Kdy si zbalit tašku do porodnice? Jak dlouho dopředu?

kachnik
15. lis 2007

Holky poraďte, jak dlouho před porodem jste měly zbalené tašky? A máte nějaký tip, co si vzít mimo základní a doporučené věci s sebou?

llucinka
15. lis 2007

já měla sbaleno asi měsíc před termínem 😉 A připravovala jsem se šíleně, měla všechno, co kde doporučovali a nakonec jsem šla na císaře, takže jsem nevyužila nic. 🤐 Akorát vodu 😀

many
15. lis 2007

no já bych se taky balila tak měsíc a možná i o trošku dřív,už pár holek rodilo o měsíc dřív 😉

kim
15. lis 2007

Kachni, já už jsem začala balit cca 34tt, manža furt do mě hustil ať se připravím, kdyby náhodou 😀
No a mám tam teda věcí, že to vypadá, že tam budu měsíc...mimo ty klasické věci, tam mám přibalené jedny kuchyňské utěrky - někdo to tu psal, že je lepší se utírat po sprchování jima, než ručníkem, pak jednu jednorázovou přebalovací podložku, když budu po sprchování větrat hráz bez vložky, tak si to prdnu pod sebe, abych nezamazala prostěradlo, no a pak tam mám piškoty 😀 to nám poradila PA, když dostaneme v noci hlad 😉 no a jinak snad vše, co je všude na netu v těch seznamech 😉

dol
15. lis 2007

Nám ještě PA doporučovala hroznovej cukr k doplnění energie a jelení lůj. Prý je z toho dýchání pořádně vysušená sliznice a popraskaný rty, takže promazávat.

nanda
15. lis 2007

Ahoj,nam jeste doporucila PA svoje plinky a vlozky.Ale nevim jestli je to v kazde porodce jine 🙂

kachnik
autor
15. lis 2007

Holky dík za rady, tak jsem to začla vše sepisovat. Můžu se vás ještě zeptat, kdy jste se přihlásili k dětské doktorce? Teda miminko 😉

skuli
15. lis 2007

Ahoj.Tak já to balila dneska.Hlavně vložky a jednorázovky plinky.U nás nedávají,nejsou peníze 😀 A pak ty normální věci,co všichni doporučují.

minea
15. lis 2007

Přidávám pár tipů z mojí tašky:
na sál
bombony energit, nosní sprej s mořskou vodou (mívám problémy s ucpaným nosem a na sále se musí dýchat 🙂, plavky pro partnera (až mi bude pomáhat ve sprše), cédéčka
na 6nedělí
vložky super s křidýlkama (prý se můžou hodit na noc, protože ty porodnický hned protečou), jednorázová WC sedátka (měla jsem je doma, tak proč je nepřibalit), vlhčený toaletní papír (je šetrnější než ten klasický - nesmí být s heřmánkem!)

zevina
16. lis 2007

ty vlhčené ubrousky vřele doporučuju, nejlépe od lactacydu, jsou sice dražší, ale nedráždí a obsahují kyselinu mléčnou, takže napomáhají hojení 😉

k dětské dr. jsme se přihlásili až po návratu z porodnice, ale jsem z vesnice , je tu jen jedna, takže moc výběr nebyl a dojíždět nikam nechci 🙂 ve větších městech je každopádně lepší si ověřit, jestli vybraný pediatr nové dětičky bere 😉

pucik
16. lis 2007

ahojky, tak tašku sbalit tak měsíc před 1. termínem, vzít si kalsicky vše co s sebou, netahat toho moc, vždycky ti můžou vše donést., Vložky jak kde, my jsme jich měli dost a dostupné. Doporučila bych jednorázovky (a taky ty ubrousky na zadeček, lepší se s ním pak manipuluje), ale ty jsme mohli používat, až měli dětičky zaschlý pupeční pahýlek, do té doby jsem používali erární látkové, oblečení na mimčo nám tam taky dali. Taky bych vřele doporučila připravit oblečení pro mimčo, až půjde domů, radši třeba dvoje, nikdo neví, jak bude veliký. Ono přeci jenom někteří tatínkové nejsou moc praktičtí 🙂 😉. U doktorky jsem se ptalal tak měsíc předem jestli se můžu přihlásit, žřekla , že jo a pak sjem jí normálně zavolala až jsem přišla domů z porodnice a přišla na návštěvu k nám, tak to je asi tak vše 🙂 😉

paolin
16. lis 2007

ja balila mesic pred porodem. nez jsme odjizdeli do porodnice, tak jsem taky pro jistotu nachystala veci pro me a pro mimco, az nas budou propoustet. ubrousky na prcinu jsem vyuzila ve velkem. prvni kakani-smolku jsem synovi pucovala z prcky aspon pul hodky. narodil se ve 12 v noci a celou noc ho nikdo neprebalil. takze to mel chudacek zaschle az hruza..pod vodu jsem si s nim netroufla. taky se mi velmi hodil tee tree sprchovy gel a mesickovy krem - kvuli osetrovani nastrihu. meli jsem notebook s mp3 a to bylo taky fajn 😉

dermajetics
16. lis 2007

holky já měla zbaleno asi 6týdnů před termínem, pořád jsem si říkala co kdyby..... a jako šílená skoro každý den kontrolovala tašku,jestli mám všechno sbaleno. Co se týče těch vložek po porodu,měla jsem přímo co jsou určeny od hartmanu po porodu,které jsou bez těch membrán,protože děloha potřebuje dýchat. Stejně tak jako tak si mamina musí dávát bezmála 4najednou,ale to vám sestřička na šestinedělí ukáže....A jinak doporučuji po porodu aby vám na pokoj přinesli z domu banány,pomáhají k rychlejšímu vyprázdnění stolice,je to takové díky nim šetrnější,protože to hrozně bolí.Já jsem měla hrozný strach poprvé jít na velkou....

med
16. lis 2007

Já měla sbaleno taky asi 6 týdnů předem a každý večer před spaním jsem taky jak praštěná kontrolovala, jestli je tam všechno, co má být 😀 Ještě jsem si pro jistotu napsala seznam a dala ho na tašku. Když mi doma praskla voda, tak jsem tašku stejně ještě jednou celou prohrabala... 😀
Doporučuji pantofle nebo žabky do sprchy. Pokud budete mít s někým společnou sprchu, tak to není zrovna příjemný sprchovat se naboso. Přeci jen tam půjdete třeba 5x denně kvůli sprchování šití (v případě nástřihu), takže je určitě využijete.
Jo a hoooodně ručníků a nočních košil... Já měla na každý den jeden ručník na prsa, jeden na zbytek těla a čistou noční košili. Samozřejmě mi je postupně přivážel a odvážel manžel, jinak bych tam šla s lodním kufrem 😀 Pak jsem moc využila síťované kalhotky (dají se koupit v lékárně) - taky na každý den min. jedny, dají se vyprat.
Hodně štěstí při porodu a zdravá mimča.

marcax
21. lis 2007

Ahoj, doporučuji zabalit prsní vložky a samozř. kojící podprsenky. 😉

dajuli
22. lis 2007

Já začala balit během sedmého měsíce. I když mé těhotenství probíhalo naprosto v pořádku, pořád jsem si říkala-co kdyby.Ale finále proběhlo až těsně před porodem. Taky jsem měla sbaleno skoro vše co už tu bylo zmíněno,ale na doporučení kamarádky jsem si přibalila něco co budu moct mačkat a kousat při kontrakcích. V mém případě to byl malý plyšový slon,naštěstí nikdo nic nenamítal a mohla jsem ho mít celou dobu na porodním sále a opravdu mi to moc a moc pomohlo. 😵

berynka
25. lis 2007

Ahojky, já to nechala trochu na poslední chvíli a balila asi tak 3 týdny před termínem porodu 🙂 . Říkala jsem si, že pokud by to přišlo dřív, tak pak manžel doveze, co bude potřeba.
Nejdůležitější jsou doklady. Ostatní nemocnice dodá (košile, vložky, věci na mimi).
Taky bych doporučila kojící podprsenku+prsní vložky, síťované kalhotky ve větším množství, ručníky a hlavně omyvatelné pantofle! 😉

mesulka
25. lis 2007

Já jsem balila dva týdny před termínem. Hlavně se mi hodily jednorázové kalhotky z lékárny, dají se i prát a porodnické vložky. Jinak jsem neměla nic zvláštního, věci na mimčo mi partner dovezl až v den, kdy jsme jeli domů.
S dětskou doktorkou jsem byla domluvená ještě před porodem, druhý den po příjezdu z porodnice k nám došla se na malou podívat a pak už jsme chodili do ordinace.

nikitka26
26. lis 2007

Ahoj, já balila tašku asi ve 33tt, už si to přesně nepamatuji.
Balila jsem vlastně 3 tašky:
jednu k porodu: doporučuji ty žabky do sprchy, svoje noční košile (měli tam jen andílky), bonbony z hroznového cukru,neperlivou vodu, síťové kalhotky, lůj na rty

druhou na pobyt v porodnici, tu mi přinesl manžel druhý den
-dostatek ručníků - na každý den jeden (sprchovala jsem se po každém čůrání) -kojící podprsenky a vložky do nich,
-bepanten na bradavky
-porodnické vložky (pokud u Vás v porodnici nedávají)mě osobně vyhovovaly ty jejich obyč. síťové a hlavně ta spotřeba byla první dny veliká
-plínky pro mimi velikost 1 (hugiesky jsou dražší, ale pro novorozeně nejlepší 😉 a dělají balení po 28 ks)
-noční košile jsem používala jejich, většinou jsem potřebovala 2 na den, hodně jsem se potila a občas jí umazala
-Jo a já sebou měla i kojící čaj a pila ho 2x denně...nevím jestli to mělo vliv na rozkojení,ale neměli jsme s tím žádný problém.

a třetí taška: věci pro mimi na odchod domu (doporučuji vybrat 2x- menší a větší...my nakonec plavali i v těch menších dupačkách 😀 ) a věci ve kterých půjdete domu Vy . Já šla v těhu kalhotech, co jsme přišla.

yasmin07
30. pro 2007

Holky, kde se jste koupily porodnický vložky? Normálně v drogerii nebo v lékárně? A kalhotky jednorázový jsem našla v DM drogerii a nevíte, jestli je prodávají taky v lékárně? Kalhotky v DM mají pořád jen XL 😒

selu
30. pro 2007

ahojki, ja balila tasku tak v 36tt 😉
jinak porodnicke vlozky jsem koupila v lekarne, ale zahlidla jsem je i ve "zdrave vyzive" 😀 a kalhotky taky v lekarne a to jsem z celkem maleho mesta 😉

evsi
1. led 2008

Ahojte, já jsem taky balila už ve 33.týdnu, nakonec se to dost hodilo, rodila jsem narychlo o tři týdny dřív a pro tašku mi jeli domů. Taky jsem doma měla nachystanou další tašku věcí, které měl manžel vzít s sebou při propouštění z nemocnice. Komplet oblečení vel. 56 i 62., deky a zavinovačku. Sám by to správně nepobral 😉

minea
2. led 2008

Yasmin, jestli můžu poradit, nekupuj jakékoliv kalhotky, ale ty, co jsou z pružné síťoviny a dají se použít opakovaně (značka Abri Net, ale myslím, že je dělá i Tena). Můžu je vřele doporučit, nosila jsem je ještě několik týdnů po porodu a nemůžu si je vynachválit. Jo a koupit se dají v lékárně nebo ve zdravotnických potřebách.

kikimaruska
10. led 2008

Ahojky, tak já mám na porod sice ještě trošku brzy, ale už si sepisuji Vaše tipy co vzít ještě sebou...je to opravdu přínosné. Pro mě hlavně to jak psala dajuli: něco na kousání, jelikož budu pak na sále sama (docela nepříjemná představa ☹ - partner by jim tam spíš přivodil další problémy než aby mě podržel... 😅 ). Četla sem že doporučují vzít si sebou i svojí zavinovačku, ale přitom když jsem byla u kamarádek na pokojích, vše své jim zakázali používat a že se musí použít ty jejich erární věci (někdy už v docela viditelně opotřebeném, ale čistém stavu). A jak veliké ty síťované kalhotky dorporučujete? Asi větší než má obvyklá velikost, pokud se tam musí vejít tolik těch poporodních vložek?...?...ještě jsem je neviděla ani nerodila, takže zatím nemám představu 😉 .

daniela.daniela
11. led 2008

kachnik:já se balila taky cca měsíc před porodem..zabalíno bys měla mít krom těch základních věcí určitě plínky,vložky vlhčený ubrousky,možná i nějaký to oblečeníčko pro miminko..kdy jsme rodily my tak bylo málo věcí a anetka v těch erárních věcěch plavala...jinak peřinku a soupravičku na odchod z porodnice ti manžel může přivést pak..jinak mě jěště napadlo něco na čtení ale asi budeš mít spíš hlavu plnou miminka...já jsem si pak od manžela nechala přivést akorát nabíječku na mobil a foták,a když jsme jeli domů tak vzal sedačku na mimčo...jo a na večer jsem nechtěla svítit velkým světlem zaprvý kvůli dětem a kvůli spoluležící tak mi manža přivez takovou malinkou lampičku do zásuvky...

mkr
11. led 2008

tak já jsem v 35tt a zabalila jsem si až ted v pondělí začala jsem mít bolesti a udělala jsem dobře dr. mi ve středu řekl, že už to může přijít každým dnem, ale kdybych neměla bolesti, tak doted nemám zabalíno 😅

pitruskaskarolinkou
12. led 2008

definitivně jsem měla dobaleno asi v 35.tt - díky bohu - rodila jsem v 37.tt 😀

berunka
29. lis 2008

holky a v cem vase mimi jelo domu oblecene?cisare mame naplanovaneho na 30.12. takze odchod cca za tyden v lednu.diky moc 😉

misicka85
29. lis 2008

Ahojky,
tak já mám tašku nabalenou cca od 34tt, mám ty věci ve 3.taškách- k porodu igelitku s těmi nejdůležitějšími věcmi co využiju přímo k porodu,ať jim nelezu na sál s obr taškou 😀 ,druhou tašku na šestinedělí,tu mi doveze manža, no a třetí tašku na odjezd domů,a tu mám nachystanou doma v autosedačce.A inspiraci co nabalit jsem brala na http://www.kacule.cz/co-s-sebou-do-porodnice 😉

K dětské doktorce jsem zašla asi ve 30tt, zaregistrovala si mě a do 3.dnů po návratu z porodky jí mám zavolat a ona se příjde na malou podívat k nám domů.

Berunko- já mám termín 21.12. a pro malou mám nachystané na cestu domů bodyčko s dlouhým rukávem, dupačky, svetřík,čepičku,rukavičky,ponožky, kombinézku, deku a autosedačku.

berunka
29. lis 2008

misicka: a mas tu klasickou zimni kombinezku nebo nejakou min teplou?rikam si aby zase male nebylo v aute vedro.kdyz budem mit fleesovou zavinovacku do sedacky.

aponchie
29. lis 2008

ja mela nachystane asi od toho 33tt tak nejak ale kdyz mi zacaly bolesti a prdla voda a jela sem autem do porodky stejne sem ji zapomela doma tak jako nabijecku na vybitej mobil 😀 stihla sem manzovi napsat sms a on uz chudak jen stresoval pac nevedel,ale jinak jak rikas jednu na sal jednu do nemocnice jednu na odchod domu zadne kriky..mala se narodila v breznu byla zima a snezilo a mela na sobe body dupacky svetr a zabalena v autosedacce v dece zadnej fusak ani kombineza nebyla na prevoz autem je to pohoda kdyz pojedes kocarkem tak i kombinezu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru