• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Klystýr. Jakou máte zkušenost?

12. listopadu 2010 
autor
Katko, toto je ANKETA.
Diskuzi o klystýru najdeš mezi porodními tématy jinde. Klystýr vůbec nemusíš podstoupit a k nehodě dojít nemusí, stejně tak se můžeš pokakat i po klystýru. (Viz výše)
15. únor 2009 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
larakroft, dik pojdem pozriet.
15. únor 2009 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Spontánny pôrod, s klystýrom, bez psychicej ujmy s malou nehodou na sále.
15. únor 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
spontánní porod s klistýrem bez nehody a bez psych. újmy
15. únor 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som si uzila klistiry hne 2x pri jednom porode. Porodnik rozhodol ze ideme na to /prirodzeny porod/, sestry ma rano pripravili, no a pred vyvylavackou mi druhy porodnik povedal, ze porod sa odklada, lebo je este priskoro. No a za dva dni rozhodli o sekcii, takze klystyr znovu. Prvy bol neprijemny, druhy v pohode. Sestra mi povedala, ze si mam obsadit toaletu a radsej tam pockat aj ked sa nic nebude diat, inak to nestihnem.............
16. únor 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nálev jsem dostala cca dvě hodiny před 2. dobou porodní (pravidelné kontrakce po 3 minutách jsem měla už cca 6 hodin). Před klystýrem jsem byla otevřená na 3-4cm, bylo mi ale přes bolesti dobře. Okamžitě po klystýru jsem letěla na záchod, ani jsem to nestihla (manžel musel uklízet :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) A hůř mi během celýho porodu nebylo. Cca hodinu jsem trávila na záchodě s hlavou v umyvadle, protože jsem po něm i zvracela a třepala se jak ratlík. Jakmile jsem se ale vyprázdnila, bylo mi zase O.K. Navíc jsem byla otevřená na 7 cm a za nedlouho začala 2. doba porodní. Výsledek - šla bych do klystýru přes všechno zas, aspoň to šlo rychleji :wink:
16. únor 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
nálev, bez nehody a psychické újmy. byla to docela úleva se pořádně vyprázdnit.
25. únor 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
prirozeny porod bez klystyru,s vyprazdnenim behem 1 doby porodni a myslim bez nehody na sale.aspon si nejsem vedoma a nikdo to tam neresil.
1. bře 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
prirozeny, celkem rychly porod - nestihalo se, klistyru jen pulka, ani vyprazdnit jsem se nestihla zcela...takze nehoda byla (z me strany naprosto ocekavana), ale bez ujmy :wink: - beru to tak, ze to tam proste prekazelo :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
akutní SC pro neúspěšné 4denní vyvolávání porodu :unamused: a bez klystýru.
1. bře 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. porod přirozený, s klystýrem, bez psychické újmy, bez znečištění,
2. porod plánovaný CS, bez klystýru :wink:
1. bře 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
1..porod rýchly bez klis. - možno bola nehoda ale neviem o tom
2. rýchly s klis - nehoda nebola
3. rýchly s klis - tiež nebola
1. bře 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
1) klystýr ano,nehoda ne
2) klystýr ano,nehoda ne
2. bře 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
yal ano, nehoda ano, bez psychické újmy - myslím, že to není nic neobvyklého a porodní asistentky jsou zvyklé
2. bře 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Spontánní porod s Yalem a snad bez nehody.Nevím,protože jsem si tam v tu chvíli neviděla :grinning: ,tím pádem jsem neutrpěla žádnou psychickou újmu. :wink:
2. bře 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
klystyr ano, prirodz.porod a bez nehody.
dobry ocista to je, hlavne ze zachod nebol obsadeny :grinning:
2. bře 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
klystýr ano, stihla jsem to na wc....akutní CS, takže bez nehody
příště si vyberu porodnici, co má odhlučněný dveře od WC :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky holky, přidávejte prosím svoje zkušnosti s klystýrem(yalem) - měla/neměla jsem, přirozené vyprázdnění bylo/nebylo, k nehodě došlo, nedošlo, způsob porodu a třeba i vaše pocity nebo jestli jste třeba měly nějaké zdravotní komplikace...
Děkuji.
20. bře 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
prirodzeny porod, bez klystiru, bez nehody :wink: a keby aj hej v tej chvily som fakt myslela na nieco uplne ine :dizzy_face:
20. bře 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
klystir-ano,nic hrozne....porod mi vyvolavali,nezabrali 2 infuzie,tak to skoncilo sekciou v uplnej narkoze.Ja som za klystir-precisti to a po porode som nepotrebovala ist na Wc 2 dni,co mi celkom vyhovovalo :grinning: .
20. bře 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
já klystýr ano v těch větších bolestech,tak se smilovala sestra a dala mi půlku, ale neumněla jsem to moc zadržet, takže ji něco stříkalo zas ven ze mně a nadávala mi pipka at to zadržím...jenže v těch bolestech copak to šlo?...no a pak jsem čekala že něco bude...a nic,tak jsem chodila asi 10minut kolem mísy a nic...pak trochu ale normální stolice a trochu jsem i tlačila takže mi z toho praskla voda...a pak to byli bolesti-hrůůza ale zvládlo se to!!
když klystýr tak to fakt zadržet...já už ale do toho nejdu!!!!
20. bře 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
wsmoulinkaa, no zaujimave, aj ja sa obavam, ze co ona do mna da, ja jej hned vratim.
20. bře 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby poradte, ako udrzat klystir, ked ja si dam glycerinovy cipok, a okamzite musim ist na zachod a hned zo mna vypadne cely neroztopeny a tak skoncil cely balicek, samozrejme ze som si ich tam nedala 10 za jeden den. Ale ako potom udrzim tu vodu?
20. bře 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, tady je anketa, najdeš zde i téma o klystýru. Mmch, klystýr mít vůbec nemusíš :wink:
20. bře 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No katka, jedine sa snazit predychat .....
20. bře 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka...presne predychat a mysliet na futbal :grinning: :grinning: :grinning:
21. bře 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som mala YAl,katali mi aspon 2O min.vydrzat,vydrzala som 5 minut,isla som na wc a nic ajtak :astonished: ,len tlak a nic..
21. bře 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
porod-vyvolávaný,klystýr-ano,bez nehody :slight_smile:
21. bře 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
porod predcasny v 35tt vyvolavany, koly odtecenej vode, bez klistiru, nehoda bola, ale co uz, hlavne ze mala je v poriadku....
21. bře 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyvolávaný porod s klistírom bez ujmy a bez nehody
21. bře 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek