Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

misic
22. zář 2008

ja nastastie zapchou netrpim, to skor naopak, ale to lanove semienko sa moze aj kludne zut, nie?

misic
22. zář 2008

juj, ja dnes obcas citim take slebe pichanie v podbrusku, ale nerobim si nadeje, ze by to mohlo byt dnes...
zajtra aj tak idem na kontrolu, tak uvidime, co mi povie lekar, ci si ma uz aj nenechaju...
sice nemusim nemocnice a isto tam bude poriadna nuda, ale aspon ma budu mat na ociach a mimco sa umudri a pride, sak sa uz nemozem dockat, isto bude take makunke vonavunke... juuuuuj!!!! 😀 😀 😀

vichrica
22. zář 2008

Nemali by sa tie ľanové semiačka jesť náhodou celé?? Viem, že jedna baba z kurzu ráno zapila polievkovú lyžičku ľanových semiačok a bolo fajn. Ja som na tom ako misic. Dnes ma dokonca v obchode chytila taka sr...a, že som ledva dobehla na záchod 😝 .

acinka
22. zář 2008

podle všeho se to dá jíst i pít..ja ten odvar ze semena vypila, ale nic moc chuť 😒 Ale co bych pro pocit, že jsem udělala maximum pro hladký porod neudělala 😀

acinka
22. zář 2008

to je ale věta, ta poslední...doufám, že jste mě pochopili...už mi to čekání leze na maják 😅

trish22
22. zář 2008

baby, aj tak vám nič nezostáva len to vydržať. je to ťažké, a veľa oddychujte, neupratujte ako besné, aj tak to nemá zmysel, ked prídete z pôrodnice aj tak sa dovtedy zas všetko pošpiní. treba nahovoriť svokru, mamu alebo kamarátky aby vám pomohli.

držte sa a vydržte

dejna3
22. zář 2008

babulky, keď Vám tvrdnú brušká, máte pri tom aj nejaké bolesti? ako dlho Vám to trvá?
mne doteraz netvrdlo, ale dnes už asi hej, mám taký pocit, že je celé napnuté, ale bolesti žiadne

animatua
22. zář 2008

ahoj holky, tak jenom hlasim ze jsem uspesne porodili 🙂 Mala ma 3,5 kg a 51 cm, porod byl do vody a ambulantni, takze jsme uz v sobotu rano byli vsichni doma. jak budu mit casu tak napisu

dejna3
22. zář 2008

jééé, animatua, tak to teda gratulujem 😵 a želám hlavne veľa zdravička

sarkal
autor
23. zář 2008

animatua gratuluji k holčičce!!To je super,že jsi už s malou doma!!Tak ještě jednou velká gratulace!!!! 🙂
Holky jak se tu psalo o tom,že jaký byl porod něčí mamky tak,že Vám řekli,že dcera to bude mít podobné tak to mi ani neříkejte.Máma měla hrozné porody,oba vyvolávané a u bráchy to málem nezvládla(ten byl první),chtěly jí udělat CŘ,ale bylo už pozdě a semnou prý trpěla dva dny až jí něco píchly a pak to byl teda fofr,ale prostě při obouch zkusila tak doufám,že v tom po ní nejsem jináč teda nevim 😝
Včera jsem měla maliník a docela mě mile překvapilo,že se mi z něj nezvedá kufr,dala jsem si tam lžičku medu a fakt to šlo.
Jinak dnes spaní 23:55 wc pak jsem dlouho nezabrala pak 02:25 další wc nemohla jsem usnout a pořád klepala polštář,navíc malej kopal jako čert až mě to vždycky hrozně zabolelo ty jeho chvaty,pak wc 03:45 zase sem nemohla usnout,stala jsem polštář,hladila manžu na zádech,ten chrněl jako mimí,tak sem si sedla na kraj postele a čučela z okna,pak jsem měla chvilku velmi nepříjemné bolesti,ale zachvíly to přešlo no a někdy v 04:30 jsem si lehla a probudila jsem se po sedmé a ani jsem neslyšela,že manža zatopil v krbu a že vyjížděl autem do práce(máme nissana pick-upa na naftu a je to celkem dost slyšet když projíždí pod okny a to má ještě připojenou plošinu)prostě sem spala jako dřevo,no celá noc hnus 😝
Jinak dnes kolem třetí konečně bude šicí stroj,tak budu moci pracovat.Zítra jdu na kontrolu tak jsem zvědavá kolik mrňous už váží 😅 a taky budeme lítat po úřadech a tak,takže šít budu až odpoledne jestli vůbec.
Ale ve čtvrtek to začne 😀 😀

misic
23. zář 2008

dobre ranko,
tak ja som spala vcelku ok, som stale doma, vcera ma akosi pichalo v podbrusku ale nakoniec nic z toho ☹
ale teraz idem ku dr. na kontrolu tak som zvedava ci si ma tam necha alebo este posle na nejaky ten den domov...
keby ma este poslali domov tak sa ozvem 🙂

animatua: Vsetko najlepsie zelam tebe aj malinkej!!! To je fantasticke ze ste uz doma!!!!

sarkal
autor
23. zář 2008

misic držím palečky!!! 😉

evitkamalicka
23. zář 2008

ahoj kocky...tak ja tieto posledne tyzdne vobec nezvladam, uz som zufala, brusko mi uz strasne zavadzia

sarkal
autor
23. zář 2008

Vítej evitkamalicka!Já když jsem o víkendu vařila tak jsem si břicho dvakrát spálila o sporák,naštěstí jen trochu a včas jsem stačila uhnout 😅

aji81
23. zář 2008

Ahoj holky, tak Animatua to měla koukám jak po másle. A to pouští hned domů? Jako slyšela jsem o ambulatntním porodu ale nevím o někom, kdo by ho absolvoval. Tak ale to je super, doufám, že se pak trošku rozkecá, jsem zvědavá!🙂. Blahopřeji k holčičce!!!. Včera večer jsem zase měla trošku bolesti ale jen chvíli-fix.

acinka
23. zář 2008

Animatua...velká gratulace! To jste to teda krásně zvládli 😵
Sarkal, měli jsme stejnou noc, jsem zas jak zbitá 😔
Dejna, mě tvrdne břicho snad furt, bez bolesti, už to ani nevnímám! Poslední poslíčky jsem měla min. čtvrtek, to teda bylo celej den...od té doby nic a teď koukám...se mi přehoupla 39 v 40...chjoooo, doufám, že se nedočkám 41 😠 ☹ 😒
Evitka, mě bříško ani nezavazí, je fakt že ho nemám moc velké, ale už mě to nebavíííí! Koukám, že máme zítra obě poradnu...snad nám řeknou jen samé pozitvní zprávy...snad tam třeba už ani nedojdem...to by bylo božííííí 😵

acinka
23. zář 2008

Aji, já taky nad tím teď přemýšlím....se mi vybavuje, jak bylo ve zprávách, že matka odešla z porodnice pár hodin po porodu...jakože ambulantně...a pak si pro ní i mímo přijela sociálka s policií a musela šupajdit zpět do porodky...na webu mý porodnice taky píšou, že propouštějí nejdřív 72 hod. po porodu....asi to funguje všude jinak...

evitkamalicka
23. zář 2008

ja brusko tiez nemam nejako velke, ale som strasne nemotorna uz, ledva sa postavim z postele a podobne

sarkal
autor
23. zář 2008

acinka já jdu také zítra do poradny tak to jsme koukám tři!
Já jsem už o ambulantních porodech slyšela hodně a nevím jestli má porodnice to dělá,myslím,že ne.
každopádně si myslím,že když je vše ok tak proč nejít domu,že.Ale asi to dělá málokterá porodnice,bojí se hold kdyby něco..Animatua až budeš moci tak napiš,jsme všechny mooooc zvědavé!

bora8
23. zář 2008

ahojte kočky, tak ja som mala dosť zlú noc - malý ma zobudil, lebo sa mu niečo snívalo - stále niečo vykrikoval 🙄 , potom asi 4x wc a potom som mala problém zaspať...... stále som strašne smädná 🙄 a ptom sa prehadzujem na posteli.... a o 6,00 hod ráno ma príde navštíviť malý do postele - aby som sa náhodou nevysplala

acinka
23. zář 2008

No je pravda, že noční vstávání z pelechu je děs běs 😝 No já jsem zvědavá na zítřek jak blázen! Očekávám něco ve smyslu...ale maminko, vy už jste otevřená a začínáte rodit 😀 😀 😀 A ono to zas nic nebude....každopádně mě Dr. viděl naposledy před 6 týdny, tak snad něco poví...třeba i kolik malá zhruba váží...to by bylo taky fajn! A co ty tu Bora? Včerejší kombinace vypuzovacích metod nezabrala?

bora8
23. zář 2008

včera žiadne vypudzovanie nebolo 🙄 manža ma tak nasral......že som sa na neho nemohla ani pozrieť a nie tutumutu 😀 - no za blbosť som bola naštvaná.... tak sa to asi posúva.... to tie moje hormón, ale ja idem na poradňu a na ultz vo štvrtok tak dovtedy snáď už vydžím a potom ho nejako už spracujem aby poslúchal 😀

mám strašnú svalovicu z tej včerajšej prechádzky..... normálne ma bolí zadok a ruka od psa.... ako ma ťahal.... apoň vidieť akú mám kondíciu

bora8
23. zář 2008

inak ti Acinka prajem, aby to tak ako si predstavuješ bolo - to by sa páčilo inak aj mne 😀

acinka
23. zář 2008

Hmmm, bylo by to příjemné 😵 Jinak začínám vážně uvažovat, že opravdu vyzkouším všechny vypuzovací metody...jsem si prvně říkala, že jako je to zbytečný, že to stejně nepomůže, že si vyleze, kdy se jí zachce...ale jak mi každej z rodiny píše a volá...už? Už? Už? ...jsem ochotná a svolná všemu 😅
Taky se mnou poslední týden šijou hormony či co...sem byla celou dobu těhu v poho a teď jsem protivná a uvztekaná baba, chudák manža...no co, musí taky něco vydržet, néééé? 😀

bora8
23. zář 2008

šak je to aj jeho dielo, nie? tak nech vydrží - inak u nás bolo najzaujímavejšie šestonedelie - to boli nálady 😀

aji81
23. zář 2008

jj Acinko, to by bylo super!!🙂. No, jsi tu nařadě!!.Ale je mi fakt zvláštní, že Tě doktor viděl před 6týdny?...No, každý doktor je asi jiný.Já jdu k doktorovi ve čtvrtek a v pátek do porodnice, tak uvidíme jestli se u mne taky něco pohnulo🙂Jinak manžílek musel včera chudák malej mýt nádobí 😀 , jsem to pak slyšela ještě dvě hodiny 😀 . Zabííííííííítttt 😠 😀 . Pač já blbnu s tím tlakem že jo, se bojím hýbat, aby mi zase nevylítnul, tak chodím po bytě jak hlemýžd s připevněným tlakoměrem na zápěstí. Už mi fakt hrabe!!!!! 😀

bora8
23. zář 2008

aji - ešte že si mi pripomenula - mne sa včera už úplne pokazila umývačka 😠 musím ju vybrať a umyť ručne 🙄 sakra práca ☹

acinka
23. zář 2008

Aji 😀 Já se tu taky ploužím, páč mám zas tlak nízkej, celý těhu tak 90/60. A když něco dělám, tak jsem pak vždycky úplně zničená. Já jsem včera vyžehlila kupu prádla...já moc toho teď nemám na praní...manža jo...tak tu měl megakupu...a police v horní části skříně...A jako proč prý jsem mu to neuklidila, když už jsem mu to vyžehlila? Myslel to sice ze srandy, ale já vylítla, jak čertík z krabičky 😠 😀
Jinak mě to s tím Dr. přijde taky divný...už od počátku těhu...po 6nedělí jdu jinam...

acinka
23. zář 2008

...nedokážu už si představit život bez myčky nádobí...

bora8
23. zář 2008

no to ani ja po piatich rokoch... ale budeme musieť kúpiť novú, lebo táto sa už neopraviteľne pokazila 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru