Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

larakroft
autor
14. únor 2009

Katko, toto je ANKETA.
Diskuzi o klystýru najdeš mezi porodními tématy jinde. Klystýr vůbec nemusíš podstoupit a k nehodě dojít nemusí, stejně tak se můžeš pokakat i po klystýru. (Viz výše)

katka1981
14. únor 2009

larakroft, dik pojdem pozriet.

zuzana581
15. únor 2009

Spontánny pôrod, s klystýrom, bez psychicej ujmy s malou nehodou na sále.

evuse
15. únor 2009

spontánní porod s klistýrem bez nehody a bez psych. újmy

luboslava1511
16. únor 2009

ja som si uzila klistiry hne 2x pri jednom porode. Porodnik rozhodol ze ideme na to /prirodzeny porod/, sestry ma rano pripravili, no a pred vyvylavackou mi druhy porodnik povedal, ze porod sa odklada, lebo je este priskoro. No a za dva dni rozhodli o sekcii, takze klystyr znovu. Prvy bol neprijemny, druhy v pohode. Sestra mi povedala, ze si mam obsadit toaletu a radsej tam pockat aj ked sa nic nebude diat, inak to nestihnem.............

ivulla
16. únor 2009

Nálev jsem dostala cca dvě hodiny před 2. dobou porodní (pravidelné kontrakce po 3 minutách jsem měla už cca 6 hodin). Před klystýrem jsem byla otevřená na 3-4cm, bylo mi ale přes bolesti dobře. Okamžitě po klystýru jsem letěla na záchod, ani jsem to nestihla (manžel musel uklízet 😝 ) A hůř mi během celýho porodu nebylo. Cca hodinu jsem trávila na záchodě s hlavou v umyvadle, protože jsem po něm i zvracela a třepala se jak ratlík. Jakmile jsem se ale vyprázdnila, bylo mi zase O.K. Navíc jsem byla otevřená na 7 cm a za nedlouho začala 2. doba porodní. Výsledek - šla bych do klystýru přes všechno zas, aspoň to šlo rychleji 😉

beponka
25. únor 2009

nálev, bez nehody a psychické újmy. byla to docela úleva se pořádně vyprázdnit.

mirri
1. bře 2009

prirozeny porod bez klystyru,s vyprazdnenim behem 1 doby porodni a myslim bez nehody na sale.aspon si nejsem vedoma a nikdo to tam neresil.

slunicko200
1. bře 2009

prirozeny, celkem rychly porod - nestihalo se, klistyru jen pulka, ani vyprazdnit jsem se nestihla zcela...takze nehoda byla (z me strany naprosto ocekavana), ale bez ujmy 😉 - beru to tak, ze to tam proste prekazelo 😀 😀 😀

gabka32
1. bře 2009

akutní SC pro neúspěšné 4denní vyvolávání porodu 😒 a bez klystýru.

silvik
1. bře 2009

1. porod přirozený, s klystýrem, bez psychické újmy, bez znečištění,
2. porod plánovaný CS, bez klystýru 😉

mirsimka1
1. bře 2009

1..porod rýchly bez klis. - možno bola nehoda ale neviem o tom
2. rýchly s klis - nehoda nebola
3. rýchly s klis - tiež nebola

papaya
2. bře 2009

1) klystýr ano,nehoda ne
2) klystýr ano,nehoda ne

alik30
2. bře 2009

yal ano, nehoda ano, bez psychické újmy - myslím, že to není nic neobvyklého a porodní asistentky jsou zvyklé

karot
2. bře 2009

Spontánní porod s Yalem a snad bez nehody.Nevím,protože jsem si tam v tu chvíli neviděla 😀 ,tím pádem jsem neutrpěla žádnou psychickou újmu. 😉

mamutka
2. bře 2009

klystyr ano, prirodz.porod a bez nehody.
dobry ocista to je, hlavne ze zachod nebol obsadeny 😀

schwarzovka
2. bře 2009

klystýr ano, stihla jsem to na wc....akutní CS, takže bez nehody
příště si vyberu porodnici, co má odhlučněný dveře od WC 😀 😀 😀

larakroft
autor
20. bře 2009

Holky holky, přidávejte prosím svoje zkušnosti s klystýrem(yalem) - měla/neměla jsem, přirozené vyprázdnění bylo/nebylo, k nehodě došlo, nedošlo, způsob porodu a třeba i vaše pocity nebo jestli jste třeba měly nějaké zdravotní komplikace...
Děkuji.

clarissa
20. bře 2009

prirodzeny porod, bez klystiru, bez nehody 😉 a keby aj hej v tej chvily som fakt myslela na nieco uplne ine 😵

gabkazabka
20. bře 2009

klystir-ano,nic hrozne....porod mi vyvolavali,nezabrali 2 infuzie,tak to skoncilo sekciou v uplnej narkoze.Ja som za klystir-precisti to a po porode som nepotrebovala ist na Wc 2 dni,co mi celkom vyhovovalo 😀 .

wsmoulinkaa
20. bře 2009

já klystýr ano v těch větších bolestech,tak se smilovala sestra a dala mi půlku, ale neumněla jsem to moc zadržet, takže ji něco stříkalo zas ven ze mně a nadávala mi pipka at to zadržím...jenže v těch bolestech copak to šlo?...no a pak jsem čekala že něco bude...a nic,tak jsem chodila asi 10minut kolem mísy a nic...pak trochu ale normální stolice a trochu jsem i tlačila takže mi z toho praskla voda...a pak to byli bolesti-hrůůza ale zvládlo se to!!
když klystýr tak to fakt zadržet...já už ale do toho nejdu!!!!

katka1981
20. bře 2009

wsmoulinkaa, no zaujimave, aj ja sa obavam, ze co ona do mna da, ja jej hned vratim.

katka1981
20. bře 2009

Baby poradte, ako udrzat klystir, ked ja si dam glycerinovy cipok, a okamzite musim ist na zachod a hned zo mna vypadne cely neroztopeny a tak skoncil cely balicek, samozrejme ze som si ich tam nedala 10 za jeden den. Ale ako potom udrzim tu vodu?

betelgeuzz
20. bře 2009

Katka, tady je anketa, najdeš zde i téma o klystýru. Mmch, klystýr mít vůbec nemusíš 😉

iron
20. bře 2009

No katka, jedine sa snazit predychat .....

ditka1
21. bře 2009

katka...presne predychat a mysliet na futbal 😀 😀 😀

ejusa
21. bře 2009

Ja som mala YAl,katali mi aspon 2O min.vydrzat,vydrzala som 5 minut,isla som na wc a nic ajtak 😲 ,len tlak a nic..

terry2
21. bře 2009

porod-vyvolávaný,klystýr-ano,bez nehody 🙂

sophie1981
21. bře 2009

porod predcasny v 35tt vyvolavany, koly odtecenej vode, bez klistiru, nehoda bola, ale co uz, hlavne ze mala je v poriadku....

peggi
21. bře 2009

Vyvolávaný porod s klistírom bez ujmy a bez nehody

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru