Když odteče plodová voda, kdy přijdou kontrakce?

katkak80
17. srp 2008

Holky prosím moc o radu: před chvílí jsem byla ve sprše a zdálo se mi, jak kdyby ze mně vytekla plodovka 😒 Ale nejsem si tím jistá, protože to mohl být proud vody ze sprchy.Jde to "cítit"když plodovka odtéká?Já právě necítila nic.A nevíte za jak dlouho se tak dostavují kontrakce když plodovka odteče?Děkuji moc všem za rady

lukin
17. srp 2008

katka: Zajeď do nemocnice hned. Pokud to je voda, tak do dvou hodin musíš být v porodnici. A kdyby to nebyla, tak to zjistí. Dej si vložku a jeď 🙂

lukin
17. srp 2008

A kontrakce se nemusí objevit vůbec (jako mé kámošce). Den po odtečení ji to museli vyvolat.

katkak80
autor
17. srp 2008

A je to nějak cítit že ta voda odtéká? 😨 Jako třeba nějaké tlaky nebo něco, nevím jak bych to řekla.Možná se mi to fakt jen zdálo 😕

lukin
17. srp 2008

Nevím, mi ji propichovali až v porodnici. Ale asi to není cítit a prý odtéká po trošičkách celý čas až než se porodí. A teď taky něco vytéká? Třeba něco jako výtok? Já být tebou zajedu do porodnice.

lisounek
17. srp 2008

Katka: kdyz jsi ve vode, tak to tezko muzes citit, proste to vytece a je to....zadne tlaky, zadne predzvesti (nekdo popisuje jen lupnuti a to bys tezko slysela v proudu vody)....ale urcite by to nemelo barvu jako cista voda (je nazloutla, takze kdyz by tekla, tak bys videla snad, ze to ma jine zbarveni)...nevim, co Ti poradit, asi bych teda jela do porodky...kontrakce byt vubec nemusi....dulezite je citit pohyby miminka taky...

katkak80
autor
17. srp 2008

Lukin a Lisounku děkuju moc jste hodné.Ted vůůbec nic nevytéká.Já už bych chtěla porodit a přijde mi, že si to možná už namlouvám 😅 Bojím se jet do porodky abych neplašila předčasně.A určitě by vytékala déle jak třeba 3 minuty že?Omlouvám se že se na to takto ptám 😔

jitulka1985
17. srp 2008

Káťo říká se že ženská to prostě pozná, ale těžko říct.Do porodky bych určitě zajela, i kdyby to nebyla ta plodovka, budeš mít aspon jistotu.

Lis ahoooooooj, tak koukám pořád 2v1 🙂 Tak třeba zítra - 18.8.2008 je krásný datum vid? 😵 😵 😀

lukin
17. srp 2008

katka: No mě jak ji píchli, tak nejdřív ji vyteklo hodně a pak zase s každou kontrakcí trochu. Že tam zajedeš, tak se přece svět nezboří 🙂 Lépe mít jistotu než přijet pozdě 😉 A oni se na tebe blbě dívat nebudou. Prostě řekni, že si myslíš, že ti něco vyteklo a že nevíš, zda to je plodovka.

katkak80
autor
17. srp 2008

A cítila jsi to jak to odtéká? 😕

lukin
17. srp 2008

Jo, bo to stéklo po nohách, ale teď jsem si všimla, že tu je stejná diskuze v Porodu. Zkus se tam mrknout, jestli tam něco nepíšou. Ale také mám dojem, že jsem tu četla o holkách, kterým odtékla voda a ani o tom nevěděly. Být tebou, tak pro jistotu zajedu.

androna
17. srp 2008

katko mne odtekla plodovka a potom som sla do porodky.tu vodu urcite citis.v kazdom pripade z teba neodtecie naraz ale tecie stale.takze ked to bola plodovka tak by ti este mala tiect.mne zacala odtekat rano o 8,00 a este o 12.00 mi tiekla.a niesu pritom nijake pocity.je to jak s menstruaciou.

androna
17. srp 2008

daj si vlozku a ak bude mokra tak s nou do porodky.oni ti to dokazu zistit ci je to plodovka.

katkak80
autor
17. srp 2008

Děkuju mockrát holky všem.Jedu 😉 Pěkný večer

krista
17. srp 2008

Katka mě odtekl naráz velký proud vody a pak postupně jí hodně unikalo, dej si vložku než do té porodky pojedeš, protože určitě ještě bude po kouskách odtékat jestli to byla ona, tak ať maji co vyšetřit 😉 A vidím, že jsi z Krumlova, jestli pojedeš tam, tak hodně štěstí - rodila jsem tam a absolutní spokojenost! 🙂

anta
18. srp 2008

Ahojky, mně, když odtékala plodová voda, bylo čtvrt na čtyři ráno, cítila jsem takové teplo, původně jsem myslela, že jsem se počůrala, ale pak jsem zjistila, že se na čůrání necítím 😀 , no a pak to šlo proudem pořád ven, ven, ven. Bylo to takový teplý. Necítila jsem žádné bolesti, to až tak za 2 hodiny přišly křížové. Musela jsem se podložit 2 vložkama. Musíš do porodnice, aby tě vyšetřili, počítej s tím, že si tě tam nechají. No a hlavně večer před tím, než mi ta voda odtekla, už jsem se cítila fakt divně, ani jsem nemohla večeřet, protože malý mi dělal v bříšku rodeo větší než jsem byla zvyklá, bylo mi docela špatně dost. Už se tam asi šteloval a připravoval na příchod na tento svět 😉

kacka.va
18. srp 2008

mně začaly kontrakce cca 9 hodin potom, co mi praskla voda. Jinak když odtéká, tak to samozřejmě poznat je. Když odteče hlenová zátka, tak to občas poznat není, protože se to občas holkám stane, když jsou akorát na záchodě.

alca33ful
10. únor 2012

dobry vecer chtela bych se zeptat mam porad takove tlaky co to znamena a porad chodim na zachod

klara123456789al
13. kvě 2023

Ahoj holky čekám 6 miminko ale nepoznám jak vypadá plodova voda dis za kašlu tak z ničeho znic se mi to spustí curam už 2 dní nevím co mám udělat můžete mi poradit děkuji predem

krisstina93
13. kvě 2023

@klara123456789al Při kašli, kýchání apod to nebude plodovka, já se nemohla ani zasmát, jak mas povolené pánevní dno, tak proste ucuravas.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru