Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

siu3333
9. čer 2009

ahojte ja klystyr neznasam.....a uz mam strach lebo o chvilku idem rodit a opet musim tym prejst ☹ ☹ ☹ ☹

baruskah
9. čer 2009

siu- ja som este klystir nemala, ale voobecsa na to netesim....snad to nebude take hrozne a ponizujuce ako si to predstavujem... ja som mala problem dat si aj cipku proti teplote...

sssimi
9. čer 2009

Baruskah ja som sa klystírom trapila viac ako pôrodom. Bolo to pre mňa to najhoršie na svete, ale nakoniec klystír dopadol oveľa lepšie ako pôrod. Teraz radšej 10 klystírov ako ešte jeden taký zlý pôrod 😀 . Neboj dopadne to dobre a po pôrode si na klystír ani nespomenieš aj keď trápne to bolo 😉

baruskah
9. čer 2009

dik simi, dufam....ja som taky hamblivec...takze sa na taketo veci tesim...uz som vela pocula aj o vizitach....ja sa snad ani z porodu nemam taky stres ako z tych veci okolo....

katkabod
9. čer 2009

Baruskah neboj sa, aj ja som mala stresy z tych vizit atd ale vobec to nie je take hrozne, naozaj casto sa lekari ani ,,nepozru,, len sa spytaju, ako sa mas a ci je vsetko ok, vazne, asi tak prvy den sa aj pozerali, ale potom uz skoro nikdy, hoci cakat sme museli pripravene naostro, ale ja som mala pocit, ze radsej pozerali na moju malu, lebo sa narodila taka vlasatica 🙂 Vsetky tieto veci, ktore sa ti teraz zdaju hrozne a ponizujuce ti potom budu pripadat uplne inak, uplne ta chapem, mala som presne tie pocity, co ty a realita nebola taka strasna ako predstavy a presne ako pise sssimi, radsej 100 vizit pred vsetkymi lekarmi a 100 klystirov, nez jediny dalsi taky porod, ako som mala. Nuz ale podstatne je zdrave, silne babatko a vsetko preboli. 😉

siu3333
9. čer 2009

s tych vizit sme si robili srandy,,cakali sme na nich ako neviem na co....je to neprijemne myslim ten klystýr a este ked pred vami boli 4 romky....tak to je uz potom sila

katkabod
9. čer 2009

Fuj, aj predo mnou jedna bola a doslova taka akoby z osady, nechutne a nehygienicke, este stastie, ze som nic nechytila, neviem, ako to tak mozu veselo jednu za druhou bez nejakej dezinfekcie tej hadicky... 😝

siu3333
9. čer 2009

veru je to hrozne,potom som sa chodila len sprsit,ale aj tak nieco hrozne....a ja som mala taku skusenost kym ja som porodila tak jedna s nich porodila na posteli sama,,ale na normalnej posteli...

baruskah
9. čer 2009

dakujem, je fajn, ked to mam s kym prebrat-....
🙂

anjelik123
10. čer 2009

co je to ten yall? to sa da kupit alebo co?

heliik
11. čer 2009

Anjelik123 : Yal je sterilní roztok ve flašce k aplikaci do konečníku, dává se místo klistýru má 67ml, takže si myslím, že je to daleko šetrnější než normální klistýr, protože při klístýru je to prej 2 až 3litry vody..

Já jsem ho dostala od své gynekoložky, ale jinak se musí koupit v lékarně stojí něco okolo 250 - 300Kč

larakroft
autor
11. čer 2009

Hergot holky!!!!
Tohle je ANKETA!
Odpovězte prosím na otázky (přirozené vyprázdnění před porodem ano či ne - klystýr/yal ano či ne - nehoda ano či ne - ve stručnosti případné pocity, komplikace a pod.)

Samostatná povídací diskuze o klystýru je v tématu porod jinde, listováním zpět zde najdete několik odkazů.

katka1981
12. čer 2009

Ja som mala klystir, bol uplne v pohode, na wcku som si sedela a hrala hry na mobile, pohoda ako doma, ale ja som nemala kontrakcie, cize pre mna to bolo prijemne vyprazdnenie a krce som mavala vacsie doma, ked som zjedla susene slivky alebo nieco podobne. Nehodu som nemala.

jankapo
12. čer 2009

porod spontanny, bez klystyru (nestihlo sa), nehoda bola (ale sama som sa pytala na to, ze ci, nevedela by som), urcite bez traumy (stava sa... 😅 )

dadkag1
13. čer 2009

klystir bol - nic strasne, ale nehoda sa nestihla stat ziadna, lebo nastali komplikacie a mala som cisarsky rez

heliik
16. čer 2009

myslím si, že pokud se to stihne, tak je to lepší.. Stresovat se pak, aby nebyla nějaká nehota, zbytečný...

larakroft
autor
17. čer 2009

Holky prosim vás, tohle je ANKETA!!!!
Na debatním tématu o klystýru si myslete a pište co chcete, sem prosím jen odpovědi bylo/nebylo přirozené vyprázdnění, byl/nebyl klystýr(yal), byla/nebyla nehoda + třeba stručně pocity, komplikace a pod.
DĚKUJI!

adamek
25. čer 2009

Holky, nehoda či náhoda? My klystýr už nestihli dát, tím že jsme skoro den a půl čekali než se nám Adámek narodí, v konečné fázi to byla taková rychlovka, sice jsem ten den a půl už nic nejedla jen pila čaj a při samotném porodu jsem cítila že asi bobek vypadnul, ale myslím si, že se to vůbec neřeší. TAkže neřešte psychické újmy či něco podobného. Mamky co mají po porodu ví, jaký to je tlak a všechno kolem když se miminko klube ven. A to si pak člověk řekne, že to není ani možné, že "takovou malou dírkou" se protlačí hlavička a celé mimísko. A kolikrát se narodí pěkní cvalíci. Hezký den

terezita
25. čer 2009

porod spontanni, klystyr ano, nehoda ne
a byla to pohoda 😅

amelie001
25. čer 2009

porod spontanni,klystyr ano,bez nehody,porod super. 🙂

tehula
25. čer 2009

porod spontanny, klistyr sa nestihol, bola by som zan. Neviem, ci mini nehoda nebola, nepytala som sa, no vyprazdnila som sa rano aj bez klistyru

arizona
25. čer 2009

klystír som stihla, aj keď to bol nakoniec cisársky. ale myslím, že epidurálka a klystír sú na pôrode najlepšie veci (jasne, že okrem pohľadu na bábätko 😵 ) 😀 nie je to nič hrozné, ak už začali "ozajstné" kontrakcie...

arizona
25. čer 2009

ps: nehoda nebola, prir. vyprázdnenie tiež nie (ale pocity boli) 😀

heliik
26. čer 2009

Ahoj, tak já nakonec Yal neměla, prý je lepší samotný klistýr, nechala jsem si ho dát a nic tak strašného to nebylo.. Na bolestech to nepřidá a ani neubere.. Aspoň jsem pak věděla,že se nemůže nic stát.. 😀

gabbi
26. čer 2009

Ja klystyr nemela, nehoda nebyla - telo si samo asi hodinu pred porodem udelalo vlastni procisteni.
Ale kdyz jsem se ptala na to sestricky rikala, ze nejake nehody oni nevnimaji, ze pri tom vsem co jde z tela ven to je absolutne zanedbatelne.

lisanda
26. čer 2009

klystýr ano, nehoda ne -porod se pěkně rozjel a urychlil, před na 3cm po 7 cm 😉

lea79
26. čer 2009

klystýr - iba čípky, bez nehody

luthien.k
26. čer 2009

spontánní porod, bez klystýru (ale podařilo se mi ještě doma dojít si na záchod bez něj před odjezdem do porodnice), bez nehody 🙂

anatanka
28. čer 2009

Myslim, ze se to zbytecne moc resi. Nastesti Yal to jisti.

zuzik24
28. čer 2009

Ahoj, já se klystýru bála - četla jsem příspěvky, které mi ten strach nahnaly, že to bolí a tak - a můžu říct, že jsem ho ani nevnímala. Nějak mi to v tu chvíli bylo jedno 😀 Takže klystýr doporučuji, urychlilo to stahy a všechno a fakt to není vůbec nic hrozného 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru