Je možné nepoznat odtok plodovky?

mickey06
10. únor 2012

Ahoj holky, dneska mám takový dilema. Je možný si nevšimnout odtoku plodvý vody? Nebo necítit že močím? Je to trochu divné téma, ale představte si situaci kdy sedíte na WC ( na velký) a najednou něco teče...běžně čůráme ale já nějak necejtila že čůrám a prostě trochu teklo. Ale čeho. Jsem z toho nervózní, nic mě nebolí, žádná krev nic, jednou už se mi stala inkontinence, když mě u žehlení malej nakopl, ale tohle...podle mě to odtok nebyl, to by bylo asi podle mě víc a nebo sprška....ale víte jak, ten červíček A kdyby to přeci jen byla...co dělat, přece nepojedu do porodnice jenom pro to že jsem močila. Ach jo...ty stresy předporodní mi dávají ...

mickey06
autor
10. únor 2012

Podle mě by musela minimálně ještě odtéct protože to bylo fakt málo....no snad ne...

sunysara
10. únor 2012

Já odtok nepoznala, a dokonce ani dr pak mi dali nejaký roztok na vložku a to se poznalo, že voda odtíká ale hrozně pomalu.
myslela jsem si že to bude rup a kaluž a nic. fakt jsem to nepoznala.

mickey06
autor
10. únor 2012

Tyvady. mě už týden pomalinku odchází hlenová zátka...já se zvencnu...no uvidím...mám trochu obavy, asi jsem paranoidní ale co já vím, nikdy jsem nerodila. :D Tím si asi projde každá

llluckaaa
10. únor 2012

Moje kámoška říkala, že přijela na kontrolu do porodnice a tam jí řekli, že může rovnou zůstat, že jí už odtekla voda. Ale ona si žádné odtékající vody nevšimla. Takže kaluž pod sebou nejspíš neměla 😉
Já jsem si taky nebyla jistá, takže jsem se vydala do porodky, aby zjistili, jak na tom jsem, a cestou jsem dostala kontrakce 🙂

mickey06
autor
10. únor 2012

:DDD vy mi dáváte :D no zatím dobrý, dneska se mi ještě rodit nechce :( dneska né....:D

kristynaw
10. únor 2012

hlidej si pohyby a uvidis,jestli se to stane znova....mela bys napocitat 10 pohybu behem 2 hodin (muze to byt cokoliv- zduchnuti,mrsknuti,kopnuti,posimrani...)

mysiiickaaa
10. únor 2012

tak já to poznala hned a to jsem stresovala už od 5. měsíce, že to nepoznám, ono ve mě něco luplo a pak to teklo, moč člověk stopne zatažením svalstva, plodovku né

mickey06
autor
10. únor 2012

A pokud se to bude vymykat? třeba méně nebo více?

kristynaw
10. únor 2012

@mickey06 vice muze byt, mene- lehnout, dat si nejakou provokacku( sladkej dzus,cokolada, studney na bricho atd...proste ho rozhybat) a kdyz to enpomuze tak zajet radsi na kontrolu - tohle nam vzdy rikaji ,ze od urciteho tydne se takhle pocitaji pohyby

kristynaw
10. únor 2012

@kristynaw a vice, to by muselo byt nenormalne silene aby to neco znamenalo,to bys poznala 🙂

cuci25
10. únor 2012

Mě taky začla voda odtýkat jen trošku, bylo to prý nejspíš po vyšetření u mého gynekologa, byla jsem na začátku 38.týdne... V noci jsem se vzbudila a měla jsem mokré kalhotky, jak jsem vstala z postele, tak jsem trošku pokapala podlahu. Docela jsem se lekla, ale to bylo všechno, pak už nic, jen mě začlo bolet břicho. Druhý den odpoledne jsem pro jistotu volala do porodky, sestra se mě ptala, jestli jsem se náhodou nepočůrala 😨 Byla jsem si jistá, že ne a trošku mě to urazilo, že se mě na to ptá. Každopádně jsme tam radši jeli, nechali si mě tam a druhý den večer byla naše malá na světě. Prý někdy odteče trocha vody a znovu se zacelý ten vak blan...

sunysara
10. únor 2012

@mickey06 me odcházela hlenová zátka asi 14 dní 😀

deyana
10. únor 2012

ahoj, já když jsem rodila, tak mi plodovka odtíkala pomalu, a celou noc, vypadalo to jako výtok, a chvílema jsem na wc prostě měla za to, že prostě čůrám, ale vůbec mě nenapadlo, že odtíká plodovka. Stačila mi slipovka, měnila jsem asi po hodině, hodině a půl.. kontrakce jsem měla nepravidelné celou dobu, až do samotného porodu. Takže jsem to nepoznala, že vlastně rodím. Až pak ty bolesti byly silné, tak mě to napadlo, že je to ono, ale pravidelné nebyly ani omylem 😀 Když jsem po nějakých 6h bolestí dojela do porodnice, tak mi Dr. řekla, že mi plodová voda odtekla. Takže tolik k plodovce a kontrakcím 😉

llluckaaa
10. únor 2012

@mickey06 Já jela do porodnice, protože jsem měla plánovaný císařský řez, tak aby mě mohli včas připravit (v porodnici jsem pak na císaře stejně čekala ještě 7 hodin 😠 ) a nerozjelo se mi to nějak víc samo doma.

pampeliska1
10. únor 2012

@mickey06
K odtoku plodovky moc nemám moc co říct 😅 Jen jsem si všimla, že @kristynaw psala o četnosti pohybů - asi se přepsala - jedná se o 10 epizod pohybů během 12hodin! Néé 2hod - tak jen ať nestresuješ! 😉

mickey06
autor
10. únor 2012

S těmi pohyby myslím vše ok....mám jich víc než dost :D

mickey06
autor
10. únor 2012

DRžte mi palce...dodělám oběd a pak se rozhodnu co dál. zatím to nevypadá, ale jsem na vážkách.

beruska1989
10. únor 2012

já měla kontra od půlnoci po 5 minutách, a malá se narodila přesně v 18.00, ale voda mi neodtekla, mě jí píchli až v porodnici, už jsem byla otevřená na 10 cm, a voda sama nepraskla😀

kristynaw
10. únor 2012

@pampeliska1 v tom pripade to kazdej doktor rika jinak. jsem po 4te tehotna a pokazde rikali behem 2 hodin 🙂

hhranolka
10. únor 2012

Ja mam take dotaz.... Jaka je barva plodovky? 😅

kristynaw
10. únor 2012

@mickey06 ono neznamena, ze kdyz nenapocitas 1 za 2 hod ze se neco deje, to se pak resi individualne ,podle prodlevy atd

@hhranolka je cira. jen kdyz by byla zelena tak se musi jet hned- znamena to,ze se miminko uz v brisku vykakalo a hrozi infekce.

pampeliska1
10. únor 2012

@kristynaw no já nevím, nepřepsali se? 😅 http://www.prozeny.cz/poradny/deti-a-rodina/18-... zadala jsem do vyhledávače slovo pohyby a třeba hned druhý dotaz...Píše to tam víckrát.

pampeliska1
10. únor 2012

@hhranolka nám PA na kurzu říkala, že jako Chardonnay 😉

pampeliska1
10. únor 2012

@kristynaw nee, dělám si srandu, asi se nepřepsali, ale je to zvláštní, jak to každý lékař interpretuje jinak...

kristynaw
10. únor 2012

@pampeliska1 no jako ja se ridim podle Americkych doktoru, i v tom clanku co jsem poslala ja psali ze je to podle amiku..tak to Cesi berou asi jinak...

salomee
10. únor 2012

Nás učili ve škole, že zelená plodovka znamená přítomnost stolice, to je fakt, infekce asi taky může hrozit, ale spíš to značí, že se dítě dusí a proto mu povolily svěrače a proto je v plodovce stolice... Samo od sebe se tam jen tak nevykaká.

kristynaw
10. únor 2012

@salomee vykaka- pri prenaseni , ne vzdy to znamena duseni nebo neco zleho

kristynaw
10. únor 2012

@hhranolka me kdyz s prvni dcerou praskla voda tak to bylo jak vodopad,hrozne moc. lezela jsem zrovna na nafukovaci madraci ( v obyvaku u televize a mela jsem kremove prosteradlo. a prislo mi to cire.. ale ne uplne jako prusvitne, ja nevim jak to popsat.... proste voda :D

pampeliska1
10. únor 2012

@kristynaw no zrovna ten dr. z té poradny dává často odkazy na zahraničí články a stránky, takže mu fakt věřím (nejen proto)
Ale jak říkám - prostě si to každý vykládá jinak...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru