Kdy vyjet do porodnice? Máme to 40 km

majkyj
27. čer 2014

Ahojky maminky. 🙂

Měly jste také nějaká to, že jste neměly porodnici v městě bydliště a musely jste jet 40 km daleko? Kdy jste vyrážely vy? Po jaké době pravidelných kontrakcí? Bojim se, že to nestihnu nebo že naopak pojedu moc brzy. ☹ 🙂

chris_n
27. čer 2014

Málokdo má porodnici za barákem. My máme porodnici 25 km od nás. A třeba po Praze to trvá klidně i dýl, než tady u nás na "venkově". Jelikož se jezdí na monitory, tak jsme nějak odkoukali, jak dlouho cesta trvá. A když na mě pak přišly kontrakce, které byly po pěti minutách, začala jsem se balit, protože jsem věděla, že do 15 minut jsme v porodnici.

Takže doporučuju si ten čas do porodnice odstopovat a uvidíš. A toho, že přijedeš moc brzy se neboj. U nás v porodnici říkali, radši třikrát přijet brzy, než jednou pozdě. Nikdo se na tebe zlobit nebude.

elllenka
27. čer 2014

Mě odtekla voda tak hned po tom co to ze mě přestalo téct a než jsem se oblékla, nachystala tak to byla hodinka a pak rychle do porodnice po dálnici. Pokaždé jsme dojeli tak akorát, už si mě tam nechali. Příjde mi, že je ideální když voda odteče tak, že o tom člověk ví, to ví jistě že je to tu.

Hodně štěstí

88nela88
27. čer 2014

@majkyj Ja nechtela rodit v Praze tak jsme jeli do Horovic od nas 60km 🙂 byli jsme tam za 45min.... Kdyz to na me prislo tak jsem to vubec nepoznala protoze jsem mela bolesti (kontrakce) zad ud od 8h. V 11h jsem byla s kamaradkou na obede a ta bolest zacala zesilovat a byt pravidelna po 5min. tak jsme se najedli a ja jela dom. Dala jsem si teplou sprchu a ono se to rozjelo po 2-3min :D pritel zacal plasit, ja jeste uklidila bordel v kuchini a jeli jsme to jsme cestou meli dve zastavky (vyrizovani, co jsme ten den meli v planu) 🙂 v aute kontrakce zacaly byt nepravidelne a to klidne i po 10min. tak jsem se bala aby to nebyli poslicci - nechtela jsem byt za hysterku co plasi 😀 kdyz jsme dorazili do porodnice v 15h, rekli mi ze mam pulku porodu za sebou ze uz jsem otevrena na 5cm 😀 😀 😀

Samozrejme kazdy ma jiny porod. Kdyz si nebudes jista das si teplou sprchu a uvidis, teda pokud ti nepraskne voda jako me 🙂 a i kdyby jste vyjeli driv tak te nevyhodi, proste bys tam byla dele...

Drzim palce at vse dopadne v poradku a v klidu 😉

88nela88
27. čer 2014

rodila jsem ve 20:30 🙂 takze casu bylo dost... v mem pripade

suricata23
27. čer 2014

Neboj, pokud to nebude překotný porod, tak dojedeš. Obě děti jsem rodila hodně rychle, starší byl od začátku pravidelných kontrakcí za hodinu a půl venku, mladší - tam pravidelné kontrakce nenastaly, prostě se drala ven, ta byla venku za čtyřicet minut od příjmu. Ale to byly tak silné tlačící kontrakce po patnácti, dvaceti minutách, že jsme jeli hodinu předtím 😉

denyzuza06
27. čer 2014

@majkyj přestože mám porodnci tři kilometry, jezdím rodit do 50km vzdálené.....poprvé jsem jela s domnělými kontrakcemi ale v porodnici byly jiného názoru🙂 ale protože jsem byla z daleka a porod už steně pomalu začínal, otvírala jsem se a hlenová zátka s krví už byla pryč nechali si mě tam do rána na pozorování a ráno dali kapačku a pýchli vodu, po poledni byla malá mezi námi. S druhou dcerou jsem jela protože jsem necitila pohyby, opět si mě tam nechali a rano porod vyvolali. tentokrat mame rodit v zimě a mám trochu obavy, že cesta v případě rozběhnutého porodu bude náročnější, takža za mě radši dřív jak později🙂

betelgeuzz
27. čer 2014

Rodila jsem obě holky v porodnici 30 km od nás, i když jednu mám za rohem. Poprvé jsem jela, když byly kontrakce tak po 8 minutách, voda mi odtíkala, hlavně jsem pořád nevěděla, jak budu rodit. Byla jsem tam asi od 4 a porodila jsem ve 12, takže klidně jsem mohla později. u druhé dcery jsme vyjížděli, když kontrakce byly asi po 5 minutách, v porodnici jsme byla 4 h. Takže pokaždé jsem mohla jet daleko později a udělala bych líp.

missymici
27. čer 2014

Obe deti jsem rodila v porodnici vzdalenou 45km od nas,ne proto že by tady blíž jina nebyla,ale chtela sjem rodit ve fakultce v Hradci kralove,tam jsem doted spokojena nejenom sp orodnici ale i s osttními oddeleními,...jinam bych nešla.U obou detí mi odtekla voda nejdrive a kontrakce nikde.Takze u me to bylo na tom,jak dlouho a jak rychle mi odteka plodovka.Melo by se odjet co nejdrive.O kontrakcích nevim,holky tady víc poradí,me se kontrakce dostavili až po nekolika hodinach,a po nekolika vyvolavačkach kontrakcí.Ale strach pre porodem jsem mela taky,že to treba nestihnu,...Bud v klidu ,..to das,..zavolej predem do prodky,popíšeš svuj stav a poradí ti kdy vyjet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru