• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Klystýr. Jakou máte zkušenost?

12. listopadu 2010 
klystýr - ano
nehoda - ne
spokojenost - příště určitě zase klystýr, ulevilo se mi :grinning:
22. bře 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
vyvolávaný pôrod
klistír áno, bez nehody, bez psychickej ujmy, spokojnosť
22. bře 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. porod: vyprazdnenie pred porodom, bez klistiru, ziadna nehoda
2. porod, klistir ano - bolo to celkom prijemne, vyprazdnenie na WC, ziadna nehoda ani psychycka ujma.
22. bře 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte... prvy porod , vyvolavany, bez klistiru.....
druhy porod, bez klistiru, na koniec cisarsky... :wink:
22. bře 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
mam za sebou jeden porod vyvolavnany s klistirom bez ziadnej psychyckej ujmy uplne vyprazdnenie pred porodom a a ziadna nehoda :wink:
22. bře 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
prirodzeny pôrod s klistirom (na moju ziadost), bez psychickej ujmy, ziadna nehoda
22. bře 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
prirozeny porod, bez klystyru a bez nehody :wink:
22. bře 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja se klystyru bala ale nakonec me ukecali dali mi ho ja minutku drzela dobehla na wc a jelikoz jsem uz byla vyprazdnena par dni predem jak se telo pripravovalo na porod a dostala jsem dva dny pred prujem tak to slo pak rychle na sale se mi zadna nehoda nestala ani pri klystyru...muj nazor je nechat si ho dat
22. bře 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klystýr ano byl a bylo to i příjemné po těch měsících zácpy a porod bez nehody :wink:
22. bře 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
klystýr ano u přirozeného porodu
z původního ne (chtěla jsem vše přrozeně) jsem se přesunula k ano - zbytečně se kolem toho dělají cavyky
důležitý je ohleduplný "aplikátor" :wink:
nehody ai újmy ne - po párminutách po klystýru jsem si kultivovaně zašla na wc, po dslších pár minutkách na druhé kolo
30. bře 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porod prirozeny, bez klystyru, bez nehody, docela jsem se vyprazdnila wc (bez jake koliv chemie) v dobe kontrakci. Pocity: absolutne jsem nad vyprazdnovanim nepremyslela.
30. bře 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porod vyvolaný, klystýr byl úleva a velká, nehoda žádná (a ani mě v tu chvíli nenapadlo o tom přemýšlet) :grinning: Jestli budu rodit někdy znovu (jako že sem prohlásila NE), tak klystýr opět.
30. bře 2009 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porod přirozený, s klystýrem, nehoda malá, ale ani já, ani nikdo kolem to neřešil.
31. bře 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pôrod vyvolaný, nevicikaná, klystír nepodaný...nič nestihli a pri tlačení šlo všetko von... :dizzy_face: nehanbila som sa, nebola to moja chyba, že si mysleli, že maju čas... :grinning:
31. bře 2009 ve 20:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
nespokojenost páč mě ho nalili do břicha studenej..... :rolling_eyes: :angry: ale vydržela jsme 10 minut :grinning:
31. bře 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pôrod prirodzený.
Doma som bola ešte pred odchodom do nemocnice na WC a mala som dojem, že som vyprázdnená. Dostala som aj klystír. Skoro som nedobehla na WC - teda WC to schytalo poriadne. Som sa snažila s tými kontrakciami ešte po sebe upratať :sweat_smile:
Nehoda na sále už žiadna. Bez psychickej ujmy.
31. bře 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, děkuju za všechny příspěvky, přidávejte další!
(jen prosím o komplet údaje - způsob porodu, zda přirozené vyprázdnění a/nebo klystýr/yal, zda nehoda, pocity, poznámky :wink: )
31. bře 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No veľkú som stihla ešte doma pred kontrolou v nemocnici,netušiac,že si ma tam už nechajú, takže klystír bol zbytočný,ale aspoň som sa osprchovala teplou vodou, fajne som sa uvolnila. Pôrod bol prirodzený, žiadna nehoda,bolo to fajn...
1. dub 2009 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
pôrod prirodzený, veľká potreba ešte doma pred pôrodom, na prijíme klystír, nehoda nebola.
klystír ani nemal účinok - nebolo kvôli čomu, už som bola prázdna. vôbec nebol nepríjemný, ako keby mi ho ani nedávali... :sunglasses:
1. dub 2009 ve 12:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pôrod bol spontánny, doma som sa nevyprázdnila, klystír v nemocnici, v pohodicke, len je to trochu nepríjemné ten pocit, či človek stihne dobehnúť, pôrod bez nehody, bez psychickej ujmy. 2. pôrod bude tiež s klystírom, hoci mám kúpený aj YAL... keby som si to rozmyslela :sweat_smile:
1. dub 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
porod spontanny, klystir v nemocnici, doma som sa nestihala vyprazdnit, byvame daleko a bala som sa ze vyjdem z wecka aj s babom :sweat_smile: , klystir bol v pohode, aj ked neprijemny, vydrzala som rekordne dlho, nehoda nebola, ak budem rodit znova, urcite bude aj klystir, lepsie som sa otvorila.
1. dub 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. porod přiirozený ,klystýr,vyprázdnění,bez nehody
2. porod přirozený,klystýr, vyprázdnění,bez nehody
3. plánovaný císař - klystýr,vyprázdnění,bez nehody

klystýr super,nevadil mi,bez újmy... :slight_smile:
1. dub 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby čo je to ten "yal"?
8. dub 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
sksko • 2d • 9. dec 2008 o 22:10

1.porod spontanny, s obavou co kl. je ale sestr. mi vysvetlila ze neorelivaju creva a dala len vody akurat. na wc ku ok. porod od prijatia a klisy do 2-3 ch hodin. bez znecistenia na sale. .
druhy porod chcem bud klis alebo yal. u nas sa klist. pri viac rozbehnutom porode neaplikuje. som bez psych. ujmy. . .

tak teda doplnam ten druhy porod...
klystyr nestihli dat. "nehoda" bola ale nikto to vobec nekomentoval. zakryli a bolo. bez akychkolvek poznamok personalu. ( ani som nevedela ze nieco take zomna ide)Mne to vobec nevadilo. bolo to prirodzene. aj som sa pytala ci mi klyst.daju- no pevedali ze je uz neskoro ( od prichodu do porodnice bol maly vonku za CCA 30 minut!
som bez akejkolvek psychyckej ujmy.
8. dub 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
emak- yal je pripravok ktory moze nahradit klyst. je vraj setrnejsi. je v takych flastickach.. je toho tusim ale 1 dcl vo flasticke. ak si das jeden u nas doporucuju po 12 hod dat druhy... u nas daju klystyru tak cca 2 dcl a vydrzi 24 hod. inak je to taka pena...
8. dub 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
cisarsky rez, yal, bez nehody,bez ujmy
9. dub 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked sa rodi CS musi sa robit klystir? :confounded:
27. dub 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já osobně nevím proč se každý tolik bojí klystýru :unamused: . Mám zkušenosti obě bez něj i s ním. Poprvé mi ho dali, byla jsem ráda. Mohla jsem se bez obav soustředit na tlačení a nebát se "nehody". Kor, když u porodu byl i partner. Druhý porod jsem měla překotný a vyloženě jsem žádala o klystýr, ale už jsem ho nestihla a "nehoda" se stala :confounded: . Bylo mi to nepříjemné před manželem, jinak tam byly samé sestry a doktorka tak to bylo o.k. :wink: . Po třetí jsem se taky bála, že to nestihnu, ale stihla a jsem za to ráda. Takže klystýr rozhodně doporučuju a také to pomůže i miminku lépe ven :slight_smile:
27. dub 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
neplanovany akutny cisarsky, bez klystiru vypraznila som sa doma po odteceni plodovej vody.
27. dub 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
porod spontanny,klystyr ano-´v tej chvili mi bolo uz ozaj jedno co so mnou robia :sweat_smile: -a bez nehody

druhykrat chcem urcite tiez
27. dub 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek