Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

evka_
12. lis 2008

zuzanka blahozelam 🙂)) a prajem vsetko dobre...

levik82
12. lis 2008

Sisa, no neviem, mne ju ako tiez prepichovali, ale ja som uz mala kontrakcie. Takze priroda uz naznacila ze s tym treba nieco robit 😉 Ja si teraz uz hovorim, ze ved kolke pred nami uz porodili a je to to najprirodzenejsie na svete. No ale je to stale individualne. Neviem...

kulicka
12. lis 2008

zuzanka, taky gratuluju. sup s foteckou do albika 😉 jsme zvedavy!

sarkal
autor
12. lis 2008

Holky tak já jdu asi na to..Asi od jedné hodiny bolesti,teď to začíná být pravidelné asi po 5minutách.Je to šílený a jestli to bude ještě větší bolest tak nevim nevim jak si s tím poradím.Doufám,že to nepřejde když to trvá už od jedné hodiny.Že by se Tomík zalekl jak sem se dneska objednávala jinam do poradny 😀
Zatím čekáme co z toho bude,ale nevim jak dlouho to ještě vydržim,no tak to vypadá,že jsem se dočkala,ale nadruhou stranu bojim bojim....Ještě,že jsem stihla vše uklidit a vytřít.

evka_
12. lis 2008

Kulicko... ja viem pocitam so vsetkym... ale aj tak sa tesim ze sa vobec nieco zmenilo a deje 🙂

elkacka
12. lis 2008

ahoj holky..
prosim o radu...
nemate nektera zkusenost s vyseternim - tzv. kultyvacni ster a pozitivnim vysledkem???
Moc dekuji za odpoveedi..

evka_
12. lis 2008

🙂 sari uvolni sa a do toho!!! drzim MOC MOC palceky 🙂 juj tesim sa s tebou...

sarkal
autor
12. lis 2008

Jinak zuzanka gratuluju!!!Sem to četla až teď.

majkes
12. lis 2008

Ahojte.Evka,tie tlaky alebo čo,čo popisuješ,pocitujem už aj ja a to prenášam od piatka.Ale zajtra už idem na hospitalizáciu,takže dúfam,že to budeme mat čím skor za sebou,lebo sa už veeeeeelmi tešíme. Včetkým vám držím palce aby ste to mali čím skor a hlavne štastne za sebou.

kulicka
12. lis 2008

Sari : fiha! Tak drzim pesticky 😵

Elkacko : kultivacni ster na co? Na streptokoka B nebo na nejakou mykozu? Pokud na streptokoka, akorat budou potrebovat ti dat antibiotika 4h pred porodem, aby nemuseli davat atb miminku. Pokud na mykozu, daji ti cipky nebo masticku pokud se nepletu.

sisa.b
12. lis 2008

sari - do tohooooooooo 😵 😵 😵

aji81
12. lis 2008

Sarkal: Hodně štěstí!!! 🙂

elkacka
12. lis 2008

for kulicka:
jj.. zapomela jsem to tam napsat.. na streptokoka B... neco dr rikala o tom, ze mi budou muset dat antibiotika.. ale moc prijemna nebyla... tak jsem se radsi chtela zeptat, jestli s tim ma nekdo zkusenost..

buffinko
12. lis 2008

idem k vam nakuknut co nove 🙂 novym maminkam gratulujem. zysok uz ma pekne vysoke cisielka, cochvila budete v teme "jak zvladate netehu.." sarkal je uz asi v porodke, drzim palce 😉

kulicka
12. lis 2008

Elkacko, flakni toho doktora, to ti mel vysvetlit 😕
Toz, jestli jsi Strepto B pozitivni, nic si z toho nedelej. 60% zenskej je a zijou s tim normalne. Dospelymu neskodi. Ale mimi pry, kdyz by proslo pres rodidla s nelecenym strepto B tak muze mit zdravotni potize (ted nevim jestli je to slepota nebo horecky nebo co) a proto : kdyz prijedes aspon 4h pred vyprdnutim mimi podaj ti vnitrozilne antibiotika. Tim strepto B zmizi na dobu behem porodu. Pokud se to nestihne, musi se lecit mimi, coz je samozrejme horsi, pac dospelej je lepe vybavenej co se tyce odbouravani. Ale neni to drasticky. Takze asi tak 🙂 Jestil ti neni neco jasny, pisni.

Buffi : ja uz v ty teme jsem 😀 a to je mimi porad v brisku... asi si rika, ze je to teda jedno estli je venku nebo vevnitr. A vevnitr musi teda bejt krasne 😕 No jestli je tam jako ve vonavy teply vane... tak sem u nedivi 😅

zemli
12. lis 2008

Ahoj holky. Dnes sem byla v poradne a mala je porad hlavou nahoru. Mi doktorka strasila cisarem nebo porodem koncem panevnim. Prej mam jeste tak tejden aby se otocila. Kazdej rika neco jinyho. Ze se muze otocit i par hodin pred porodem. Tak nevim.

cernovlaska
12. lis 2008

Sari: drž se,konečně jsi se dočkala a zvládneš to 😉 😀 😀

zemli: já myslím,že máš ještě chvíli čas,taky můžeš až dva týdny přenášet a jsi 37tt,nevím,jestli je dobrý strašit tě císařem 😖 😠 a taky existujou nějaký chmaty na otočení,no budu ti držet palce,ať se mimi otočí samo 😉

kulicka
12. lis 2008

Zemli : zrovna jsem cetla tu na konikovi, ze se jednuy holcine mimi obratilo v prvni dobe porodni 😅 Takze nic neni ztraceno 😉
Ale ty chmaty by asi nebylo spatny vyzkouset, za par tydnu, pokud se mimi nerozhodne samo. Taky drzim palce.

zemli
12. lis 2008

Cernovlaska: Dekuju 🙂 Ted sem nasla ze od 38 tt je plod uz vetsinou v porodni poloze. Asi bych se nechala radsi rozriznout nez rodit kp. Byla si se uz na lochaci podivat ?

kulicka
12. lis 2008

Heh, zemli, jedna PA mi rikala, ze porod koncem panevnim je ten nejjednodussi. Nejak mi to nestymovalo, ale proc, to nevim.
A neboj, jeste ma cas 😉

cernovlaska
12. lis 2008

Zemli: jj,už někdy v září a je to tam moc hezký a hrozně milý PA,tak doufám,že jim to vydrží,až budu rodit já 😉 jen na šestinedělí slyším kritiku,ale nemůže být všechno nej a hubu si taky umím otevřít,tak to tolik neřeším 😵

Kuličko: ????? to fakt říkala??? všude slyším,že KP je všechno špatně a hodně náročný 😲

kulicka
12. lis 2008

no me to taky bylo divny, kdyz jedny zensky kvuli tomu naprogramovali cisare 😒 Mozna jsem to jen blbe pochopila.

acinka
12. lis 2008

Sarkal už jela? Juch 😵

zemli
12. lis 2008

Ja prave slysela samy spatny vcei ☹

zemli
12. lis 2008

veci

misic
12. lis 2008

yuyanka gratulujeeem a ako sa vola szncek+pridaj miery a fotku drobca!!!

funy
12. lis 2008

zuzankaaa,
GRATULUJEME TI Z CELEHO SRDCA. VELA VELA ZDRAVICKA 🙂

evka_
13. lis 2008

Sarkal uz ma urcite Tomika vedla seba 😵 😵 😵 ...

neviete niekto nahodou cosi blizsie??

aji81
13. lis 2008

Taky by mě zajímalo, zda má Sarkal malého u sebe. Ale asi ano, pokud nebude rodit dva dny, jak já.... 😒 🙂

cernovlaska
13. lis 2008

Jsem taky mooooc zvědavá,jestli už je Tomík na světě,tak snad dá někomu vědět 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru