Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

sluninka
22. bře 2009

klystýr - ano
nehoda - ne
spokojenost - příště určitě zase klystýr, ulevilo se mi 😀

elly111
22. bře 2009

vyvolávaný pôrod
klistír áno, bez nehody, bez psychickej ujmy, spokojnosť

atevi
22. bře 2009

1. porod: vyprazdnenie pred porodom, bez klistiru, ziadna nehoda
2. porod, klistir ano - bolo to celkom prijemne, vyprazdnenie na WC, ziadna nehoda ani psychycka ujma.

erikasadek
22. bře 2009

ahojte... prvy porod , vyvolavany, bez klistiru.....
druhy porod, bez klistiru, na koniec cisarsky... 😉

ericica
22. bře 2009

ahoj
mam za sebou jeden porod vyvolavnany s klistirom bez ziadnej psychyckej ujmy uplne vyprazdnenie pred porodom a a ziadna nehoda 😉

martina1305
22. bře 2009

prirodzeny pôrod s klistirom (na moju ziadost), bez psychickej ujmy, ziadna nehoda

kristi
22. bře 2009

prirozeny porod, bez klystyru a bez nehody 😉

jeudi
22. bře 2009

tak ja se klystyru bala ale nakonec me ukecali dali mi ho ja minutku drzela dobehla na wc a jelikoz jsem uz byla vyprazdnena par dni predem jak se telo pripravovalo na porod a dostala jsem dva dny pred prujem tak to slo pak rychle na sale se mi zadna nehoda nestala ani pri klystyru...muj nazor je nechat si ho dat

ferinka
22. bře 2009

Klystýr ano byl a bylo to i příjemné po těch měsících zácpy a porod bez nehody 😉

hupcza
30. bře 2009

klystýr ano u přirozeného porodu
z původního ne (chtěla jsem vše přrozeně) jsem se přesunula k ano - zbytečně se kolem toho dělají cavyky
důležitý je ohleduplný "aplikátor" 😉
nehody ai újmy ne - po párminutách po klystýru jsem si kultivovaně zašla na wc, po dslších pár minutkách na druhé kolo

peppapig
30. bře 2009

Porod prirozeny, bez klystyru, bez nehody, docela jsem se vyprazdnila wc (bez jake koliv chemie) v dobe kontrakci. Pocity: absolutne jsem nad vyprazdnovanim nepremyslela.

deathy
30. bře 2009

Porod vyvolaný, klystýr byl úleva a velká, nehoda žádná (a ani mě v tu chvíli nenapadlo o tom přemýšlet) 😀 Jestli budu rodit někdy znovu (jako že sem prohlásila NE), tak klystýr opět.

luciuss
31. bře 2009

Porod přirozený, s klystýrem, nehoda malá, ale ani já, ani nikdo kolem to neřešil.

macabi
31. bře 2009

tak pôrod vyvolaný, nevicikaná, klystír nepodaný...nič nestihli a pri tlačení šlo všetko von... 😵 nehanbila som sa, nebola to moja chyba, že si mysleli, že maju čas... 😀

kaciska
31. bře 2009

nespokojenost páč mě ho nalili do břicha studenej..... 🙄 😠 ale vydržela jsme 10 minut 😀

vinifera
31. bře 2009

Pôrod prirodzený.
Doma som bola ešte pred odchodom do nemocnice na WC a mala som dojem, že som vyprázdnená. Dostala som aj klystír. Skoro som nedobehla na WC - teda WC to schytalo poriadne. Som sa snažila s tými kontrakciami ešte po sebe upratať 😅
Nehoda na sále už žiadna. Bez psychickej ujmy.

larakroft
autor
31. bře 2009

Holky, děkuju za všechny příspěvky, přidávejte další!
(jen prosím o komplet údaje - způsob porodu, zda přirozené vyprázdnění a/nebo klystýr/yal, zda nehoda, pocity, poznámky 😉 )

antoniavalentin
31. bře 2009

No veľkú som stihla ešte doma pred kontrolou v nemocnici,netušiac,že si ma tam už nechajú, takže klystír bol zbytočný,ale aspoň som sa osprchovala teplou vodou, fajne som sa uvolnila. Pôrod bol prirodzený, žiadna nehoda,bolo to fajn...

baskaj
1. dub 2009

pôrod prirodzený, veľká potreba ešte doma pred pôrodom, na prijíme klystír, nehoda nebola.
klystír ani nemal účinok - nebolo kvôli čomu, už som bola prázdna. vôbec nebol nepríjemný, ako keby mi ho ani nedávali... 😎

kvila
1. dub 2009

Pôrod bol spontánny, doma som sa nevyprázdnila, klystír v nemocnici, v pohodicke, len je to trochu nepríjemné ten pocit, či človek stihne dobehnúť, pôrod bez nehody, bez psychickej ujmy. 2. pôrod bude tiež s klystírom, hoci mám kúpený aj YAL... keby som si to rozmyslela 😅

denduska
1. dub 2009

porod spontanny, klystir v nemocnici, doma som sa nestihala vyprazdnit, byvame daleko a bala som sa ze vyjdem z wecka aj s babom 😅 , klystir bol v pohode, aj ked neprijemny, vydrzala som rekordne dlho, nehoda nebola, ak budem rodit znova, urcite bude aj klystir, lepsie som sa otvorila.

gabuse
1. dub 2009

1. porod přiirozený ,klystýr,vyprázdnění,bez nehody
2. porod přirozený,klystýr, vyprázdnění,bez nehody
3. plánovaný císař - klystýr,vyprázdnění,bez nehody

klystýr super,nevadil mi,bez újmy... 🙂

emak
8. dub 2009

baby čo je to ten "yal"?

sksko
8. dub 2009

sksko • 2d • 9. dec 2008 o 22:10

1.porod spontanny, s obavou co kl. je ale sestr. mi vysvetlila ze neorelivaju creva a dala len vody akurat. na wc ku ok. porod od prijatia a klisy do 2-3 ch hodin. bez znecistenia na sale. .
druhy porod chcem bud klis alebo yal. u nas sa klist. pri viac rozbehnutom porode neaplikuje. som bez psych. ujmy. . .

tak teda doplnam ten druhy porod...
klystyr nestihli dat. "nehoda" bola ale nikto to vobec nekomentoval. zakryli a bolo. bez akychkolvek poznamok personalu. ( ani som nevedela ze nieco take zomna ide)Mne to vobec nevadilo. bolo to prirodzene. aj som sa pytala ci mi klyst.daju- no pevedali ze je uz neskoro ( od prichodu do porodnice bol maly vonku za CCA 30 minut!
som bez akejkolvek psychyckej ujmy.

sksko
8. dub 2009

emak- yal je pripravok ktory moze nahradit klyst. je vraj setrnejsi. je v takych flastickach.. je toho tusim ale 1 dcl vo flasticke. ak si das jeden u nas doporucuju po 12 hod dat druhy... u nas daju klystyru tak cca 2 dcl a vydrzi 24 hod. inak je to taka pena...

petruci6
9. dub 2009

cisarsky rez, yal, bez nehody,bez ujmy

jasom
27. dub 2009

Ked sa rodi CS musi sa robit klystir? 😖

popelka.miri
27. dub 2009

Já osobně nevím proč se každý tolik bojí klystýru 😒 . Mám zkušenosti obě bez něj i s ním. Poprvé mi ho dali, byla jsem ráda. Mohla jsem se bez obav soustředit na tlačení a nebát se "nehody". Kor, když u porodu byl i partner. Druhý porod jsem měla překotný a vyloženě jsem žádala o klystýr, ale už jsem ho nestihla a "nehoda" se stala 😖 . Bylo mi to nepříjemné před manželem, jinak tam byly samé sestry a doktorka tak to bylo o.k. 😉 . Po třetí jsem se taky bála, že to nestihnu, ale stihla a jsem za to ráda. Takže klystýr rozhodně doporučuju a také to pomůže i miminku lépe ven 🙂

mia78
27. dub 2009

neplanovany akutny cisarsky, bez klystiru vypraznila som sa doma po odteceni plodovej vody.

sakura77
27. dub 2009

porod spontanny,klystyr ano-´v tej chvili mi bolo uz ozaj jedno co so mnou robia 😅 -a bez nehody

druhykrat chcem urcite tiez

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru