• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsou poslíčci vždycky před porodem?

28. dubna 2010 
Mapris, miminku se ještě nechce? Asi je to pohodář, co se bude dřít na svět, když je u maminky tak dobře. :slight_smile:
Holky, já jsem přenášela jeden den a myslela jsem, že je to věčnost! Obdivuji každou maminu, která přenáší :slight_smile:
Měla jsem hrozně ráda sms typu: Tak co, ještě nic? To fakt přidá na psychice :angry:
29. říj 2006 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj erika,
dakujem za povzbudenie :o)) dufajme, ze to vylieze uz skor :o))

carodkaa,
tak uz se zacinam smirovat s tim, ze asi taky mi mrne budou vyvolavat .. :frowning2:

ahoj 0401,
noo, nechcee, nejak nee. Zatim ven nechvata. V pondeli jdu do poradny, tak jsem zvedava, co se tam dozvim. Akorat nesnasim cekani v poradne, hlavne na monitor, to jsem tam vzdycky cele dopoledne, tak chci zitra vyrazit brzo, at jsem vcas doma ... NO, ja uz ty smsky dostavam taky a docela mi to leze na nervy. Hlavne manzelovo rodice a kolegove se ptaji, jestli uz neco jako jo.
:angry: Tak si rikam, ze jestli budem "snad" cekat druhe, ze radsi reknu vsem ten druhy termin a hned ten termin, pak vsichni otravujou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. říj 2006 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, já měla ke konci pocit (1. těhotenství), že mám poslíčky pořád a když jsem se jednou večer už fakt moc kroutila (den před termínem), manžel mě odvezl. Prý stres, nervozita z porodu a možná větry :grinning: Tak jsme jeli domů, mamka zjistila, že jsme odjeli a hned mě zdrbla, že jsme jí to neřekli. Slíbila jsem, že až pojedu příště, dám jí vědět. Druhý den večer jsem si u televize neuměla už najít polohu, jak bych si sedla, lehla... Tak manžel furt: jedem, jedem? Mě se moc nechtělo, abych zase nevypadala jako hysterka, co nepozná porod a větry, ale nakonec jsem jela. O půlnoci mi odtekla voda, malá se ale narodila až druhý den po obědě. Jo a našim jsem to chtěla říct, že odjíždíme, ale nedokázala jsme je probudit :grinning:
Druhý porod jsme si slíbila, že neodjedu dřív, než budou kontrakce co 5 minut (máme to do porodnice čtvrť hoďky) a nakonec mi odpoledne praskla voda a už jsem jela i bez kontrakcí. Těšila jsem se, že bude mít malá krásné datum narození (1.11.), ale nějak se opičce nechtělo, tak se narodila na Dušičky :sweat_smile: Ale je zdravá, to je důležité
29. říj 2006 ve 21:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucisa,
no, tak mám stejné pocity. Poslíčky jsem měla v sobotu, docela i pravidelné - po 20ti minutách, ale dala jsem si teplou koupel a to přestali. V neděli nic a dneska mám zas od rána takové občasné bolesti. Tak čekám, jestli něco bude nebo ne. Termín podle PM jsem měla 25.10. a podle UT mám 1.11, tak jsem zvědavá, kdy to naše mrně vůbec vyleze. Jak se pozná odtok plodové vody? Může vytékat i po malých částečkách. A jsou kontrakce vždycky? Nerada bych mimi nějak ublížila ..
30. říj 2006 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak teraz som z toho blbec, pretože miestami mám tých poslíčkov ale zase v mame a ja to vysvetluju takto takže ja neviem

Vy a vaše telo:
Dieťa sa už intenzívne pohybuje a vy už môžete na brušku spozorovať oblinku, keď sa dieťa časťou tela oprie o brušnú stenu.
Telo a pomaly pripravuje na pôrod, čo sprevádzajú biochemické reakcie v tele. Môžete mať rôzne pocity, či občasné tvrdnutie bruška – tzv. „poslíčkovia“ (falošné sťahy maternice). Pocity podobné sťahom však môžu byť spôsobené i tlakom rýchlo rastúceho dieťaťa na maternicu a brušnú stenu. Pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti, či zvláštne pocity, obráťte sa na svojho ošetrujúceho lekára alebo sa poraďte s naším odborníkom na forum.mamaaja.sk v sekcii – poradňa gynekológa.
30. říj 2006 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
danka,
poslickovia su nepravidelne a rychlo odchadzaju - to mam teraz ja ..
Kontrakcie su pravidelne, dlho bolia a su bolestive. Ked ti neodtecie plodova voda, tak cakaj na tie bolestive, ty mas jeste cas :o))
Ja uz by som chcela, neviem, ci si mimi da povedat :grinning:
30. říj 2006 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mapris, plodová voda samozřejmě může odtékat i čůrkem, ale mě se u obou stalo, že jsem se najednou jakoby počůrala. Prostě jako když ti odtéká menstruační krev, nemůžeš ji nějakým svěračem zastavit. Je dobré, abys aspoň něco zachytila na vložku, v porodnici na to kápnou nějakou reagující tekutinu, která jim prozradí, že je to opravdu PV.
Jinak, po prvním velkém odtoku jsem stále tak nějak "odtékala" :confounded: Takže jsem se vyzbrojila trojitou vrstvou vložek a už mě brácha vezl (u druhého porodu jsem měla manžela na služebce, ale stihl to otočit na porod zpátky).

A pokud si opravdu nejste, holky, jisté, jestli je to poslíček nebo kontrakce, protože v té nervozitě a čekání už ani nevíte, co vás bolí víc, jestli záda, nohy nebo nějaké kontrakce, klidně jeďte do porodnice. Maximálně vás pošlou zpátky, hlavu za to netrhají, to spíš se ta mamka cítí tak nějak blbě, jako že to nepozná, ale je to naprosto subjektivní pocit, někomu to ani nepřijde
30. říj 2006 ve 23:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem měla včera v noci své první poslíčky,bylo to jen 4x a velmi slabě,no uvidíme co se bude dít dál:slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. říj 2006 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucisa,
díky za radu, snad to včas rozeznám. Zatím mám od rána jenom dost silné stahy a velke tlaky dolů na pánev a mrňousek se od soboty docela dot "mele". Zítra mám další termín, tak jsem zvědavá. Snad si to mrně rozmyslí a nenechá se přenášet ...
31. říj 2006 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
někde jsem četla, že plodová voda odchází až do samého porodu....
31. říj 2006 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacabacka,
tak to jsi četla správně :o)) Když se blíží porod, tak nemusí začít téct vůbec a to pak protrhávají na porodním sále blanku, aby voda začala vytékat ..
1. lis 2006 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
vdaka mapris. sice viem čo su kontrakcie, som sestrička tak by sa patrilo, len tí poslíčkovia mi nie su jasní, xixi ale to prežívam prvýkrát, a niektoré veci musím zistit sama na seba a pomocou vás :slight_smile:
1. lis 2006 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
mapris ty si este doma?
to babatko sa citi u teba v brusku veeelmi dobre naozaj.. :grinning:
1. lis 2006 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky tak jenom odpovidam na svou vlastni otazku v nazvu diskuse - asi teda nejsou :slight_smile:. Porodila jsem 30. rijna, ten dotaz jsem kladla 27. rijna, kdy jeste nic :slight_smile:, tech par dni mezitim se mi jich objevilo nekolik, ale nic mimoradnyho, proste parkrat denne ztvrdlo bricho, a porod zacal odchodem hlenove zatky, pak pul dne takove neurcite kontrakce (to asi byli konecne ti poslicci), pul dne poradne kontrakce a uz to bylo :slight_smile:.
7. lis 2006 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky prosim vas ake to je lebo ja uz tri dni citim bolest ako pri menstruacii az od chrbta a neviem ci to je predzvest alebo je to uplne normalne??
14. led 2007 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som mala pred kazdym porodom asi tri tyzdne pred nimi,poslickove kontrakcie.asi kazdych 15 min po tri stzri razy po sebe a potom viac raz nic.no uz som vedela,ze sa to blizi.
15. led 2007 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak já mám poslíčky od osméno měsíce. Nejdřív to do toho osmého bylo jen tvrdnutí břicha, a pak se to spojilo i s bolestí, právě jako při menzes, i když dáááleko slabší, nikdy jsem němala HA, takže jsem si to každý měsíc užívala, a tohle je proti tomu odvárek :grinning: Že mám poslíčky si vůbec nemyslím že by se mi blížil porod, protože pokud nezesilují a nejsou pravidelné, tak to k ničemu nevede - jen se trénuje děloha na tu velkou práci a poslíčky k otvírání nevedou, což bolesti už jo. Ale každá je mít nemusí, znám i ty co nevědí co to je.
15. led 2007 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
linddo, asi to jsou poslicci, muzou byt i takhle brzo a neznamena to, ze budes hned rodit :slight_smile: Mer si intervaly a kdyby byly moc kratke, porad se s doktorkou.

lilourich, ja mela za zivot (taky bez HA) nekolik menstruaci, ktery byly fakt horsi nez celej porod - protoze v menstruacnich bolestech nejsou prestavky, pri porodu jo! :slight_smile:
15. led 2007 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo gedren, taky jsem si vytrpěla svoje, a přesně jak říkáš, nebyly tam žádný přestávky, a protože vím že při porodu jsou, tak se vůbec nebojím. Myslím si, že v tomhle máme oproti holčinám co dostali HA třeba už v 15ti výhodu, v podstatě neví o čem to je, kdežto u nás už určitě nějaká představa co náš čeká byla, tedy posoudit to zatím můžeš jen ty, já až za pár dní :wink:
15. led 2007 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky dakujem vam za vasu skusenost mam to za den aj tri krat ale jo nepravidelne a boli to ale da sa to vydrzat :slight_smile: este raz dik
15. led 2007 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
lilourich já měla taky hroznou ms,než jsem začala brát HA a doktorka na porodním mi říkala,tak to budete mít křížový bolesti,no taky že jo :angry: ,jsem si to vše vyžrala u porodu za to bezproblémové těhu no :unamused: ,nechci strašit ale radši se na to připrav,že přijdou,i když to samozřejmě nemusí být pravidlo!!Držím palečky ať máš rychlý porod :wink:
16. led 2007 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
eleanor911, to jsi mě moc nepotěšila :unamused: zatím jsem připravená spíš jen na to, že to bude několikrát horší než za MS, ale s přestávkama, snad to nebude na 100% to pravidlo, že bych měla i ty křížový, ono i tak mi to při tý menzes šlo do zad a úplně mě brněly nohy a byla jsem mimo od pasu dolů :stuck_out_tongue_closed_eyes: no jsem na to zvědavá. I když je fakt, že sestra na kurzu se mě ptala jak jsem snášela menzes, a když jsem jí řekla, že fakt hnus, tak jen tak povytáhla obočí a měla takový divný výraz, jako to že si teda užiju, když na to tak reaguju :frowning2: Jak se to blíží, tak si ty palečky taky držím :grinning: takže díky za ty tvoje :wink:
16. led 2007 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ja jsem poslicky nemela vubec .. zacala jsme mit hned stahy po 3 minutach ... porad jsem mela po 3minutach az do porodu byla to rychlovka u me
26. kvě 2007 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem také žádné poslíčky nemelě,kontrakce taky po 3h a malá se narodila za necelé 4h po první kontrakci.bylo to rychlý a bez problému
26. kvě 2007 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau kocky, super tema...ja som ich pri prvej dcerke nemala, teraz cakame druhe dievcatko, som v 26 tt a od 24 tt som ich uz mala 2x...az sa bojim, ze takto skoro...
26. kvě 2007 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,ako zistim ci su to poslickovia? dnes ma dost bolelo brucho aj pichalo,niekedy tvrdlo,ale uz je to ok,preslo to
nie je to este skoro na poslickov,al je to nieco ine?
8. říj 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petruci já jsem měla tvrdnutí břicha s mírnou bolestí už asi od 4.měsíce, takže to asi nic znamenat nemusí. Poslíčky jsem měla před 14ti dny, to se k tomu navíc přidala strašná bolest zad, jako by mi někdo lámal kosti a takový intenzivní pocit že ihned musím na velkou. Ale asi se to opravdu jen připravuje, protože zatím se nic neděje, i když bych už ráda.
8. říj 2008 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak to som ja nemala,takze to asi neboli poslickovia
dakujem a drzim palce,nech to mate co najskor za sebou rychlo a co najmenej bolestne :wink:
8. říj 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já poslíčky neměla nikdy. Ani pár hodin před tím,než mi praskla voda.
8. říj 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
já poslíčky v prvním těhu neměla ani náhodou, v druhém jsem je pociťovala zhruba od 35. týdne. Vždy mě na chvilku bolestivě zatvrdlo břícho, někdy to bolelo víc,někdy míň. :wink:
8. říj 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek