Klystýr. Jakou máte zkušenost?

larakroft
9. pro 2008

Vzhledem k celkem bouřlivé debatě o klystýru obecně a zoufalému nedostatku faktů jsem se rozhodla uspořádat tuto anketu. Doufám, že díky ní s vaší pomocí konečně budeme mít ohledně klystýru trochu jasněji a nebudeme se konečně muset dohadovat kdo má pravdu. Čísla nám to řeknou zcela jasně.
Prosím, odpovězte na otázku: Absolvovala jste před porodem klystýr (je lhostejné, či dobrovolně či ne)? Pokud ano, došlo přesto k "nehodě" při tlačení (prosím, pokud si nejste jistá, uveďte i toto) ? Pokud ne, došlo k nehodě? A měla jste nějaké komplikace (i psychického rázu) v souvislosti s klystýrem, případně jeho absencí? Pokuste se prosím omezit obšírnější výklady a popis pocitů omezte pouze na minimum, které považujete za nezbytné sdělit v této souvislosti. Děkuji.

larakroft
autor
9. pro 2008

jo, tak já tedy začnu:
1. porod: neplánovaný neakutní SC, bez klystýru (ani čípku či čehokoli jiného)
2. porod: přirozený, bez klystýru, bez znečištění

larakroft
autor
9. pro 2008

Jo, ještě jsem zapomněla napsat, pište prosím, zda u vás došlo k přirozenému vyčištění (normální návštěva WC, případně opakovaná...) před porodem. Ď.

monkula
9. pro 2008

1. pôrod, prirodzený, s klistírom
2. pôrod, prekotný, bez klistíru, bez znečistenia...

verbalinka
9. pro 2008

já se taky přidám 🙂

Protože jsem se vyprázdnila už doma 2x, tak jsem to považovala za zbytečný, ale nakonec jsem radši souhlasila. A moje domněnka se potvrdila - klystýr byl zbytečný (už jsem byla prázdná). A žádná nehoda se nestala. Klystýr nebyl nepříjemný, vlastně úplně v pohodě 🙂

natana
9. pro 2008

1.porod prirodzený,nevyčistila som sa sama na wcku, s klystírom, žiadna psych.ujma, žiadne znečistenie na porodnici
2.porod, prirodzený, nevyčistila som sa sama, bez klystýru, znečistenie na por.sále, smrad na vracanie, hamba, že by som sa najradšej pod čiernu zem skryla, ešte teraz mi je hnusne, už nikdy viac bez predchádzajuceho vyčistenia, či klystír, či yall, to je jedno ako, len nech sa tam nepototo

larakroft
autor
9. pro 2008

Jo, kdyby se to někomu nechtělo psát sem, pište mi i do IP - čím víc odpovědí, tím přesnější výsledky.

Holky, děkuju 😉

natana
9. pro 2008

chcela som napísať spontánny, lebo prirodzený asi nie, ked bol klystýr

monkula
9. pro 2008

tak, pred obidvomi pôrodmi som mala hnačku... 😅 😅 😉

luciauk
9. pro 2008

1. pôrod prirodzený, čipok, bez psych. ujmy, na pôrod. sále neviem, či som sa vyprázdnila
2. pôrod prirodzený, bez klystíru, neviem, či som sa na sále vyprázdnila
3. pôrod prirodzený, bez klystíru, myslím, že som sa pri pôrode nevyprázdnila

ale musím dodať, že 2. pôrod mi vyvolávali na dva razy. na prvý raz mi dali klystír, bolelo ma z toho brucho, na wc som utekala niekoľkokrát a s plačom, bolo to pre mňa strašne potupné a nepríjemné. pri ďalšom vyvolávaní pôrodu o dva dni som klystír odmietla.

paskova
9. pro 2008

Tak ja som mala pri prvom porode klasicky klystir, teraz som si kupila Yal a bolo to podstatne lepsie. Je to setrnejsie, a ani vyprazdnovanie nebolo take krute.

luciauk
9. pro 2008

jaj, zabudla som....prvé dva pôrody mi vyvolávali, ale tretí bol spontánny, tak som sa vyprázdnila sama niekoľkokrát 😉

konja
9. pro 2008

1. porod - vyprázdnila jsem se sama při prvních kontrakcích, bez klystýru, bez znečištění na sále
2. porod - nevyprázdnila jsem se sama, dřív než začli kontrakce jsem si nechala aplikovat yall, bez znečištění na sále 😉

rinuska
9. pro 2008

1. pôrod - klystír , bez znečistenia , 2. pôrod klystír - už v pokročlých bolestiach - tekutina sa nedala udržať , myslela som na záchode , že už je po tom , ale prišlo to na mna v sprche - des , hanba , rukami som to vynášala zo sprchy do záchodu v bolestiach , lebo som sa hanbila ako pes - az ak by toto yo mna vyšlo pri pôrode 😅 tak neviem 😅 - takže počkať dlhšie v záchode 😎 😀 - no každopádne , neviem či s tej spúšte v sprche , ale malý mal po pôrode infekciu E. Coli , takže bol tri dni na peniciline.na sále samo už bez znečistenia

sksko
9. pro 2008

1.porod spontanny, s obavou co kl. je ale sestr. mi vysvetlila ze neorelivaju creva a dala len vody akurat. na wc ku ok. porod od prijatia a klisy do 2-3 ch hodin. bez znecistenia na sale. . druhy porod chcem bud klis alebo yal. u nas sa klist. pri viac rozbehnutom porode neaplikuje. som bez psych. ujmy. . .

titkovamiriam
10. pro 2008

1-2 porod klystir-niak mi nevadil, na sale v pohode bez niakej nehody

3 porod bez ,rodila som v sukromnom sanatoriu a len sa pytali ci som mala rano stolicu a ja ze hej .porod bez nehody.

inak neviem preco sa ho kazdy boji -poznam kopec ludi co si ho robia aj doma koly precisteniu 🙂

miriamka
10. pro 2008

1 porod - klistir pri prirodzenom porode a absolutne mi neprekazal,keby som rodila znova,dam si ho opat
spravit

kocurik16
10. pro 2008

2-krát SC s klystírom bez akejkoľvek ujmy

anka77
10. pro 2008

Tak mne pôrod vyvolávali a dostala som klistír "na večeru" deň pred a pre istotu aj na "raňajky" pred vyvolaním. Neprekážalo mi to, je to úplne v pohode, ale prišlo mi smiešne, že na čo mi ho dávajú keď mi nedali 2 dni nič zjesť...Ale aspoň ma dobre prepláchli 😀 Pôrod bol samozrejme bez znečistenia...

hlavinka
10. pro 2008

Clovek se asi neboji klystyru jako takoveho, to udrzet jde, ale spojeni klystyr a kontrakce, coz je na udrzeni asi dost tezky 😀

dadka212
10. pro 2008

spontánny pôrod, s klystýrom, s malilinkým vyprázdnením pred (mávala som zápchy), bez nehody na sále

klystír som mala 2 dni za sebou prečo to je nadlho a nemám žiadnu ujmu, pri ďalšom pôrode si ho dám znova určite 😉

lenkabu
10. pro 2008

Spontánní porod,s Yalem,"nehoda" nebyla,před porodem jsem se sama nevyprázdnila.

deina
10. pro 2008

porod CS, bez klystiru (to sa dava i pri cisarskom? 😕 ), ziadna ujma

lenkabu
10. pro 2008

A psychickou újmu nemám,yal jsem si sama donesla a řekla si o něj.

maggiemae
10. pro 2008

1. přirozený porod bez klystýru, rozbíhal se pomalu, takže jsem se sama nevyprázdnila, při tlačení ve stoje občas odpadl tuhý kousek, který manžel nebo PA odklidili
2. přirozený porod bez klystýru, vyprazdňovala jsem se sama (několikrát, pocit jako při střevní chřipce) během první doby porodní, na jejímž konci už ani nic nešlo ven, takže předpokládám, že ani s dítětem (ale nesledovala jsem to).
3. přirozený porod bez klystýru, vyprazdňování (asi tak na 3-4x) během první doby samo od sebe; akorát jak to bylo doma, tak jsem neřešila odbíhání ze sprchy na záchod a vzala si nočník ;), co se nestihlo se umylo (celá 1.DP trvala asi hodinu a byla tak ostrá, že se mi nechtělo vylézat na WC). Při druhé době porodní už s dítětem nic jiného ven nešlo (info od manžela).

Ani z jednoho porodu nemám pocit, že by záležitosti okolo stolice někdo řešil jinak než jako technickou záležitost (přikrýt, odklidit, umýt). Včetně mě.

larakroft
autor
10. pro 2008

Super, holky, jen přidávejte své zlušenosti, mám radost, že se to tu množí 😉

lenkabu
10. pro 2008

Ještě bych dodala že kdybych se důkladně vyprázdnila sama tak si klystýr ani yal dát nenechám,ale bez toho ano...ne že by to vadilo personálu,ale mně hodně.

beke
10. pro 2008

1.spontánny, s klystírom a bez nehody na sále, bez psych. ujmy
2. dúfam že bude rovnaký

katynaa
10. pro 2008

ja jsem klystyr nemela- no, jsem si ukakla na sale. mela jsem tlacit ve drepu a upss.. 😉 myslim, ze to neni zas takova tragedie, jsme lidi...

karibari
10. pro 2008

spontani porod, s klystyrem, bez nehody, bez psychicke ujmy.

mysurka
10. pro 2008

Začala jsem rodit bez klystýru - nestihl se. Bohužel "to" zavazelo tak mě musely vycévkovat. Ulevilo se mi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru