Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

beruska2x
29. čer 2009

ahojte holky, ja jsem to pred porodem nijak neresila, proste to byla automaticky soucast ale presne kdyz mi daly klystyr tak mi praskla plodovka... muzu vam rict ze takovej mazec jsem nevidela 😀 😀 😀 😀
ale netrvalo to dlouho... mela jsem u porodu krizove bolesti a to bylo horsi 😉

larakroft
autor
29. čer 2009

Holky, tady se to NEŘEŠÍ, tady je to ANKETA!!!!
Prostě měla/neměla jsem klystýr(yal), vyprázdnila jsem se sama předem přirozeně nebo ne, nehoda na sále byla nebo ne, příp. pocity nebo komplikace, toť vše! Díky.

kacatko
1. črc 2009

Ahoj,

1. pôrod bez klistíru, normálna raňajšia návšteva WC a potom ešte aj večer pred odchodom do pôrodnice, pri pôrode žiadna nehoda
2. pôrod takisto bez klistíru, normálne raňajšia návšteva WC, pri pôrode žiadna nehoda 🙂

jasminet
2. črc 2009

porod s klystirom, sama som bola na toalete den pred porodom, nehoda na sale ziadna (aspon o nej neviem), jediny negativny pocit bola PA, ktora mi ho robila a jej blbe reci 😠 ta bola najhorsia z celeho porodu

miruska78
2. črc 2009

pôrod bez klystíru, vyvolávaný, tak mi hneď povedali aby som pre istotu od poslednej toalety nič nejedla, len hroznový cukor, keby sa to spustilo, ale sa nespustilo 😒 a musela byť nakoniec sekcia 😅

larakroft
autor
2. črc 2009

Super, takhle si to představuju, jen tak dál! Díky holky!

aurecon
2. črc 2009

larakroft: A kdy bude vyhodnocení? Bodlo by alespoň nějaké průběžné.

atreides
3. črc 2009

přirozený, bez klistýru a jelikož mi to sestra nechtěla říct, tak nehoda asi byla 😅 , ale bylo mi v tu chvíli jedno

kata.jan
4. črc 2009

Taky přirozený a bez klistýru a nehoda určitě byla

momin
5. črc 2009

Klystyr super vec.... 😀 strasne mi to ulevilo. takze porod s klystyrem a nemuzu si ztezovat. na sale nehoda zadna....

heliik
7. črc 2009

Momin : Moje řeč.. Na bolestech to nepřidá a ani neubere.. A jistí to, že pak žádný nehody nejsou..

ojo
8. črc 2009

v naší porodnici klystýr nepodávali 😅

kitina
8. črc 2009

Jak jako nepodávali???

katy2
8. črc 2009

planovana sekcia so spinalom, predtym klystir.... bez nehody (ale pri sekcii asi ani nehoda nehrozi)

kika22
8. črc 2009

1. porod naplanovany s vyvolavackou s klystirom porod bez nehody
2. porod spontane bol klistyr nehoda nebola 🙂

ika8
8. črc 2009

klystýr áno - bez psychickej ujmy, pôrod vyvolávaný, nakoniec urgentná sekcia.

dana19
9. črc 2009

takže u mě klistýr byl,nehoda žádná...

ojo
9. črc 2009

kiti, prostě se tam rodí bez klistýru 😅

fanta
9. črc 2009

V Ružinovskej nemocnici klystýr nedávajú, dávajú čípky, ale mne ich akosi sestrička zabudla dať 😕 Čo sa nakoniec po pôrode aj lekár čudoval, prečo som ich nedostala. V každom prípade na WC som nebola a pri pôrode som sa bála tlačiť, aby sa mi nestala nehoda. Takže určite by mi to bolo príjemnejšie s klystýrom či s čípkami. Pri druhom pôrode si čípky určite pýtať budem.

kustka
10. črc 2009

Tak já jsem nálev absolvovala, protože jsem chtěla předejít nehodě při tlačení... No, stejně to nakonec moc nepomohlo (nehoda byla, já jsem to ale moc nevnímala), měla jsem dlouhou 2.dobu porodní, dost jsem se natlačila, tak prý proto (říkala mi to PA, ale byla v pohodě - pořád opakovala, ať se tím nestresuju, že jsem rpo to udělala maximum a co se stane se stane 😉
Aplikace byla trochu nepříjemná - ale mezi náma, v těch šílených kontrakcích pro prasknutí vody jsem to skoro necítila 🙂

schatzilein
10. črc 2009

bez klistyru, ci doslo k znecisteniu pri porode neviem

edusik
10. črc 2009

planovana sekcia s klistyrom - super vec, brusko boli uz pri cikani...

bianocka
10. črc 2009

Moj porod zacal spontanne, dali mi klystir (zavadzanie mi az tak nevadilo, ale mala som na zachode hrozne krce, kym zo mna vsetko vyslo a bolo mi na odpadnutie).
Nakoniec som skoncila na SC a bola som stastna, ze som vyprazdnena a na velku som isla az na 6.den po porode, kedy sa to uz celkom dalo zvladnut. 🙂

adka12
10. črc 2009

Ahojte, ja som tiež dostala klystír. Mala som už dosť kontrakcie, takže klystír bol malina 😀
Nebolo to síce nič príjemné, ale prežila som to! A tá úúúúúúľava potom 😀
Na WC som išla sama na 6 deň po porode a to doma. Dovtedy som používala glycerínové čípky a tie mi dosť pomohli - odporúčam 😉

0401
12. črc 2009

spontánní porod s klistýrem, pokud vím, tak bez nehod na sále a po porodu vyprázdňování v pohodě (pomohlo 2 den kafé z automatu)

pkolin
13. črc 2009

Pro mě byl klystýr naprosto v pohodě, vůbec nic jsem necítila. Takže vřele doporučuji 🙂

kuchy
13. črc 2009

Já měla klystýr před vyvolávačkou a jsem za něj ráda 🙂 , ty tlaky na konečník byly dost silné 😝 , ještě,že střeva byla prázdná . Jinak nevím nevím 😲

markichr
15. črc 2009

1. porod s klystýrem, bez nehody, 2. porod klystýr doma, bez nehody.. Obojí bez jakékoliv psychické újmy.. 😅

inneska
17. črc 2009

oba pôrody s klystýrom a oba bez nehody 🙂

dupinka
18. črc 2009

pôrod s klytýrom, bez nehody, pohodka.... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru