Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

majcik
1. led 2009

Tak pridam aj ja svoju skusenost, klystiru som sa bala pred porodom, ale nebolo to az take strasne. Zabral, nehoda na sale sa nastastie nestala (z toho by som mala ja straaasnu traumu). Akurat po porode som mala zapchu, pomohli mi az cipky. Ale to je asi normalne u zien po porode ...ci?

xsipm04
1. led 2009

Já stručně 🙂 porod přirozený, bez klystýru, vyprázdňovala jsem se samovolně někdy cca v polovině první doby (odhadem tak 5-7 před porodem, jak to tady někdo popisoval, pocit jako při střevní chřipce), pak ještě, myslím, že to bylo ale už na začátku druhé doby (zhruba půl hodiny před porodem) ze mě vypadl jeden bobek 😀, ale PA to přišlo tak nějak normální, takže psychickou újmu jsem z toho neměla 😀

mumumu
1. led 2009

1.porod: klystýr, bez znečištění, bez jakékoliv újmy
2.porod dtto

ladunka
1. led 2009

Klystýr ano, nehoda ano, psychické ani fyzické následky nepozorovány 🙂

listicka77
1. led 2009

klystýr ne, nehoda ne, přirozené vyprázdnění v první době porodní (tak nějak normální, žádný velký průjem), psychické následky žádné (rozhodně žádná obava při tlačení)

gergi7
1. led 2009

No ja sa musim pochvalit klystir som neabsolvovala 😀 Mna pekne poprehanalo doma v prvej dobe porodnej. Do nemocnice som prisla s kontrakciiam po 1 minute, otvorena na 5 prstov a uz to islo

babalala
2. led 2009

Vyprázdění doma přirozené, nehoda nepatrná, újma žádná.

kyri
2. led 2009

vyvolávaný porod (prostaglandin, na oxy už nedošlo), bez klystýru, bez nehody (pokud nepočítám miniaturní kousek, co ze mě vypad, když mě nenechali dosedět na wc, ale hnali na monitor, protože už jsem měla dost silné vypuzovací tlaky), vyprázdnění celkem mohutné během první doby.

petusaaa
2. led 2009

klystir ani zachod som nestihla, lebo som mala prekotny porod, tak nehoda celkom velka. co si sestricky nenechali ujst a mali blbe reci, takze psychicky dost blbe 😖

stvura
2. led 2009

Klystýr ano - ale neskoro, nehoda ano, psychické ani fyzické následky ziadne

gedren
2. led 2009

Porod fyziologicky, srajda prisla uplne na zacatku (jeste nez prisly kontrakce), klystyr nebyl, znecisteni nebylo. Ujma zadna 🙂

alusha
2. led 2009

porod vyvolavany, klystir este pred vyvolavanim porodu a bol uplne v pohode, ziadne ujmy, ani nehoda pri tlaceni

bihan
2. led 2009

Prirodzený pôrod bez vyvolávania, žiadny klystýr, srajda prišla sama, žiadne nehody, žiadne psycho újmy 😀

sonulah
2. led 2009

vyvolávaný porod, klystýr byl, nehoda ne, psychika OK 😉

s.arik
2. led 2009

spontani porod, bez klystyru, s malou nehodou, ktera mne ale vubec nevadila, bez psychicke ujmy

gucz
2. led 2009

predčasný pôrod, preháňalo ma doma pred tým, klystír nestihli, ani holenie, nehoda žiadna

parybka
2. led 2009

Porod fyziologicky, srajda začla asi dva dny před porodem (a trvala), klystyr nebyl, nehoda žádná

ellen
2. led 2009

porod spontanny, hnacka prisla tesne pred pripravou klystyru, takze klystyr nebol, nehoda - myslim, ze len minimalna, bez psychickej ujmy, po porode ziadne problemy s hemoroidmi
moja sestra - porod vyvolavany, hnacku mala, ale klystyr jej spravili aj tak, nehodu nespominala, ale psychicku ujmu v suvislosti s klystyrom prezivala

lakme
2. led 2009

1.porod:bez klystýru, bez znečištění, bez jakékoliv újmy
2.porod: vyvolávaný, klystýr, bez znečištění, ale klystýr mi byl hodně nepříjemný hlavně ty kecy kolem - že jsem to v sobě neudržela déle, to si mohl personál odpustit. A pak na sále jsem měla problém "rozeznat" postupující hlavičku od pocitu, že se po...

lusinta
2. led 2009

1porod přirozený v porodnici-klystýr, nehoda
2porod přirozený doma-bez klystýru, první doba porodní strávená ve většině na wc, bez nehody

vikula
2. led 2009

Ahojky děvčátka asi blbá otázka,ale napadlo mě jak jste poznaly,že se ta nehoda stala????

Jinak teda nechápu,že když se něco takového stane,že si to nenechají pro sebe, je to snad normální nééééé!!!!

dula_renka
2. led 2009

vikula 😉 ta otazka je nahodou moc chytra! Dost casto sa maminky obavali nehody a pritom sa len uvolnila v lahu cast hlenovej zatky, alebo krv, ktora sa dostala ku konecniku a maminka sa vyplasila, ze je to nehoda. A nebola 😉
A nech je to cokolvek, fakt je to normalne 🙂

vikula
2. led 2009

🙂 🙂

zuzula25
2. led 2009

spaontanny porod s klystirom v pohode,bez nejakej ujmy a znecistenia.

mirjanka
2. led 2009

Vikula, já jsem to musela poznat - rodila jsem do vody ve vaně...krom trochu krve, jsem nic jiného neviděla...já viděla i hlavičku, jak vychází...i placentu...prostě vše ...máš pravdu, i když nehoda je, PA na předporodním kursu říkala, že jsou na to zvyklé a jsou tam od toho, aby ji odstranily...sestry, které dávají najevo nelibost by neměly tuhle práci dělat

ashley
2. led 2009

porod spontanny, bez klystiru a bez nehody a bez ujmy. Sama som sa vycistila pred porodom..asi od strachu 😀 😀 😀

luciauk
2. led 2009

vikula, tak to je dobrý dotaz. ako to môže žena vedieť? dole cíti len tlak a bolesť a cez bruško nevidí. a pýtať sa na to....alebo hovoriť...to mi príde divné. rodím a nie vyrábam bábiku v továrni 🙂

milwa
2. led 2009

spontanni porod bez klystýru, nehoda byla a to dokonce několikrát ke konci první doby porodní, protože když jsem řekla PA, že se mi chce na wc, tak mi oznámila, že se mi nechce, že to je hlavička. Tak holt pak měla co uklízet - aspoň že to brala úplně normálně. Psychickou újmu z toho nemám, ale rozhodně bych dala přednost tomu na to wc si dojít.

(Ad poznání nehody: při 1.DP se nehoda pozná snadno, člověk jaksi vidí, že něco znečistil. Při druhé době porodní se dá zaznamenat, že PA něco uklízí nebo přikrývá...)

bibinka
2. led 2009

1. pôrod sekcia-klystýr, bez nehody, bez ujmy
2. pôrod sekcia-klystýr,bez nehody,bez ujmy

kocicatko
3. led 2009

Rodila jsem přirozeně, bez klystýru, bez nehody před, při či po porodu - prostě naprosto v pohodě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru