Klystýr před porodem. Jaký to je?

milly333
24. dub 2007

Ahoj holky,
potřebovala bych radu ohledně klystýru dělaného před porodem, jaký to je?dozvěděla jsem se, že u nás v porodnici si ho člověk může nechat udělat a taky nemusí (ale na druhou stranu si říkám, že kvůli hygieně je to určitě lepší), ale prostě nevím!Máte zkušenosti?díky

bledulka
24. dub 2007

Milly,zkus se podívat na nějaké odkazy,bude tam toho více-holky už tu něco takového řešily 🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

macanet
24. dub 2007

Nemusíš si nechat dělat klystýr, kup si YAL gel v lékárně a buď si ho aplikuj sama a nebo ti ho dá sestra, je to prý šetrnější.Taky jdu do toho 😉

januskaababoo
24. dub 2007

mily...jsem asi divna, ale ja jsem si o nej rekla dopredu...ono te to krasne uvolni...nechala jsem si ho dat jeden den, pak na druhy den jsem rodila a to mi dali taky, ale bylo to lepsi to vydrzet mezi kotrakcemi, protoze uz tam toho moc nebylo.... 🙂

Pomuze to...

macanet
24. dub 2007

Ještě jsem chtěla napsat, že známí ho nestihli dát, sice se nic neděje, ale měla blbej pocit, takže pokud to stihnu, YAL gel to jistí 😉

verusky
24. dub 2007

milly, urcite je lepsi rodit vyprazdnena, kazda porodnice pise bud o tom yal gelu doma nebo klystyr v porodnici. Oni jsou sice lekari zvykli na vsechno, ale neni to moc prijemne, kdyz s miminem leti i stolice, jedna rodicka se mnou na pokoji mluvila o tom, ze se porodnik na ni dost skarede podival. neni to samozrejme to nejdulezitejsi a kdyby se to nestihlo, taky se to musi nejak zvladnout, ale urcite ho neodmitej. ja sama tesne pred samotnym porodem mela pocit, ze jsem se urcite pokadila a bylo mi strasne, az pritel se me pozdeji ptal (protoze jsem to tam komentovala) a pry ze to bylo v poradku. a me v tu chvili bylo nic moc.
je to fakt celkem prijemne, ze vis, ze ta streva a konecnik jsou prazdna a trochu se lita na zachod, jinak zadna tragedie.

milly333
autor
24. dub 2007

Tak moc děkuji za info, tak jsem se rozhodla, že si ten Yale gel taky koupím, akorát nevím zda si ho můžu udělat až v porodnici nebo doma?aby ve mně ještě něco nezbylo?

kristi
24. dub 2007

Milly, nic si nekupuj,stav se za mnou v Cercanech, ja ti ho nerozbaleny venuji, mne byl naprd...jsou tam 2 ks...
Myslim to fakt vazne.

milly333
autor
24. dub 2007

jé opravdu?a to byla taková rychlost, že už jsi to nestačila použít?a jaké to bylo bez toho?

kristi
24. dub 2007

Asi tak..rodila jsem 3 hodiny a nemela jsem ani klystyr, ani epi..nestihacka, mazali jsme rovnou na sal a nepos... jsem se..Ale pro tu jistotu..

milly333
autor
24. dub 2007

jé tak to se máš to by se mi taky líbilo, ale říkám si, že opravdu nechci nechat nic náhodě a radši tohle podstoupím už kvůli tomu trapasu, hygieně a tak.🙂

kristi
24. dub 2007

chapu...tak se pro nej stav, nebo jeslti nechces, tak by ti ho mel napsat gyndar a pak se doplaci cca 12 Kc...

gondola
27. dub 2007

Holky, klystýr byl to čeho jsem se na porodu nejvíc bála (ha, ha, kdybych tak věděla). Milly, vůbec se neděs. Buď si ho dej sama nebo počkej. já si to sama nezvládla a tak mě to čekalo až při "akci". Můžeš ho odmítnout, ale já to vidím jako zbytečné, je fakt lepší být prázdná. Sestřička to do mě nalila, to vydržíš, pak držíš a držíš a držíš a pak běžíš. Vůbec žádné strachy, fakt. A dokonce i když se mi pak při porodu stala malá nehoda (ještě troška ve mně zůstala), sestřička hned řekla, že to vůbec nevadí. Upřímně, klystýr je na porodu ta z "jednodušších akcí". Držím palce 😉

milly333
autor
4. kvě 2007

Děkuji za uklidnění, určitě do klystýru půjdu, když tady čtu ty názory, tak to snad vydržet taky musím a i když něco zbyde tak to manžel a doktoři snad rozdýchají 😕

mandragora
4. kvě 2007

milly333 neboj,mám už jeden porod za sebou a klystýr byl v pohodě.A to se mnou u toho byl manžel.je to trochu nepříjemné,ale lepší než jim to nechat na sále 😀

soopy
7. kvě 2007

ahojte, tak klystýr je fakt na porodě to nepříjemnější 😉 pěkně mě to uvolnilo a pak jsem nemusela mít obavy, že jim tam na sále nechám nějaký poklad 😅 Ikdyž to se může stát i po klystýru a když, tak oni jsou na to zvyklí 🙂

larunnka
7. kvě 2007

Ahoj holky, já jsem sice v začátku, ale taky jsem nad tím už přemýšlela, jsem zdravotní setra a věřte, že to na porodním sále nikdo neřeší, ale vm po skušenosti, co člověk mluví s rodičkama, tak si to každá pochvaluje, protože se opravdu soustředí pouze na porod a ne, že se může ještě pokálet, to jde stranou, takže já díky práci sama razím klystýr, klystýr, klystýr 😀

anetaf
7. srp 2010

holky, při prvním porodu jsem klystýr neměla, jaké s ním máte zkušenosti a jak to probíhá?? 😢

matysekk
7. srp 2010

Ahoj,já jsem ho měla před 15 lety a nic příjemnýho to nebylo.Ale pokud vím tak teď na něm v porodnici netrvají jen pokud ho budeš chtít. 😵

sisip
8. srp 2010

Ahojky já neměla krystýr ani u jednouho porodu, mě dali na výběr, jestli se chci vyprázdnit sama nebo krystýr. Takže jsem si vybrala to první a neboj jde to samo před porodem, jednak z těch boestí a taky z nervů. Moje malá třeba měla YAL a plakala u toho strašně, ten konec co se zavádí do konečníku je dost ostrej takže bych se toho asi bála, potvrdila mi to i kámoška co jí dávali YAL před porodem Tak hodně štěstí

janicka006
8. srp 2010

já jsem ho měla..dokonce mi ani nějak nedali na výběr chcete x nechcete..prostě sestra přišla a nazdar 😀 😀
A rozhodně to nepovažuju za nic strašného...naopak,člověk má pak lepší pocit na sále....i když i tam něco necháte.
TAkže jestli někdy půjdeme do druhého,tak bych ho rozhodně zase chtěla.

collette
8. srp 2010

mě klystýr dát nestihli a podle toho to taky dopadlo - znectila jsem vše, co jsem mohla, a nakonec jsem se opravdu blbě potrhala. neříkám, že s klystýrem bych se nepotrhala, ale možná ne tolik. má několik plus: hygiena, víc místa v porodních cestách, teplá voda ve střevech zmírňuje bolesti a pokud jste jen trochu stydlivé, tak to odstraní další problém: nebudete mít narušeno tlačení (protože když zatlačíte a místo dítěte poleze bobek, tlačit přestanete - můj případ 🙄 ) Takže za mně: rozhodně ANO!

terak
11. srp 2010

No a v neposlední řadě ti to vyčistí ty sajrajty za x let zanešené ve střevech 🙂 Teď už se klystýr dělá normálně i ve wellness salonech jako procedura a draze se plati. Rozhodně to není ta stejná procedura, jako před xx lety, dělají to šetrně a myslím, že ti to před porodem může pomoct. To už tu ale psaly holky... Takže já budu už od dveří hlásit klystýr a žádný epidural :D

collette
11. srp 2010

@terak Pozor, to není klystýr, to je "hydrokolonoterapie" a je to řízené počítačem! Kde jsi viděla, aby ti ve wellness salonu udělali obyčejný klastýr! 😲 😀 😀 😀 😀

terak
11. srp 2010

@collette Omlouvam se, samozrejme mas pravdu!!! 😀 😀 😀 Za obyc klystyr by ti nemohli nauctovat takove prachy 😠

collette
11. srp 2010

@terak Přesně! A hlavně, v lepší společnosti se klystýr nedělá 😀

demoisellem
27. únor 2011

Odborné studie na téma klystýr: http://www.smart-web.cz/porodnictvi/index.php?n...
Vyplývá z nich, že není zrovna vhodný. 😒 Ale tak jak tak, myslím, že by to mělo být na rozhodnutí rodičky. Nikoho jiného.

katchi
27. únor 2011

S klystyrem jsem souhlasila, lepsi nez yal je v tom, ze prohriva dutinu brisni a tim i porodni cesty. Nemusite z toho mit strach. Lehnete si na luzko na bok, skrcite nohy a PA do kkonecniku zavede takovou trubicku a do tl. streva napusti teplou vodu. Pak to v sobe musite nekolik minut udrzet a pak uz to jde samo 😉 Taky jsem se bala, ale kamoska mi to doporucila a slo to...

aaaaandi
27. únor 2011

Klystýr byl super, měla jsem z něj taky obavy, ale krásně jsem se vyprázdnila, vůbec to nebylo nic strašnýho, jen teplá voda do konečníku a jak se mi ulevilo 😀

marcelli
31. srp 2011

ahojky nemá někdo zájem o gel YAL,u Apolináře mi ho porodní asistentka odmítla aplikovat ☹ ,takže mi zbyly dvě lahvičky...původní cena 200kč,nechám za 150kč i s poštou

klarisek0012klari
6. bře 2013

Aahoj přítelem se snažíme otěhotnět ale ňák nám to nejde je nam20 nějaké rady?????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru