Jaké jste měly příznaky porodu?

100anetinka
19. čer 2012

Ahoj holky, za 3 dny bych měla mít podle ultrazvuku termín porodu a nevím, jestli se opravdu něco děje nebo ne, takže by mě zajímalo, jak jste to měly vy před porodem? Já už mám asi měsíc poslíčky. Dneska v noci jsem skoro nespala, jaké bylo vedro. Ráno se mi zvedal žaludek, tak jsem zvracela, už asi 3 dny v kuse mám průjem, ale nic jinýho se neděje ☹ Už mě to štve ☹ děkuji moc za odpovědi

mamkamarketa
19. čer 2012

Kontrakce 😀
Jeste prujem pri kazde kontrakci-cisteni
Hlenova zadka a voda odesly az behem porodu samotneho.
Neboj, to poznas. Ver mi 😉
Hodne stesti

romcovaklarka
19. čer 2012

@100anetinka Ahoj, tak já jsem nikdy ani jednou poslíčky neměla, tak jsem vůbec nevěděla, po čem se mám koukat 😅 2 dny před TP jsem se ráno vzbudila a měla jsem lehké křížové "bolesti", které teda tou dobou ani nebolely, ale v pravidelných asi 7minutových intervalech jako by mě někdo v kříži trochu zmáčkl. Pak už se to jen stupňovalo - sílilo a intervaly se zkracovaly. Jinak jsem neměla žádný z příznaků jako klesnutí břicha, hlenovou zátku, na kontrole asi 3 nebo 4 dny předtím se taky nic neukázalo, co by naznačilo blížící se porod. Tak nevím, zda jsem pomohla, ale aspoň jsem přispěla do ankety 😀

100anetinka
autor
19. čer 2012

@mamkamarketa
@romcovaklarka MOc díky holky za každý "zážitek" začínám z toho být trošku vystresovaná, protože nevím co se děje ☹ a to mi před měsícem předčasný porod zastavovali v nemocnici a teď budu asi přenášet 😀

pajoslava
19. čer 2012

Mě hlenová zátka trošek odešla, ale 14 dní pak nic.. 2 dny před porodem jsem byla na kontrole - nic. A pak prostě ráno praskla voda a už to jelo 🙂 Držím pěsti, ať je to rychlovka a nejlépe bezbolestná 😉

paffi
19. čer 2012

@100anetinka já jsem byla taky bez příznaků - ani poslíčky, ani průjem, ani hlenová zátka. Jediný příznak bylo to, že jak jsem měla po termínu, tak jsem denně večer krásně pouklízela, kdybysme náhodou v noci jeli do porodky, tak ať není doma bordel a jeden večer mě to přestalo bavit a tak jsem si řekla, že na to kašlu a uklidím až ráno - no a ráno už jsem neuklidila, neboť v noci odtekla voda a jelo se 🙂 Jinak doktorka 2 dni před porodem řekla, že to ještě vůbec na porod nevypadá. Takže jsem ti ani moc nepomohla 🙂 Ale ten průjem by mohl být k začátku porodu...

100anetinka
autor
19. čer 2012

@paffi 🙂 Jsem ráda, za každou zkušenost 🙂 ale taky bych už řekla, že se tělo začíná čistit a připravovat na porod, tak snad už 🙂 To čekání je šílený 😖

bubliinka
19. čer 2012

Měla jsem lehké kontrakce po 10 někdy i 7 minutách , to byl úplný začátek ,,,pak se intervaly zkracovaly a zesilovaly na bolestivosti a pak praskla voda a už to bylo hodně bolestivé ... A ono to 100% poznáš !! 🙂 Neboj . Držím palce 🙂

paffi
19. čer 2012

@100anetinka každej den po termínu je peklo!!! Já už jsem z toho byla tak znechucená, že jsem si trochu pomohla tím kořeněným nápojem na vyvolání porodu a ten nejspíš zabral 🙂

slundo
19. čer 2012

no to chápu, konec těhu a takový vedra, to není nic příjemného 🙂 Jinak u mě se objevila únava a čím dál častěji tvrdlo bříško. Další den už to bylo i bolestivější a odpol jsem si řekla, že si jen tak zkusím zapisovat jak často to je a zjistila, že je to pravidelně po 7 minutách 🙂 Ale to už i bolelo a bylo jasné, že jsou to kontrakce 🙂 jink se doporučuje dát si spršku ( když si nejsi jistá jestli jde o tvrdnutí bříška nebo už kontrakce), kontrakce sprchou nepovolí 🙂 Ale určitě to poznáš, tělo se už připravuje a mimčo taky. Tak pěkný porod a hodný , zdravý miminko ;)

blahova_andrea
19. čer 2012

mě začal v noci prohánět průjem a mírné bolesti, pak začala odkapávat voda (to jsem považovala za inkontinenci, dala si vložku a šla si lehnout 🙂), dopo odešla hlenová zátka a kontrakce se zhoršovaly...no jako prý to každá pozná, ale u mě to bylo v 36+1, takže jsem si to vůbec nepřipouštěla a došlo mi to až v 2.půlce, že už je to fakt porod, žádní poslíčci...a díky bohu za to...v termínu bych asi skončila na císaři 😀 malej byl velkej a šel rukou napřed

llluckaaa
19. čer 2012

Ráno jsem se probudila a zjistila jsem, že mi odtéká plodová voda. Tak jsem se vydala do porodnice a cestou se začaly kontrakce. Ve 14:42 byl prcek díky císařskému řezu na světě.

garfie
19. čer 2012

@100anetinka Mě teda pokaždé z ničeho nic odtekla plodová voda-v obou případech před termínem, takže trochu nečekaně...ale pokud máš průjem, myslím že je to jasnačka 🙂

baris
19. čer 2012

určitě to poznáš, neboj 😀 . první jsem měla vyvolávaný, tak to bylo jasné.

Druhou dceru jsem rovněž přenášela a porodila jsem v den, kdy jsem měla nastoupit na vyvolání porodu.

Moje příznaky začaly po 4 ráno, po 6 hod jsme teda jeli s manželem do porodnice a Karolínka se narodila v 7:15 😀 . A teď ty příznaky:
- bolesti zad - v kříži
- bolesti břicha jako při menstruaci (nebo jako když celý den nejíš a pak večer do sebe nacpeš celé kuře a pak máš to "škrudly škrudly" v břiše)
- kontrakce (prudká krátká bolest v intervalech)
- plodovou vodu mi píchli až při "tlačení"
- zátka - taky nevím, kdy mi odešla 😅 😅 😅

Držím palce, ať se dlouho netrápíš a hlavně rychlý porod 😎

jancip
19. čer 2012

Nesouhlasím, že to člověk vždy pozná. U mě si nebyli jisti ani v porodnici. Poslíčky jsem měla asi tak měsíc. Když jsem je měla celé odpoledne a celou noc, zkusila jsem teplou vodu (ani nepřestaly, ani nezesílily), ráno akorát více zpravidelněly (po 5-6 min), ale nebyly nějak moc silné. Protože to trvalo už opravdu několik hodin, jeli jsme do porodnice. Ani tam nevěděli, že prý je to tak na hraně, ale raději si mě tam nechali. Dalších 24 hodin tam jsem měla pořád pravidelné kontrakce a nic. Takže po těch 24 hodinách mi dali vyvolávačku, protože bych že prý takto mohla "rodit" klidně ještě i další 3 dny.

red.miky
19. čer 2012

Tak ta vedra a konec těhotenství ti opravdu nezávidím. Já jsem poslední dva měsíce taky nemohla pořádně spát, pořád jsem co hodinu lítala na záchod, posledních 14 dní před TP co půl hodiny (malá mi tlačila na močák), takže masakr. Do toho strašné bolesti třísel, když jsem ležela. A kdybych měla rodit v těchto vedrech, tak bych se fakt zbláznila (rodila jsem na konci ledna, v těch mega mrazech).
Já jsem to poznala tak, že jsem se ráno ve 4 vzbudila na záchod a měla jsem takový pocit jakoby na měsíčky, ale hodně slabé. To mě to břicho bolelo jakoby v kuse. Ale neřešila jsem to. Ale po hodině už to nebylo pobolívání v kuse, ale začínalo se to střídat s chvílemi tlaku v podbřišku a potom zase nic. Tak jsem si říkala, že ještě uklidím v kuchyni, v šest jsem si dala sprchu a "upravila se", protože jsem chtěla vědět, jestli jsou to kontrakce nebo jen poslíčci (za celou dobu jsem je vůbec neměla, jen tvrdnutí břicha od cca 7. měsíce). No, tak po sprše to nepolevilo, trochu se to rozjelo a pak už to bylo pravidelně po pěti minutách a nakonec po třech. Tak jsem pak jela s manželem do porodnice, když jsme přijeli na parkoviště, tak mi začala odtékat plodovka, ta vlastně zrychlila kontrakce, takže když mi točili monitor, tak kontra co 2 minuty, celkem masakr a doktor mi říkal, že už jsem otevřená na 5 cm. ;) Nestihli mi dát ani klystýr, šlo to fakt rychle. 🙂 Malá se narodila v 10.35 a na to, že jsem byla prvorodička, tak to bylo fakt relativně v pohodě (i když na konci ty kontra masakr, ale tlačení už ok). Na porod fakt vzpomínám v dobrém. 🙂 Přeju Ti taky rychlý porod a ať jste oba v pořádku!!! 🙂

100anetinka
autor
20. čer 2012

@baris @garfie @jancip @red.miky Teda 🙂 Tak to jsem na sebe zvědavá 🙂 Zkusím dneska ještě vyjít na Říp, máme ho tady za rohem, tak snad už se konečně něco rozjede 🙂 Holky děkuji moc 🙂

garfie
20. čer 2012

@100anetinka Safra a já myslela, že dneska už to budeš mít za sebou 😀

100anetinka
autor
20. čer 2012

@garfie Leda prd 🙂 Já mám všemožný příznaky,ale porod pořád nikde, malej si normálně ze mě už střílí 😀 zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, co mi řeknou 😖

kocicinka
20. čer 2012

@100anetinka Obávám se, že nerozjede, akorát se zhuntuješ ☹ Já bych spíše šetřila síly a odpočívala, abys pak měla na porod sílu a nebyla úplně KO. Jediné, co by z těch "babských rad" na přivolání porodu mohlo fungovat, je sex, protože sperma obsahuje prostaglandiny, které se používají při vyvolání v porodnici. Ale nevím, já poprvé zkoušela taky všechno možné a malý si vylezl až on chtěl po 10 dnech přenášení...
Teď to u mě vypadá jeden den nadějně a druhý den je zase ticho po pěšině, je to nevyzpytatelné.

katschka
20. čer 2012

Ahojda, já měla první porod vyvolávaný, tak tam to bylo jasné a dané a absolutně chemické. 😀 Druhý porod se mi rozjel ve tři ráno po půl hodinových mírných menstruačních bolestech. Jinak kdybych měla čekat na pravidelné kontra po pěti minutách, tak do porodky nepojedu nikdy. Jednou byly po 15min, pak třeba dvě po dvou, pěti a tak. Ještěže jsem ten den měla jet na zátěžový test. Když jsem tam přijela na tu osmou, tak už jsem byla na 4 otevřená. Takže příjezd uplně akurátní. 🙂 A porod naprosto pohodový. JInak naprosto souhlasím s @kocicinka . Na ten Říp bych se taky vyprdla. Když už něco fyzickýho, tak pohupování na míči nebo tak. Zkus sex a nechat permoníky působit. Taky mi radili ostré jídlo nebo něco, co rozhýbe střeva a tím pádem to může ovlivnit i trošku činnost dělohy. Ale když to nebude připravený, tak nepomůže stejnak vůbec nic. 😅 Jinak držím palce na pohodový porod. 🙂

teerka
20. čer 2012

Tak já jsem asi dva dny před porodem byla příšerně unavená, neschopná dojít ani do krámku, večer den před porodem jsem v noci nemohla spát. Strašně mě bolely kyčle. Chvíli jsem spala na jednom boku, chvíli zase na druhým a ráno mě slaboučká bolest vystřelovala do vnitřní strany stehen. Ale nic hroznýho. Odpoledne jsem byla v poradně a měla jsem už kontrakce po 10 min. Sama jsem si tam dojela i odjela i se synem. Žádná bolest, jen mi pravidelně tvrdlo břicho. Tak jsem zase jela domů. No a večer mě tam už vezl manžel 🙂

veroussek
20. čer 2012

@100anetinka Tak já měla už asi dva dny průjem, pak se k tomu večer přidaly slabé kontrakce, chodily tak po 15 - 10 minutách, takže jsem půlku noci proklimbala a druhou půlku jsme s manželem prokoukali na televizi, on nad ránem usnul, já si dala sprchu, upravila se, v 7 jsem ho vzbudila a po osmé jsme jeli. Natočili mi monitor, kontrakce nic moc ale na 2 cm otevřená. Malá se narodila až další den v 1.29 ráno, po 30 hodinách kontrakcí...bylo to únavný ale stálo to za to. Voda mi praskla až na porodím sále, když jsme čekali na anesteziologa.

leeela
20. čer 2012

Den před porodem mi odešla hlenova zátka ( hooodne) večer se mi v brisku snad poprali a v pul paté rano si chlapeček rupl vodu ( dvojky 34tt 🙂)

mafeska
7. zář 2012

6.7. v ranních hodinách mě probudily bolesti, koupel nepomáhala, bolesti měly pravidelné intervaly, vzala jsem tašku a jela, bylo mi řečeno že to jsou poslíčky a byla jsem vyslána domů, v porodnici jsem ale dobrovolně zůstala, z důvodu kdyby náhodou se to přes den spustilo byla jsem doma sama a neměla odvoz. 7.7. v 16 hod mi praskla voda a v 19:05 se Alenka narodila. Před tím jsem žádné příznaky neměla, ani poslíčky.

gaka
1. říj 2012

Po ranním Hamiltonovi mě tupě bolel podbřišek a bylo mi celý den nic moc. Kolem osmé večer jsem měla tupé bolesti do břicha, ale šla jsem je zaspat. Nedařilo se, tak jsem vylezla z postele a najednou přišla zimnice, cvakání zuby, pocit na čůrání, ale nešlo to. Pak začala odcházet po troškách plodovka, takže se jelo. Do porodnice jsem dojela na 7 cm otevřená, rychle mi udělali monitor, sepsali porodopis a šla jsem na sál. Do hodiny po příjezdu do porodky bylo odrozeno. Celkem by mi nevadil stejný (nebo ještě rychlejší) průběh i tentokrát 🙂

ostruzinka_lenka
21. říj 2012

Ahoj, jsem ve 36. týdnu, ofiko ermín je 22.11., ale doktoři mi řekli, že porod můžu čekat od 36. týdne. Dneska odpoledne před pátou hodinou mě začalo tupě bolet v podbřišku a v zádech (kříž nejvíc) vystřeluje mi to do třisel, mám křeče v intervalu cca 40 až 60 minut, není to pravidelné, začala jsem to pro jistotu zapisovat. První bolest byla docela silná až mě rozbrečela, ale rychle jsem se vzpamatovala. V té době mi také začal pocit, jakobych měla každých 3 až 5 minut na záchod, ale nepila jsem zase tolik abych musela a většinou ani nemusím. Pro jistotu jsem si vzala vložku, ale žádná krev ze mě neteče, nevím jestli je to začátek odchodu plodové vody, nejsem si jistá, na vložce to poznat není jelikož je to čiré. Zkusila jsem si při jedné z křečí dát sprchu, ale nepomohlo mi to, křeč neodezněla. Malej byl od 18. týdne aktivní miminko, které nevynechalo jediné příležitosti ke šťouchání a kopání. Každý den od páté hodiny začala jeho doba "zlobení" a někdy přešla až ráno, delší dobu nemůžu v noci spát, usínám mezi druhou a pátou ráno a spím cca do jedenácti. Jenže od zhruba sedmé hodiny se moc neprojevuje. Spíš jen tak decentně šťouchne abych o něm věděla. Nevím, co se děje a jestli něco nezanedbávám. Díky za info.

novina
4. lis 2012

@ostruzinka_lenka Ahoj, od včerejška mám naprosto stejné příznaky jako ty - tedy kromě těch křečí. Jinak bolest v podbříšku, zad (kříže), vystřelování do třísel... Neustálé čůrání. Ve středu mi doktor říkal, že čípek je téměř spotřebovaný a rodit můžu každým dnem. Asi raději zajedem do nemocnice, ať se na mě podívají, nerada bych něco zanedbala...

maruska2217
15. únor 2013

Ahoj jsem pár dní před termínem ale mám nepravidelné kontrakce bolesti břicha jako při menstruaci,záda mě taky bolí,často chodím čůrat a třetí den mám průjem,ale pořád si říkám abych zbytečně neplašila a nejela do nemocnice zbytečně.Hlavičku už mám sice hodně nízko taky mám pořád vlhké kalhotky a bílý výtok...můžete mi někdo poradit?děkuji

jana2907
11. bře 2013

Tak to jsem holky zvědavá na sebe.Před 10lety jsem šla na kontrolu k dr.v termínu a jela jsem sanitou do špitálu,museli píchat plodovku,urychlovačku atd.Nechtělo se mu ven,tak mu museli pomoct kleštěma.Ale teď je to jiné,celé těhu 😀.Tak snad uvidím hl.zátku,plodovku.

zlatickamoje
21. dub 2013

zdravim chtela jsem se zeptat zda musim mit krizove bolesti kontrkance nebo neco takoveho?v patek byly bolesti po 3 minutach ty ustaly tak jsme doma jelikoz to na porod nevypadalo a dnes rano uz zadna bolest nic a ted asi 2 hodky mam takovy divny tlak na cely spodek jak na zadek i na piipi a tlakem zaroven projede i takovy pichnuti ☹ nemuzu dlouho sedet ani a nic vic me netrapi.nic tezkyho jsme nezvedela dnes byl klidny den prave a na zacho chodim taky normalne tak nevim zda jet nebo ne jelikoz voda neodtekla a nic jinyho me vazne netrapi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru