Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

motylek
3. led 2009

Přirozený porod, s klystýrem, bez nehody, jsem za něho ráda, vůbec mi nevadil a ulevilo se mi. Přístě zase s ním. Pokud to předtím nepůjde samo 😀

vikula
3. led 2009

Děkuji za popsání nehod u porodu,ale myslím si,že to patří k tomu a určitě při bolestech ,které každá maminka prožívá z toho já trauma mít nebudu 😝 Budu ráda,že už to mám za sebou a že mám mého miláčka konečně u sebe 🙂 A ten kdo má blbé keci,že se něco stalo tak je to hlupák a opravdu by tuto práci neměl vykonávat 😝

andy21
3. led 2009

přirozený porod, s klytýrem, bez nehody, klystýr je v pohodě, po něm se mi rozjely kontra a vše se urychlilo, příště jdu zase do něj 😅

tytyta
5. led 2009

taky přirozený porod,s klystýrem,na porodnim sále bez nehody(nebo o ní nevim 😉 ,ale žádné znaky nehody nebyly 🙂 )

lucinka01
5. led 2009

porod císařem, s klystýrem, bez psych. újmy

apfele
5. led 2009

porod plánovaně císařem - krystýr - super věc, veliká úleva.

misicka85
5. led 2009

přirozený porod, s klystýrem, bez nehody. Klystýr byl v pohodě, taky mi to zrychlilo kontrakce a malá byla venku za chvilinku 😉 Příště určitě klystýr zase ano! 🙂

jasumat
5. led 2009

1. pôrod- bez klystýru- spontánny, strašné " prehánky" asi 3 hodiny pred pôrodom- takže nebolo treba- pôrod bez nehody
2.pôrod- s klystýrom asi 3 hodiny pred pôrodom, aj tak bola nehoda na sále☹
3. pôrod- bez klystýru, prehánky pred tým- bez nehody
4. pôrod- bez klystýru, tiež prehánky pred pôrodom asi 4 hodiny, bez nehody

berynka
5. led 2009

Vyvolávaný porod, s klystýrem, bez nehody. Nebylo to vůbec tak hrozné, jak jsem si původně myslela, že bude 😉 .

hpaja
5. led 2009

Přirozený porod, bez klystýru a myslím bez nehody (během 1DP jsem byla 13x na velkej, tak nebyl potřeba 😉 ) Ale jinak bych do něj šla, 3 dny před porodem jsem měla děsnou zácpu a bála se případné nehody při porodu 😉

marinka
5. led 2009

přirozený porod, s klystýrem, bez nehody 😉

mija_
5. led 2009

přirozený porod s klystýrem, bez nehody. velmi mi porod urychlil. 🙂

samantha86
5. led 2009

Vyvolávaný porod, s klystýrem, bez nehody. Klystýr byl naprosto v pohodě.

markulina
13. led 2009

přirozený porod, s klystýrem, ač jsem se předtím doma vyprázdnila, byl potřeba... , bez nehody, porod parádně urychlil, vůbec to nebylo hrozné.

lienka79
14. led 2009

Mala som klystir,davali vsetkym,nemala som ziadnu psych.ujmu ani nehodu.Pri dalsom porode by som si ho pytala aj sama.Porod bol vyvolavany

matidami
14. led 2009

vyvovávané pôrody, s klystýrom, bez nehody 😉

matidami
14. led 2009

vyvolávané 😀

caira
15. led 2009

tak tady v UK klystyr nedavaji a musim rict, ze jsem z toho byla docela s nervama v kyblu protoze fakt to posledni co jsem chtela se pri porodu podelat pred cizima lidma 😖

No jelikoz dite kdyz se tlaci ven tak automaticky tlaci ven i vsechno co je v "ceste" takze je kazdemu jasne, ze pokud se clovek nevyprazdnil xkrat pred porodem doma tak bez klystyru se clovek "nehode" proste nevyhne...

a musim rict, ze to byl i duvod, proc jsem asi rodila tak dlouho, proste jsem nechtela tlacit, porad jsem v mysli mela to, ze se jim tam s prominutim poseru a bylo mi z toho strasne ☹ No urcite se tak nakonec i stalo, ale to uz nevim, ale kazdopadne jedine co me desi ohledne dalsiho porodu je presne to same,ze bych se jim tam po***la ale tentokrat si necham od kamarada gynekologa napsat recept na klystyr a aplikuju si ho doma sama, protoze od te doby co mi praskla voda nez jsme jeli do porodnice ubehly vic nez dve hodiny takze to stihnu snad uplne v klidu.. tak tak 😉

hancas
15. led 2009

(s klystýrem,bez nehody,pěkně jsem se vičistila,i když to kontrakce nějak neurychlilo(rodila jsem 14 hodin 😉 (

larakroft
autor
15. led 2009

Holky, prosím, je to anketa, stručně uveďte, zda jste se před porodem vyprázdnily samy, zda jste absolvovaly klystýr (yal) či ne, zda došlo k nehodě... a eventuelně stručné shrnutí pocitů, případně zdravotních důsledků (zácpa nebo naopak nezácpa poporodu, psychycké trauma a pod.
Obsáhlejší diskuze mají místo v samostatném tématu KLystýr.
Mmch., Cairo, já byla před porodem dopoledne normálně jednou na velké jako obvykle, rodila jsem večer bez klystýru a nepo... jsem se, tu zákonitost a číselnou pravděpodobnost se právě snažím vyzkoumat zde. Přesto díky za příspěvek a samozřejmě všem ostatním také.

ygreen
15. led 2009

s klystýrem a pohoda

verusv
16. led 2009

Vyprázdnila. Klystýr. Jen jsem se počůrala.

zveron
16. led 2009

ahojte maminy - specificka tema, ale kde uz o tom pokecame, ked nie na fore

zaujalo ma

natana
2.porod, prirodzený, nevyčistila som sa sama, bez klystýru, znečistenie na por.sále, smrad na vracanie, hamba, že by som sa najradšej pod čiernu zem skryla, ešte teraz mi je hnusne, už nikdy viac bez predchádzajuceho vyčistenia, či klystír, či yall, to je jedno ako, len nech sa tam nepototo 🤐

Ono je zaujimave aj s klystyrom a vcas dobehnut na WC

larakroft
autor
16. led 2009

Ještě jednou!
TOTO JE ANKETA!!!!
Na pokecání o klystýru je samostatné debatní téma Klystýr, stačí zadat do vyhledávače na MK.

bendy
16. led 2009

vyvolavany porod s klystyrom, strasne som sa toho bala ale bolo to uplne v pohode

lucia375
17. led 2009

1. porod vyvolany - najprv Yal - nezabral, potom normalny klystir - bez nehody na sale a bez psychickej ujmy
2. pôrod - urcite chcem klystir

nattie
17. led 2009

vyvolavany porod s klystirom .... nedam na to dopustit - davala mi ho velmi sympaticka sanitarka - sme pritom srandovali... rozbehlo to kontrakcie a aj napriek tomu ze som bola tesne pred porodom citila som sa aspon o 5kg lahsia 😀 😀

dalsi porod jednoznacne s klystirom 😉 😉 😉

tinka19
17. led 2009

porod som mala s klystirom a bolo uplne v pohode. Ak bude dalsi porod tak jednoznacne s klystirom.

davulinek
18. led 2009

Vyvolavany porod,ktery se nakonec nezdaril,byl odlozen na druhy den,klystyr automatika,jak 1 tak 2 den,zase se nezdarilo,tak o 2 dny s.c. opet klystyr a o 2 dny po porode znova mini klystyr,myslela jsem,ze umru,neskutecne neprijemne-nikdy vice!Psychicka ujma byla v porodnici,pak ok.

davulinek
18. led 2009

A jsem zapomnela,nehoda zadna.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru