Kdy si sbalit věci do porodnice? V kolikátém tt?

smudlinka2019
1. zář 2012

Maminky,mám sice ještě spoustu času,ale nerada bych na to pak zapomněla 🙂 v kolikátém tt jste si asi tak začali připravovat tašku do porodnice?Děkuju za odpovědi 🙂

veri25
1. zář 2012

já sem si říkala že mám pořád spoustu času, sestra moje prý říkala že měla zabelenou už asi v šestým měsíci, ale já sem si ji zabalila měsíc předem 😀

blannie
1. zář 2012

Balila jsem asi 5 týdnů předem, já jsem se narodila měsíc před, tak jsem si myslela, že to bude taky dřív. No, nebylo, takže jsem o ni akorát doma zakopávala. Myslím, že ten měsíc je tak akorát.

andelka
1. zář 2012

U prvního v 38tt, dřív jsem to nějak nestihla 😅 rodila jsem 39+3
U druhého v 36tt, rodila jsem 38+5

dezyre
1. zář 2012

Balila jsem v 36tt.

luciferinka
1. zář 2012

Já tak asi dva,nebo tři týdny před termínem...stejně jsem v ní pořád přehrabovala a měnila věci 🙂

ivis
1. zář 2012

u prvního porodu měsíc před porodem(porod v 39+4)
u druhého 10hodin před narozením našeho chlapečka 😉 porod v 39+0

gletnulka
1. zář 2012

36. tt 🙂

horakovatereza
1. zář 2012

Asi týden před porodem- do té doby říkal mudr. že hrdlo není zralé, tak jsem to ani neřešila. Konec konců, porodnice jsem měla tři minutky autem, tak by se dalo všechno dohnat 🙂

tichackova
1. zář 2012

9 dní před termínem...🙂

lena27
1. zář 2012

asi měsíc předem

bellys
1. zář 2012

asi jsem divná, ale mám ji zbalenou cca od 30. týdne, jeden nikdy neví 🙂

tarra27
2. zář 2012

loni jsem si balila když mě odtekla plodová voda v 5h ráno - byla jsem 36+6....letos se asi polepším 🙂 a zabalím si tak v 35-36.týdnu.....

kristi
2. zář 2012

36tt

ladenka
2. zář 2012

okolo 30tt, měla jsem ji v pokojíčku, takže mi vůbec nepřekážela, chtěla jsem ji mít raději dřív než déle, protože kdyby to náhodou přišlo dříve, což se může stát, tak by manžel ani nevěděl, kde co mám, a bylo by dosti komplikované ho navádět kde co je a co mi má přivézt. Za sebe doporučuji, i když jsem rodila na 39tt, vůbec ničemu nevadilo, že už ji mám připravenou. 🙂

rozarka65
2. zář 2012

U prvního jsem nespěchala...a když jsem šla do porodnice na kontrolu a řekli,že už tam mám zůstat,tak rychle domů sbalit...😀
U druhého dítka jsem měla tašku připravenou asi měsíc před termínem... 😉

slundo
2. zář 2012

Tak já měla nakoupený věci už dlouho dopředu, do tašky jsem je dala asi měsíc před porodem a dobalovala jsem z kontrakcema 😀 hlavně si vše nakup a je dobrý mít seznam , aby člověk věděl co si má vzít kdyby to náhodou přišlo nečekaně 🙂 Ale pokud nejsi vyloženě z nějakýho odlehlýho kouta, tak Ti může kdokoli věci přivést a v porodnici vše rádi zapůjčí nebo někde i něco dávaj. Já třeba měla koupený vložky pro sebe a v porodnici jsme je dostali.... a i kdyby ne, tak je tam maj a půjčí Ti a pak jim to vrátíš. Hlavně mít doklady a průkazku 🙂

cuci25
2. zář 2012

Já jsem balila asi kolem toho 35.týdne, rodila jsem 37+6 🙂

kosac
2. zář 2012

Tasku jsme si balila, kdyz mi odtekla plodova voda a to bylo 34+6 tt, takze tentokrat to planuji radsi driv, tak asi kolem 30 tt 😎

anitram18
2. zář 2012

Zabalila bych si asi měsíc před porodem...ten poslední měsíc už nikdy nevíš...nebo aspoň si ty věci sepsat, aby jsi pak ev. v rychlosti na nic nezapomněla 😉 a pokud jo, tak ti to tam může v dnešní době určitě kdykoliv někdo dovézt, takže hlavně žádnej stres 😉

zdenca6
2. zář 2012

měsic před porodem aspon pak nemusiš na to myslet jen čapneš a jdeš 🙂

lucifereeek
2. zář 2012

dávala jsem si věci na jedno místo asi od 34tt a kolem 36-37tt jsem to sbalila do tašky 😉

vanule
2. zář 2012

v den kdy mě doktor poslal šupem do porodnice (objevila se preeklampsie) naštěstí jsem měla vše nachystáno jako vyprané a vyžehlené jen dát do tašky. byla jsem 34tt

lasandra
17. zář 2012

U prvního jsem to stihla den před porodem. Pořád jsem si říkala, že mám dost času, pak ale přišla tchýně a divila se, že jsem nepřipravená ačkoliv, to je za dveřma. Rodila jsem 36tt.
No a Honzíka, jsem už raději měla sbaleno asi měsíc před termínem.

zazana81
17. zář 2012

Sbalila jsem si hned, jak jsem odešla z práce na mateřskou a vyplatilo se - za týden mě hospitalizovali a manžel jen dojel pro sbalenou tašku 😉

romcovaklarka
17. zář 2012

Já jsem měla pomalu pobaleno asi tak 35-36tt, akorát jsem na každé tašce měla papírek, co do ní ještě chybí (mobil, nabíječka, doklady apod.) aby to kdyžtak muž zvládl dobalit a přivézt. Což nakonec nebylo třeba, vzala jsem si věci pro jistotu s sebou do poslední poradny a už jsem tam zůstala 🙂

simour1
17. zář 2012

Tak já mám necelé 4 týdny do TP,a balit chci tento týden,nejlépe dnes nebo zítra-ráno jsem ještě dokupovala nějaké věci v lékárně. 😉

blahova_andrea
17. zář 2012

Já jsem to nějak podcenila a měla jsem tašku sbalenou jen na půl a to asi až týden před porodem (36+1), druhou půlku jsem balila než dojel přítel, aby mě odvezl do porodnice a zapomněli jsme doma foťák ☹

devendra
17. zář 2012

Já radši už 33tt, člověk nikdy neví. Rodila jsem 37+6 😉

broucek2
17. zář 2012

balila jsem v 38.tt, ale balila bych asi příště dřív, i když sbalit se dá i přímo při kontrakcích, pokud nepřijdou nějaké silné či překotný porod

monikabie
17. zář 2012

No já už byla sbalená snad od 30tt🙂)))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru