Je přesnější termín porodu podle MS nebo podle UTZ?

sarkal
4. lis 2008

Ahojky holky.Chci se zeptat,který termín porodu Vám vyšel,jestli ten podle poslední MS nebo ten určený UTZ.Mě ho dr.podle ms vůbec neurčoval,protože jsem jí měla hrozně nepravidelnou a dokonce slabou ještě když už jsem byla těhu.Takže mám termín určený jen podle UTZ.A docela se bojím,že to třeba není tak přesné,že stačí aby mimčo bylo o něco větší nebo menší a už to nehraje tak se chci zeptat jak to vyšlo Vám,který termín je podle Vás přesnější?
Díky za odpovědi 🙂

rienka
4. lis 2008

Ja som mala určený termín podľa MS 10. potom podľa UTZ 2. a malý sa narodil 3., takže ten UTZ mi príde presnejší, aj keď ja som si podľa menzi mohla nastavovať hodinky 😉 Takže neboj aj podľa UTZ je to v pohodke....

denousek
4. lis 2008

ahoj aj ajsem mela termin dle ms 24.12 a dle UZV az 7.1....a dr mi stale tvrdil ze kdyz je rozdil v terminech vetsi nez 2tydny tak se bere jako termin ten dle uzv....a stale i rikal az do porodu ze to bude az nejdriv toho 7.1...ale maly chtel byt na jezisva takze se narodil presne na ten datum dle ms tj.presne 24,12 :_)

sarkal
autor
4. lis 2008

denousek tak to jsi měla krásného ježíška 🙂
A který termín podle utz si myslíte,že je nejpřesnější?Ten úplně první?Já mám první stanovený v 10tt a to 3.11 a ty další 6.11 a 7.11 myslím kolem 20tt.Jeden dokonce 28.10,ale ten byl až v 30tt takže ten asi už nejde brát tak vážně..Alespoň dr. říkal,že nejdůležitější je ten první tzn. u mě 3.11....

zanetka82
4. lis 2008

Ahoj. Tak já jsem měla u Kubíčka termín podle UTZ na 14.8 a podle menstruace na 27.7 a narodil se 24.7. 😉

denousek
4. lis 2008

podle me zalezi na tom dle ms no...

ale ty uz to mas za par..abys zitra nejela 😀 ale je to v pohode vratila bych se do porodky hned,,bylo to bezva obdobi...

sonik28
4. lis 2008

tak ja som mala termín podľa MS na 19.10., podľa UTZ 2.11. a malá nie a nie prísť na tento svet...🙂...a nič nenasvedčuje tomu, aby sa chystala... 😀

sarkal
autor
4. lis 2008

sonik28 to sme na tom stejně 😉

sasiki
4. lis 2008

UTZ
ja som prvý krát rodila presne v deň termínu podľa UTZ, druhý medzi termínom UTZ a podľa MS.
Švagriná prvý raz rodila presne v deň termínu UTZ a druhý krát dva dni po termíne podľa UTZ 😉

sarkal
autor
4. lis 2008

sasiki děkuji za odpověď.Kéž by to i u mě tak bylo.

smardik
4. lis 2008

sarkal já rodila přesně v den termínu dle UTZ, ale u mě se termín dle UTZ a MS lišil jen o 2dny tak to bylo dobrý

mobina
4. lis 2008

Já když nastupovala do poradny v porodnici, tak chtěli vědět oba. Jak podle MS, tak podle UTZ z 12tt. Mě se shodoval. A malý se narodil podle termínu z utz z 20tt 😀 ten vycházel o týden později 😉

kacka.va
4. lis 2008

já to měla přesně mezi oběma termínama

atreides
4. lis 2008

TP dle MS 26.4. a dle UTZ 3.5. a narodila se 3.5. 🙂

roasha
5. lis 2008

podla MS 30.11.,UTZ 5.12.,narodila sa 19.11. 🙂

skrecok
5. lis 2008

podla MS 29.9., podla UZV 3.10. Narodil sa 24.9. CS a to uz bol dost prenasany. Takze ani jeden nevysiel.

jamajka
5. lis 2008

Ja mám termín podľa MS 12.3.2009 a podľa pohybov 2.3.2009, uvidíme aký bude podľa UZV a aká bude skutočnosť.

Mimochodom lekárovi podľa pohybov podľa kolečka vyšiel termín 30.2.2009 a keď som sa trochu zarazila, tak sa zamyslel aj on a vraví: Taký dátum je? A ja na to že nie. Tak potom rozmýšlal a ako to bude vlastne, tak mu vravím, že február má len 28, tak o dva dni neskôr čiže 2.3.09.

Tak pokrútil hlavou a vraví: Blbé kolečko....

roasha
5. lis 2008

jamajka 😀

matru
5. lis 2008

já měla termín dle MS 17.4. a dle UZ ve 12. týdnu(ten je prý nejpřesnější) 21.4. Nelinka se narodila 20.4 🙂
a s Kačkou to bylo dle MS 20.4. dle UZ 30.4. a narodila se 25.4 🙂

evitkamalicka
5. lis 2008

ja podla MS 28.9., podla UZ a pohybov 15.9. a maly sa narodil 1.10. cisarskym

bielanevesta
5. lis 2008

Podľa MS som mala TP 18.6. a podľa UZV 1.7. a malá sa narodila 7.7. povedala by som,. že v tomto ohľade je UZV určite presnejší 😉

sarkal
autor
5. lis 2008

Holky díky moc!!Já teda zatím podle UTZ meškám o dva dny a to pro to dělám fakt všechno aby se malý narodil,no ještě mám termín 6.11 a 7.11 tak uvidíme no. ☹

katarinkad
5. lis 2008

ja som mala podla poslednej MS termin porodu 3.10. a podla UTZ 22.9.
No a maly sa narodil 25.9.2008 spontannym porodom 🙂 Takze ja som to mala tak skoro v strede, ale blizsie bol termin podla UTZ.

gedren
5. lis 2008

Oficialne se rika, ze nejpresnejsi termin podle UTZ je ten podle uplne prvniho. Ja mela nestandardni cyklus, ale vedela jsem, kdy jsem mela ovulaci, a ten prvni UTZ termin se do meho vypoctu podle ni presne trefil. A u druheho tehotenstvi to taky celkem vychazi.

ALE: at uz je presnejsi termin takovy ci makovy, muzes porodit klidne +- 2-3 tydny pred ci po terminu, takze rozptyl jednotek dni ve vypoctu terminu bych rozhodne neresila. Proste nekdy porodis, no ;)

gedren
5. lis 2008

(ostatne ja jsem taky prvni dite porodila skoro tri tydny pred tim presne vypocitanym terminem 🙂)

mamina
5. lis 2008

Nejpřesnější termín porodu je podle oplodňující soulože(pokud znáte přesné datum).
Pak je hodně přesný termín porodu podle ovulace.
Podle měsíčků se to dá brát pouze hodně přibližně-některá ovuluje začátkem cyklu,některá koncem.Takže pak se počítá termín porodu +-14 dní a stále se jedná podle doktorů o donošené těhotenství.
Termín porodu podle velikosti plodu je nejpřesnější ten první ultrazvuk.Zhruba do čtvrtého měsíce těhotenství se totiž miminka vyvíjejí téměř stejně rychle.Pak už hodně hraje roli genetika,velikost rodičů,nemoci(cukrovka u matky) atp.Např.já měla děti všechny kolem 4 kilogramů a moje kamarádka porodila v termínu mimčo 2,80.Takže pokud máte manžela o 120 kilech a 210 cm a sama jste taky veliká,tak musíte počítat s větší šancí na větší miminko.A pokud jste oba drobnější postavy,dá se čekat i drobnější mimi.

Koukám,že už se Vám to některým hodně krátí,tak přeju šťastný a pohodový porod a krásné zdravé miminko.

sarkal
autor
5. lis 2008

mamina díky za vyčerpávající odpověď!Snad už to bude brzy no 😒

sonik28
5. lis 2008

ahoj sarkal...ako Ti urcili tie dalsie termíny 6. a 7. 11.?...🙂

pasoa
5. lis 2008

Sarkal, Sonik28... uuuužžž????? Potom dajte vedieť čo a ako...

Ja mám termín podľa ms 20.3., podľa UZV o týždeň menej, t.j. 13.3. a podľa prvých pohybov 4.3.2009. Kto sa v tom má vyznať? Ale raz ma premkla taká myšlienka, že sa môj chlapček narodí 7.3. Len tak mi to prebehlo mysľou, neviem, či to náhodou zas nebol nejaký ten odkaz priamo od mimi. 🙂

sarkal
autor
5. lis 2008

Já mám podle úplně prvního uzt 3.11,další 6.11 a pak 7.11(ten mi určily až v 20tt na velkém utz)
Tak nevím,ale už to nemůžu vydržet a pořád čekám kdy...a ono nic.... ☹

fim
5. lis 2008

Tak já termín podle MS neměla vůbec a podle MS 22.10. Říká se snad, že nejpřesnější je ten z utz v 13tt....nebo taki nějak. 😉 To právě vyšel 22.10. Pak jsem byla ještě v 26tt na 3D utz, kde mi Dr řekl termín 12.10., nejpozději 15.10. Prcek byl přitom díky cukrovce větší, tak jsem tomu moc nevěřila a už se ke konci těhu chystala, že půjdeme na vyvolání. Nakonec se začal drát na svět sám právě toho 15.10. Takže nám vyšel utz až v pozdějším tt. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru