Klystýr před porodem. Jaký to je?

milly333
24. dub 2007

Ahoj holky,
potřebovala bych radu ohledně klystýru dělaného před porodem, jaký to je?dozvěděla jsem se, že u nás v porodnici si ho člověk může nechat udělat a taky nemusí (ale na druhou stranu si říkám, že kvůli hygieně je to určitě lepší), ale prostě nevím!Máte zkušenosti?díky

zamilovanadonej
6. bře 2013

@klarisek0012klari V tomhle věku počkat a nehrotit to. Mládí je před váma.

mataharyy
6. bře 2013

@klarisek0012klari No nevím, ale klystýr u porodu ti s tím asi nepomůže... Zkus téma k tomu vytvořené, tam ti určitě poradí více 😅

zrzzynka
15. srp 2013

Ahoj, tak to je super, také ¨do toho půjdu..mamka si ho dát nenechala a já se narodila krásně pos.... 😀 😀

veronikapinkaskanerova
17. bře 2014

Ahoj holky, a co myslíte na Jal - mělo by to být stejné jako Klistýr, jen prý trochu šetrnější ?......

iq_tester
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mysicka_lb
19. bře 2014

Ahoj holky, budu mít asi hodně hloupý dotaz, ale nemám s tím zkušenosti. Jak se ten klystýr podává? To se vypije nějaká vodička, sní se nějaká tabletka, zavádí se to do konečníku, nebo....? A jak to pak probíhá? Do x (?) minut jde člověk na velkou, úplně se vyprázdní a je klid? Nebo chodí nějak opakovaně? A je z toho pak průjem, nebo normální stolice? Ještě jednou se omlouvám za tyhle dotazy, nedělám si srandu, fakt to nevím....

sharissia
19. bře 2014

mne osobne dali 2 cipky ktore som si sama zaviedla a potom do snad do cca 5 minut prislo, bola som asi 2x na wc, osprchovala sa, dala do tej ich kosele a vratila sa na stol, nemaj z toho strach
@mysicka_lb

terezzz_zl
19. bře 2014

Jsem ráda za klystýr, byla jsem si jistější při konečné fázi porodu jak bych kulantně nazvala tlačení. Nebylo to bolestivé, jen trošku nepříjemné, ale jak někdo zmínil, u porodu jsou více nepříjemné chvilky 😀

dujinka
30. bře 2014

@mysicka_lb na sestricku vyspulis zadek, strci ti tam hadicku a napusti teplou vodu..rekne ti at to vydrzis co nejdele, ale ja bezela na wc hned 🙂 tim si vycistis streva a nebudes mit neprijemnou nehodu u porodu..osobne nechapu, proc ho nekdo odmita, ale proti gustu 😀

pavlicka22
14. dub 2014

po konzultacích s porodní asistentkou se také chystám na klystýr.. je to jistější než yal gel a druhý důvod se mi zdá lepší a to, že teplá voda prohřeje tělo zevnitř a může urychlit uvolnění těla a tím otevírání (= urychlení otevírání, porodu)

eluska87
26. kvě 2014

za mě také klystýr ano..není to absolutně nic hrozného..prohřeje tě to, vyprázdníš se, a máš o starost míň aby z tebe fakt tne bobek nevyjel..

lucka662006
26. kvě 2014

take pry kazdy mm nebo cm mista navic se pro mimi hodi...

kacihruba
28. čer 2014

Ja ho mela🙂pritel varil veceri tak jsem se krasne najedla a za hodku zacala mut bolesti, kdyz jsme prijeli do porodnice tak jen koukali co jsem vsechno snedla😀a dali mi ho ihned .protoze jsem mela rychli porod dali mi klystyr a pak behem hodky byl malej venku🙂 ale zavedeni klystyru neni az tak neprijemny🙂

ba0terka
28. čer 2014

Rychlé,učinné,nebolí to a je to hned 🙂

aja215
28. čer 2014

Nevím já měla yal gel a za sebe můžu doporučit 🙂

lenynka
28. čer 2014

Tak já rodila už 2x, ale ani jednou jsem klystýr neměla 😕
Poprvé se mě jen zeptali, jestli jsem dneska byla na záchodě, když jsem řekla, že ano, tak prý klystýr dávat nebudou.
A podruhé jsem měla překotný porod, takže jsem byla ráda, že jsem stačila doběhnout na porodní sál 😀
No, tak třeba příště 😉

opifka
28. čer 2014

Super příjemný to není, ale nebolí to a dá se to tu minutku vydržet 🙂 Člověk pak když tlačí u porodu, tak z něj vyjde úplně všechno (PA po porodu diktovala primáři, že jsem čůrala - vůbec nemám tušení kdy a jak) a ta představa, že podělám celý personál...no radši jsem to překousla a nechala si klystýr udělat 😀 Není nic horšího, než když milému člověku, co se vám snaží pomoct, nas**ete na hlavu 😀

krejci1510
28. čer 2014

za mě klystýr ano, hrozně se mi po něm ulevilo a i ta bolest byla mírnější

edeltraut
28. čer 2014

Klystýr jsem měla u prvního a třetího porodu. Není to nic příjemného, ale ta potupa, když při druhém porodu po mně asistentka odklízela... (klystýr mi nestihli dát). Bylo mi strašně, omlouvala jsem se i když za to člověk nemůže 😀. Museli mě přesvědčovat, že teď už fakt musím zatlačit, když jsem ale věděla co se stane, tak jsem málem neporodila 😀

luciebx
28. čer 2014

V anglii se nic takovyho nedela spis se tomu tady smejou ze je to jak za dob barbara... Ja nemela a pohoda vubec nic zadna nehoda nic... A rodila sem do vody... Proc telo stresovat jeste vic nez se musi...

mishka
28. čer 2014

za mě klystýr určitě ano, krom jiného jsem se po něm po 7mi hodinách kontrakcí otevřela z 1cm na 5cm, jinak bych tam byla asi ještě dneska 😝 a vůbec nic to nebylo 😉

catlea
28. čer 2014

Klystýr mi rozjel porod, bohužel nejsilnější kontrakce jsem měla na záchodě a to se fakt nedalo 😅 ,
málem jsem jim tam porodila 😔

verushe20
28. čer 2014

A jak hluboko se to strká??

bibuliinka
28. čer 2014

No ženy já se u některých komentářů tak rozchechtala. Ale tak aspon vím co vím. Takže před porodem na poslední kontrole si řeknu o gel a preventivně i o čípek. Bůh ví co dříve stihnu :D protože jsem stydlín a hadičku do konečníku bych si nechala dát od člověka co mě zná celou :D od přítele. :D což by asi neprošlo.
Prosinec bude celý takový zajímavý.

evter
28. čer 2014

Klistýr byl jeden z nejlepších zážitků z porodu. 🙂 Perfektně jsem se vyčistila, měla jsem půl hodinku sama pro sebe bez porodní asistentky a nepříjemný byl jen ten pocit, že u toho začátku ta porod. asistentka musí být. Jinak fakt super, doporučuju. 🙂

janinka1090
28. čer 2014

Ahoj, klystýr je úplně v pohodě. Já už ho měla několikrát včetně porodu a není to jakkoliv bolestivý. Jen člověk musí v sobě ten roztok chvilku udržet, aby to dobře zapůsobilo. Myslím, že je to trochu strašák spíš kvůli tomu, že je to trochu, jak to říct, "intimnější" záležitost. Jinak to opravdu nic není.

opifka
28. čer 2014

@janinka1090
Intimnější? Ale kdepak, vždyť pár hodin po té ukazujeme rozcáplé nohy půlce oddělení porodnicko-gynekologického úseku! 😀

Pravda ale je, že určitou spojitost s rozjetím porodu to má 🙂 Mě díky tomu nastaly kontrakce (do té doby jsem měla jen poslíčky).

ivular
28. čer 2014

U mě se po vyvolávačce rozjel porod tak překotně, že se nestihlo absolutně nic - ani ten klystýr. Nehoda se stala, ale měla jsem tak strašné bolesti, že mi na nějaký stud ani nezbyl prostor 🤐

dezyre
28. čer 2014

Já jsem ho měla u obou porodů. U druhého jsem se na klistýr ptala hned po příchodu na porodní box, abychom ho stihli než porodím 😀 😀 😀 😀 A pohoda, nedám na něj dopustit :p

tynusa22
2. dub 2015

Ahoj holky, mám dotaz ohledně klystýru, který se provádí doma. Jsem ve 38 týdnu těhotenství a dnes jsem byla na kontrole u doktora a bylo mi řečeno , že už jsem otevřená , miminko je hodně nízko a že můžu do 3,4 dnů nebo týdne porodit.Jelikož trpím stále zácpou, tak mi předepsal klystýr, který si mám udělat doma a který mě může vyvolat kontrakce a porod.Není zbytečné dělat si ho doma a vyvolávat si tím porod, když mě ho udělají potom v porodnici?? Teď otázka jestli by se stihl vůbec udělat. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru