Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

andykov
23. bře 2009

Když jsem byla na začátku těhu, ráda jsem si projížděl tuto diskuzi s tím, že mám ještě dost času, ale ejhle už jsem 35+2tt a blíží se to. Řekla bych, že to mám takový výkyvový. Pár dní mi je fajn a pár dní úplně na houby. Navíc jsem začala otékat a přibírat. Po podrobnějších testech mi našli bílkovinu v moči. Od včera mě bolí hlava. Ještě si říkám ať tam ta malá ještě zůstane, ale na druhou stranu už bych chtěla, aby mě přešly ty bolesti zad, nucení každých 5min. na WC a teď i ty zvláštní nevolnosti. A co Vy, co se blížíte do finále, maminky? Jak se cítíte?

ava
27. bře 2009

andykov - jsem dnes 35&4tt a už mi ubývá sil. Taky mě trápí takové nevolnosti, jakoby zaplynování nebo co, mrně se hrozně silně provevuje a někdy je mi i z toho trochu šoufl, jak tam vesele rejdí a do všeho kope. Ještě minulý týden jsem přitom byla v práci a plná sil. No nic, už je to final countdown. Jsem zvědavá, kolik ještě přiberu, už mám skoro 13 kg a to jsem do 7.měs.vypadala jako netěhotná..

pilotka2
27. bře 2009

Ahojky, já jdu do finále, ale je to hrůza hrůz. hlavně v noci v posteli když musím na wc, potom než se přetočím ze strany na stranu, než si navleču ponožky a obuju boty........... takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. ale nic se nedá dělat, už to musíme vydržet. ale zdá se mi, že malej je čím dál tím více živější a vůbec to nevypadá že by se chystal ven. 😀

lilli123
27. bře 2009

ahojte baby.... ja som zase troska prekvapena.... som par dni pred terminom, asi nieco cez tyzden, ale zasnem ako sa stazujeteeee 🙂)) viem ze kazdy zvlada vsetko inak, a urcite mate aj niektore tazkosti, ale to ze sme ako slonice, puchnu nam nohy a logicky sa nevieme hybat a sme nemotorne, to snad k tomu patri 🙂)) ved to berte troska s rezervou..... nemozete spat, tak upratujte, varte, vybavujte vsetko mozne, ja padnem ako mucha vecer, ani neviem ako zaspim a nezobudim sa ani raz.... az rano sice cikam hodinu, ale som vyspata a plna sil..... sice na mna kazdy divne pozera ked sa vygulam z auta ako sofer a vlacim z kufra auta tasky s nakupom, ale proste by mi chybalo to ze som schopna nieco robit sama a necakat so vsetkym na manzela..... jedine co nosi su malinovky, ked mu nakazem aby doniesol po ceste z prace..... samozrejme ze ak uz potrebujem pomoc tak ho poprosim, ale je to take to cielene unavenie samej seba, co budete robit ked budete mat dalsie dieta, to na vas nebude brat ohlad, alebo by ste boli slobodne mamicky, alebo vam odide muz na mesiac na sluzobku..... zeny prestanme sa lutovat, spomente si na nase mamy, nemali ani len to auto, s ktorym by skocili pre nakup, nemali ani automaticke pracky a prasky co vsetko vyprali, ani pampersky a vecne cakali v nejakych radoch na maso, alebo pomarance.... ved to mame tak super viac si uzivajte zivota, ved to ani vasich manzelov nemoze bavit, ked ste stale kysle, stonete, stazujete sa..... ako vas po tom vsetkom moze pochvalit ze ako ste to super zvladli a aky je na vas hrdy?

wild.horses
27. bře 2009

ja sa tiez snazim robit, co sa da, no ale uz sa toho moc neda 😀 O tri dni mam termin.
nakupy, soferovanie, varenie, umyvanie riadu, vencenie psov OK, ale horsie je to s vysavanim a vsetkym, kde sa musim ohybat...
aj pripravovat na skusky sa da.
no ale v noci sa mi chce plakat, ked sa mam otocit, panva ma strasne boli. A to este musim presuvat nasho 25 kg psa, ktory hned vyskoci na moje miesto ak zbehnem na WC a tvari sa, ze spi a ze skamenel 😀 😀

veronciatko
27. bře 2009

no je to naozaj individualne. ja som napr. pri 1.tehu zvladala vsetko v poho az do konca, a to som toho mala vtedy naozaj dost. no ale toto 2.tehu od zaciatku zvladam zle, je to uplne ine. A teraz ku koncu naozaj katastrofa! mam 2rocnu dcerku a celu domacnost na starosti, takze unavena som dost, ale v noci aj tak nemozem spavat.
a ako keby nestacilo, tak ma 2dni trapi brutal chripka! mam teploty, vsetko boli, nie som schopna absolutne nic! nastastie dcerka je u babiny, tu by som nezvladla. termin mam 1.4., takze ma to moze chytit kedykolvek. no ale teraz keby ma to chti, tak teda fakt nevladzem porodit!

vsetkym tehulkam prajem bezproblemovy pporod a necch uz to mame vsetky za sebov!

svataterezicka
8. dub 2009

Ahoj tak se potřebuju nějak vypovídat... dneska mám přesně měsíc do termínu a jsem totálně otrávená.. ☹ fakt se asi nudím nebo co.. nic mě už nebaví.. vše skoro nachystané, uklizeno a tak všechno mám. Jen mě nebaví už nějak tento stav kdy nic nemůžu, nezvládnu a spíš mě všechno deprimuje. Já vím že si stěžuju zbytečně že jsou na tom holky hůř, můžu být ráda že po zdravotní stránce je vše ok, ale už nějak nevím co bych...

andykov
8. dub 2009

terez, v poho, já Tě chápu 🙂 Teď mě spíš zaráží příspěvek lili, páč mě tu rozhodně nešlo o stěžování. Jen jsem se chtěla podělit o svoje pocity. Rozhodně nechodím za mým a neříkám bolí mě to a to a jsem strašný chudáček. Naopak. Stále dělám, co můžu. Vařím, peru, uklízím a dokonce i řídím a tahám tašky z auto domů, když jsem zrovna sama a nelituju se. Jen jsem chtěla napsat, co a jak, tak mě ten její příspěvek trochu nadzvedl za židle 😠 To už bych ani nemohla s nikým ani pokecat o svých pocitech?
Jinak terezicko: Já rodím už za 6dní, sekcí. Budu přesně 38+3tt. Moc se na malou těším. A taky už počítám dny a vymýšlím činnosti, abych se zabavila a ty dny nějak utekly. Taky mě zrovna moc věcí nebaví a netěší. Kord, když mám nohy jak báně 😒 Sice odměna za to vše bude moc krásná, ale chtělo by to teď zavřít očka a vzbudit se po porodu, viď? 😅

svataterezicka
9. dub 2009

andy no přesně probudit se až po porodu 🙂 holt co už naděláme, myslela jsem si že to hezké počasí mě nabudí ale spíš naopak, opačný účinek! jsem z toho vedra úplně hotová nic mě neba a nic se nedá ani pořádně dělat. zahrádka by mě bavila ale člověk se neohne, zem nezreje, každej na mě hned řve jestli jako chci rodit... takže né že bych seděla doma na zadku a nevěděla co by ale spíš bych věděla co bych ráda dělala ale nemůžu. cestování do města už nezvládám (jsem na vesnici) takže jsem trochu odtrhnutá ale aspon že existuje net fakt...
andy docela ti závidim že už jdeš na to, i když tu sekci moc ne - tak držím palce at vše dobře dopadne a ty už budeš maminka která tohle nebude zažívat - neb na to nebude mít čas 😀

andykov
9. dub 2009

terez, jo máš pravdu. Byla by spousta věcí, co bych ráda dělala, ale s bříškem to jaksi nejde 😕 Já sice bydlím ve městě, ale taky tu není coby. Na cvíčo nebo do bazénu už radš nechci, výbavičku mám nakoupenou, věci na sebe je zbytečný kupovat. Procházky na houby, protože mi puchnou nohy, tak jen tak přežívám doma a smejkčím, teda pořád něco uklízím, abych se trochu unavila. O víkendu si pomalu sbalím věci a asi napíšu porodní plán v pondělí nástup. Já se sekce nebojím, i když bych samo radši normal porod, ale beru to tak, že nechci žádné komplikace a to by mohlo být, mám špatně uloženou ledvinu a sice normal porod by byl reálný, ale prej tak 50 na 50, že by se mohlo stát, že tam začne překážet mimču a pak by byla akutní sekce a z hlediska urologů mi ji doporučili jako plánovanou.
Neboj, měsíc už uteče, i když se to zdá nekonečný a pak už budeš mít Verunku u sebe 🙂

svataterezicka
9. dub 2009

Andy přesně - cvíčo už mi zkončilo - chodila jsem na kurz, plavat už se bojím chodit, výbavička nakoupená, vypraná i vyžehlená a ve skříni poskládaná... na sebe taky už nic kupovat nebudu - na měsíc fakt nemá smysl... ještě občas zvládnu nějakou procházku se psem a nakoupit a jináč furt dokola - prát, žehlit a uklízet.. nuda fakt 🙂
Tak ti dají do ruky potom hezké čisté miminko co 🙂

87dana
20. čer 2010

@andykov =Ahojky já jsem 36+2 čekám už sice druhé no lépe řečeno čekám dceru a už se taky těším až si řekne o to aby mohla jít na svět jsem šíleně unavená večer chodím až 5krát na wc. Už mě to nebavý,ale strašně se těším až malinkou obejmu. A co vy???

mircalla
20. čer 2010

ahojte, som na tom podobne
v noci som niekolko krat na wc, vsetko vybavene, nakupene, mam este cvicenie a dojcensku pripravu.
dost ma boli lonova kostm ktora sa otvara a vratilo sa mi palenie zahy, ktore ma trapilo
partner nas opustil, tak som sama a cas mi velmi pomaly ubiehala
uz sa neviem dockat, kebyze maly sa vypyta o 2 tyzdne skor na svet, tak budem rada, je dost velky na moje tt

nibiru
20. čer 2010

mircalla mame ternin den po sebe 🙂 no ja sa tiez neviem dockat nevladzem uz ani poriadne po schodoch v posteli sa prehadzujem fucim jak kobila kazdy vecer grcam kyseliu co ma tak zaha pali a ked vysavam leje zomna ako ako z vodovodneho kohutika umna je ale najvatci problem stym ze od 5m. ma boli pravy klb a vystreluje mi to do kolena takze v noci kym sa ulozim su 3.00rano a potom wc atd v podctate stale krivam takze kym sa postavim a udrzim rovnovahu cakam ci nespadnem potom odkrivam na wc no des a vsetci doktory sa vyjadrili ze po porode to prejde tak sa neviem dockat uz len 6tyznou vovec by som sa nenahnevala keby to bolo skor ale samozrejme len pod podmienkou ze vetko bude ok.a to posledne dni som este opuchla ruky aj nohy dostala lieky na tlak a fraxiparin 😠 no som si vzdy predctavovala ze bez problemou do porodu budem behat a nie krivat......hehehehe no som sa troska zmylila 😅 ale uz ked som vidrzala doteraz vidrzim do konca 🙂

lura
20. čer 2010

Ahoj těhulky 🙂, tak jsem se tu u Vás začetla a vzpomínala, jak jsem na to byla před půl rokem 😵 . Všem Vám držím palečky a přeji bezproblémové porody a jen a jen hromadu radosti a štěstí s miminky 😵 😵 😵 ...

mircalla
21. čer 2010

ta zaha je otras, ja som myslela, ze uz mam pokoj.....uz sa to stabilizovalo (najviac to bolo v28 - 32tt), ale uz opat zaha vycina.....a to aj ked mam nieco fakt ze super dietne

petkave
30. čer 2010

Ahojte kočky... Som rada, že nie som jediná, ktorá sa cíti takto nanič... Zdravotných komplikácií a hospitalizácií som si užila viac než dosť, potom dlhodobo PN, teraz som ako-tak stabilizovaná, no mám taký dojem, že na mňa ide nejaká prenatálna depka... Vonku je krásne (tak som sa na toto počasie tešila), no je blbé, že tiež nevládzem nič robiť... Upratujem, varím, nakupujem, zháňam posledné vecičky, no nič z toho ma neteší... robím to, pretože musím. A to sa mi nepáči. Chcela by som byť plná optimizmu a vzrušeného očakávania. Namiesto toho sa desím cisárskeho rezu a toho, že či bude malý zdravý a v poriadku...

groka
30. čer 2010

Ahojte baby,tak ja sice mam pred sebou este cca 6 tt,ale u nas po novom ,nevieme dokedy vydrzime...hrozi nam predcasny porod,sme skrateny na 1,5cm,uz som bola aj na 1cm,aj v nemocnici som lezala minuly tyzden vlastne pred minuly som nastupila s porodnmi bolestami a kontrakciami,ktore boli zaznamenane na CTG-čku,magnezko som mala,mam pochnute kortikoidy,akurat v pondelok som mala poradnu a kontrolu zarven,takze sme trosku preberali,co ak by,co sa moze stat,tak maly by uz mal dychat sam,ale chcem prist aspon do 9 mesiaca,ten sa zacina 36tt?este tento 34tt je kriticky,do 35tt by som mala vydrzat,maly mal v pondelok 1971g,comu som sa velmi potesila,no dnes mam od pobedia bolesti,na ms,krize,tvrdnutie,to tvrdnutie nie je moc caste,ale nemala som uz tvrdnutie a zas mam,aj som citila tlaky na krcok,aj ma bolel jednu chvilku,ale aj maly je uz velmi nizko,mozno aj preto,aj ma dnes tak riadne prehnalo,no len sledujem ci su to poslickovia ci co zase

a co sa tyka toho ako som nemotorna,tak asi tak ako vy 😀
v noci na wc niekolko krat za noc,ked zaspim,tak na chvilku tvrdeho spanku,ale inak len driemem a vnimam vsekto co sa v noci deje,mame otvorene okno celu noc,takze mam prehlad a vedela by som asi o vsetkom co sa deje 😀
zasnurovat tenisky nehrozi,odo dnes mam aj spuchute nohy ako vandel,takze uz som len na splapkach,celkovo ked mi nieco padne na zem,tak mi robi sluhu syn alebo manzel,lebo nehrozi aby som sa zohla 😀

tak pevne verim,ze to dotiahneme do uspesneho konca a do nemocnice sa vratime uz len rodit a to len na par dni a potom sup domov 😉

petkave
1. črc 2010

Tvrdnutie bruška ma trápi už od nejakého 23 tt... Tiež som bola na magnézku, ale našťastie doteraz som sa nezačala otvárať. Bábo je už tiež nízko, tak sa bojím, či to do toho cisárskeho vydržíme...
@groka máš pravdu, 36 týždňom začína 9. mesiac... Tiež mám problém s obúvaním ponožiek... Ale teraz je už horúco, tak ich našťastie nepotrebujem... 🙂

smima
21. říj 2012

Ahoj holky, jsem ve 37. týdnu a je to děs... Už asi 2 týdny mě hlavně v noci mravenčí ruce, hlavně prsty, jako bych si je přilehla. Budí mě to v noci, spím už s vysoko podloženou hlavou a pokud mě v noci začnou brnět, musím se posadit a hned to odezní. Je to asi tím, že mám zhoršený krevní oběh a prsty se neprokrvují. Ale co horšího, asi před 2 týdny mě začalo hučet v pravém uchu. Je to dost nesnesitelné a opravdu na prášky...Byla jsem na ORL a nic mi nenašli, dle nich mám sluch v pořádku. Jeden den mám klid, druhý den jen mírně ucho zalehlé a třetí den mě v něm hučí. Přes den to většinou povolí, ale začne to hlavně k večeru. Stávalo se to i vám???

ostruzinka_lenka
21. říj 2012

Ahoj, já jsem ve 36. týdnu a už to moc nezvládám. V noci nemůžu spát, usínám mezi druhou a čtvrtou ráno a poté spím skoro do jedenácti, pokud mě malej nechá vyspat, tím že do mě nezačne kopat a šťouchat. Od 26. týdne beru magnézium, ale nyní jsem s tím přestala. Jsem pořád hodně unavená, obzvláště odpoledne kolem páté to malý nastupuje na směnu a začne mi v břichu hodně vyvádět. V nemocnici mi řekli, že můžu začít rodit od 36. týdne, takže jsem mírně nervózní. Taky se už těším až malej bude na světě, ale vím, že se mi po tomhle období bude stýskat.

itula
25. říj 2012

Ahoj holky, Já jsem ve 39. týdnu, no a jak to zvládám?! Docela dobře. Jsem za to moc ráda. V noci spím velice dobře až na chození na wc, ale to je asi teď normální. Večer mám velkou žízeň a v noci to pak tak vypadá 🙂. Doktor řekl, že to může být každou chvilku. A to je právě to, radši bych věděla kdy 🙂. Nemyslím na to a snažím se fungovat normálně. Je to moje první, tak jsem na všechno moc zvědavá a už se těším až budu mít maličkou u sebe 🙂 Držím Vám všem pěsti ať to zvládnem 🙂 Hezký večer 🙂

momani3o
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evka3231
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rysisi
21. lis 2012

Ahoj babenky ja som v 30 týždni a tak ma všetko bolí lonová kosť a kríže už tiež ani spať neviem a normálne pukám cela keď chodím bojím sa že sa rozpadnem 😀 ten môj drobček je na mňa už pritažký a je stále daný tak nízko že mi non stop tlačí na mechúr už nech to príde škoda že je to tehotenstvo táké dlhé ja si ho moc teda neužívam ☹

blackcat8885
26. lis 2012

Ja som dnes začala 31tt a zatiaľ zvládam celkom dobre.Samozrejme beriem lieky na štitnu žľazu,magnezko a železo,chodím veľmi často na WC v noci aj 3-4x a ked dlhšie chodím po meste mám napnuté bruško ale inak sa nesťažujem.To že sa mi zle leží a spí a bolí chrbát beriem už ako samozrejmosť-niektoré maminy sú na tom horšie.Snad vydrží tento relatívne dobrý stav u mňa čo najdlhšie

swojska
26. lis 2012

ako keby ste pisala o mne🙂 mam to podobne, v noci nespim, niekedy idem aj 6krat na vecko, musim vela pit stale som smadna,ubolena, nemotorna......este aj take smutne pocasie je,som casto sama priatel je v praci, kamaratky takisto,v piatok chodia zurovat🙂))...pred spanim/teda lezanim ;) myslim casto na babatko, ake bude, ako bude vyzerat,aky bude porod atd..to iste dokola...
..mne pomaha lahnut si do vane, primerane teplej na jeden bok, potom na druhy,pripadne sa nachvilu ponorit vredy vypnu myslienky, je to taky prirodzeny relax...
ja som mala podobny zazitok ako vy s panom v nemocnici..bola som v utulku..a nezvladla som to..vsetky tie zvieratka, kazde tak smutne kukalo..som sa rozplakala a cely den som mala smutny..pozeram teraz hlavne pozitivne filmy, komedie, je zle obdobie, vonku je hned tma, cez den preto chodim von,,aj sama.ab som sa unavila..a zaspala aspon o tej 2hej rano..dnes som nikde nebola, tak uz vidim to mrlenie sa:(
cvicim potom na fitlopte bo niekedy mam pocit ze ma vo vnutri strasne vela energie a neviem ako snou von. sex pomohol vzdy ale aj to si uz mesiac odopieram/akosi to nejde🙂 vsetky sa ale citime podobne a upokojuje ma, ze nie som na svete jedina,,zachvilu to bude za mnou..moc sa tesim nanho...drzim palce v prekonavani sa kazdodennom 🙂

misiatko81
9. pro 2012

mne sa už začalo snívať o pôrode 😒 už by som to chcela mať aj za sebou 🙂

beruska141
9. pro 2012

ja uz sice mam davno " po tom", ale keby nemam brucho, tak ani neviem ze som tehotna. trochu mu ku koncu trpli ruky, a spavala som velmi malo, ale inak to bol najlepsi cas pre mna- ked som nastupila na matersku, stahovali sme sa, tak som len cele dni vlacila vrecia a kartony pobalene a vybalovala, okna umyvala, zaclony vesala. do porodnice som sla, ked mi zacala odtekat plodova voda, to sa mi stalo, ked som drhla vanu od farieb, a este vecer predtym som ukazovala rodine, ze stale si dam nohu za hlavu 🙂 ale zasa bezstarostne a takmer bezbolestne tehotenstvo mi kvalitne vynahradil trojdnovy otrasny porod :-/ kazdy si to musi nejak pretrpiet. drzim palce! 🙂

wilinkaa
15. pro 2012

ja by som to zvládala celkom dobre, keby sa nediali veci, ktoré neviem či sú normálne alebo nie 😀 😀 o tom že ma všetko bolí radšej pomlčím 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru