Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

hatakaspi
27. dub 2009

klystýr - ano
nehoda - ne

betelgeuzz
27. dub 2009

popelko, třeba proto, že není prokázané, že by klystýr zabránil nehodám, ani tvoje tvrzení, že to pomůže miminku ven. A spousta žen se začne čistit sama před porodem a klystýr už je naprosto zbytečný.

denisa87
27. dub 2009

ahoj baby ,ten Yal je na predpis alebo sa da kupit v lekarni...na nete som citala ze je na predpis.

popelka.miri
27. dub 2009

Betelgeuzz, mě to nutilo před každým porodem na velkou a trochu jsem i šla, ale stejně to bylo málo a ten klystýr mi s tím víc pomohl 😅 ..Koneckonců ta nehoda při druhém porodu bez klystýru mě v tom utvrzuje..

popelka.miri
27. dub 2009

Denisa, já četla, že Yal je na předpis.

denisa87
27. dub 2009

popelka aj ja som tak citala 😉

larakroft
autor
5. kvě 2009

Ahoj holky, díky všem za příspěvky do ankety, pište dále!
Znovu ovšem připomínám, že k diskuzím o klystýru - yalu a pod. je samostatné téma, tady prosím jen o uvést, zda jste se přirozeně vyprázdnily předem, zda jste dostaly klystýr/yal, zda jste měly na sále nehodu a případně psychické či fyzické kompolikace s tím spojené.
Ještě jednou díky.

nemina
5. kvě 2009

tak ja som mala prirodzený porod s klistírom. a v tom strese pri rodení som ani nevnimala ci este pri porode so mna nieco vyslo. nerobilo mi to ziadny problem ze mi ho dali ved je to uplne prirodzené a ziadnu psychicku ujmu to na mne nezanechalo. 😀

veruska007
5. kvě 2009

Porod byl vyvolavany den po odtoku plodove vody, miminkovi se nedarilo dobre, musela jsem lezet a nesmela vstat. Rano jsem mela trochu prujem, ale utekla jsem na wc jen jednou, pak jsem skemrala o wc a o klystyr, ale nesmela jsem vstat... na sale jsem mela nehodu, ale jen malou, ja ani personal jsme to nijak neresili ani nekomentovali, PA utrela, vyvetrala, manzel si snad ani niceho nevsimnul...a mne to uz v tu chvili bylo uplne jedno 😅

lenka_da
5. kvě 2009

Klystyr som absolvovala uplne v pohode "nehoda" na sale nebola, ani ziadna psychicka trauma 😉

sayast
5. kvě 2009

rodila jsem vyvolavane, klystyr jsem na vlastni zadost dostala, na sale k nehode nedoslo a psychickou ujmu zadnou nemam 🙂. Spis by byla bez toho klystyru 😀. mela jsem hruzu z nehody 😅

tinus20
5. kvě 2009

ja sa tiez pridam,mala som porod vyvolavany povodne prirodzeny,na klystir sa ma nepytali ci suhlasim,dali mi ho a bolo neskor koplikacie a skoncilo to akutnym SC...

sisi.v
5. kvě 2009

- porod spontánní, klystýr ano na vlastní žádost, nehoda žádná, psychická újma žádná 🙂

helenkasabinka
5. kvě 2009

aj ja som rodila spontanne ale porod som mala tiez vyvolany a klystyr mi tiez robili bez opytania-no ale pre to malicke to stalo za to 😵

sabuse1
5. kvě 2009

klystýr určitě ano, kromě toho, že pomůže vyprázdnit taky krásně uvolní a urychlí porod

aponchie
5. kvě 2009

ma to smysl i kdyz treba u prvniho porodu jsem mela prujem od rana tudiz i po aplikaci yal gelu ze me uz nic nevychazelo?..ja mam depku z te vody ,ze to neudrzima prej to i trochu boli jak ti to tam dava a hlavne jak velkej konec te hadicky asi?? 😝

grenadinka
5. kvě 2009

pred porodom mi nestihli dat klystyr, ale v poho nikoho som neos..la 😅 .inak som klystyr chcela. kocky som nevedoma, a neznala co ze je to ten yal? 😨

aponchie
5. kvě 2009

yal gel je mala lahvicka ,ktera se prostrepe zavede ti ju do konecnika malicko vytlaci..je toho malicko asi necele 2dcl mozna ani ne a je to..

http://www.lekarna.cz/yal-sol-2x67-5ml/

bertica.h
5. kvě 2009

ja mám už yall gel zbalený.Mala som ho ja pri prvom porode,učel to splnilo a je to asi príjemnejšie ako klystír..

aponchie
5. kvě 2009

koupim taky anebo mi ho daj v porodce primo za stovku

betelgeuzz
5. kvě 2009

Holky, toto téma bylo založeno jako anketa. Diskuze o klystýru je tady https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

babullka1
5. kvě 2009

Baby a mozem sa spytat v akej polohe vam ten klystyr zavadzali?dik 😉

nemina
5. kvě 2009

mne ho dali hned po prepichnutí vody na posteli. otocila som sa na bok a ani som nevedela a uz bol tam kde mal byt.sestricka povedala aby som chvilu pockala a potom to uz islo. najhoršie na tom bolo ze ako mi ho dali tak hned som dostala kontrakciu a neprajte si nikto zazit. myslela som si ze ma na tom zachode roztrhne. 😀 😀 😀

luci81
6. kvě 2009

porod přirozený,klistýr nestihli,nehoda snad žádná,alespoň o ní nevím,ale strach jsem z ní měla

ava
6. kvě 2009

klystýr - přir.porod, pokud nehoda byla, tak mě to vůbec nevadí

estel
6. kvě 2009

prvý porod klystír, po prepichnutí vody v polohe naboku žiadny problem nebol a akurát so mna vytiekla iba voda kedze cely den ma prehanalo.druhy porod bez klistiru ale nehoda nebolalebo ma zasa prehanalo cely den.takze asi prirodzene sa telo vyčistilo.ale bála som sa že sa tam pototo ked mi ho nedali ale chvala bohu nič nebolo.

fodorka33
7. kvě 2009

no mna zavolala sestricka do takej miestnosti lahla som si ako na kozu a povedala mi ze nech si "roztiahnem"zadok pichla mi hadicku a naliala asi dobre 2dcl vody a ze nech to udrzim lenze ked ste s roztiahnutymi nohami je to dost blbe.... 😒 ale tak hned trochu vody zo mna vybehlo a potom som ledva dosla k wc na druhej strane chodby

petra1985
8. kvě 2009

mne klistyr nedali.. nie, ze nestihli ale nedali.. a vlastne som bola doma tesne predtym ale ani sa na to vobec nepytali..

svataterezicka
8. kvě 2009

já jsem teda byla doma v noci několikrát na wc (ještě jsem nevěděla že rodím - bolelo mě břicho ale mysleal jsem že právě od střevních potíží) ale i tak mi klystýr nabídli a já ho absolvovala dobrovolně.. a řekla bych že to bylo z celého porodu nejmín nepříjemné, a byla jsem ráda že jsem se nemusela pak tolik bát nehody.. a nestala se...

misa.ottovka
10. kvě 2009

jájsem sice po sekci, ale i tak hlasujipro klystýr,nedokážu si představit že by mi ho nedali já bych po operaci měla vstávat na wc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru