Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

evlyn
12. lis 2010

Porod bez klystýru, ale strávila jsem víceméně celou dobu než jsem jela do porodnice na záchodě 🙂 což jsem taky sestře při příjmu řekla. Na pokoji mě po vykapání kapaček poslala na záchod sedět i samotná PA - že je to dobrá pozice na otevírání. Při samotném tlačení jsem malou nehodu měla, ale nebylo to nic drastického, předchozí hodiny na záchodě to fakt jistily...

tehula
12. lis 2010

nemala som klystir, na prijme som uz bola prilis otvorena a porod rychlo postupoval. Bola som za to velmi stastna, lebo pri kontrakciach som sa ledva drzala na nohach, mat este krce v crevach, asi by som na toalete odpadla rovno tam...
V den porodu som sa ale vyprazdnila, telo vie, ze sa musi precistit, dokonca som aj zvracala tesne pred nemocnicou.
Nehoda neviem, ci bola, nedalo sa to zaregistrovat, ale mozno nieco malo mohlo byt. Personal vsak nic nehovoril

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru