Jít na vyvolaný porod nebo počkat? Odtéká hlenová zátka

sarahladynka
13. zář 2012

Ahoj holky, tak si říkám, že mi můžete poradit jestli nemáte vlastní zkušenost.Zítra jdu na vyvolání porodu 5 dní před termínem kvůli cukrovce.Včera a dnes trochu víc mi odtekla hlenová zátka.Tak si říkám, jestli nepočkat a přirozeně neporodit nebo jsem v podstatě již připravená a zítra vyvolání bude bez problémů?Děkuji za Vaše zkušenosti

jackey
13. zář 2012

Ahoj, já bych se v tomhle naprosto spolehla na doktory, že vědí co dělají. Musí se tam brát v úvahu více faktorů, jako je velikost mimča, tvůj zdravotní stav atd. I když ti odtekla hlenová zátka, nemusí to znamenat, že se porod blíží. Někomu odteče klidně 14 dní před. Já jsem byla na vyvolání..po první tabletě mi odtekla zátka, tak jsem si myslela, jaký to už bude fofr, ale změna na čípku nebyla žádná. Takže být tebou bych asi na nic nečekala a šla na vyvolání. Buď už jsi připravená a půjde to raz dva a nebo ti pomůžou:o) Každopádně držím palce ať vše proběhne bez problémů a netrvá to moc dlouho 😉

palomitacheca
13. zář 2012

Byla jsem na vyvolani kvuli podezreni na hypoxii plodu, navic vahovy odhad byl skoro 4kg. Dopoledne mi doktorka udelala hamiltona, po nem se trosku zpravidelnily stahy, ale zatim byly slaby. Ve 14:45 mi doktor zavedl ctvrtku tablety, to uz jsem byla otevrena na 2. Za hodinu mi pri kontrole praskla voda a v 17:45 byla mala venku. Nakonec mela 3240g, snuru kolem krku, ale pridusena nastesti nebyla.
Za sebe muzu vyvolani jenom doporucit. Taky si rikam, ze bych bez nej nejspis behem par dni porodila, ale takhle jsem to mela rychly a bez cekani. Navic bylo zrovna na sestinedeli volno, tak jsme byly s malou hned spolu 🙂
Budu drzet pesti, at bzy porodis 😉

aknel72
13. zář 2012

Ahoj,moje zkušenost je dobrá ,mám za sebou dva vyvoláné porody o 10dní vždy kvůli váze miminka první 4050g a druhé 3850g jsem taky diabetik dokonce jsem ležela chvíli předtím v nemocnici teď mě čeká třetí 😉 byla jsem ráda,že si mě hlídali hned od začátku porodu,ale na každého to vyvolání působí jinak.Záleží jak je miminko velké,abys pak nepřenášela.

spagatice
13. zář 2012

Mě vyvolávali oba porody taky kvůli těhotenské cukrovce. Oni ti možná ani hned nebudou porod vyvolávat, ale hlavně tě budou hlídat, protože je u cukrovky velké riziko, že by se mohlo ke konci miminku něco stát. U prvního jsem nastoupila do nemocnice ve čtvrtek, jen mi připravovali porodní cesty, udělali hamiltona a každý den 2-3x dělali monitory. Porod se pomalinku rozjel v pondělí, ale ty pravé porodní bolesti začali až v úterý večer a porodila jsem ve středu v 11:22. Bylo to dlouhý, tělo moc nespolupracovalo (měla jsem slabé kontrakce, prcek byl moc vysoko a nechtěl klesnout), prcek měl omotaný pupečník kolem krku. Ale všechno dopadlo v pořádku 😵 (2.940 gramů, 49 cm). U druhého jsem nastoupila taky ve čtvrtek, udělali mi hamiltona, hned v pátek ráno v sedm mi dali tabletu a porodila jsem v 11:44. Porod byl celkem rychlý, tělo malého samo "vypudilo" 😀 , téměř jsem nemusela tlačit (3.180 gramů, 48 cm). Takže oba porody vyvolávané a oba úplně jiné. Určitě bych do nemocnice šla a tam se případně domluvila s doktory, ať tě hlídají, ale nic nevyvolávají. Nemá cenu nic riskovat 😉

mifinka
13. zář 2012

Mi první porod vyvolali pro malý váhový odhad mimča (nakonec bylo vše ok) a u druhého jsem si vyvolání vydupala.. Bylo to rychle, pokaždé jsem porodila do kolem 14 hodiny, u prvního začli vyvolávat v 7 u druhého v 9.. Takže za mě vyvolání ano, a pokud na doporučení DR tak každopádně..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru