Klystýr před porodem. Jaký to je?

milly333
24. dub 2007

Ahoj holky,
potřebovala bych radu ohledně klystýru dělaného před porodem, jaký to je?dozvěděla jsem se, že u nás v porodnici si ho člověk může nechat udělat a taky nemusí (ale na druhou stranu si říkám, že kvůli hygieně je to určitě lepší), ale prostě nevím!Máte zkušenosti?díky

andelka
2. dub 2015

@tynusa22 tak doma je to takové..pohodlnější, intimnější (není to Yal gel?) Osobně s klystýrem zkušenost nemám, nepodstupovala jsem ho, ale kdyby to bylo nutné, tak radši doma. Ono to nerozeběhne porod až tak, že bys to nestihla do porodnice.

tynusa22
3. dub 2015

Ahoj holky, mám dotaz ohledně klystýru, který se provádí doma. Jsem ve 38 týdnu těhotenství a dnes jsem byla na kontrole u doktora a bylo mi řečeno , že už jsem otevřená , miminko je hodně nízko a že můžu do 3,4 dnů nebo týdne porodit.Jelikož trpím stále zácpou, tak mi předepsal klystýr, který si mám udělat doma a který mě může vyvolat kontrakce a porod.Není zbytečné dělat si ho doma a vyvolávat si tím porod, když mě ho udělají potom v porodnici?? Teď otázka jestli by se stihl vůbec udělat. emoticon

guinea
3. dub 2015

@tynusa22 To by mně taky zajímalo. Předepsal ti klasický klystýr, nebo ten Yal Gel? Já zkušenost zatím nemám, ale připadá mi rozhodně příjemnější absolvovat tuhle proceduru v soukromí domova, než někde v nemocnici běhat mezi pokojem a záchodem, polooblečená, a riskovat "nehodu" před všemi - když nedoběhneš (stalo se dvěma kamarádkám, sestřičky je seřvaly, že si to budou uklízet samy! Ale už je to dlouho, co se to stalo...)

tynusa22
3. dub 2015

Doktor mi předepsal ten Yal gel..

lucaaak
9. čer 2015

Za me jednoznacne klistyr, nejlepsi zazitek z porodu, samozrejme do narozeni dcery 😀 Neprijde mi na aplikaci nic intimniho, vezmeme-li v potaz nasledujici hodiny i dny, kdy i napr. pri vizite se musi ukazovat spodek, coz mi prijde mnohem neprijemnejsi vzhledem k ocistkam... 😅 Po aplikaci klistyru jsem byla sama v koupelne zhruba pul hodky, krasne jsem se procistila, sprchovala... Jdu zas do nej 😉 😀

elu
14. čer 2015

klystýr byl balzám na duši, měla jsem křížové bolesti a po klystýru se o poloviny změnšily, protože jsem se v den porodu tak přežrala, že ten plnej žaludek a plná děloha na páteř tak naléhaly, že ten klystýr byl vysvobození, budu ho zase chtít 🙂

guinea
14. čer 2015

@elu V den porodu přežrala? 😀 😀 😀

konidana
14. čer 2015

Jaký to je? Na HOVNO! Fakt nejhorší zážitek z porodu. Nabídli mi ho v porodnici a já netušila do čeho jdu. Pak mě tam nechali, šílená bezmoc, všude hovna, snažila jsem se to uklízet, fakt FUJ. Kdyby v okně nebyla mříž, tak snad vyskočim. Já byla už tak vystreslá a tohle mě teda dorazilo. U druhého jsem odmítla a bylo to v pohodě.

glimmer
14. čer 2015

taky jsem se ho strašně bála, takový ty povídačky, že ti strčí do zadku mega hadici ... ale musím říct, že mě to "překvapilo" jak to bylo v pohodě a považovala bych to za nejlepší a nejlehčí část porodu ... pak bylo 23 hodin snahy porodit a nakonec akutní císař. Takže se neboj je to fakt v poho.

elu
15. čer 2015

@guinea ano, bylo pondělí, ja žrala jak zjednaná, na porod do nevypadalo, i když jsem už týden přenášela, pak jsem šla na kontrolu a udělali mi hamiltona a večer se to rozjelo, jela jsem do porodky a rodila až druhý den odpolko a celou noc jsem kvuli přežrání trpěla jak zvíře, až jsem se na celej porod chtěla vysrat a jít domu 🙂 🙂...no rano po klystyru jak když utne...kdybych byla vyspana, mohla jsem mít víc síly na porod

madinkas
12. dub 2016

ahoj holky, zajímalo by mě, jestli při tom vyprazdňování běžíte normálně sama na WC nebo vám dají mísu? Já vím že je to dost blbý dotaz, nemám s tím vůbec žádné zkušenosti a nikde to taky není napsané, ale zajímá mě to a docela ráda bych to věděla😀 Pevně totiž doufám že je to ta první varianta 😀 😒

domca89
12. dub 2016

@madinkas Mě udělali klystýr, nechali mě projít po chodbě a musela jsem to chvilku udržet uvnitř a pak samozřejmě normálně na WC. Nemusíte se bát, že by po Vás ještě chtěli, aby jste šla na mísu. 🙂

lomanta
12. dub 2016

Mě dali klystyr a hned mě poslali na wc, at tam asi 5 minut počkám (už si ten čas nepamatuju) a az nebudu moct vydrzet, at to pustim. Ale rikali, radsi at jsem pripravena na tom wc 😉

barchen
27. zář 2016

Já teda klystýr před porodem už nestihla ale hodně jsem ho chtěla. Několikrát jsem ještě jako ne-těhotná absolvovala "hydrocolon", takový zdravotní klystýr, stejný jako ten před porodem (akorát placený) a ono to perfektně nahřálo spodek, jak bříško, tak záda, cítila jsem se pak uvolněně až "lehce", jako když se člověk zbaví několika kil. A u porodu vím, že mi nejlépe dělalo teplo, nahřívání bříška a zad. Tak snad příště 🙂

wwwejka
3. říj 2016

Taky jsem se toho prvně bála, ale za 3 týdny mě to čeká znova a klidně si o něj řeknu...
Uvolní to místo pro sestup miminka a narozdíl od Yalu prohřeje celé bříško, což pomůže trochu od bolesti a urychlí kontrakce...alespoň u mě to tak bylo

rumisik
3. říj 2016

@milly333 Je to super 😉 Uvolní to břicho a trošku to pohne i samotným porodem 😉
Kdyby mi ho nenabídli řeknu si o něj sama, protože představa že bych po porodu (byla sem lehce šitá) s bolavým spodkem musela jít vykonávat velkou potřebu byl pro mě větší strašák než celý porod... Příští porod rozhodně zase s klystýrem....

Úplně normálně dají klystýr, poprosí vás aby ste se snažila chvilku držet a pak šla na wc (měla sem to tam asi 5kroků). Partner si na tu chvilku šel přeparkovávat auto a PA mi taky nechala soukromí. Takže "střelba" do mísy nikoho neobtěžovala....

bonulinka
3. říj 2016

1. dítě - měla jsem Yal ( úplně na nic ), 2. dítě - klystýr necelou hodinu před porozením, kdy už byla jedna kontrakce za druhou ( nikdy více ! ), 3. dítě - vyžádala jsem si ho sama, když jsem ještě byla bez kontrakcí ( super, myslím, že i pomohl kontrakce rozjet ).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru