Kdy můžu odrodit? Tabletka má účinkovat po 12 hodinách

katerinalengalova90
14. kvě 2014

Ahoj všem,
potřebuji poradit. Jsem v 34.týdnu a od doktorky mám rizikové a tudíž i předčasný porod. Minulý týden jsem od ní dostala tabletku v patek kolem 14.30hod a že prý se po 24 hod začne něco dít. Jenže víkend byl v klidu,jen mi bylo trošku špatně.
Včera jsem dostala další v 21hod rekla,že tentokrát už po 12 hod. V 9hod ráno a teď 21hod. Kdy můžu teda něco už cítit a jak to vvidíte vy?

kamilka007
15. kvě 2014

Já asi nerozumím otázce - co by se po té tabletce mělo dít? Píšeš, že máš rizikové těhu s možným předčasným porodem, takže to ve 34.tt asi nebyla tableta na vyvolání porodu (a při tom bys hlavně asi byla v porodnici - mně dcerku v 40+2 tt vyvolávali, ráno jsem prostě nastoupila do nemocnice, kde se to všechno dělo pod dozorem). Zkus to líp popsat, takhle úplně nevím, na co se ptáš.

rioko
15. kvě 2014

Taky moc nechápu otázku, pokud se miminko vyvolává - mě vyvolávali u syna také, tak jsi v porodnici, doma být nemůžeš, to je hloupost. A nějak nevím, proč by ve 34 tt porod vyvolávali, spíš by jsi ležela v nemocnici a dělali vše proto, abys vydržela alespoň do ukončeného 35 tt. Každopádně porod se určitě nevyvolává když jsi doma

partyzanka91
9. čer 2014

ahoj, já mám s vyvolávacíma tabletama zkušenost, odtekla mi PL a neměla jsem kontrakce, proto mi je zaváděli. Mimi už bylo donošené (40. tt). Samozřejmě jsem nebyla doma ale indukci mi dělali v porocici. PL odtekla v pondělí večer, přes noc čekali že se rozběhne porod přirozeně, v úterý ráno první tableta - měla do 12 hodin zabrat - nezabrala. Ve středu ráno druhá tableta - opět nic. Ve čtvrtek ráno jsem se neotevřela ani o píď oproti tomu pondělku, hrdlo děložní stále stejně vysoko - tak mi malou vzali císařem. Takže já mám zkušenost takovou že tablety prostě nezabraly ale prý se to stává tak 1% žen, byla jsem tedy neobvyklý případ. ale taky mě zaráží jestli vyvoláváš porod doma, zvlášť u nedonošeného a rizikového těhu. Já byla v porodce bedlivě hlídaná, tak 4x denně monitory po půl hodinách a každou chvíli chodili poslouchat ozvy miminka. Po zavedení vyvolávačky jsem musela půl hodiny ležet a pak se dělal monitor zda se něco děje

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru