Je přesnější termín porodu podle MS nebo podle UTZ?

sarkal
4. lis 2008

Ahojky holky.Chci se zeptat,který termín porodu Vám vyšel,jestli ten podle poslední MS nebo ten určený UTZ.Mě ho dr.podle ms vůbec neurčoval,protože jsem jí měla hrozně nepravidelnou a dokonce slabou ještě když už jsem byla těhu.Takže mám termín určený jen podle UTZ.A docela se bojím,že to třeba není tak přesné,že stačí aby mimčo bylo o něco větší nebo menší a už to nehraje tak se chci zeptat jak to vyšlo Vám,který termín je podle Vás přesnější?
Díky za odpovědi 🙂

dena14
22. led 2009

no ja som mala podla ms 18.07 a podla uzv 29.07ale niktory sa riadia aj podla pohybov a mne to vyslo podla toho
14.07

macko_maly
25. led 2009

Ja mam rozdiel v terminoch medzi PM a UTZ 2 tyzdne. Teraz som v polovici medzi tymito terminami a momentalne sa nic nedeje. Takze uvidim... Zajtra idem na kontrolu, tak som zvedava, co mi doktor povie. To cakanie je hrozne 🙂

hupcza
25. led 2009

tak já mám termín dle ms i utz a to všech, které proběhly trvale na 1.4 ....ani jedna odchylka - tak jsem zvědavá 😅

hancas
27. led 2009

podle ms 20.12.2007,podle utz 14.2.1008 a rodila jsem 9.1.2008 🙂 takže celkem to vyšlo že 🙂 😀 (ale měla jsem dvojčátka takže se to dalo čekat)

tesorino
27. led 2009

ja som mala termin 30.10.2008 aj podla ms a podla utz a rodila som 26.10 a uz som mala zelenu plodovu vodu, a nechapem preco ☹

majatob
27. led 2009

ja jsem rodila presne na termin podle ms 😀

petka_s
27. led 2009

no nevisiel ani jeden ☹
terminy boli 26,12 a 30,12 a malicka sa narodila az 7,1 2009

ducky
27. led 2009

Já měla dle MS 30.10, dle UTZ 2.11.
V noci 30.10. mi praskla voda a malá se narodila 1.11. 😉 😀

amabilis
29. led 2009

No já věděla, kdy jsem otěhotněla v podstatě na hodinu - tzn. před půlnocí (když se po pár dnech vrátíte domů zrovna při ovulaci 😀 ...), takže jsem si spočítala termín a UTZ ve 12. týdnu mi ho potvrdil. Takže dle poslední MS jsem měla termín 25.1. a dle OVU a UTZ 19.1. No a malej se narodil 19.1. před půlnocí 😉 Prostě ukázkové dítě - dodržuje čas a termíny 😀

urbi
29. led 2009

já měla termín dle MS 21.1., dle UTZ také 21.1., tento datum jsem i moc přála z osobních důvodů... a výsledek? 21.1. 😀 - ale je pravda, že to bylo díky vyvolání kvůli preklampsii

swead
29. led 2009

já jsem měla termín dle MS 25.6. a podle utz 23.6. a Matýsek se narodil 26.6., takže nám to vyšlo podle ms

deathy
31. led 2009

Ahoj, my sme teda ještě v bříšku, ale já mám termíny tři. Podle MS 10.3, UTZ 19.3. a když mi dělali screening v II. trimestru, tak pan dr. řekl, že to vychází na 13.3. Tak sem docela zvědavá, kdy si malá usmyslí na svět. Mě by se to kvůli škole hodilo kolem toho 10. A taky moje mamka má od 9. prázdniny, takže by mi mohla náležitě pomáhat 😀 Ale dost lidí mi řiká, že prvorodičky to mívají spíš dýl..tak snad nebudu ten případ.

hlavinka
1. únor 2009

Ahoj, nam nevysel ani jeden termin. Prenasela jsem tyden.
Termin dle MS byl 24.12, dle UTZ 22.12 a porodili jsme 31.12.

sisa31
28. únor 2009

ahoj,já jsem čekala třetího syna, taky jsem přenášela týden-podle toho to taky vypadalo-4225g a 55cm a to jsem měla oba termíny v jeden den. 😀

zuzana581
28. únor 2009

Ja som mala termín aj podla MS aj UTZ rovnaký 13.6.2004 a malá sa narodila skoro ráno 14.6. a teraz mám termín podla MS 23.5. a podla UTZ 26.5., tak uvidíme.

jeudi
28. únor 2009

ahoj me vysel termin porodu neco mezi prvni ternin jsem mela 5.dubna a druhy 18.dubna a syn se narodil 13 🙂

lucie.krajcarova
13. bře 2009

tak mě určili termín porodu podle utz na 19.4., podle menstruace by mělo být mimčo o 14 starší, ale není. podle prvních pohybů přesně na den 19.4. no ale jsme KP, takže císař bude asi dřív...

katrin.bloom
13. bře 2009

😉 neviem presne, ci mozem odpovedat na tento prispevok aj ja, aj ked nemam skusenost s porodom osobne,ale uz vyse dvoch rokov sa zdrziavam na porodnej sale a na sestonedeli a gynekologii medzi tehulkami a musim povedat ze na tuto temu som pocula uz vela ohlasov. jedny si myslia ze zenam najpresnejsie urci termin porodu prave Sono vysetrenie Ultrazvuk teda, pretoze pri nom vam lekar odmeria priemer hlavy dietatka, stehennu kost a ramennu kost a podla toho urci jeho velkost a predpokladanu vahu a tym upresny termin porodu, ale nemusi to byt pravda pretoze aj na to potrebuje aspon predpokladany odhad PM-poslednej menstruacie a potom vaha nemusi byt u kazdeho dietatka rovnaka k predpokladanemu gestacnemu- tehotenskemu veku, skor zenam vychadza termin podla PM, pretoze aj ked je menstruacia nepravidelna s odpocitanim odchilky sa da termin presne vypocitat.....len treba zohladnit odchilku nepravidelnosti........aj ked je to tazsie ako u zeny ktora ju mala pravidelnu a to ci bola silna alebo slaba tu nezohrava ulohu pokial si je zena ista ze slo o menstruaciu v cykle a nie uz menstruaciu pri tehotenstve, to tzv.spinenie co moze byt prve tri mesiace tehotenstva........ale aj tak, zivot a matka priroda ako aj kazde telo matky je pozoruhodne a kazda tehulka je individualistka, teda tu nzohrava ulohu ani jedno na 100%, zena moze porodit skor alebo neskor, prenasat alebo nedonosit do 38 t. gravidity.....co samozrejme ani jednej mamicke nezelam......a ani tebe.

fodorka33
13. bře 2009

no ja som mala termin podla UTZ na 16.2. a maly sa narodil az na vyvolavacku 25.2.

andula78
13. bře 2009

ja som mala termin podla poslednej MS 20.4., podla UTZ 18.4. a podla 4D UTZ 15.4. a mala sa mi narodila 15.4 🙂, co ma vobec neprekvapuje, kedze som vedela presne, kedy som otehotnela 😉

minea
13. bře 2009

Podle MS se dá řídit jedině když máte pravidelný cyklus. Já jsem ho měla nepravidelný, delší než 28 dní, takže jsem tomuto termínu narozdíl od doktora nepřikládala význam. Navíc jsem věděla, kdy jsem otěhotněla, a stálo mě hodně sil přesvědčit ho, aby mi TP v průkazce přepsal podle termínu, co vyšel z ultrazvuku, ten už se mému výpočtu podobal víc (mezi MS a UTZ byl rozdíl 11 dnů). No a výsledek? Samozřejmě že nejpřesnější byl ten můj soukromý odhad 😅

evii
13. bře 2009

Ahoj,no ja som mala len jeden termin-podla PM a vysiel presne 😉

skraut
14. bře 2009

U prvního dítěte jsem měla termín dle PM 26.7. a dle UZ 10.7. a mylý se narodil 17.7. Teď u druhého mám termín dle MS 23.6. a dle UZ 27.6. ale dr. říkala že to ani neupravuje v průkazce že to je malý rozdíl tak uvidíme 🙂

minea
14. bře 2009

Prý se to upravuje, když je ten rozdíl větší než 7 dní. Já jsem se bála toho, aby mi pak v porodnici neříkali, že přenáším a přitom bych věděla, že to není pravda.

deathy
14. bře 2009

Já měla podle MS termín 10.3., tedy v úterý, no a stále sem 2v1. Podle toho UZ ze screeningu sem měla porodit včera, no taky se to nějak nezvládlo 😀
Ale podle klasickýho UZ co se dělá, tak to mám až 19., tak doufám že do tý doby se to nějak pohne, protože už začínám být mírně řečeno v hájíčku z toho přenášení 😀

adunka73
14. bře 2009

1dcera podle MS 18.5. UTZ 18.5. POROD 18.5.
2dcera podle MS 22.7. UTZ 26.7. POROD 14.7.
3dcera podle MS 4.7. UTZ 8.7. POROD 😵 ???

andy80
14. bře 2009

UTZ je celkem přesný pouze ze začátku, max. do 8tt, potom už se to poznává hůř. Já bych podle UTZ ve 20tt měla rodit už někdy koncem března, podle MS jsem měla termín 26.4. a malá se narodila 8.5. s váhou 4190g

zitaje
14. bře 2009

Nuz, ja som si pri druhej dceri sama vyratala podla otehotnenia ze uplny koniec februara-zaciatok marca, podla MS mi dali termin 19.2., co potvrdili terminom z ultrazvuku v 7. tt, i ked potom stale pri kazdom dalsom ultrazvuku tvrdili, ze je o dva tyzdne pozadu. A nakoniec mi malu vyvolali 28.2., lebo som vraj uz 9 dni prenasala... Takze u mna sa moc netrafili.

mili84
14. bře 2009

Ahoj holky, tak v tomhle mám teda taky pěkný hokej...Já mám dle MS termín 5.8., ale dle uzt už 20.7. I dr.mi říkal, že mimi roste rychleji a že dohání počáteční rozdíl - byl skoro o 2 týdny mladší. Takže vlastně vůbec nevím, kdy to mám čekat 😅 Bylo mi řečeno, že TP měnit nebudeme, kdybych nějak přenášela, tak aby mě moc brzo nevyvolávali...ale stejn to nechápu..Takže já budu napjatí tak od začátku července. Teď na kontrole v 19+0tt utz vyhazova stáří mimča v průměru 20+5...takže to fakt nechápu.

mili84
14. bře 2009

...jo a mimochodem - 5.8. mi jako TP vyhodil utz pouze někdy v 6.týdnu. Pak už to bylo vždycky kolem 20-27 července a pořád se to posouvá blíž a blíž, každou kontrolu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru