Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

brisilda
18. črc 2009

no kocky ja som tiez mala klystyr a poviem vam, ze to bol des !!! 🙄 aj by som povedala ,ze nikdy viac no riskovat nehodu na sale ?? hm... radsej ten des na WC a v sprche prezijem este raz 😉

evinka
18. črc 2009

indukovaný porod, klystýr ráno, pak povoleno jíst, že se to ten den nerozběhne, večer porod, už se klystýr znovu nestihl, nehoda byla ale nevadilo mi to.

kitina
19. črc 2009

indukovaný porod, klystýr jsem chtěla, ale nedošlo na něj ikdyž by se normálně stihl. Nehoda nebyla.

rubashka
22. črc 2009

Ahoj. Poprvé jsem rodila s klystyrem, myslím, že k malému znečištění při tlačení přesto došlo. Teď podruhé nevím... Zajímalo, jak je to při porodu do vody. Představa, že dojde ke znečištění vody, do kt se potom narodí miminko není nic moc. Co myslíte, že je tedy lepší při porodu do vody klystyr nebo bez?

majdula
22. črc 2009

Rubasko, otazka neni jestli je to lepsi s nebo bez... do vody to bez klystyru NEJDE 😉
Vcera nam to rikala PA, do vody te proste bez toho rodit nenechaji prave kvuli mozne infekci miminka... a musi to byt regulerni klystyr, ne Yal.

ockovelasky
23. črc 2009

ahojte.. rodila som 16 hodín a som rada, že mi urobili klystýr, nemusela som sa zapodievať ešte aj toaletou, mala som čo robiť s bolesťami pri kontrakciach.. Mimo to, podanie klystýru nebolo vôbec nepríjemné či bolestivé.. pohoda.. 🙂

lidus2
23. črc 2009

ahoj ja jsem klystyr dostala,nijak zvlast se me neptali,proste mi sestra oznamila,ze jdeme na klystyr a ja sla a myslim,ze jsem dostala normalni...ani nevim co Yal je 😀
s tim znecistenim do vody je to diktutabilni...kdyz to neznecistite nehodou,tak urcite krvi pri porodu miminka a z toho taky muze byt infekce...je to muj nazor 😀 mylim se?? 😀 ja mela spontanni porod 😀

rubashka
26. črc 2009

Tak děkuji za info. mně osobně tedy klystýr nijak nevadil. Ale stejně se mi zdá, že ani s klystýrem se člověk nevyprázdní úplně a navíc se to hůř kontroluje.

katiak
27. črc 2009

idikovaná sekcia, klasická príprava (klystír, holenie), konkrétne z toho ps. ujma žiadna, ale dosť mi vadilo, že to "aplikačné" lehátko (stôl, koza?) bolo otočené priamo oproti dverám 😠 . človek tam leží, neprikrytý.. aj tam vrazil nejaký doktor, usmial sa na mňa a žmurkol, ale to už som našťastie bola dole 🙄

siu3333
28. črc 2009

ja som sa klystyru bála,ale rozbehol sa porod,cize bez klystyru som rodila..

judit7
28. črc 2009

Mala som klystír, bez nehody, ale hrozne bolo, ze na wc kde ma potom poslali nemali papier 😠 😠 😠, sestricka mi s usmevom povie: "zoberte si toaletny lebo tam nie je" ... viete si predstavit, ako plna vody, s kontrakciami utekam do kufra a hladam toaletny papier, prve pod ruku mi prisli papierove vreckovky, ktore mi vsak nevystacili, takze zase spat do kufra 😠 ... mala som z toho take nervy, ze som v duchu priserne nadavala a kliala ... len-tak-tak, ze som to vydrzala bez nehody.

asanaa
28. črc 2009

První porod byl s yalem a bez nehody
Druhý porod-chtěla jsem opět yal,ale jelikož jsem dorazila do porodky otevřená na 3 cm tak na něj bylo pozdě.Naštěstí jsem se vyprázdnila při kontrakcích sama a jestli byla nehoda??Ani nevím,možná ano,ale já to absolutně nepostřehla a manžel taky ne 😉

michaelal
2. srp 2009

Při prvních belestech průjem...Ale klistýr jsem dostala, byla jsem ráda, nemusela jsem se pak na to soustředit. Nehoda nebyla.

jankaw
22. srp 2009

Mna sa dr. opytal ci chcem klystir, ja som samozrejme chcela lebo som uz dva dni pred tym nebola na wcku 🙂 tak som uz ledva cakala kedy mi ho daju a nehoda nebola, aj ked som porodila az 12 hodin od kedy mi dali klystir, ale aj keby nehoda bola tak vtedy mi to bolo uplne jedno.
Ale predo mnou co rodila jedna baba, tak tej dali klistir, iba raz isla na wcko a prisla ze zacala krvacat, tak ju dr. pozrel ze je uz otvorena a ide rodit, ona samozrejme nechcela lebo sa este nevycistila, ale dr. jej povedal ze pokial nechce porodit na wcku tak idu na box. Tak chudak doktor to musel poriadne "schytat" pri porode 😀

rose86
22. srp 2009

jankaw 😀 😀 😀 tak to je parada. to niekedy tym doktorom nezavidim

babullka1
22. srp 2009

klystyr bol 😝 a nehoda nebola 😝

ludka77
22. srp 2009

aj ja som mala klystýr a nehoda nebola. No ale nevie msi predstaviť pôrod bez klystýru, to by bola sila. Aj keď si dievčatá myslia že ho nepotrebujú že sú dobre vyprázdnené tak sa podľa mňa mýlia lebo pri pôrode ide von všetko čo je v črevách 🙂) taký to je tlak

etnicka
22. srp 2009

ja som klystir nemala a ani nepotrebovala. Normalne som pocas porodu chodila na zachod. Podla mna pokial nemas zacpu, alebo ta nepriviazu k posteli, nie je ho treba.

julie123
22. srp 2009

Tak my jsme klystyr ani yal nestihli a nehoda nebyla 🙂

sssimi
22. srp 2009

Klystír bol-nehoda nie... A proti pôrodu to bola pohoda aj keď z klystíru som mala viac strach ako z pôrodu...

given
22. srp 2009

Suhlasim s Ludkou, tiez si to neviem predstavit bez klystyru. Nebolo to nic hrozne.

stascha
22. srp 2009

ja som klystir nedostala, ale cipky ano, a to ma rano uz pocas kontrakcii poriande prehnalo a este aj pocas tych cipkov, ale keby mi dali klystir nebranim sa predsa urcite je to lepsie aj pre rodicku ja pre porodnika

grajcaricka
23. srp 2009

mňa sa sestrička o 11,00 h opýtala, či som bola ráno na "veľkej" a keď som povedala, že ano, tak mi povedala, tak to klystýr nemusíme dať, a pri pôrode sa žiadna nehoda nestala 🙂

larakroft
autor
8. zář 2009

Tak, holky holky, šup šup, další zkušenosti do ankety!

pospecka
8. zář 2009

Ahoj, klystýr ano (a nebylo to nic hroznýho co by se muselo odmítat), nehoda ne. 😉

laurinkadanielka
8. zář 2009

aj ja som mala klistir pripadala som si že vinde so mna všetko,ale v pohode ani nehoda nebola 🙂

diapozitiv01
8. zář 2009

Ahojte,
ja som mala mat vyvolavany porod /skrz odtecenu plodovu vodu/, rano som este bola na wc ale aj tak som dostala klistir a to na koze. sestricka ze nech to chvilku v sebe drzim. a to ani neviem ako si mohla predstavit, ze zist z kozy s plnymi crevami vody a nepustit to. Ale chvala bohu wc bolo dost blizku a v ruke som stiskala taletak 😀 .
Nakoniec sa klasicky porod nekonal a bola z toho sekcia.

emily76
8. zář 2009

Ahojte, ja som pri prvom porode klystyr dostala.... a vyvolalo mi to zlcnikovy zachvat.... to bola taka bolest, ze som ani kontrakcie nevnimala.... ☹ Pol roka po porode som musela ist na operaciu zlcnika.. vraj v tehotenstve sa moze podrazdit a urobili sa mi v nom aj kamienky.... a sestricke som pri tom hovorila, ked to do mna liala, ze to boli ale ta pani povedala, ze to boliet nemoze a doliala si co mala nachystane... 😠 No a pri porode som aj tak mala nehodu.. a ona hned.. pani, ze ste vy to nedrzali ako som vam hovorila.... ukazat mi to mala, krava... 😠 Pri druhom som mala planovanu sekciu a kedze som 12 hodin predtym nesmela ani jest ano pit, klystyr mi nedavali... a asi nehoda nebola.. spala som, neviem... 😕

yoya
8. zář 2009

Ahojte, ja som mala klystír, šla som na wcko raz a potom ma napojili na infúziu, asi do pol hod. som musela ísť na wcko druhýkrát, a to som sotva dobehla. 😅 a ako tu niektoré píšete, tak toaletný nikde 😠 pôrod som mala normálny, bez nehody. ujma žiadna, len mám troška z toho strach teraz pri druhom pôrode, možno preto, že neznesiem ani čípok v zadku,nieto ešte kl., ale musím to zvládnuť. ale myslím, že je to lepšie s klystírom ako bez neho. uvidíme, čo ma ´čaká teraz pri druhom pôrode, potom napíšem svoje skúsenosti.

shaula
8. zář 2009

yoya - a nepřemýšlela jsi např. o tom Yal gelu (snad to píšu dobře)? Vím sice, že PA preferují spíše klystýr (to teplo prý prohřeje a uvolní i porodní cesty), ale když ho někdo odmítá, tak může být klidně i ten gel.
Já osobně klystýr neměla (nějak na mě zapomněli 😀 ), měla jsem z něho docela obavy, tak jsem byla ráda, že nic nebylo... Během porodu jsem byla 2x na WC sama od sebe, tak jsem pak byla celkem v klidu, že jsem vyprázdněná, a opravdu k žádné "nehodě" nedošlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru