Klystýr nebo Yal gel, máte zkušenost?

Máte někdo zkušenosti ??? 🙂
monika6e
1. lis 2013
Zkušenost s obojím - za mě jednoznačně klystýr 🙂 (dělám si pravidelně i pročišťující kúry. To yel neumí... 😃 )
nadja73
1. lis 2013
zkusenost 2x jen s klystyrem a absolutni spokojenost.
medvidek
1. lis 2013
U prvního porodu stačilo se asi 5x vyprázdnit z nervozity doma a v porodnici už mě nehnali a u druhého se to nestihlo, akutní císař a přímo na sál.
snilkova
1. lis 2013
mám zkušenost jen s yalem a za mě spokojenost 🙂
shynne
1. lis 2013
Já měla yal a úplně ok,ale klidně příště budu i pro normální 😉
hojda
1. lis 2013
Klistrýr, prohřeje vnitřní dutinu břišní a tím to pomůže k uvolnění a lepší cestě pro dětátko ven. 😉
ivajaro
1. lis 2013
U porodu jsme dostala klistýr a úplně v pohodě ... nic hrozného to nebylo. 🙂 šla jsem po něm 3x a bylo to v pohodě... neshledala jsem žádný problém 🙂
mina_
1. lis 2013
klystýr v pohodě, v těch bolestech ti to stejně bude jedno 🙂 ale žádná hrůza to není
klaire22
1. lis 2013
měla jsem sebou sice Yal gel, ale nakonec jsem si nechala dát klistýr a naprosto v pohodě.
lenkalenulka
1. lis 2013
Mela jsem yal a spokojema maximalne🙂 od zacatku prvnich kontrakci jsem zvracela a mela prujem takze jsem procistena byla az az a yal jen dovyprazdnil🙂 🙂 🙂 ale je ho min a da se to v pohode udrzet, s cimz me znam mely treba u klistyru problem, ale ja nemuzu posoudit🙂
mamba79
1. lis 2013
Já měla Yal gel a trošku to šlo... A klistýr jsme ani nestihli 😃 😃 😃
malinkatamysicka
1. lis 2013
Za me klistyr. V lednu me ceka druhy porod a necham si ho zase udelat. Neni to nic hroznyho,navic mi to urychlilo porod. Primo na zachode mi praskla, presneji vysplouchla, plodova voda a pak to byl ficak.maly byl behem hodiny na svete.parada.
lucifereeek
2. lis 2013
yal nepročistí tak jako klystýr, měla jsem z něho obavy ale nekonec v pohodě 🙂
pavcza
2. lis 2013
V naší porodce už ani klasik klystýr nedělaj, což jsem se dozvěděla na poslední chvíli a stihla si o yal dopoledne na kontrole říct, večer už jsem měla nástup. Na začátku kontrakcí jsem byla několikrát na wc sama, po yalu jsem vydržela dlouho čekat, ale už toho moc nešlo