Kdy si zbalit tašku do porodnice? Jak dlouho dopředu?

kachnik
15. lis 2007

Holky poraďte, jak dlouho před porodem jste měly zbalené tašky? A máte nějaký tip, co si vzít mimo základní a doporučené věci s sebou?

evulka25
8. kvě 2009

já jsem zabalila včera, jen tak na hromadu, v tašce to ještě nemám, chybí mi pár věcí tak až to dokoupím tak zabalím. PA nám doporučovala tu minerálku ve spreji, třeba Evian, ale klidně prý můžeme vzít nějakou prázdnou rozprašovačku a naplnit jí vodou, prý to hodně osvěží 🙂

eatygrenee
12. kvě 2009

jak velkou tašku máte sbalenou? připadám si jak blázen, mám takou větší sportovní- jak se nosí přes rameno. Ale přitom tam zas tolik věcí navíc nemám 🙂 Ono když tam dám župan, 3 noční košile, 2 ručníky, hyg. potřeby, 3 balení poporodních vložek, podprdu+vložky do ní+bepanten, láhev s neperl. vodou, doklady, jedny plínky pro mimi, nabíječku na mobil, fén, ....tak mám najednou narváno :(

broucina
12. kvě 2009

eatygrenee: Taky mám takovou menší sportovní tašku...a přijde mi, že je toho nějak moc....ale jsou tam opravdu ty nejnutnější věci, jak píšeš ty...až se vytáhnou ručníky, plínky a vložky, tak bude skoro prázdná. 🙂 Holt to jinak nejde, no...

senja
12. kvě 2009

evulka25 broucina Holky vy uz mate sbaleno? 😨 No to koukam. Ja to furt odkladam, ze je jeste moc brzo 😅 Teprv dnes jsem si poridila kalhotky a vlozky do podprsenky.
Jinak jak jste vybiraly velikost kojici podprsenky? Mne kamoska porad strasi, ze ted to kupovat nema smysl, jelikoz prsa mi par dnu po porodu rychle narostou a podprsenky koupene ted budou na vyhazov 😖 Nevim jak na to.

broucina
12. kvě 2009

senja, mě donutil manžel, že bych už radši měla. 😀 Jinak nemám ještě úplně všechno, třeba právě kojící podprsenku. Tam jsem dost na vážkách. Kámoška mi teda radila, ať neřeším o číslo či dvě větší, ať si vezmu vložky do podprdy a jdu zkusit, co mi sedí teďka. Tak jsem si říkala, že si takhle koupím jednu nějakou levnější a dál to budou jistit takové ty sportovní....no a po porodu bych výbavu dovylepšila až dle situace..jiné řešení jsem zatím nevymyslela...

senja
12. kvě 2009

broucina No to take nevim co s tim, asi to ta sportovni fakt jisti. Ostatne je nosim cele tehotenstvi, jelikoz mi na zacatku najednou zacaly vadit ty normalni 😖 Akorat "moje" porodnice ma v seznamu veci jasne stanoveno: 2 kojici podprsenky 😒 Tak to jsem zvedava jak to vyresim 😎

evulka25
12. kvě 2009

no my už jsme dostali doporučení od doktora ať si sbalíme, že to můře přijít. Podprsenku na kojení jsem zatím nekupovala, počkám tak týden před porodem.
Eatygrenee: ty si bereš do porodnice fén? 😕

senja
13. kvě 2009

evulka25 Kde budes rodit? 😉

bertica.h
13. kvě 2009

ja mám zbalenu asi od 30tt..ani nie..niečo dokladám pomaličky..teraz si zhánam hrozienka v horkej čokoláde🙂)

a malá nie a nie na svet prísť 😖

evulka25
13. kvě 2009

Senja: v Hořovicích. Tam jsou teda noční košile i vložky zdarma k dispozici, takže to s sebou neberu. Případně mi noční košili vlastní doveze manžel. V Hořovicích pouští domů za 3 dny po porodu když jde všechno dobře, proto toho s sebou ani moc neberu, abych nevypadala, jako když tam jedu na 14 denní dovolenou 😀

bertica.h
13. kvě 2009

babulky..ale ked sa povie že 3den po porodu..je to tak,že den porodu ani den odchodu sa nepočíta..takže ono je to vlastne 5dní 😖

evulka25
13. kvě 2009

no já nevím jak jinde, ale Hořovice pouští 3 dny včetně dne odchodu

bertica.h
13. kvě 2009

evulka..tak to je fajn..čo aj viema čo suvšeobecné štandardy v ĆR pušta sa 3den,ale den porodu a prepustenia sa nepočíta.
Koli tomuto ja plánujem podpísať (asi reverz--podľa stavu mojho aj malej) a odídem 3den po porode.Den porodu+2dni strávené v porodnici mi asi budu stačiť

marci
13. kvě 2009

Bertico, v Brně (konkrétně Bohunice) se den odchodu počítá. Já rodila ve čtvrtek a domů šla v neděli bez reverzu, v pohodě.

bertica.h
13. kvě 2009

marci..myslím,že sa to počíta nejako..ona to PA hovorila..ked proodíš do 8ej hod.ráno tak sa ti to nejako spatně..neviem..

evulka25
13. kvě 2009

no já stejně počítám, že bude chodit každý den nějaká návštěva, ať už manžel nebo rodiče, tak když bude něco chybět tak to donesou 🙂

bertica.h
13. kvě 2009

ja sa skor hrabem rýchlo domov,koli dcére 😅 😔 😔
moment.mám pocit,že budem každý den za nou plakať 😢

heliik
8. črc 2009

Ahoj holky, já si balila ašku do porodnice asi 2dny před termínem, a něco jsem dokupovala po termínu.. 😒
Ale doporučuju tak ten měsíc dopředu, protože, pak už jsem se celkem bála, aby to na mě nepřišlo.. 😀
Nakonec jsem přenášela 10dní.

bajunka
2. dub 2010

No ja bych jeste z vlastni zkusenosti doporucila do tasky pribalit detsky olejicek, pro mimi na prdelku, smolka sla dolu docela tezko, takze si myslim, kdyz bude zadecek mastnej nebude se tak drzet, no a tenke ponozky pro mimi na rucicky, v porodnici mi nedovolili ostrihat nehtiky tak se mala nekolikrat poskrabala, a pro sebe sei urcite vezmu jeste teple ponozky na porodni sal,nevim jestli to pomuze,ale vycerpanim jsem dostala zimnici a museli me zakryvat i dekou.

jennyska
17. bře 2014

Ahoj @bajunka @heliik @bertica.h @evulka25 @senja @broucina @eatygrenee a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Taška do porodnice https://www.modrykonik.cz/taska-do-porodnice/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Taškou do porodnice (Kdy jste balily, Co jste balily? atd., pomůžete další spoustě těhulek, které si tašku teprve chystají a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

monulec
15. zář 2016

@kachnik

Já jsem ve 34 tt a už jsem byla malého nahlásit u dětské doktorky (ke které jsem chodila jako dítě i já) zapsala si jméno, adresu bydliště a mám si zavolat až nás propustí z porodnice

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru