• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsou poslíčci vždycky před porodem?

28. dubna 2010 
Ahoj holky,

rada bych se zeptala zejmena zkusenym mamin :slight_smile:. Vsude pisou, ze poslicci se objevuji cca 2-3 tydny pred porodem, muzou teda uz driv, tak od 30tt. Ja jsem mela od 30tt tak dva celkem, cili skoro nic, coz mi samozrejme nikterak nechybi :slight_smile:, ale rikam si, jestli z toho lze neco odvodit, jako treba, ze kdyz to jeste nijak intenzivne nezaclo, tak neporodim v predterminu (termin mam za necele tri tydny). Nebo z toho nemuzu odvodit nic a porod muze zacit jen tak znicehoznic, aniz by se mi tech par tydnu predtim neco delo?
Dik
27. říj 2006 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren, tak to by aj mna zaujimalo, pretoze termin mam v pondelok a tych POSLICKOV som nemala nikdy, ani jeden raz :confounded:
27. říj 2006 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky gedren,
já mám poslíčky už tak tři týdny. Dokonce mi začali už před měsícem, ale velmi zřídka. Kamarádka říkala, že měla poslíčky měsíc před porodem. Takže je to různé.
27. říj 2006 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som poslicky nemala, takze nemusia byt, zacalo sa to odtokom plodovej vody a kontrakcie prisli az o tri hodiny pravidelne
27. říj 2006 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, například já jsem žádné poslíčky neměla a ještě k tomu jsem skoro 3 týdny přenášela. V pondělí jsem byla už objednaná na vyvolání a v sobotu se mimču zachtělo na svět samo od sebe, v noci mě probudily kontrakce rovnou po 5 minutách, pak další hodinu jsem je měla po 4 minutách a pak jsme jeli do porodnice........Takže si rozhodně nelámejte hlavu nad tim, že poslíčky nemáte :slight_smile:
27. říj 2006 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jasne, dik holky, tak budu rada, ze jsem toho usetrena, a prekvapi me asi rovnou porod :slight_smile:
27. říj 2006 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, su poslickovia to iste, ako tvrdnutie brucha?
Lebo mne tvrdne uz dost dlho, niekedy si to ani nevsimnem. :confused: Ci kontrakcie su vzdy bolestivejsie?
27. říj 2006 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mysidlo: Já myslim, že kontrakce jsou o dost rozdílnější než tvrdnutí bříška, hlavně o dost bolestivější, tvrdnutí břicha a kontrakce u mě bylo nesrovnatelné, ale každý to má jinak :unamused:
27. říj 2006 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
letmo som si to prečítala, ale vôbec netuším, o čom je táto téma :grinning: . Snáď na to za tých 7 mes. prídem :sweat_smile:
27. říj 2006 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
kili asi tvrdnutie bruska - kontrakcie - bliziaci sa porod
27. říj 2006 v 15:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tak falosne kontrakcie a tvrdnutie bruska :wink:
27. říj 2006 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som živý príklad na "poslíčkov" Od 11.9. som v nemocnici tak často ako na hodinách klavíru :grinning: , s bolesťami, kontrakciami (max. boli 92, väčšinou sú okolo 60) a vôbec nebolia, len mám pocit väčšieho tlaku. No a bolesti sú len v krížoch a chrbtici. Tak ak sú poslíčkovia predzvesťou blížiaceho sa pôrodu, tak môjmu telu to sakra pomaly dochádza :grinning:
27. říj 2006 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som poslickov mala zhruba tyzden pred porodom, najma vecer som mala kontrakcie, resp. bolest bruska. Neboli vsak pravidelne. A ked som zacala rodit, trak to uz teda pravidelne bolo, aj ked malo bolestive - nezdalo sa mi, ze by taky bol porod :slight_smile:
27. říj 2006 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze, jak tak citam, tak tvrdnutie bruska je nieco ine ako poslickovia?
27. říj 2006 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
poslickovia su vlastne nepravidelne kontrakcie, a kontrakcie su vlastne ako tvrdnutie bruska...akurat ze u mna napriklad porodne kontrakcie nebolo citit v brusku ale v krizoch, ako pred kramami bolest, ale pravidelne prichadzajuca a odchadzajuca kazdych x minut
27. říj 2006 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne, kontrakcie a tvrdnutie bruška je iné. Pri kontrakciách ti síce bruško stvrdne, ale väčšinou cítiš aj sťahy, prípadne pichanie v oblasti krížov. no a poslíčkov od kontrakcií znamenajúcich pôrod rozlíšiš napríklad teplou sprchou, ak si ju nasmeruješ na kríže a bolesti prestanú, sú to poslíčkovia, ak zostanú, či zosylnejú rodíš...
ja osobne som poslíčkov nemala, takže ani ty ich mať nemusíš.
27. říj 2006 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mě začaly poslíčci 15 hodin před porodem a plynule přešly na kontrakce, takže je to různé :unamused: Na KTG jsem vždy tvrdila, že jsem nějaké bolesti cítila a Dr mě uklidnil, že to jsou větry :unamused:
27. říj 2006 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
barunka, ja take bolesti som mala uz po 3 noci - tak raz za tyzden, a sice tepla sprcha pomohla - sa mi podarilo zaspat, ale v noci som sa budila na bolesti. To je tazko povedat. Dnes mi doktor na KTG povedal, ze mi obcas tvrdne brusko... to tiez, ale kontrakcie to je nieco ine.
27. říj 2006 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
podla mna nie su vzdy, ja som ich mala 4 dni a 4 noci uplne pravidelne...
27. říj 2006 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já poslíčky neměla, pořád jsem na ně čekala a nic :slight_smile: . 7den po termínu mi praskla voda a jeli jsme na Bulovku
27. říj 2006 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No jo holky, tak jsem to samozrejme zakrikla, od vcerejska mi tvrdne bricho v jednom kuse :slight_smile: Tak jsem zvedava, kdy to prijde :slight_smile:
28. říj 2006 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já už mám poslíčky teď skoro každý den, ale nepravidelný. Akorát cítím, jak mi docela často tvrdne děloha, ale asi je to normální ne? Přenáším od středy, tak jsem zvědavá, jak dlouho mně nechají přenášet a kdy si mimi rozmyslí vylézt ven :grinning:
28. říj 2006 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, já bych to taky chtěla zakřiknout - zatím vůbec nevím, co to poslíčci jsou, a že bych už pomalu měla :slight_smile:
28. říj 2006 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
mapris švagrové tvrdla děloha asi týden před porodem, hlavně v noci. Tak doufám, že už se také brzy dočkáš mimíska :wink:
28. říj 2006 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mapris a ladunka, prave citam, ze ste obe z prahy a mate obe rovnaky termin a obe nechete vediet pohlavie babatka vopred. super nahoda co? ja sa tiez s muzom stahujem do prahy ja asi od januara(leden) pretoze tam dostal dobru pracu a nikoho tam nepoznam :frowning2: to len tak na okraj...a ja si neviem predstavit co su to ti poslickovia, a ked aj pridu urcite ich nerozoznam od porodnych bolesti, urcite budem hned utekat do nemocnice :confounded: s panikou...
28. říj 2006 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Eriko, nejen to, my dokonce bydlíme s mapris od sebe zhruba 700 metrů :grinning:, ale známe se odtud - fakt náhoda :slight_smile:
Neboj, máš ještě čas nastudovat trochu literatury a panika nepřijde, naopak, možná se budeš v našem stavu na porod moc těšit :grinning: Kampak se stěhuješ? V Praze je momentálně spoooousta maminek, vůbec se neboj, že bys nenašla kamarádky! Máte moc hezký termín :slight_smile:
28. říj 2006 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
si ma potesila trosku, vies my este nevieme ktory region zveria mojmu muzovi. len tolko vieme, ze prazsky, ale mozno priamo v prahe mozno okolie, budem mudrejsia o mesiac. velmi sa tesim ze toto forum je take "ceskoslovenske", velmi sa tesim aj do prahy v cechach som pracovala 2 roky a mam fakt dobre skusenosti, len som sa bala samoty...tu ja neznesiem...termin je super najma preto ze vianoce milujem a teraz budem mat aj vianocne babatko :grinning: :grinning: ,ale uz som mimo temu :astonished: :grinning:
28. říj 2006 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Eriko,
no, s ladunkou je to fakt náhoda :grinning:. Jak říká ladunka, zatím buď v pohodě a užívej si to ... Já jsem byla ještě ve středu hooodně nervozní, ale teď se snažim na to nějak nemyslet, i když to nejde. Snažím si tady doma najít vždycky práci, abych se nenudila .. Takže tak. No, termín máte hezký. Jaké máte jména???
Jinak tady je opravdu fakt maminek, takže se neboj, že by ses s někým nepotkala :o))) Tak pak dej nějak vědět, až budeš v Praze, třeba budeš bydlet blízko nás :grinning:
29. říj 2006 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj vy ste take zlate dievcata naozaj, hned sa citim lepsie a vidina do buducnosti uz nieje taka strasna..dievcatko bude ema a chlapcek asi martin alebo tomas este niesme rozhodnuti. ale my uz mame vsetko nakupene pre dievcatko(vid album) pretoze pan doktor mi tvrdil, ze ma pocit, ze to bude dievcatko lebo "pipika" nevidi. alebo je zle otocene. tak som sa smial ze malicky bude maly gay v ruzovom :grinning: :grinning: mapris drzim silno palce pretoze uz v najblizsich dnoch budes maminka :sweat_smile:
29. říj 2006 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ja poslicky mela urcite 14dni pred terminem a nakonec jsem jeste 3 tydny prenasela a porod nikde.. a nakonec mi to museli vyvolat jinak taham Tadeaska snad este ted :grinning: !!
29. říj 2006 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 7
Tvůj příspěvek