Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

nevesta
10. pro 2008

Vyvolavany porod s pouzitim klystyru s nehodou 😉
Na WC som predtym nebola...

nevesta
10. pro 2008

Kukam akurat na to i/y nema byt klystir? 😕

Som bez ujmy 😉

larakroft
autor
10. pro 2008

nevesta: nevím jak na Slovensku, u nás je správně klystýr 😉

miksa
10. pro 2008

měla jsem před porodem klystýr a jelikož jsem měla celé těhu šílené problémy se zácpou tak jsem si o klystýr sama řekla a můžu říct že se mi po něm ulevilo

norik1
10. pro 2008

Na Slovensku je správne klystír... neviem kto to určuje 😀 😀 😀

Mne ho dali, ze "nebojte, uz sa vám to potom rozbehne..." nerozbehlo...prave naopak....zastavilo. Ale nebolo to nic hrozne, cakala som horsie... len tie krce popri tych kontrakciach nic moc, ale oproti porodnym bolestiam je to malina... nakoniec som bola rada, lebo som sla na SC a 11 cm rana na bruchu nie je nic prijemne pri tlaceni 😀

krista
10. pro 2008

Porod přirozený s klystýrem, s opakovanou návštěvou WC, bez nehody (jediné co mě naštvalo podávání při kontrakcích po cca dvou - třech minutách 🙄)

jaduska
10. pro 2008

1. pôrod - prirodzený, s klystírom, bez nehôd a psychickej ujmy 🙂
2. pôrod - prirodzený, klystír mi nestihli dať, na sále bez nehody, asi preto, že som od rána mala hnačky, takže príroda to zariadila sama 🙂

konstanta
10. pro 2008

1. porod - spontánní, bez klystýru, tělo se přirozeně vyprázdnilo během 1. DP samo, bez nehody
2. porod - spontánní, bez klystýru, během 1. DP málo pohybu, nehoda byla, trochu mi to bylo nepříjemné, ale nikdo to nijak neřešil, prostě odklizeno a "jelo se dál"
3. porod - spontánní, bez klystýru, tělo se přirozeně vyprázdnilo během 1. DP samo, bez nehody

bodka13
11. pro 2008

1.pôrod - prirodzený,s klystírom,bez nehody na sále a psych.následkov v živote
2.pôrod- rozbehnutý predčas.pôrod o 3 týždne skôr/príchod do nemocnice 11:25 a 11:35 malý vonku=nestihli nič,iba prepichnúť vodu,nehoda nebola lebo od 2 v noci som mala prechodný pobyt na Wc a nedošlo mi že je to začiatok pôrodu 😉

dula_renka
12. pro 2008

1. porod - prirodzeny, s klystirom, bolo to nerijemne 😒
2. porod - planovana sekcia s klastirom, bola som rada, ze WC bolo iba 2 metre, inak by som to nezvladla.
Trauma mi nezostala, ale dnes by som sa tejto procedure snazila vyhnut

prvapomoc
12. pro 2008

1.porod-indukovaný s klystírom,bez nehody a bez ujmy
2.porod-indukovaný s klystírom bez ujmy 😉

prvapomoc
12. pro 2008

aj druhy bez nehody.zabudla som.

north66
12. pro 2008

mna caka porod coskoro, ja si urcite nieco vypytam na vyprazdnenie. Viem ze je to prirodzene ale ja by som sa blbo citila keby sa stala nehoda... ale to som ja... 😅

dadkabb
12. pro 2008

1.porod spontanny,bez klystiru, mala som hnacky pocas 1 DP, bez nehody
2.uvidime, ak sa nevyprazdnim sama tak urcite klystir alebo yal.

kejka
15. pro 2008

1.porod klystír 2x-asi zapoměli,že u jsem jednou byla 😀
2.porod klystír 1x-rychlovka
3.porod pidiklystír-plán.císař
Nějak mi nevadily,je to nepříjemné,ale jsou horší věci.Moje babička říkávala mámě-No nejdřív šlo hovno a pak ty 😀 😀
Holt se někdy stane,že se nestíhá,ale není se za co stydět.Doktoři by měli bejt zvyklí,já bych jim dala čoro-mít nějaký keci. 🙂 🙂

zuzula20
15. pro 2008

spontanny porod- pocas I.doby som sa niekolkokrat doma vyprazdnila sama, na sale som doslova prosila o klystir a pri tlaceni sa mi zdalo, ze ide mala nehoda 😅 , ale neviem ci to nahodou nebol rozpusteny spasmopan. cipok.
Psych ujma malá - vzhladom na to ze tam robim a vsetci ma poznaju 😝

bianca
15. pro 2008

ja som sla planovanou sekciou bez klystiru,ale keby som rodila normalne tak jednoznacne ano

jahodka11
15. pro 2008

vyvolavany porod(bola som dlho otvorena na 3cm, tak sme sa rozhodli....), dostala som klystir - uplna pohoda, vydrzala som par minut, isla na wc a mala pokoj az do porodu....co bolo o 8 hod...a bez psychickej ujmy 🙂

lyongirl
15. pro 2008

1. pôrod spontánny, klystír sme nestihli a čo som nechala na pôrodnom stole okrem môjho drobca vôbec netuším...
2. pôrod ešte som si neni istá, ale asi si nechám dať klystír

fifinna
15. pro 2008

ja som chodila na cvicenie pre tehotne a tam nam sestricka povedala, ze ked budeme rodit, nech sa poriadne sustredime na tlacenie a nech sa netrapime tym, ze pôjde aj nieco ine, ze oni su na to zvyknuty, ze je to normalne. Pocula som uz od kamosiek, ze klystir davaju len na poziadanie, ale ked to na mna prislo, nejak som sa hanbila vypytat si ho. Myslela som si , ze sak urcite nic zomna nepôjde, no ale to bol prvy pôrod a nemala som tusenie co ma caka. Ked som zacala tlacit, sestricka len povedala, ze ide nam aj nieco ine...Nejak som to vdedy nevnimala ale teraz ked nad tym rozmyslam, nabuduce by som asi klystir chcela. Uvidim.

lucielb
17. pro 2008

dle mé zkušenosti jsem pro klystýr, poprvé jsem rodila pouze s yeallem a při tlačení jsem se po...., druhý porod byl s klystýrem, a střeve byla uplně prázdná bylo to i příjemnější, klystýr není nic hrozného, nebolí to, jak si mnozí myslí, a prý to vyprázdnění i uspíší sestoupení hlavičky, takže doporočuji

ddmoxy
17. pro 2008

ja som za na 100 percent...... 😉

slaviq81
17. pro 2008

Indukcia, bez klystiru a bez znecistenia 😉 😉

prsky
17. pro 2008

no nasej malej hlavicke sa ani po klystire nexcelo zostupit a tak ju nakoniec vybrali sekciou. ale tiez som mala z klystiru obavy a bolo to v poho

hanuky
17. pro 2008

porod spontánny, klystír podaný (ani som necítila), nasledovalo super vycistenie 😀 , pocas porodu ziadne znecistenie.

makak21
17. pro 2008

Hoja...

Porod vyvolávaný a přirozený, s klystýrem a i s nehodou...díky velkým kontrakcím po vyvolání jsem nebyla schopná dlouho udržet a i když jsem na WC ztrávila dooost dlouho, stejně mi něco málo uteklo i na sále, ale žádnou psychickou újmu z toho nemám 😉

lucinka7988
17. pro 2008

Spontání porod, s klystýrem, s maličkou nehodou ke konci , za kterou jsem se mazi kontrakcemi omlouvala až do konce 😀 😖 , nyní bez psychické újmy,
ale udržet v sobě minimálně 10min takové kvantum tekutiny a mít jednu kontrakci za druhou byl v tu chvíli nadlidský úkon a lezly mi doslova oči z důlků 😕 😕 😕 😀

helka101
22. pro 2008

Ja som mala vyvolavaný pôrod, s klystírom, nebolo to príjemne ale dalo sa to prežiť, a dokym mi davali klystír a šlo to von, nebola ani jedna kontrakcia 🙂 od klystíru som do hodiny porodila 😀

mirjanka
31. pro 2008

1. porod - spontánní, bez klystýru- bez nehody - jen při porodu ve vaně lovila PA kousíček sítkem
2. porod - spontánní, bez klystýru - bez nehody

larakroft
autor
1. led 2009

Děkuju všem holkám, který doposavad odpověděly, ale bylo mi řečeno, že potřebuje nejmíň ne 100, ale rovnou 1000 odpovědí, tak prosím přidávejte své zkušenosti!!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru