Kdy klesá bříško před porodem?

lilourich
29. pro 2006

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, že prý před porodem klesne hodně dolů břicho, ale nevím kdy. Jestli až ten den, a nebo třeba týden před, nebo až začnou bolesti 😒 Je to prý o tolik, že se mezi prsa a břísko vejde dlaň, je to pravda? Tak prosím písněte, ať o tom něco vím. Díky moc 😉

semi
29. pro 2006

mě uz začlo trochu klesat,ale teda žádnej zázrak🙂no a to si u me nejsou jisti,jestli jsem 38tt nebo 40tt.

kristi
30. pro 2006

ja mam brisko celkove dost nizko, dlan se mi tam vejde uz tedka, tak nevim

andrea73
30. pro 2006

fakt Kristi? Tak to mně ještě ne, pár cenťáků chybí.
Pokud vím tak někomu bříško nemusí vůbec spadnout, např. mojí kámošce prostě malá nesestoupila do pánevního dna i když byla již od 31.tt otočená hlavičkou dolů, no a pak musela císařem. A slyšela jsem i další případy, že kočky neměly sestouplé bříško, tak nevím. Já před prvním porodem měla sestouplé dost

lamia
30. pro 2006

Ono sestoupí hlavně před prvním porodem, při dalších už sestupuje až se začátkem kontrakcí,ale mě se tam taky dlaň vejde, mám ho prostě taky dost nízko i normálně. Jinak při prvním těhu sestupuje tak kolem 37.,38.týdne, ale je to zas jak se vším v těhu - plus mínus nějaká odchylka dřív či později...,začne se vám líp dýchat a naopak se znásobí cesty na wc...ale v dalších těhu už fakt klesá až při začátku porodu

lilourich
autor
30. pro 2006

Holky díky 😉 no mě se tam dlaň nevejde, spíš tak tři prsty, víc ne. Trošku kleslo oproti munulým týdnům, ale nic moc závratnýho. Možná to bude opravdu u každý jiný.

floowy
30. pro 2006

ahojky, já jsem ho měla pořád dost vysoko, ani mi nekleslo a to jsem malou přenášela týden, pak už musela ven, takže to je určitě individuální... 🙂

prochi
30. pro 2006

Přidávám se k Floowy, mě taky nekleslo ani o cenťáček. Přenášela jsem dva týdny...

gedren
30. pro 2006

Holky mne se vubec nehlo a porodila jsem znicehoznic 2 tydny pred terminem...🙂

lilourich
autor
30. pro 2006

Takže vidím holky, že to je opravdu individuální. Jen že se sem tam najdou maminky co když na mě kouknout, tak mi s jistotou říkají, no ty rodit ještě nebudeš, ještě máš vysoko bříško, tak jsem si už myslela, že to je nějaký pravidlo platný pro všechny maminky. Už jsem si i kvůli tomu říkala, že do porodnice bych tedy jela, až už bych viděla, že je kleslý 😝 no ještě, že jsem se zeptala, to bych tomu teda dala 😀

lamia
30. pro 2006

Lilourich - to je jak se vším v těhu -každej je děsnej odborník a radí těhuli ostošest, jenže prostě každá mamča a každé miminko jsou trochu jiné, tak se radši řiď signály toho svého tělíčka a bříška a neposlouchej je! 😀 ale až budeš mít všechno pěkně za sebou, tak se rozhodně můžeš podělit o svojí zkušenost,jestli jsi nějaký pokles zaznamenala 😀 😎

lilourich
autor
31. pro 2006

Jo jo lamia, máš pravdu 😉 lidi toho někdy napovídají, a mají pocit, že to co potkalo je, musí nutně i ty druhý 😒 Takže si počkám a uvidím 😉

gedren
31. pro 2006

holky, v tomhle mi prijde super dneska ten internet, ze clovek ke kazdymu tematu muze nasbirat prehrsel zkusenosti a nemusi bejt odkazanej jenom na matku/sestru/kamosku, ktera si prave mysli, ze kdyz ona to mela tak, tak to budou mit vsichni stejne 🙂

Treba na rodine bejvaj uzasny bitky, kde se matky do krve hadaji o tom, jestli kojeni boli, nebo neboli 🙂, kazda si mysli, ze kdyz ji to (ne)bolelo, tak kdo rika neco jinyho, keca 🙂

myska
31. pro 2006

Já jsem měla už od začátku bříško hodně dole, jak píše Kristi, tak mě se mezi břicho a prsa vešly i dvě dlaně nad sebou.

bejana
28. led 2007

Hm hm hm, super, co se tu dočtu 😉 Asi zapadám mezi průměr, břicho mi kleslo před několika dny, ve 38 tt. Skutečně se mi lépe dýchá, ale oproti tomu mám pořád pocit, že musím na malou 😅, z čehož nadšená nejsem neb už před tím jsem chodila jak fretka 😒 😅 😀

ijetka
28. led 2007

Já měla břicho pořád hodně nahoře, u porodu se mnou házeli ze strany na stranu aby malej sjel dolu. Všichni mi říkali, ty jen tak neporodíš, budeš přenšet......a šup prdla voda a bylo to..

lilourich
autor
30. led 2007

Holky, už mám po, takže se taky podělím. U mě taky trošinku kleslo, ale čekala jsem že to bude víc, ale je pravda, že tak o pět centimentů to ty poslední dny být mohlo, i když nevím jak moc by kleslo, kdybych čekala na termín - malej se totiž narodil císařem před.

jita2
30. led 2007

Já jsem si taky nevšimla, že by mi kleslo bříško...

agapais
26. kvě 2007

ahoj ... me brisko pred porodem nekleslo vubec ,poslicky jsme taky nemela - u me to byla rychlovka najendou jsme zacala mit stahy po 3 minutach a za dve hodky uz byl prcek an svete

nikeske
27. kvě 2007

mne tiez nie, ani brucho nekleso, ani poslicky...tiez to prislo zrazu, stahy minutu stah, minutu nic 😀

protea
29. kvě 2007

Ahojky,
mně bříško ani nevylezlo nahoru takže nemělo moc kam klesat🙂
Ale rodila jsem normálně ani ne dřív.

heliik
19. dub 2010

😉 Ahojky, i když, je to už celem dávno, co tu někdo přidal komentář, tak to trošku obnovým. 🙂
Mojí malou jsem přenášela, asi 8.den přenášení mi spadlo bříško, a za 4dny se malá narodila.

collette
19. dub 2010

Mě tak 14 dní před termínem, rodila jsem v termínu... Ovšem 5 dní před porodem najednou zase vylezlo nahoru. Když jsem o tom mluvila s mamkou, tak říkala, že jsme to dělali všichni a že si malý couvnul na rozeběh 😉 A měla pravdu, porod byl více než překotný 😅

konja
20. dub 2010

tak já obě děti rodila cca 10-14 dní před termínem a břicho jsem měla sjeté už víc jak měsíc a půl před porodem. Každý mě strašil, že budu rodit brzo, že to není jinak možné mít pupík tak dole 😅

zuzankast.
20. dub 2010

mne brisko nespadlo vubec, rodila jsem cisarem 6dni pred terminem kvuli vysokemu krevnimu tlaku. Male se asi ven jeste nechtelo 😀

verisek
22. dub 2010

muzu se zeptat jak nejlip poznam, ze brisko kleslo?

collette
22. dub 2010

verisek - neboj, poznáš 😉 nejlépe z boku a taky se Ti bude určitě lépe dýchat 🙂

miminko2013
25. čer 2013

Ahojky maminky a těhulky, od teď jsem tu nová a jsem ve 29tém týdnu, mám termín 31.08. a hrozí mi předčasný porod jsem prvorodička a chtěla bych se zeptat je to normální že mě sice ne vícekrád ale zato déle začne jemně a bodavě bolet vršek břicha a pak i levá strana, když jsem byla na kontrole tak jsem doktorce říkala že při chůzi mě jaoby bodavě kope do spodku prohlédla mě a že tam mam nález na to já jí řekla jakej nález že moje mamka se otevírala v 5tém měsíci a doktorka na to že to je ten nález, jak by jste to pochopili? jsem z toho mrzutá a nevím jak si to mám vyložit :(

sobrique
20. srp 2013

mě bříško začalo klesat cca před 2 týdny... dnes mám termín porodu, a stále nerodím 😀 břicho už nemá kam dál klesat, leda, že bych ho měla až ke kolenům. Tak nevím, jak dlouho takhle vydržíme...

ovvce
20. srp 2013

Mě přesně takhle bolelo břicho snad celý těhotenství. Může to být tím, jak děloha roste a postupně tím napíná vazy, které vedou od horních rohů dělohy do třísla. 29.tt už je nádhera, i kdyby cokoli, tak mimčo to venku zvládne. Jinak já byla na riziku od 18.tt, kdy jsem se přesně "začala otevírat", zůstalo to tak, no a nakonec mi porod vyvolávali týden po termínu🙂

wenndyvankova
12. lis 2013

Ahok maminky chci se jen zeptat jsem prvorodicka a nevim jestli je normalni ze chodim casteji na velkou ale koliktrat to trochu nejde. Diky z odpovedi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru