudem,ale malej chvíly saje a je konec,prostě tam toho moc neni a v levim je úplný minimum,bych vám přála vidět ten nepoměr,to stojí fakt za to. 😝

Jinak při odchodu z porodnice sme dostala balíček Klinik Box(jeden sem dostala už na začátku těhu u svého dr.ten byl o těhotenství atd.,vzorečky...) no a tenhle je už když máte miminko,je tam spoustu vzorečků-dudlík,domestos(docela velký balení),prací prášky jeden 500g,různé čaje,krmení s lžičkou,pleny,vlhčené ubrousky,dámský holící strojek,samolepy,vzorky krémů na opruzeniny,na tělo,do koupele atd.Je tam toho fakt dost,mi to udělalo obrovskou radost v dnešní době kdy vám nikde nikdo nic zadarmo nedá.

funy
20. lis 2008

ahojte, dlho som vas nebola pozriet. porodil tu niekto za posledny tyzden?????

funy
20. lis 2008

sarkal, GRATULUJEM. VELA ZDRAVICKA 🙂 🙂 🙂

evka_
20. lis 2008

funy - jj nejake miminka na svet prisli... a ked par dni vydrzis, mozno sa podari aj mne 😀

ozaj, aky limit ma tunajsie pocitadlo tyzdnov?? aby som vedela, ci su pripraveny aj na mna 😀 😀 😀

evka_
20. lis 2008

vtipkov tipu, ci to bude na mikulasa, alebo na vianoce som si uz uzila, ale najnovsie ma jeden znamy vytocil s tym, ze si to bude az na velku noc 😠 😠 😠

onlika
20. lis 2008

evka, tak to su fakt blbe vtipy 😠 . Mna sa to zatial netyka, ale uz ma tiez zacina vytacat, ako sa kazdy pyta, ze ci uz sme porodili. Ved snad by sme im dali vediet

rolincova
20. lis 2008

acinka: Týjo to je fakt super porod. Moc bych ho chtěla zažít. Nejhorší je, že už od početí se člověk neustále nečeho bojí... Já například jsem byla na IUI, tak jsem si moc přála aby to vyšlo, pak zase aby se to do 12tt udrželo, a teď aby bylo vše ok a porodu. No a ve správách vždycky řeknou něco, že se zase víc bojím.. No mazec. A čím to děťátko víc roste, tak tím se o něj víc bojím. Ale ty to s Emičkou zvládáš v pohodě, to je jasný, že člověk se musí všechno naučit a se vším novým se sžít. Já mám tetu pediatričku, takže jsem ji neustále volala, protože my jsme byli teda od malinka pořád nemocný. Míša měl ekzém a astma... Leželi jsme i dvakrát v nemocnici. Takže o ty rady jsem to měla jednodušší. Ale zase je super, že je třeba i možnost takhle si vyměňovat informovace a rady a člověk přijde na jiné myšlenky. Tak pozdravuj Emičku... Teda jestli bude Natálka taky tak aktivní jako je v bříšku, tak to se mám na co těšit. Už jsem si docela odvykla...

cernovlaska: ahojky, no to kojení byla fakt výhoda, když jsme jeli nakupovat tak jsem ho nakojila v autě, a žádný stres. Mělo to správnou teplotu a chutnalo mu to 🙂 To jo já vím, taky si říkám, hlavně ať je bobeček v pořádku...Já jsem se dneska na net dřív nedostala, protože nám montovali kuchyň a pak jsem dělala ještě nehtíky... Takže už jsem taky docela unavená. Dneska taťku přinutím, ať mi trošku pomůže 🙂 včera usnul.

sisa.b: No teda ty sis pěkně užila, ale nejhorší je, když se ty sestry takhle chovaj. Vždyť do člověka přece nikdo nevleze a nedokážou pochopit tvoje pocity a bolesti. Jako je fakt, že jsou lidé, kteří to přehání. Já jsem teda u prvního spíš jako říkala jau,jau, ale abych křičela, to by mi bylo dost trapný. Teď jde k porodu manžel i moje mača, ona je dětská sestřička a zařídila mi i super pana doktora. Tak z toho mám docela strach, aby to nebyla nějaká extrémní bolest a já se neztrapnila. Ale zase na druhou stranu mi dr. říkal, že mě nemůžou hodně nechat, protože jsem první porod měla sekcí...A co Rebečka, co na ní sourozenci?

sisa.b
20. lis 2008

rolincova - sestricky sa mi skor snazili pomoct, aj ked ja som ich moc nevnimala. nedali si vysvetlit, co potrebujem. stale mali pocit, ze od bolesti vsetko stiskam a sponujem sa a pritom som sa naopak snazila podvihnut rukami, aby som si uvolnila spodok... to uz je jedno - po porode boli moc mile a chvalili ma, ako som to zvladla 😉 😉 😉 asi su zvyknute na poriadne hysterky, ked sa so mnou tak tvrdo rozpravali 😀 a ja som bola fakt ticha, ani som nepiskla

surodenci su z nej uneseni, hlavne velka sestra, ktora ju nechcela 🙂 velky brat trosku ziarli, ale je to hlavne tym, ze je chory a ja mu nedovolim sa k nej priblizit. tak sa to hadam upravi. a co misacek - tesi sa na sestricku? 🙂

natali.m
21. lis 2008

Dobre ranko, tak kdo se nam dnes rozhodl porodit? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru