Kdy si zbalit tašku do porodnice? Jak dlouho dopředu?

kachnik
15. lis 2007

Holky poraďte, jak dlouho před porodem jste měly zbalené tašky? A máte nějaký tip, co si vzít mimo základní a doporučené věci s sebou?

panterka
29. lis 2008

já jsem sbalit nestihla 😅 porodila jsem, když jsem byla 33+1 😒 ale je fakt, že jsem měla rizikový těhu a hodně dlouho dopředu jsem si říkala, že musím začít balit a furt jsem to odkládala, až jsem to nesbalila a balil manža 😔

aponchie
29. lis 2008

a co potrebuje takove cerstve narozene miminko v 33tt?davaji mu nejake mini plinecky nebo normal? 😲

panterka
29. lis 2008

aponchie, já nakonec musela rodit v budějcích, takže tam mi dali prakticky všechno 😉 chtěla jsem balit na porod v krumlově a tam bych naopak potřebovala mít všechno svoje 😅 plínečky jsme měli na výběr buď 1-3kg nebo 2-5kg (my měli 2420g, takže jsme byli na těch větších a ty malý nechávali těm opravdu malinkým miminkům 😉 )

aponchie
29. lis 2008

a jak dlouho jste museli bejt s mimisem v inkubatoru? 🙂

panterka
29. lis 2008

první se narodil v 35+1, tak ten byl v inkubátoru asi 5dní a domů jsme šli po 9dnech, ten druhej byl 33+1, v inkubátoru byl 10dní a po 14ti dnech jsme šli domů 🙂 první byl v pohodě, jen se ohříval a druhej měl trochu problémy s dýcháním

berunka
29. lis 2008

panterka: nam hrozi predcasny porod a 35+1tt jsme v pondeli,tak jsi me uklidnila,ze prvni mimisek se jen ohrival 😉 vahu uz by jsme ted meli mit taky kolem 2,4kg.

aponchie
29. lis 2008

ty jo ja cekala,ze delsi dobu takze v tom 33tt je uz plne vyvinut?kdyby neco 😲

berunka
29. lis 2008

aponchie:plne vyvinuty je po ukoncenem 34tt 😉 ja byla ve stredu u doktorky 34+3tt a pochvalila nas ze ted uz je to ok kdyby nahodou.

panterka
29. lis 2008

berunko, první měl ukončenej 35tt, tak se vyhnul i různým vyšetřením, který druhej mít musel, nemuseli jsme na kontrolu na neurologii, necvičili jsme vojtovku, druhej tohle všechno musí absolvovat, ale teď na poslední kontrole na neuru v půl roce nám dr. řekla, že vývojově odpovídá těm 6ti měsícům, na vojtovce nám to řekli taky a on je fakt šikula 😉 nejvíc jsem se bála toho dýchání, protože pro to je prý hraniční ukončenej 34tt a u našich kluků se to fakt potvrdilo, ale malej to zvládl na jedničku i s nostrilkama, měl je necelý 3dny a pak už dýchal úplně sám 😉 ono ani tolik nezáleží na váze, první měl 2050g a byl fakt bez problémů, druhej měl 2420g a naopak se jim nelíbilo, že má na svůj týden nadváhu, tak ho nechávali dost hubnout 😒 neříkám, že je to zaručený, ale pro mě osobně je hraniční tenn ukončenej 34tt kvůli těm plícím, kdybych byla potřetí těhu, tak chci vydržet aspoň to 😅

aponchie, Ty jdi těhu? jestli jo, tak gratuluju a uvidíš, všechno proběhne vez problémů 😉

panterka
29. lis 2008

berunko, souhlasím s Tvojí dr. a držím palce, ať to vydržíte co nejdýl 😉

aponchie
29. lis 2008

ja mam prave nizko vpredu placentu a jsem zvedava jestli tam zustane aby sem nemusela na cisare nebo nebyla nejaka komplikace 🙂 dik panterko jsem uz druhej trimestr tak nejak,ale je mozne ,ze uz ted v druhem tehu jsem citila pohyb ve 14tt??? 😅

panterka
29. lis 2008

já myslím, že je to možný 😉 já byla nějak těsně po uk. 16tt, když jsem cítila první pohyb v druhým těhu 😉 já měla placentu taky hodně nízko, krvácela jsem a ležela kvůli tomu 14dní v nemocnici ve 20tt a pak se vytáhla nahoru, jak se bříško zvětšilo a rodila jsem normálně 😉

larakroft
29. lis 2008

Teda holky, vy jste všechny vzorný...já jediný, co jsem si připravovala předem, byly slovíčka, a to před oběma porody (rodili jsme v zahraničí), dokonce jsem z nich pár týdnů předem zkoušela i manžela, aby byl v obraze, nebo kdybych třeba byla mimo....a před prvním porodem jsem balila v den termínu po návratu z kontroly, kdy mě Dr. odeslal do porodnice na vyšetření...už si mě tam nechali a druhý den SC 🙂
A ani před druhým porodem jsem nebyla nijak zvlášť zabalená, pár věcí jsem měla připravenejch na hromádce...jako košili, ve který jsem chtěla rodit...župánek...kojopodprdy...ale sbalená taška 😅

berunka
29. lis 2008

my prave koncime 35tt zitra,takze si rikam ze uz je nejhorsi za nama.citim se dobre,jsem bez kontrakci a bolesti tak snad jeste aspon 14dni vydrzime.cisare mame planovaneho na 30.12.,to by bylo uplne ideal vydrzet 😀 bylo ti u prvniho pred porodem nejak dyl spatne - kontrakce,bolesti?

misicka85
29. lis 2008

No teplá snad bude, já právě nevím jestli bude stačit tak beru i tu deku, pro jistotu, radši jí mít než aby mimču měla být zima, přeci jen než se vykopem z porodky tak v tom autě zas tak teplo nebude, no uvidíme. Si říkám že je lepší dát o jednu vrstvu víc,kterou můžeš kdykoli sundat,než mít méně a mimču by měla být zima 😉

panterka
29. lis 2008

berunko, já před prvním porodem ležela už 5týdnů v nemocnici a porod mi vyvolávali, protože podle utz malej neprospíval 😔 takže žádný příznaky porodu jsem neměla 😒

aponchie
29. lis 2008

ja prave nekrvacim a nic za problem nemam jen me udivuje ,ze oproti prvnimu tehu mam neustale tlak na mocak ,nebo kdyz sedim pocit jakoby s emi tlacila hlavicka dolu fakt brutus nekdy bolest stydke kosti krize ,nemuzu dychat skoro vubec,jsem vyrizena jak stara zebracka 😀

misicka85
29. lis 2008

Aponchie- nepopisuješ náhodou moje příznaky???? 😀 😀 Jsem na tom úplně stejně 😒 A nejlepší je když jdu na monitor, tak to ležení u toho vůbec nezvládám, mám pocit že se každou chvíli udusím 😖 Tak vždycky musím houknout na sestru jestli si můžu lehnout na bok 😒 Jsem teda zvědavá na ten porod 😕

konja
29. lis 2008

Tak já měla zbaleno strašně brzo. Manžel pořád strašně stresoval a tak, abych měla už konečně pokoj, jsem si zbalila už někdy v 32tt 😀 . Do taška jsem si zabalila ručník, hygienické potřeby (kartáček+pasta, šampón, sprcháč), hřeben, gumička do vlasů - ta mě při prvním porodu strašně chyběla (vlasy mě padaly do obličeje, ze sprchy jsem je měla mokré a na fotkách jsem potom vypadala jak rousal 😖 ), nějaké to čtivo, jednorázové kalhotky a vložky. Pak jsem si ješte vzala vodu a maliníkový čaj. Myslela jsem si, že si ho nechám na sále uvařit (máme tam kuchyňku), ale nebyl na to vůbec čas, bylo to rychlé 🙂 . No a samozřejmě papuče jak pro sebe, tak pro tatínka aby nemusel být na sále v ponožkách. Věci pro mimíska mě manžel přinesl až na šestinedělí - plíny a vlhčené ubrousky (měly jsme k dispozici jen pár do začátku, zbytek jsme museli mít vlastní) a věci na cestu domů manžel přivezl až když si pro nás jel. Nevím proč, ale nechtěla jsem to sebou brát hned nejenom z důvodu, že bych toho táhla moc, ale i proto, že jsem se bála. Asi nějaký vnitřní blok, že co kdyby to nedopadlo dobře a já tam zůstanu stát s plínama a věcma na mimi.Něco takového jako, že kočárek nemá být doma dřív než mimi.Blbá pověra, ale taky bych si ho domů dřív nevzala 😅 . Vím, že se takhle myslet nemá a já si to i snažila nepřipouštět, ale napadlo mě to a tak jsem to nechala na manželovi. Dostal přesné instrukce co má přinést a naštěstí přinesl vše- rodila jsem v létě, tak toho nebylo potřeba moc. Ale kdybych měla rodit teď, tak určitě body s dlouhým rukávem,mikinu, punčocháčky, teplejší kalhotky, rukavičky, ponožky + teplejší capáčky,teplou čepičku, bundičku a fusak do autosedačky. A nebo místo kalhot a bundičky kombinézu. 😉 Ale zas ne takovou tu extrémě teplou, není ještě -20 a pokud mimi půjde ještě do fusaku nebo teplé zabalovačky, tak by se uvařilo.

muminek
1. pro 2008

Já měla taky tašku zbalenou strašně brzo byla jsem doma tak jsem si to postupně snášela do tašky. Kartáček,pastu, toaleták, sprcháč. Vložky a jednorázové kalhotky. Vzala jsem oboum boty. K pití jsem vzala slazenou minerálku na kterou jsem neměla ani pomyšlení tak jsem pila vodu z kohoutku. Hlavně gumku do vlasů a jelení lůj. Zapoměla jsem žvíkačky což byla chyba protože jsem po podávání kyslíku měla v pusy jak při angíně a pít nepomohlo.

berunka
9. pro 2008

holky a co jste balily prckovi na cestu z porodky?budem rodit koncem prosince. 😉

febris
10. pro 2008

tohle je vtipny... 😀 berunka sem vcera psala ve 2 odpo a to jeste nevedela ze bude mit mimi v naruci za nejakych 15h 😀

alishia
16. pro 2008

ja se balila tesne pred odjezdem do porodnice.)) nevedela sem jiste jeslti uz je to ono🙂

febris
16. pro 2008

jinak ja mam sbaleno od 31. tydne,neb me strasili s predcasnym porodem... ted uz ani nevim co v tech taskach mam 😀

kvetulda
4. únor 2009

Holky, co byste zabalily miminku do porodnice na přelomu května a června?

caira
4. únor 2009

ja mela sbaleno od 34tt, ale pomalu jsem si to pripravovala na stranu tak od 30tt. Pro me bylo dulezite mit. Gumicky do vlasu, jeleni luj, jednorazove prebalovaci podlozky - ani ne tak na mimi ale pro sebe, i ty obr prkna vlozky nebyly uplne nej takze pro jistotu, nastesti jsem sebou mela asi 7paru kalhotek, co jsem si poridila levne fakt jen do porodky. jinak klasicka ostatni nutnosti jako plinky pro mimi,ubrousky a oblecky atd...

Jinak na cestu z porodky ( unorove mimi) jsme meli body bez rukavu,ponozky, overalek/pyzamko, a takovy ten teply fleesovy overal / kombinezka+ cepicka - overal ji byl tak veliky, ze ani rukavice nepotrebovala 😀

deathy
9. únor 2009

Ahoj.. pořád mi nějak nedochází, že už bych měla mít zabaleno, tak to teď chci rychle napravit..
Můžete mi některá stručně napsat nějakej osvědčenej seznam věcí? Díky 😀

krista
19. únor 2009

licina • 1d • 15. březen 2008 v 16:53
Ahoj nastávající maminy, ráda bych se zeptala, kdy je dobré si nachystat tašku do porodnice. Teď jsem někde četla, že kolem 7. měsíce což už bych si měla asi začít balit....
Ale mě to celkem stresuje. Ještě nejsem ani na mateřské a stále chodím do práce.... 😉

panterka • 2d • 15. březen 2008 v 16:54
ahoj licino, koukám, že máme podobný termín 😉 no, já jdu ve středu na kontrolu k dr. a pak už si chci tu tašku sbalit 😕 jsem na rizikovým těhu, tak abych to měla připravený 😅

licina • 1d • 15. březen 2008 v 17:00
Já jsem byla na konterole před 10 dny a zatím vše O.K.
Ale tak nějak o tom začínám přemýšlet, ale vůbec nic nemám nakoupeno.
Jen jednu noční košili a jednu kojící podprsenku.
Ale něco jako poporodní kalhotky nebo vložky vůbec ne.
Ani nevím, co se berem mimisovi, jestli oblečení na každý den, nebo se používá nějaké erární oblečení....

licina • 1d • 15. březen 2008 v 17:01
Mě se to zatím ani nechce nikde hledat....., ale asi budu muset.
Vůbec zatím porod neřeším a mám obuvu, že když si zabalím tašku a budu kolem ní někde chodit, tak mě to bude zbytečně stresovat.... 😒 😒

a.j.a. • 1d • 15. březen 2008 v 17:03
Ahojky, já tašku zabalila asi až 14 dní před termínem 😕

panterka • 2d • 15. březen 2008 v 17:04
licino, já jsem v prvním těhu nastoupila do nemocnice ve 30tt a nic jsem zbalenýho neměla 😉 a co, tak co jsem potřebovala, to mi přivezli 😉 když nemáš problém, tak ještě balit nemusíš 😉

licina • 1d • 15. březen 2008 v 17:11
a.j.a.
Taky to vidím tak nějak podobně....

a.j.a. • 1d • 15. březen 2008 v 17:23
Licino, ono fakt asi není třeba nějak moc dopředu. A přesně jak píše Panterka, co bys potřebovala to můžou dovézt do porodnice. Já třeba až tam přišla na nějaké věci, co by s hodily, takže jsem to vždycky jen zahlásila a bylo mi vše přivezeno 🙂

Jinak pro mimíse, jsem tam měla jen bodýčka (místo erárních košilek), dupajdy klidně erární, pak deku, ta se hodila, když jsem měla malou v postýlce bez zavinovačky, Bepanthen, olej, plenky, no a víc jsem tam snad ani pro ni nepotřebovala. No a akorát pak ještě nějaké hadříky na převoz domů.

licina • 1d • 15. březen 2008 v 17:28
A.j.a.

hadříky na cestu domů, to bych zvládla nachystat už teď...,
ale jak píšeš deku, zavinovačku, olej.... to bych čekala, že bude erární. Já myslela, že třeba zavinovačku a deku nám doveze taťka až si pro nás pojede.....
No, budu to muset ještě nastudovat.... 🙂 🙂

a.j.a. • 1d • 15. březen 2008 v 17:35
Zavinovačku jsem měla erární, ale deku nee. Nějaké krémy na mimi tam byly. Olej nám poradila PA, že kdyby mimčo bylo moc suché, tak je olej lepší. Já nakonec používala tu erární kosmetiku, měli tam Weledu a Johnson.

licina • 1d • 15. březen 2008 v 17:37
já mám nakoupeno téměř vše od Johnsona.
Už bych to nejradši měla za sebou...... 😉

panterka • 2d • 15. březen 2008 v 17:40
no, já spíš řeším, jestli nejít už na kontrolu se sbalenou taškou 😅

a.j.a. • 1d • 15. březen 2008 v 17:46
Panterka, jednou jsem tak jela 😀 to když mě dr na kontrole vyděsil, že se mu tam něco nelíbí a poslal mě do porodnice. Naštěstí vše bylo ok.

Jinak, i kdyby si tě tam nechali, pořád je čas na to, aby ti tu tašku někdo dovezl. Takže neboj.

a.j.a. • 1d • 15. březen 2008 v 17:47
No, Lici, ještě si budeš muset chviličku počkat 😉 zatím máš času dost 😉 nejhorší je ten poslední měsíc. Ten bych zrušila.

panterka • 2d • 15. březen 2008 v 17:47
ajo, jj, posledně jsem měla jenom noční košili, zubní kartáček a toaleťák 😀 zbytek mi museli přivézt ráno 😀

a.j.a. • 1d • 15. březen 2008 v 18:03
Je je, tebe už si někdy v porodce nechali ? Jak to ?

adriana1 • 2d • 15. březen 2008 v 19:09
Ahojky licina,
to co máš mít do porodky ti řeknou nebo to mají na internetové adrese porodnice kterou sis vybrala. Větčinou tam dostanež vložky, noční košili, věci pro mimčo, kosmetiku pro mimčo. Musíš mít koj.podpsenku, tampony do podprsenky, plínky pro mimčo,toaletní potřeby, přezuvky. Jinak k tomu Johnsonu jsou hodně miminek alergické

panterka • 2d • 15. březen 2008 v 19:12
ajo, jj, byla jsem tam 14dní s krvácením a teď mi každou kontrolu hrozí, že si mě tam nechají, protože mi hrozí předčasnej porod 😒

pavlina05 • 1d • 15. březen 2008 ve 21:30
Ahoj holky!!!!
Tak já to budu řešit také v tom 30 tt.
To už asi sbalím a budu nachystaná..
Už vdím MM jak shání vložky a kalhotky 😀

Jen jsem se chtěla optat. Jaké pyžamo??? Košili na ozepínání na kojení???

evcafrank • 1d • 15. březen 2008 ve 21:33
já jsem jí chystala až než jsme jeli do porodnice 🤐 a to jsem rodila jen týden před TP 😉 Prostě jsem měla pořád dost času 😀 😀 😀

pavli: nejlepší je rozpínací kvůli kojení nebo velký výstřih(myslím obrovský 😀 )

marfuska01 • 1d • 16. březen 2008 v 08:15
Kolem 30tt nejdřív je tak akorát čas.. Já jsem si ji balila ve 34tt, ale jen aby se neřeklo 🙂

S těma věcima záleží na porodnici, kde chcete rodit. V každé porodnici by vám měli dát brožurku s infem co s sebou do porodnice.

Pro Brnačky - budu rodit u Milosrdných a tam vám na předporodním kurzu (každá středa) řeknou, co s sebou a co ne. Třeba na miminko si s sebou nic brát nemáme, všechno oblečení tam dostane, jen si vzít plinky na šestinedělí. Tak mám připravený jeden balík Pampersek mini. A pak až budete odcházet, partner vám přinese oblečení na miminko a autosedačku.

A pro rodičky celkem taky nic. Andělíčka tam dostaneme, PA dokonce doporučovala si své pyžamo nebrat, že stejně by vydrželo jeden den a pak potřebuješ jiné - čisté. Tak to jsem si vůbec nebalila, půjčím si erár.

Opisuju z brožurky Milosrdných bratří:
- přezůvky (nazouvací a OMYVATELNÉ)
- toaletní potřeby (ručník, sprchový gel, intim mýdlo, toaletní papír nebo papírové utěrky do kuchyně, porodní kalhotky /v lékárně cca 60,- á 5ks/, poporodní vložky /koupíš v lékárně cca 35,-/, pasta a kartáček na zuby)
- ponožky, osobní prádlo, vložky do podprsenky (celou krabici) a plenky pro novorozence
- župan a košili dostanete při přijetí, stejně jako oblečení pro novorozence na dobu pobytu u nás

A pak samozřejmě doklady..

😀

nuninka • 1d • 16. březen 2008 ve 12:25
Ahoj holky, ja jsem ted akorat 36tt + 1 a tenhle tyden jsem tu tasku balit zacala. Ja mam spis problem, ze nemam zadnou vhodnou tasku, mam bud moc maly tasky, nebo zase obrovsky, tak jsem si to zatim dala do batuzku, ale to si rikam, ze se mi dost zmacka.
Jinak ja budu rodit na Kladne a taky vetsina veci je erar. Kalhotky, vlozky, nocni kosile, dokonce i plinky jednorazovky dostanu v porodnici. Akorat rikali, ze tech plinek davaji tak osm na den a tak ze je dobry si vzit vlastni rezervu, tak treba jeste dve na kazdej den, ze treba ze zacatku se nam prebalovani nemusi darit a tak muze byt spotreba vetsi. Taky odsavacku na mliko tam maji a je mozno ji tam i zakoupit, pokud bude vyhovovat.
Tak ja si zbalila hlavne kosmetiku pro sebe, dve kojici podprsenky plus vlozky do nich, pak toaletak, to nas upozornovali, ze ten tam erar nemaji. A samozrejme doklady. Nemam zatim koupenou kosmetiku pro mimco, ale to tam snad taky dostaneme, i kdyz do te doby nejakou snad opatrim. Asi zkusim Weledu, ja ji taky pouzivam a kamosky, co maji mimca jsou s ni vesmes spokojene. 🙂

kacka.va • 1d • 16. březen 2008 v 16:41
já ještě sbaleno nemám. v úterý jdu do porodky, tak počkám, co nám ještě řeknou k jejich seznamu, který mají na internetu a pak uvidím. 🙂

pavlina05 • 1d • 16. březen 2008 v 16:46
marfus, díky.Vyčerpávající

kikimaruska
23. únor 2009

Tak holky, ještě že jsem měla vše připravené dlouho dopředu na postýlce (asi ve 25 tt)....o týden později jsem musela ihned nastoupit na rizikovku a za 10 dní se malej narodil...tedy dětské věcičky jsem krom vlhčených kapesníčků nevyužila a musela dokupovat speciální nedonošenecké plenky Moltex...takže nikdy není dost brzy si sbalit...aspon ty věci pro maminku na pobyt v nemocnici...já měla vše připravené a i tak tatka hledal a nemohl lecos najít, přestože to bylo na jednom místě 😅

eatygrenee
7. kvě 2009

ahoj, já mám vše nachystané od 30. týdne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru