Je přesnější termín porodu podle MS nebo podle UTZ?

sarkal
4. lis 2008

Ahojky holky.Chci se zeptat,který termín porodu Vám vyšel,jestli ten podle poslední MS nebo ten určený UTZ.Mě ho dr.podle ms vůbec neurčoval,protože jsem jí měla hrozně nepravidelnou a dokonce slabou ještě když už jsem byla těhu.Takže mám termín určený jen podle UTZ.A docela se bojím,že to třeba není tak přesné,že stačí aby mimčo bylo o něco větší nebo menší a už to nehraje tak se chci zeptat jak to vyšlo Vám,který termín je podle Vás přesnější?
Díky za odpovědi 🙂

bevab
5. lis 2008

No u mna je to podla MS 11.12 a podla UZV 24.11

denduska
6. lis 2008

ja som mala podla ms 15.8, podla prveho ultrazvuku 16.8..Emmka sa narodila 19.8 🙂
inak som mala cyklus hrooozne nepravidelny a absolutne ziadni poslickovia ma nenavstivili..len to zrazu zacalo 😉 a to den pred porodom lekar krutil hlavou a povedal ze to bude najskor o tyzden....ale uz vecer to bolo na 4 cm 😀

sarkal
autor
7. lis 2008

Tak já mám dnes poslední termín,břicho sice pobolívá a občas hodně,ale to už asi tak 14dní.V pondělí mě asi ještě nemine poradna a monitor,jen nechci přenášet ještě třeba týden...to už bych nevydržela.
Tak holky díky za odpovědi a snad to co nejdříve bude 😒

katavinka
7. lis 2008

Môj termín bol podľa menzesu 15.9., podľa sona 13.9. a 13.-teho sa aj drobček narodil 🙂

sonik28
7. lis 2008

ahoj sarkal....som dnes pri pohlade do kalendara na Teba myslela, ze ktovie, ci Ta to chytilo alebo nie...🙂

teraz pozeram, ze si tu, tak este nie...

tie bolesti ako pri MS mam dobre tri tyzdne aj ja...ale vcera zacali take silnejsie a uplne dole v podbrusku (teda nie zo spodu)...a brucho mam stale castejsie tvrde , no nie je to ziadna pravidelnost a ani sa to nestupnuje....tak su ta asi ti poslickovia...

ked si mala termin 1.11., tak si myslim, ze v pondelok by si Ta uz mohli nechat v porodnici, nie?...lebo ja som mala termin 2.11. a ked ma to do pondelka samo nechyti, tak v pondelok nastupujem a zacnu vyvolavat...☹

ja by som ale predsa radsej bez tej vyvolavacky chcela rodit...keby to samo prislo... 😎 ... no neviem, hoci dnes sa citim uplne inak ako predchadzajuce dni a mam na navsteve sesternicu detsku lekarku, ktora robi na novorodeneckom a povedala, ze na zaklade mojich priznakov to dnes v noci pride...uz sa mi doobeda o tom aj snivalo, prvykrat nastastie, nie ako inym zienkam posledny mesiac pred pôrodom kazdu noc rodia...🙂...tak uvidime...🙂

pekny dnik vsetkym netrpezlivo cakajucim maminkam...🙂

mamina
7. lis 2008

Soník,hodně štěstíčka a krásné mimi. 🙂

sonik28
7. lis 2008

mamina...ďakujem veľmi, veľmi...pustila som sa do upratovania, hadam ma to chytí tento víkend...🙂

Tebe prajem pekný víkend a tiež veľa zdravíčka a šťastíčka s deťúrencami...🙂

jankamamka
7. lis 2008

ja mam podla MStermin 18.12. a podla UZV 19.12. taksom zvedava

lenkabu
7. lis 2008

Já měla termín stejný podle ms i uzv a přesně na termín se narodila 🙂

majaaita
7. lis 2008

První syn: termín dle MS 11.5. termín dle UTZ 14.5., narodil se 25.5. 🙂 Datum oplodnění nevím 🙂
Druhý syn: termín dle MS 26.9., termín dle UTZ 25.9., narodil se 19.9., přesně na termín dle oplodnění 🙂

Oba kluci přes čtyři kila, já jsem drobná, ale manžel je větší 🙂

adunka73
7. lis 2008

prvni dcera podle ms 18.5. utz 18.5 porod 18.5.
druha dcera podle ms 22.7. utz 26.7. porod 14.7.

sarkal
autor
9. lis 2008

Sonik 28 tak držím palce!!
Mě nic takového neřekly,já měla první termín 3.11 a poslední 7.11 tak uvidim,už sem z toho fakt hotová,myslela jsem,že já přenášet nebudu 😒
Uvidím co mi řeknou zítra..

adriana84
9. lis 2008

nasa dcerka podla ms 14.februara,utz 22.februara,narodena 20.febr.

sonik28
9. lis 2008

sarkal...akékoľvek náznaky pôrodnej činnosti sú preč... ☹

idem piecť bábovku, aby som zabudla na to, že musím ísť rodiť...a musím sa vyrovnať s tým, že zajtra nastupujem do nemocnice... 😒

peknú nedeľu, Soňa

P.S.: A zajtra nech sa dozvieš pozitívnu správu...🙂

jmalko
18. lis 2008

Ahojky, já mám termín podle PM 30.11.(to je taky jediný termín, který mám napsaný v průkazce), podle UZ ve 12.týdnu jsem spočítala, že by to mělo být 10.12. a podle UZ ve 20.týdnu by to bylo 7.12. a ve 30.týdnu by to bylo 5.12. tak jsem zvědavá kdy to vyjde. Už bych byla nejraději, kdybych to měla za sebou 😅

kamajka
18. lis 2008

ahojte, nečítala som odpovede, no mne sa detičky obe narodili tri dni pred prvým termínom, čiže pred termínom podľa poslednej menštruácie. Ale inak som počula, že podľa UZV by to malo byť presnejšie.. No je to u každej maminy asi individuálne, ono sa nedá vo väčšine prípadov asi zistiť presne, kedy k oplodneniu došlo, myslím, že to záleží dosť od toho pekného dňa 🙂 . Moj osobný názor - od 37 týždňa to už môže byť hocikedy, a nemusí to byť úplne predčasný pôrod.... Napríklad mne sa syn narodil v 40-tom týždni, ale lekári aj sestričky vraveli, že malý vyzerá na prenášané dieťatko, keďže sa mu lúpala aj kožička a tak... Tak neviem.. 🙂

berus
18. lis 2008

malej se mi narodil přesně na termín podle UZ z 12. týdne

katyl
19. lis 2008

ahojte, tak pridam aj ja skusenost.
Podlam MS mi termin vychadzal na 27.10., podla UZV mi vyratali na 24.10. a ja som si podla oplodnujuceho styku vyratala na 2.11. Maly sa narodil 5.11, po vyvolavani z predosleho dna. Ale bolo to presne na termin, ktory vypocital, alebo ani nie tak vypocital, ako si urcil tatinko 😀 ten povedal, ze to bude 5.11. a tak aj bolo 😀
Ti chlapi to maju vsetko akosi inak naprogramovane 😀 😀 😀

misicka85
5. led 2009

Ahojky,
já měla termín podle PM 21.12.2008, podle UTZ 24.12.2008 a malá se narodila 23.12.2008 😀

lenkabu
6. led 2009

Já měla jeden termín a malá se narodila přesně na něj 😉

tehula
6. led 2009

zatial mi doki tvrdil, ze TP podla MS a UTZ je totozny presne na den

vendulka
6. led 2009

tak já si myslím a mudr i říkala, že přesnější datum porodu je ten , který se dělá podle UTz, je to mnohem přesnější, že se vidí, jak je mimi velké a jak se vyvíjí....My měli prvně podle MS TP 19/3/09...ale podle UTZ nám to posunuli na 25/3/09 a co chodím po UTZ, tak mim vždy potvrdí ten TP 25/3/09,ale kdy budu rodit, to teda nevím, pak dám kdyžtak vědět 😉

zolik
6. led 2009

já dle MS 18.2 dle UZV ve 12tt 28.2 malá se narodila 27. ve 23 hod. Takže přesně na termín dle UZV 😉

petis
6. led 2009

Ahojky,
já jsem měla termín podle MS 19.12. 2008 a podle UTZ 21.12. 2008
A bolesti mi začaly 19.12. v 17 hodin a 20.12. ve 13 hodin byla malá na světě.

campi
6. led 2009

Ja jsem teda zmatena..

Prvni den posledni MS 24.4., početi 4.5. (IVF - vime to presne), termin porodu podle UTZ 25.1., podle konika 26.1., podle posledni MS 29.1.
Podle tehu prukazky budu ve ctvrtek 37 plus 0, tzn. ze kdyz k tomu prictu tydny, aby to bylo dokoncenych 41tt, tak mi to vychazi TP na 5.2! Zmatek nad zmatek. Rozumite tomu nekdo?

sisa31
7. led 2009

všechny moc zdravím 🙂 ,já mám termín dnes!Podle PM i podle UTZ mi to vychází na dnešek,včera jsem byla na kontrole, absolutně nic se neděje-čekám třetího!!!syna 😕 Jen chci napsat, že jsem tohle vypočítávání nikdy pořádně nepochopila 😵 Vyšlo mi to vždy +- 2 dny-tentokrát na mě v porodnici hledí jak na přírodní úkaz,poctivě jsem to odnosila do termínu,což je trochu zvláštní-myslela jsem si, že to potřetí bude dřív......ale omyl-myslím, že tady ty termíny jsou pouze orientační, protože málokomu to vyjde přesně,chce to trpělivost,tak se držme!!!!! 😀

jmalko
20. led 2009

Ahojky, tak u nás byl asi nakonec nejpřesnější termín podle UZ ve 12.týdnu (malý se narodil 12.12.) 😀

libka1
20. led 2009

U nas platil termin podla MS 😉

eppik.m
20. led 2009

vyšel podle UTZ

mirjanka
20. led 2009

U nás vyšly termíny mezi UTZ a PM - takže dřív než termín podle PM, ale později než termín posledního ultrazvuku (termíny se rozcházely o 14 dní )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru