Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

knobloska
18. led 2009

Bude to znít asi divně, ale já jsem se po klystýru cítila lépe. Dělali mi ho až při opravdu silných kontrakcích, takže jsem už měla velký tlak na konečník a vyprázdnění bylo na chvilku příjemné. Sama jsem si o něj řekla a druhý porod určitě s....

eppik.m
19. led 2009

1 hodinu před porodem klystýr, na sále bez nehody (nepříjemná byla přibližně ta hodina vyprázdnování v nejsilnějších porodných bolestech o samotě a pak trošku úleva pod sprchou ...)

teessa
20. led 2009

přirozený porod s klystýrem , nehoda nešla spodem ale vrchem... jinak v pohodě

kvetina05
21. led 2009

spontánny pôrod, bez klystyru , nestihli sme, akurát len vyjsť na pôrodný stôl a raz potlačiť a už bolo po rodení....

scharfinka
22. led 2009

prirozeny porod, bez klystyru(nestihli ho, a nadto me prohanelo doma uz dva dny pred porodem), bez nehody....klystyru se bojim jako cert krize, tekze kdyby to priste vyslo stejne jako minule, bylo by to super

narcisa
22. led 2009

klystyr bola jedna z prijemnejsich veci porodu, velmi sa mi ulavilo, aj ked som mala co robit udrzat to v sebe 15 minut, pri kontrakciach ktore som mala kazde 3minuty (5prstov otvorena) takze to bolo dost akcne....ale na druhej strane super ulava a hned som mala aj intervaly medzi kontrakciami kratsie, takze sa mi porod urychlil, na sale ziaden problem akurat mi vyliezla zila velka ako dva vyfuky....ale to sa bezne stava....

zuzana17
22. led 2009

vyvolaný pôrod, s klystírom, rozbehlo mi to kontrakcie, nakoniec akútny cs, bez psychickej ujmy 😉

akejka
22. led 2009

1. SC s klystýrom
2. SC bez klystýru...

petka_s
22. led 2009

vyvolavany porod-s klystirom,bez nehody 🙂

geegee
22. led 2009

1. porod: bez klystiru, nehoda bola
2. porod: detto
Ani raz mi klystir nestihli dat, urcite by som ho neodmietla 😉

sissik
28. led 2009

SC s klystrom, bez ujmy a dufam, ze bez nehody, nakolko to bolo v celkovej narkoze.
bola to ulava, nakolko posledne dni k ziadnemu spontannemu precistovaniu nedoslo napriek prenasaniu.
pri dalsom porode urcite neodmietnem.

maykam19
29. led 2009

ja porod s klystirom....bez znecistenia aj nabuduce si budem ziadat klystir

urbi
29. led 2009

vyvolávaný porod s klystýrem - nechápu, proč ho někdo odmítá - z porodu jedna z nejmíň nepříjemných věcí, naopak velká úleva, podpora pro rozjetí porodu a hlavně bez obav při tlačení... 😉

betelgeuzz
29. led 2009

urbi, někdo nepotřebuje úlevu, vyprázdní se sám a ani strach z tlačení není potřeba. Ale o tom si přečteš v tématu klystýr, tohle je zaměřeno čistě na anketu.

luciauk
29. led 2009

betelguezz 😉

mirjanka
30. led 2009

tak moje všechny tři porody přirozené bez klystýru a nehod ( u třetího jsem měla pocit, že se nehoda stane, ale byl to jen obal plod. blan) - vyprázdnění vždy přirozeně před porodem...klystýrem bych se už do budoucna vůbec nezaobírala...pro mě nemá smysl a zbytečná věc

sarka_k
30. led 2009

Ahoj, klystýr jsem chtěla, nechci říkat že to bylo příjemné, ale nic strašného to také nebylo. Krásně mi popohnal porod a rozjel řádně bolesti. Nehodu na sále jsem také neměla. Hlavně jsem klystýr ocenila s nástřihem po porodu, to se fakt blbě chodí na toaletu, takhle jsem byla téměř prázdná, tak to nebyla taková bolest.

majalina
1. únor 2009

ahojky, som prekvapena, ake same pozitiva na klystir sa tu pisu
ja to vnimam ako najhorsie, co ma na porodepostretlo. Brala som zelezo, co pridalo aj na farbe, a v stadiu, ked uz stacilo zatlacit a bolo by po vsetkom, som sa vyse hodiny ci kolko trapila sama s klystirom, sprcha zachod a dokola v hroznych bolestiach a strach ze babo vyleti do zachoda.....sestricka asi dospavala predchadzajucu noc....
o 3 tyzdne rodim, a niesom si este ista, ci to odmietnem, alebo pridem s Yalom, ked uz by to muselo byt
no nie je skoda, ze cele tehotenstvo riesim a myslim na klystir?

bluff
1. únor 2009

nechapem ten klystyr - tu sa nerobi a miliony zien rodia bez problemov. to je asi taka specialitka ako balenie na siroko...

larakroft
autor
1. únor 2009

Holky, prosííííím!!! TOTO JE ANKETA! Samostatné diskuzní téma o klystýru najdete na stránce porodů níže, sem vkládejte pouze stručné info: měla/neměla jsem klystýr(yal), vyprázdnila jsem se přirozeně předem či ne, k nehodě došlo/nedošlo, měla jsem tyto či tyto pocity/zdravotní obtíže.
DĚKUJI.

dokca
1. únor 2009

Ahojky, klystýr jsem měla, vůbec nic nepříjemného a nehodu jsem také měla. Ale ve chvíli,kdy jsem rodila mi nehoda byla ukradená a i personálu 🙂

jasminka
1. únor 2009

klystyr som mala, nehoda nebola ziadna, uplne si pochvalujem, nie je to nic hrozne 😎

mimakro
3. únor 2009

1. pôrod: sestrička mi aplikovala mnou prinesený Yal. Pôrod bez nehody
2. pôrod: sestrička mi aplikovala mnou prinesená Yal. Pôrod bez nehody
Podanie klystýru mi bolo nepríjemné (cítila som sa trápne). Ale bez neho by som nešla. "Nehoda" pri pôrode by mi bola ešte trápnejšia. Pri oboch pôrodoch bol aj môj manžel a nemyslím, že by stál o taký zážitok 😝

monique13
4. únor 2009

klystyr som mala,nic hrozne.Porod je potom o to spontennejsi a lahsi..Nehoda nebola 😉

ejusa
4. únor 2009

Mala som yal,nezabral,ale bez nehody 😀

jindri
4. únor 2009

u me byla kazda kontrakce zakoncena na wc, takze yal gel nebyl potreba 😀

malagelo
4. únor 2009

Celou dobu jsem měla průjem, klystýr jsem chtěla, úleva v kontrakcích, porod bez nehody

sonisek
14. únor 2009

Já na klystýru nevidím nic špatného, aspoň se krásně vyprázdnily střeva a nebyla žádná nehoda...k otevření to také pomohlo 🙂

quetka
14. únor 2009

Klystyr som nemala, len cipky, nakolko ma doma pred porodom prehanalo 🙂 nehoda ziadna 😝

katka1981
14. únor 2009

Kolko treba vydrzat, ked vam daju klystir? Ja som napr. skusala glycerinove cipky a ja ich neudrzim dlhsie ako 5 minut a to sa neroztopi, tym padom nulovy ucinok, cize mne by zbytocne dali cipok. Ostava jedine klystir, nehrozi ze neudrzim vodu dostatocne dlho a potom pride k nehode neskor?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru