Klystýr před porodem, je to hrozné?

verushe20
25. črc 2014

Blíží se termín porodu a klystýr mě hrozně děsí... četla jsem na internetu nějaký popis jak se provádí a mám z toho dost hrůzu... můžete mi někdo říct co je pravda že si kleknu na kolena a oni do mě strčí 30 cm hadičku? 🤐

hojda
25. črc 2014

Podle mého názoru to není tak hrozné, popis si asi neměla číst, zbytečně tě to stresuje, já mám za sebou 2 porody a nikdy bych tedy neřekla, že to bylo 30 cm 😀 😔 😔

zuhur
25. črc 2014

Neboj se - budeš ležet na boku a věř mi, nebudeš o ničem vědět. Já jsem cítila jen tu teplou vodu. Při druhém porodu jsem se ho doslova dožadovala - cítila jsem se po něm mnohem lépe. Bohužel na mě porodní asistentka zapomněla 😖 A jestli budu rodit potřetí tak si ho fakt vydupu 😉

spagatice
25. črc 2014

Budeš ležet na boku, strčí ti tam hadičku a napustí vodou. Jako znám příjemnější věci, ale hrozný určitě neni. Na celém porodu je to fakt maličkost 😉

wwwerca
25. črc 2014

Ja taky lezela na boku a pres kontrakce jsem si skoro ani nevsimla 🙂

lenkalenulka
25. črc 2014

Urcite to zana katastrofa neni hadicku zavedou rekla bych tak 10 cm max... neboli to, pak citite uvnitr strev teplo a pak ''curate zadkem''🙂 🙂 ... ja mela u prvniho porodu yal roztok-je ho mene ale asi se ty streva nevyprazdmi uplne-me to bylo sumak ''cistila'' jsem se sama🙂 ... neni se ceho bat

olcab
25. črc 2014

nevím jak kde,ale u mě třeba nabídli Yal,je to roztok který se třepáním napění,a ten ti pak aplikují do konečníky,myslím že pokud máš i kontrakce a blíží se porod,tak je to to celkem jedno 😉 myslím že je to lepší než se vyčistit na koze...dva porody-dvě zkušenosti... 😀

svoba
25. črc 2014

Mně hodně pomohl - prohřál mi záda. A nebolí to. Neboj se.

levandule_vanilkova
25. črc 2014

Není vůbec hrozný :D Lehla jsem si na porodní lehátko, skrčila nohy, sestra do mě nějakým způsobem (který tu nebudu rozvádět 😀 ) Vpravila tu vodu a pak řekla udržte to v sobě, co nejdýl budete moc.. Tak jsem několik minut stepovala před toaletou až sem se musela sama sobě hrozně smát a pak si prostě chvilku posedíš na toaletě. 😀 Vážně to nebolí a ani nepříjemný to pro mě teda nijak nebylo. 😉

eficenka
25. črc 2014

pokud se toho tak bojíš, tak klystýr odmítni.. v mnoha porodnicích ho už ani nedělají - daleko lepší je, když z tebe při porodu s prominutím - vypadne pevné hov.o, které se hned odklidí, než když po klystýru tam něco zůstane a vytlačíš průjem všude okolo sebe 😅

kackaj
25. črc 2014

Vuuubec jsem o zadne hadicce nevedela...lezela jsem na boku a citila jen teplo...a fakt az budes rodit, bude ti uplne jedno co ti kdo kam strci, nic z toho nevnimas jako hrozne, protoze vysledek zarucuje spokojenost🙂 Teda nemyslim vysledek klystyru, ale vysledek cele akce - teda mimco😀

bambulal1
25. črc 2014

Tak nevim co si cetla ale mas moznost klystyr odmitnut. Ja sme rodila pred 8mes. A zadnej sem nemala daly mi yal gel(zavedli gel do konecniku a za 15min sem se kompletne vyprazdnila) dej si ho predepsat u svoji gyn. A vem sebou do porodnice. V dnesnej dobe su i setrnejsi spusoby vyprazdnovani jak klystyr.

saaralota
25. črc 2014

Předpokládám, že každý to snáší trochu jinak, ale nepřijde mi nutné se bát. A pokud máš opravdu velký strach, můžeš to odmítnout. Pokud se dobře pamatuju, ležela jsem na boku na posteli a sestřička mi zavedla hadičku (vůbec netuším, jak dlouhou) a pouštěla do mě vodu/tekutinu příjemné teploty. Vůbec to nebolelo, nebylo to nijak nepříjemné, v podstatě jsem o tom ani nevěděla. Pak jsem měla za úkol chvíli vydržet, i když budu mít nucení jít na záchod. To bylo chvíli napínavé, ale nic hrozného 🙂. Pak už jsem si normálně došla na záchod, myslím, že několikrát a pamatuju si pocit, že je to vlastně docela příjemné se takhle pročistit. Jediné, co mi vadilo, bylo načasování... nevím proč se předporodní příprava (klistýr, holení) dělá až v poměrně pokročilých bolestech...takže při holení mi vadilo ležet a po klistýru mi zase nebylo moc příjemné v kontrakcích sedět na záchodě, radši bych chodila (což v tu chvíli nešlo...). Takže já z toho žádné trauma nemám. Jinak jsou i lidé, kteří si klistýr pravidelně dělají doma jako součást očisty (jako třeba někdo drží půst), takže to taková hrůza není 🙂.

abalajda
25. črc 2014

Blbost,musím říct,že jsem se bála taky a nakonec to bylo v pohodě. Nijak to neboli,jen ucitite teplo,jak uz tady bylo řečeno a pak si chvilku posedite na WC... Myslím,že vyprázdnění je zarucenejsi než u cípku,jak uz tady bylo řeceno...

gosa22
25. črc 2014

já taky žádný neměla, určitě to jde odmítnout...nenech si dělat nic, co nechceš 😉

oililygirl
25. črc 2014

Klystyr je v pohode, to bylo to nejmensi 😀

kocour1
25. črc 2014

Já jsem z klystýru také měla strach. Nakonec jsem rodila v takovém fofru, že mi ho nestihli vůbec dát🙂...takže se konala varianta č. dvě - vyprázdnila jsem se při porodu🙂...ale ani o tom nevím a nikdo nic neříkal a vše je zapomenuto. Ale moje gynekoložka mi před porodem dávala radu, abych ho neodmítala, že to má něco do sebe a že ta teplá voda pomáhá k lepšímu porodu.

ajurka
25. črc 2014

NO já měla klystýr.. před tím, se mě ptali jeslti ho budu chtít - já chtěla a ani jsem nepřemyšlela... není to nic.. opravdu a při tý bolesti co budeš mít.. ti to bude vše, ale uplně vše jedno.. já si lehla na bok,... trčili kousek hadičky do zadku opravdu kousek .. a pustili vodu.. s tím sem pak došla na wc kde jsem chvíli čekala a pak to šlo 😀 ,, sestřička chodila nakukovat... a bylo mi to jedno.. 😀 nečti a nepouslouchej nikoho někdo je rád zajímavý 😉

satyyy
25. črc 2014

Ja jsem nemela ani klystyr ani yal nic... dosla jsem si pred porodem nekolikrat na zachod sama, asi se telo pripravovalo samo od od sebe, to jsem pri nastupu do porodnice rekla a uz nic nechteli

medvidek
25. črc 2014

Dva porody, ani jednou klystýr. U prvního porodu to z nervozity šlo ze mě samo už doma (ještě že máme dva záchody 😀) a když jsem řekla sestře v porodnici, že jsem byla asi tak pětkrát, tak jí to stačilo. A u druhého to bylo obdobné, ale způsobené projevem nemoci, takže to šlo taky doma samo a po převozu do nemocnice na to ani řeč nepřišla, šupem jsem šla na sál.

janinka1090
25. črc 2014

Nic to není a není ani nic citit, jen trochu teplo, jak se tady pise. Ja jsem mela klystyr před porodem a ještě nekolilkrat před par lety při zdravotnich potizich a nikdy to noc nebylo. Lehne se na bok, hadička není nijak citit, jen to teplo a pak se to musí par minut udrzet a je to 🙂 Hlavne preju rychly porod bez komplikaci a potom hodne spokojenych chvil s miminkem 🙂

kacikaci
25. črc 2014

taky jsem se ho strašně bála a nakonec to bylo úplně v pohodě 🙂 jediný, s čím jsem měla problém, bylo vydržet těch "pár minut" 😀 jinak teplá voda příjemně prohřála a ulevila..opravdu není čeho se bát 😉

yildiz
25. črc 2014

muze se ti klidne i stat, ze ani klystyr nestihnes 😀 - u treti porodu jsem ho nemela a v pohode nic se neprihodilo ! Jinak to opravdu nic neni ....taky jsme se poprve obavala ale nic desiveho ....lezis bud na boku nebo na zadech , hadicka ani neni citit....myslim, ze ji kontrakce prebiji raz dva ... 😀 clovek to musi brat s humorem a jako ocistnou kuru ...ze se aspon clovek poradne vyprazdni a procisti 🙂 a na porodu je tohle opravdu to nejmesi a v te euforii teseni se na mimi je to zanedbatelne .... nestresuj , necti a tes se na mimi ! 🙂

lenka3p
25. črc 2014

Mně hodně pomohl v rozjetí kontrakcí a urychlení porodu. U druhého porodu byl sice studenou vodou, protože měli přerušenou dodávku teplé, ale ani to nijak nevadilo 🙂

barevka
25. črc 2014

Jak už tu bylo několikrát řečeno, NENÍ se čeho bát!
Já z něho měla snad větší strach než z celého porodu 😀 A zvládla jsem ho 2x 😉
Ležela jsem vždy na boku, sestřička mi řekla co se bude dít a kdy, hadička je sice trochu nepříjemná, ale v obou případech ji namazala čímsi aby to lépe klouzalo. Pak už jen cítíš zvláštní pocit, jak do tebe teče voda, ale než ti dojde jestli je ti to nepříjemné nebo ne, je hotovo. Pak už jen sevřít svěrače a vydržet co to jde 😉 Já s tím naštěstí neměla problém, takže jsem šmajdala po pokoji a ještě se dotazovala jestli mám stále držet nebo už můžu jít na WC 😀 No sestra na mě koukala jak na exota 😝 Dojdeš si párkrát na záchod a bude po všem.
Takže žádný strach, opravdu je to pohoda! 😉 Jsou na světě mnohem, mnohem horší věci! Držim palce 😉

achjonetusim
25. črc 2014

Jednou (brzy) se tomu sama zasmejes, ze ses bala. Neni ceho. Ja teda nevim jak hadicka byla dlouha, ziram ze to nekdo pozna 😀 Citis teplo a pak se se uuuuplne vycuras zadkem. Nic z toho neboli, naopak se hezky rozjedou kontrakce a uvolni svaly.

scheetje
25. črc 2014

Klystyr byl super! Ocista do cista. Zavedeni neboli vubec, jen vnimas, jak se ti streva plni vodou, taky bezbolestne. Pak to chvili v sobe udrzis a ve vlnach se pak kompletne vyprazdnis. Porod bez klystyru si nedovedu predstavit a nemyslim si, ze "bobek" na sale je akceptovatelny. Strasne bych se stydela, i za to, ze to musi po mne sestry uklidit. Jak po psovi...

loafeer
25. črc 2014

je to tenká hadička, strčí tam tak max 10cm ( spíš mí'n, prostě aby to pod proudem té vody hned nevylítlo ), ale fakt je to v pohodě. Co se polohy týče, tak bu'd v leže na zádech nebo na boku, žádné vystrčené zadky, to by jsi tu tekutinu v sobě neudrzela a meli to az na strope:o)....Klystýr je z celého porodu opravdu to nejmenší, neboj

danca21
25. črc 2014

Bylo to v pohode 😉 A to ja jsem dost citlivka a spousta veci mi vadi.

dressmar
25. črc 2014

Rodila jsem 2x a klystýr neměla ani jendou. Při 1. porodu jsem se stihla několikrát vyprázdnit doma a sestra se mě jen zeptala, kdy jsme byla naposled a prý to stačí. No a po druhé to byl frčák, takže by se ani nic nestihlo. Já jsem si ale nechala od DR. předepsat Yal, takže jsem byla vyprázdněná už z domu.

hehena
26. črc 2014

klystýr mi nevadil, nebolí to. jen cítíš lehký tlak, když do tebe jde voda... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru