Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
24. říj 2008

Ahojky.Tak dnes se mi kupodivu spalo docela dobře,wc asi "jen" 3x.
Včera byl snad 1,5litru maliníku,sklenka svařáku.Pobíhání po zahradě a odpoledne s manžou po nákupech a nic z toho.Ale jako doufám,že to do 14ti dnů bude.První termín mám za 10dní a jeden je dokonce už za 4 dny,ale ten je určený až pozdě takže ho tak neberu.No jo uvidíme.
Manža večer jezdil po obýváku s kočárkem,už trénoval a když přijede vždycky domů tak říká :"jé já myslel,že už tu budete dva" tak mu říkám,že vtipný.
Dneska uklidím a jdu k rodičům a dědovi má dnes narozky a pořád říkal,že budou s Tomíkem slavit spolu 😒
Tak se držte 🙂

acinka
24. říj 2008

Sarkal, ty pořád jen uklízíš!!! nechceš se stavit? by se mi to hodilo, aby mi někdo uklidil 😀
Já jen hlásím, že moje princezna mi dala chvilku, a tak jsem založila to nové téma. Je to ve volné diskusi a jmenuje se to Podzimní sběr...jak nostalgickééé 😵
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Tak tam na Vás čekám...a můžem začít probírat ty bolavý bradavky a zaražený prdíky...konečně!
A na ostatní holky a jejich nenarozená miminka se taky moc těším...každopádně Vás sem budu určo chodit kontrolovat 😵

acinka
24. říj 2008

A ještě jak jsem to téma zakládala...a přemýšlela, kolik nás tu je...bylo...co Gabka? Ta se tu taky dlouho neukázala 😕

smardik
24. říj 2008

sarkal vždyt ty pořád jen uklízíš 🙂 dej si někdy pauzu

holky tak do školy pro jistotu nejedu, celou noc mi tvrdlo břicho jak hrom a někdy i trošku s křečema - ale žádnou pravidelnost to nemělo a ted koukám na kalhotky že trošku krvácím takže nic

aji81
24. říj 2008

smardík: no tak to už asi budeš každou chvíli rodit, když trošku krvácíš tak se asi začínáš otvírat!!!Takže držím palce, at je to co nevidět! 🙂

natali.m
24. říj 2008

smadrdík .tak držím palečky a tiše závidím, hlavně ať to proběhne rychle, když už to musí být.... 😀 no nakonec tady asi opravdu zůstanu sama, jak to tak sleduju... ☹
Acinka: příjdu za váma sice asi později, ale už se na to těším.... 😀

smardik
24. říj 2008

aji doufám, volala jsem rodičům že do školy raději nejedem a už plaší že mám jet do porodnice když mi tvrdne břicho 😀, možná si dám teplou spršku a uvidíme zda se to rozjede

natali.m
24. říj 2008

smardík:my ti tady budeme s Jarečkem fandit!!!! 😀

smardik
24. říj 2008

nat uvidíme, při mém štěstí je to jen planý poplach

aji81
24. říj 2008

jasný, dej si teplou sprchu a zůstan tam pěkně dlouho!!! Když Ti navíc tvrde bříško, tak to to brzo začne!! 🙂

smardik
24. říj 2008

aji že by 🙂 no první termín mám zítra 🙂 jdu do obchůdky pro rohlíčky protože mám strašný hlad a pak jdu pod sprchu 🙂, malej je už od včerejška hezky klidnej

acinka
24. říj 2008

Jé Smardik, tak téda čekám, že tu jen pak napíšeš, že jedeš! A v té sprše si ještě zatancuj...chce to pohyb...já to tak před odjezdem udělala 😀 a manžela i sebe ještě pobavila 😀 A schody do porodky (4.nebo5. patro, už nevím) jsem si dala pěšky...a jak jsem tam přišla pěkně otevřená 🙂

sarkal
autor
24. říj 2008

Tím úklidem myslím jen umytí nádobí a zametení obýváku,my máme totiž krb a kdybych tu každý den nezametla tak je to tu jako veňku 😅 manža když zatápí a nanosí dřevo tak vždycky nadělá.Jinak se skoro celý den válím.
Kromě procházek na zahradě,návštěvy u rodičů,vaření toho moc už nedělám.Bolí mě hrozně v kříži když dýl stojim a už prostě nemám do ničeho chuť,chtěla jsem ještě něco ušít,ale už prostě nemůžu takže se k šití vrátim počítám někdy v prosinci a to jen po večerech a o víkendech když bude manža doma 😅
Smardik držím palce ať se to pořádně rozjede a máš to konečně zasebou!!!
Taky jsem si všimla,že tu gabka.d dlouho nebyla.

acinka
24. říj 2008

KOukala jsem a Gabka už má v pae 40tt 😵
Sarkal taky máme doma krbový kamna a taky manža zatápí a taky u toho udělá vždycky takový bordel...chlapi no...ale aspoň je teplo 🙂

smardik
24. říj 2008

holky jen zešílím s chlapa, podle něj mi a Tomáškovi včera tím milování ublížil, nedokážu mu vysvětlit že to může znamenat začátek porodu

natali.m
24. říj 2008

smardík:jéjej! to jsou celí oni, tak mu to vysvětli třeba na hlenové zátce...ach ti tatínci...

aji81
24. říj 2008

jejej, to jsou Ti mužíčci🙂. Řekni mu, že Ti možná spíš pomohl 😎 . Tak dej vědět jak se to vyvíjí

smardik
24. říj 2008

nat, aji zkoušela jsem vysvětlit ale moc úspěchu to nemělo, chodí tu jak hromádka neštěstí a ted se mi ještě nasral do koupelny

acinka
24. říj 2008

hi hi, chlapi. Ten můj zas jak jsme to ten jeden den vyprovokovali a byli kontra a pak nic, zase chtěl provokovat i druhej den. Jsem to zatrhla s tím, že se chci vyspat...jsem to sem i psala...a pak i bez druhé dávky se to spustilo...Smardik, to bude ono, musí 😵 Já se těším, další mímo na cestě.
Kouplenu teď nééé, vyžeň ho! A šup tam ty! A uklidni ho, že je vše ok, že to tu všichni taky říkáme a my jsme chytrý jak rádia 😀

natali.m
24. říj 2008

smardík:tak toho hrdinu posaď sem za náma ať můžeš pod sprchu a my už mu to nějak vysvětlíme... 🙂

acinka
24. říj 2008

Natali 😀 😀 😀

smardik
24. říj 2008

holky jede k mamince pro oběd, prý si mám jít lehnout 🙂 a on utíká k mamince at je brzo doma 🙂

natali.m
24. říj 2008

to mi připomnělo jak jsem tady včera večer ještě prohlížela albíčka a bylo tam jedno 800g miminko, tak ze mě mimoděk vylítlo JEJDA! no a v následující vteřině ten můj rozrazil dveře, že je málem vysklil a řval u toho něco jako: co?!!už? jedem!!!

natali.m
24. říj 2008

acinka,:no né?my by jsme ho zpracovaly....
smardík, tak máš pár minut na odpočinek...

acinka
24. říj 2008

😀 natali, takhle ho děsíš? se téda styď!!! 😀
No jasně, že by jsme mu to vysvětlily! jsme chytrý holky...já mám chvílema pocit, že kdybych celý těhu neseděla u pc a hlavně tady u koně, tak snad bez těch informací ani neporodím!!! 😀
A jak pání mužové...bojí se jít k porodu? jestli teda jdou? Můj moc nadšenej nebyl, ale šel...jen proto, že mě v tom samotnou nenechá...a výsledek? je nadšenej a nechápe, co jiní chlapi nadělaj, že je to hrozný...on si to fakt užíval a pořád se chvástá, že to bylo prostě super...akorát mě štve, že toho viděl víc než já...já měla zavřený oči a nějak je nemohla otevřít. Takže jsem malou viděla až mi ji přinesli zabalenou, ošetřenou.

smardik
24. říj 2008

nat tak hodinku 🙂 zajde za maminkou a vyhnala jsem ho ostříhat se - řekla jsem mu at se jde ostříhat at se ho pak Tomášek nelekne 🙂 tak šel, ví že kdyby něco tak má tolik známých taxikářů že je to 10minut doma

acinka
24. říj 2008

No vidíš, jsi to vyřešila, přijde na jiné myšlenky. Můj manža nerad chodí k holičovi a tak má háro...ale byl rozhodnutej, že když se Emča narodí bez vlásku, jde taky dohola, aby v tom prý nebyla sama...mezi námi...uf uf, že se Emča narodila vlasatá, to by bylo děsný 😀 😀 😀

natali.m
24. říj 2008

acinka: stydim, stydim... no jo, taky mám doma hrdinu, nejdřív teda, že mu dělá špatně krev a že by se určo vyvrátil, tak že s ním nemám počítat, no ale jak se to přiblížilo, tak i změnil názor,takže půjde a uvidí se kolik toho vydrží...no já myslím, že když ho tam některá sestřička šikovně vecpe, jako na minulé kontrole, tak to bude super... 😉
smardík:no vidíš, tak si ještě i odpočineš...

acinka
24. říj 2008

přesně tak to bylo u nás...prvně zásadně nééé a pak jak se to blížilo, tak se názor pomalu měnil...no jsou ti chlapi v mnohém stejní 😀

natali.m
24. říj 2008

no jo no muži naši....tak snad to taky nějak přežije a bude se mnou až do konce...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru