Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

mirka755
10. kvě 2009

ahojky
měla jsem zatím jen 1 porod a klystýru jsem se nebála, i jsem ho sama chtěla. Yal nepůsobí hned a hlavně klystýr i uvolní víc břicho. Ano, při tlačení mě museli asi 2x nebo 3x otírat, ale jsou na to zvyklí tak mi to bylo celkem jedno.
Druhý porod mě čeká za 2 měsíce a klystýr budu chtít znovu (kdyby byl porod jako průběh klystýru 😀)

bershka
10. kvě 2009

ja klistyr schvalujem. mne to dobre padlo... 😉

radkar
12. kvě 2009

Tak já jeden spont. porod bez klystýru, byla jsem už hodně otevřená při příjmu, silné kontrakce jednu za druhou, tak se báli, abych neporodila do záchodu při klystýru 😝 Jestli byla nehoda, vůbec netuším. Ale myslím, že ne.

iira
12. kvě 2009

ja měla klistyr taky a bylo to normalni.Už v noci při pravidelnych kontrakcich jsem se čistila sama a tak jsem měla jen mali a vlastně ani ne moc potřebny ,ale i tak jsem pro..

aponchie
12. kvě 2009

ja to porad zvazuju...jak je ta hadicka tlusta co se cpe do zadku a jak dlouhej kus ni je tam zavaden? 😝

iira
12. kvě 2009

neni tlusta a jak dlouhy to teda nevim,ja to moc necitila ,měla jsem pravidelne kontrakce po 3 minutach ,a sestra byla užasna co my to davala,nic jsem necitila...

larakroft
autor
21. kvě 2009

Holky proboha, tohle je ANKETA!!!! Mějte se mnou slitování, jak mám potom z tohole guláše dělat nějaký závěry? Na popovídání o klystýru už je dávno založené jiné téma.

bertica.h
21. kvě 2009

mala som norm.porod,s Yallom,bez uniku stolice

popravde ale viem,že mamičky sa nedozvedia či v konečnej fáze im sotlica unikla,asistetnky to decentne odpracú a mamička nič nevie

shaula
22. kvě 2009

Rodila jsem dvojčata přirozeně, bez klystýru (počítala jsem s ním, bála se ho, ale nikdo nepřišel🙂, bez znečištění. Napřed jsem měla trochu obavy, že dojde ke znečištění, ale během porodních stahů jsem byla na WC 2x sama, tak pak už to bylo OK.

cestovatelkaandrea
22. kvě 2009

ja som rodila bez klystyru a mala nehoda sa stala 🙂 ale ako pisala bertica, sestricky vsetko decentne a rychlo odpratali

kvokinek
24. kvě 2009

Ahoj, já jsem rodila s klystýrem. Byla to paráda! Pořádně jsem se vyprázdnila, kontrakce se hezky rozjeli. Přijela jsem do nemocnice večer s odtokem plodové vody bez bolestí, ráno mi dali klystýr, v 6 hod. nástup bolestí a v 8:50 byl malý venku 😀 Na prvorodičku rychlost, pan primář ani nevěřil, že rodím poprvé. Jo a znečištění nebylo a tlačilo se skvěle, ta psychika dělá hodně.

lolalola
24. kvě 2009

1.pôrod spontánny, čipky, bez nehody, bez ujmy
2.pôrod indukovaný, čipky, bez nehody, bez ujmy

Ja osobne by som si klystir nedala, pretože sa mi to zdá byť ponižujúce. Keď mi dali čipky, tak som bola najšťastnejšia na svete..;o))

kaleilah
24. kvě 2009

Já klistýr měla, chtěla jsem ho a bylo vše ok, jen jak jsem měla velký kontrakce tak jsem byla na záchodě asi dvě hodiny, vždy když jsem se chtěla zvednout tak bylakontrakce tak jsem tam dřepěla a kždou půlminutu vstávala 😀

denkolc
24. kvě 2009

Mne ho poradila kamoška (YAL), aby to bolo bez problémov...Pravdou však je, že sa velice divili v ružinovskej nemocnici, že aká aktívna...🙂)) No po štyroch hodinách kontrakcií mi aj tak napchali zo 4 čipky, asi pre istotu..🙂)))...a úspešne som sa ich vzápätí zbavila..he

lenkicka
25. kvě 2009

porod mi vyvolávali (přenášela jsem), tak jsem ho dostala hned v začátku... 🙂 bylo to v pohodě,nic nepříjemného... navíc teplá voda urychluje kontrakce...tak proč porodu trošku nepomoct?...asi to klystýrem nebylo...ale malý byl za 6 hodin na světě 😀 ...ale kdo ví???? 😵

tinkaaa
26. kvě 2009

ja som rodila cisárskym a povedala som,že klystír bola tá naj vec akú mi mohli urobiť 😉 nieje to nič hrozného ako to každý opisuje,človeku sa len uľaví

baska19
1. čer 2009

ja som mala tiež vyvolávaný pôrod a dali mi čípok takže bez klystýru, a bez znečistenia na sále

senja
1. čer 2009

Ja budu chtit klystyr. YALu moc neverim, jelikoz ani projimave cipky na mne jaksi nepusobi - psychika je hrozna vec ☹

berus222
1. čer 2009

klystyr neni nic hrozne. mne ho robili prvykrat pri porode a bolo to dobre, lebo sa mi ulavilo, na sale cisto a den po porode som mala pokoj so zachodom.

aponchie
1. čer 2009

juu tak ja mela klystyr a nemuzu si to vynachvalit..ac desnej posera tohle byla balada a navi csem se vycistila jak nikdy!!neboli to neni to zadnej blbej pocit a da se to udrzet v pohode takze uz jen doporucuji tohle a ne yal

terezka044
1. čer 2009

tak mna sa opytali ci ho chcem alebo nie...ja som bola vdacna ze mozem ist po 2 dnoch na wc a ide to samo 😀 😀 😀

larakroft
autor
7. čer 2009

Holky prosím, toto je ANKETA!!!
Takže stručně: vyprázdnila jsem se před porodem přirozeně či ne, dostala jsem klystýr/yal či ne, při porodu došlo na sále k nehodě či ne, evt. způsob porodu (sekce, do vody atp.), + případné pocity, psychycké či zdravotní obtíže
DĚKUJI.

andara
7. čer 2009

Tak ja se na klystyr docela tesila, ze se konecne poradne vyprazdnim po tech zacpach v tehu,ale nakonec na nej zapomneli,pac jsem byla v porodce dlouho (praskla voda bez kontrakci), dostala jsem dokonce jeste snidani a obed, pak sla sama od sebe na velkou, pak dostala cipek do konecniku,protoze se mi chtelo zvracet a na sale mala nehoda byla - spis vytekl ten rozpustenej cipek, tak to PA utrela, rekla, ze to nic a kdyz pak prisel doktor a ja tlacila, tak ani nevim ze by jeste neco vyslo. 😉

lindula3
7. čer 2009

celkom som mala z toho obavu viac ako z porodu ale dalo sa... ziadna nehoda sa neudiala🙂

jabadaba
7. čer 2009

Lara, sorry za odbocku, ale neda mi: vsimla som si, ze tvoja anketa uz trva dost dlho - kedy mozme ocakavat vysledky a zavery z nich? Vcelku by ma zaujimali. 😉

katkabod
7. čer 2009

Aj ja som klistir mala a ziadna nehoda nebola, v pohode som dosla na wc a to len raz 🙂 Ziadnu psychicku traumu som z toho nemala, bolo by mi 100x neprijemnejsie, keby ,,to,, islo von pocas porodu- a to absolutne neviem, ci este nieco islo, riesila som vtedy ine veci 😉 Musim povedat, ze mne to prislo hrozne trapne a ponizujuce este v teho, proste cisty odpor doslova to vo mne vyvolavalo, ale ked uz to naozaj prislo, tak v pohode, vtedy naozaj clovek riesi ine veci a nad tym nema cas sa zamyslat, alebo pohorsovat a napokon, je to len lepsie, ked sa rodicka vyprazdni, aspon podla mna.

marfuuuska
8. čer 2009

1.porod - klystýr, bez nehody, bez újmy
2.porod - klystýr, protože jsem měla dlouhodobou zácpu, tak totální vyprázdnění a neumím si představit, že by to šlo na sále s malym, strašně bych se styděla 😅, bez újmy

milisska
8. čer 2009

Já klystýr měla a všechno v pohodě...uvolní se tím i porodní cesty a hlavně je to pro mimi lepší...narodí se do čista :o) a není ohroženo infekcí...příště budu rodit zas s klystýrem...jen bylo dost těžké držet to těch cca 10 min a do toho ty porodní bolesti :o))))

aviv
9. čer 2009

porod mě vyvolávali, takže jsem nejprve dostala nějakou tabletu, pak jsem šla hned na klystýr - a úplně v pohodě. Nevím, komu by klystýr mohl psychické či zdravotní potíže, já bych spíš měla psychické potíže, kdybych nebyla vyprázdněná a obávala bych se že k " nehodě " dojde na sále - asi bych se styděla, nejen před personálem, ale asi i před manželem ...

oalaa
9. čer 2009

ja som mala klystýr 2x-najprv pri porode a potom pri lapar.operacii, ale v obidvoch pripadoch to dopadlo super. Neskutocna ulava a hlavne vedomie, ze je to ciste a pri tlaceni vyjde len to co ma 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru